“Modlitwa składania róż” przekroczyła zewnętrzne granice Polski

Akcja “Różaniec do granic” we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej 7 października 2017 roku  przerosła wszelkie oczekiwania samych organizatorów, którzy nie spodziewali się tak szerokiego odzewu. Kończący się jubileusz fatimski w Polsce zaowocował wspaniałym wydarzeniem, które złączyło we wspólnej modlitwie Polaków a zakres akcji wykroczył poza granice naszego kraju. Prawie milion osób modliło się wzdłuż i wszerz oplatając modlitwą z róż całą Ojczyznę. Nie mogło zabraknąć naszych parafian na wschodniej granicy Polski z Ukrainą na czele z ks. Proboszczem Marianem Czenczkiem, który przewodniczył wspólnocie tyczyńskiej w Lutowiskach, druga nasza grupa modliła się z animatorką akcji Katarzyną Staniek w Ustrzykach Górnych, zaś przedstawiciele Zespołu “Tyczyniaków” w samym Krościenku. Wszystkim, którzy podjęli tę wspaniałą inicjatywę serdecznie dziękujemy.