Liturgiczna Służba Ołtarza

Wspólnota Liturgicznej Służby Ołtarza liczy około 50 osób (ministrantów, lektorów). Każda grupa wiekowa ma swojego animatora. Pod jego opieką, co tydzień odbywają się spotkania formacyjne a także organizowane są zbiórki przed ważnymi uroczystościami.
Opiekunem grupy jest ks. Wiktor Zoła.
Członkowie służby ołtarza uczestniczą w turnusach wakacyjnych, kursach lektorskich, jak również animatorskich, aby zgłębiać tajniki liturgii i rozwijać swoją wiarę. Praktykowane są także inne wyjazdy wypoczynkowe typu: wycieczki rowerowe, kuligi, zawody sportowe, ogniska a także cotygodniowe rozgrywki sportowe w ciągu całego roku.

Po wakacjach rozpocznie się nowy nabór do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy trzecioklasistów ze szkoły podstawowej, a także starszych uczniów aż do gimnazjum włącznie do chętnej i radosnej pracy na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Więcej o grupie można dowiedzieć się wchodząc na jej stronę: