Schola “Dzieci Maryi”

„Dzieci Maryi” to parafialna schola działająca przy parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Tyczynie od 2015 roku. Wykonuje ona jednogłosowe  pieśni, które pomagają najmłodszym aktywniej uczestniczyć we Mszy Świętej. Czynnie współpracuje z parafią. Przygotowuje i realizuje oprawę Liturgii niedzielnej Mszy Świętej dla dzieci, która odbywa się w każdą niedzielę o 10.30. Ubogaca również okolicznościowe nabożeństwa takie, jak: Różaniec, Roraty, Droga krzyżowa. Grupę „Dzieci Maryi” prowadzi siostra dominikanka Dobrawa Sowa, katechetka Szkoły Podstawowej w Tyczynie.

Dzięki kilkunastoosobowej wspólnocie, dzieci dynamicznie włączają się w różne formy apostolstwa: pomoc misjom, odwiedziny chorych w parafii. Towarzyszą również oprawą muzyczną na uroczystościach szkolnych. Radosny śpiew sprawia radość dzieciom i przyczynia się również do większej chwały Bożej.

Serdecznie zapraszamy chętnych do tego pięknego dzieła.

Schola na tle widoku górskiego
Ognisko