Wspólnota dla intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wspólnota dla Intronizacji NSPJ została powołana w parafii 13.06. 2014 roku. Celem wspólnoty jest: wynagradzanie grzechów poprzez adorację Najświętszego Sakramentu, życie w stanie łaski uświęcającej i rozszerzanie Królestwa Bożego w sercach ludzi a także w rodzinach, parafiach, diecezji i całej naszej Ojczyźnie. „Jeżeli Polska nie odrodzi się duchowo, nie porzuci swoich grzechów, to zginie. Jedyne całkowite odrodzenie duchowe i oddanie się pod panowanie mego Serca może uratować od całkowitej zagłady nie tylko Polskę ale i inne narody”- słowa Jezusa skierowane do mistyczki Rozalii Celakówny (1901-1944). Odpowiadając na prośbę Jezusa, w Polsce w 1996 roku powstała pierwsza Krakowska Wspólnota dla Intronizacji w 1996 roku (Ewa Nosiadek- założycielka i krajowy moderator), w diecezji rzeszowskiej Zofia Sowa a w parafii tyczyńskiej Anna Stromczyńska. W dniach 20-25 marca 2015 miała miejsce Parafialna Intronizacja NSPJ przy udziale 21 grup. We wrześniu 2014 r. delegacja odebrała proporzec wspólnotowy podczas corocznego czuwania w Sanktuarium na Świętym Krzyżu. Ponadto organizowane są wakacyjne rekolekcje oraz modlitewne czuwanie przed Obrazem w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, w okresie jesiennym dni skupienia diecezjalne (Dębowiec, Jarosław, Lipinki). Diecezjalnym opiekunem i koordynatorem jest ks. Dr Janusz Podlaszczak. Na terenie naszej diecezji znajduje się 40 takich wspólnot przy parafiach. 19 listopada 2016 roku w obecności Episkopatu Polski, jak również władz państwowych Jezus Chrystus został uroczyście ogłoszony Panem i Królem. Parafie w całym kraju przygotowywały się do tego aktu  przez 9- dniową nowennę.

Spotkanie modlitewne to cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Prowadzona jest w każdy czwartek w kościele parafialnym po Mszy św. wieczornej (modlitwa w ciszy od godz. 18.30 do 19.00 , modlitwa prowadzona przez Wspólnotę od 19.00 do 20.00 ).
Serdecznie zapraszamy.