Apostolstwo Dusz Czyśćcowych

Ta duchowa inicjatywa jest zorganizowaną formą apostolstwa Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych (gałąź franciszkańska), które założył bł. O. Honorat Koźmiński. Charyzmat zgromadzenia stanowi niesienie pomocy zmarłym, cierpiącym aktualnie w czyśćcu. Do rozpropagowania tego dzieła zachęcił pojedyncze osoby z róż różańcowych, wtedy jeszcze kleryk, obecnie ks. Dariusz Mikrut. Oficjalnie ten apostolat został zarejestrowany w parafii w 2012 roku. Liczy on 30 członków. Dniem łączności wszystkich członków jest poniedziałek każdego tygodnia. Tego dnia przed Mszą świętą wieczorną prowadzą różaniec członkowie tej wspólnoty w kościele parafialnym. Wśród nich rozprowadzany jest kwartalnik „Do domu Ojca”. Codziennie odmawia się specjalną modlitwę za dusze w czyśćcu cierpiące wraz z dziesiątkiem różańca. Co roku organizowane są dni skupienia dla członków Dzieła Pomocy dla Czyśćca w diecezji rzeszowskiej (2012 i 2013- Rzeszów- Podwyższenia Krzyża, 2014- Brzeziny, 2015- Nawsie i 2016 – Gogołów). Przewodniczącą grupy tyczyńskiej jest Bogusława Wrona.