Ruch Światło Życie – OAZA

Jesteśmy wspólnotą liczącą około 40 osób w różnych przedziałach wiekowych (podstawówka, gimnazjum, liceum a także animatorzy, którzy ukończyli studia i wyższą formację). Naszym moderatorem jest ks. Wiktor Zoła. Spotykamy się w każdy piątek roku szkolnego. Najpierw gromadzimy się na Eucharystii o godz. 18:00 celebrując ją z radością i wspólnym śpiewem. Następnie gromadzimy się w salce katechetycznej przy kościele. Nasze spotkanie rozpoczynamy modlitwą, po czym przeznaczamy trochę czasu znów na śpiew, rozrywkę oraz integrację uczestników.  Następnie poruszamy tematy religijne, wgłębiamy się w znaczenie Słowa Bożego i dzielimy się naszymi ostatnimi przeżyciami. Grupy są zróżnicowane wiekowo. Ostatnim punktem naszego spotkania jest modlitwa kończąca, podczas której ksiądz prowadzący udziela nam wszystkim błogosławieństwa. Oczywiście w okresie Wielkiego Postu wygląda to nieco inaczej. Po Mszy świętej udajemy się na spotkania w grupie oraz aranżujemy drogę krzyżową. Rozchodzimy się o godzinie 21:00. Zapraszamy do nas wszystkich zainteresowanych. Przyjść można bez wcześniejszej zapowiedzi. Mile widziani są także rodzice, którzy chcieliby zapoznać się z naszym Ruchem!

Uroczysta AGAPE na zakończenie roku formacyjnego 2018/2019