Duszpasterstwo Nauczycieli

„Jesteście solą i światłem…”- to motto programu formacyjnego duszpasterstwa nauczycieli i zasada, na której opiera się nauczycielska tożsamość. Nauczyciele z dekanatu tyczyńskiego biorą udział w comiesięcznych spotkaniach formacyjnych, okolicznościowych nabożeństwach i uroczystościach a także w nauczycielskich wypominkach. Ponadto uczestniczą w zjazdach organizowanych przez PCEN, kongresach, specjalnych warsztatach, w różnych akcjach charytatywnych jak również w licznych pielgrzymkach. Nauczyciele należący do tej wspólnoty starają się kierować się w swoim powołaniu bycia pedagogiem-chrześcijańskim systemem wartości. Od wielu lat nauczyciele odnajdują wsparcie oraz opiekę Kościoła w miejscowym dekanacie. Od 2009 roku bardzo dynamicznie rozwinęło się duszpasterstwo nauczycieli. Opiekunem dekanalnym został wtedy ks. dr Marian Czenczek, który po dzień dzisiejszy sprawuje pieczę na tą grupą. Rolę diecezjalnego asystenta pełni ks. dr Jan Podlaszczak.