Poradnia dla Narzeczonych

UWAGA ZMIANA

OGÓLNE SPOTKANIA ZOSTAŁY PRZENIESIONE Z III NIEDZIELI MIESIĄCA NA TRZECIĄ SOBOTĘ MIESIĄCA NA GODZ. 16.00.

Zapisy na rozmowy indywidualne: zgłoszenia w środy przed I i III czwartkiem miesiąca w godz. od 18.00 do 19.00.

PORADNIA DLA NARZECZONYCH

czynna:

w 1 i 3 czwartek miesiąca, godz. 18.00
(pary narzeczonych umawiają się indywidualnie z osobą prowadzącą w środę przed pierwszym i trzecim czwartkiem miesiąca w godz. 18.00 do 19.00 )

KATECHEZA PRZEDŚLUBNA
(obowiązkowe spotkanie grupowe składa się z dwóch konferencji: pierwsza z Doradcami ds. życia rodzinnego a druga z Kapłanem).
Odbywa się ona przez 3 miesiące w każdą trzecią sobotę miesiąca (początek, godz. 16.00, koniec, godz. 17.30)

(Salka w Domu Parafialnym obok kościoła- znajduje się tam specjalna wywieszka na drzwiach wejściowych)

spotkania z kapłanem odbywają się w kościele

Osoba prowadząca:

p. Renata Cisło

W Poradni możesz doświadczyć m.in. wsparcia:
* w odkrywaniu wartości czystości przedmałżeńskiej i uczciwości małżeńskiej,
* w doświadczaniu głębi miłości małżeńskiej i rodzinnej,
* w uczeniu zasad odpowiedzialnego rodzicielstwa,
* w nabyciu wiedzy i umiejętności w kwestii planowania swojego potomstwa,
* w zrozumieniu jak ważne jest towarzyszenie dziecku od jego poczęcia,
* w rozwiązywaniu konfliktów małżeńskich i rodzinnych,
* kiedy jako samotna matka oczekujesz dziecka oraz problemów wychowawczych.

W przygotowaniu do ślubu trzeba uwzględnić następujące kwestie:

– warto wspólnie uczestniczyć w cyklu katechez przedmałżeńskich (kursu przedmałżeńskiego-przynajmniej 10 nauk);

– przynajmniej 6 miesięcy przed ślubem zgłosić się do kancelarii parafialnej w celu ustalenia dokładnej daty ślubu;

– nie wcześniej niż trzy miesiące przed uroczystością ślubną zabierz z Urzędu Stanu Cywilnego zaświadczenie o braku okoliczności wykluczających zawarcie małżeństwa (zaświadczenie to jest ważne tylko 3 miesiące);

– 3 miesiące przed datą ślubu spisz z księdzem w kancelarii parafialnej protokół przedślubny (potrzebne będą: dowód osobisty, metryka chrztu, zaświadczenia o bierzmowaniu i świadectwa nauki religii);

– po spisaniu protokołu przez 3 tygodnie w Waszych parafiach  będą głoszone albo opublikowane ogólnie zapowiedzi;

– przystąp w tym czasie po raz pierwszy do spowiedzi;

– należy wspólnie zgłosić się na katechezy przedślubne najlepiej kilka miesięcy wcześniej, a przynajmniej 3 miesiące przed ślubem (3 nauki + rozmowy ind. w Poradni Rodzinnej) – to nie to samo co kurs przedmałżeński!

– dzień przed ślubem albo w sam dzień po raz drugi przystąp do sakramentu spowiedzi;

– w dniu ślubu przyjedź do kościoła kilkanaście minut przed uroczystością – ze świadkami udaj się do zakrystii: podaj zaświadczenia o spowiedzi;

– wobec świadków i księdza, który będzie asystował przy sakramencie małżeństwa złóż przysięgę oraz podpisy potwierdzające wolę zawarcia kanonicznego małżeństwa .

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej