PROBOSZCZ:

ks. dr Marian Czenczek

Proboszcz od 2009 roku. Pochodzi z parafii Wesoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 1981 w Przemyślu. Parafie: Besko; Tarnobrzeg; 1985-1988 studia specjalistyczne na KUL-u; Rzeszów Św. Michała Archanioła, Rzeszów -Zalesie- duszp. akademicki. Od 1999 do 2009 pełnił funkcję proboszcza w Mrowli. Obecnie jest vice-dziekanem dekanatu tyczyńskiego. Opiekun i duszpasterz grup parafialnych: Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej, Bractwo Trójcy Świętej, Rodzina Radia Maryja, Róże Różańcowe (męskie i żeńskie), Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Parafialny Zespół Caritas, Dekanalne Duszpasterstwo Nauczycieli, Stowarzyszenie Przyjaciół WSD w Rzeszowie, Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym. Prowadzi w parafii także Katechezy przedmałżeńskie w ramach Poradni Rodzinnej.

Telefon kontaktowy: 694 012 144 i e-mail: czenczekm@wp.pl

WIKARIUSZE:

ks. mgr Mateusz Juszczyk

Pochodzi z parafii pw. Dobrego Pasterza w Jaśle – Sobniowie. Święcenia kapłańskie przyjął w czerwcu 2019 r. w Rzeszowie. Pracę w parafii Tyczyn rozpoczął 22.08.2019 r. Jest katechetą w Szkole Podstawowej w Tyczynie. Opiekuje się Liturgiczną Służbą Ołtarza, Ruchem Światło Życie (dzieci i młodzież) oraz sprawuje opiekę duszpasterską nad grupą Orląt. Prowadzi czwartkową grupę do bierzmowania.

ks. mgr Łukasz Ślęczka

Pochodzi z parafii św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 2009 roku w Rzeszowie. Pierwszą placówką była parafia Brzeziny, a następnie Trzebownisko. Do Tyczyna przybył z parafii św. Mikołaja w Rzeszowie (Przybyszówka). Pracę w parafii podjął 25.08. 2018 roku. Jest Asystentem KSM. Opiekuje się także Stowarzyszeniem Trzeźwościowym “Wyzwolenie” oraz wspólnotą Missio Christii. Prowadzi również dwie grupy do bierzmowania (wtorek i środa). Jest katechetą w Liceum Ogólnokształcącym, w Szkole Podstawowej w Tyczynie oraz w Niepublicznym Przedszkolu “Wesołe Misie” oddział “Park” i “Chatka Puchatka”.
W dekanacie pełni funkię duszpasterza młodzieży. Ponadto jest odpowiedzialny w diecezji za formację młodzieży w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży.