Wspólny wyjazd jubileuszowy na podlaską ziemię

W ostatnim weekendzie maja obecnego roku nasi Parafianie odwiedzili tereny malowniczego Podlasia. Szlak pielgrzymi rozpoczął się od małego miasteczka nad Bugiem- Drohiczyna. W programie tego dnia znalazła się Góra Zamkowa z wyjątkowym pejzażem trasy wodnej oraz Muzeum Diecezjalnym z unikatowymi przedmiotami z różnych epok. Następnego dnia 26 maja na wspólnym wyjeździe pojawiła się stolica Podlasia- miasto Białystok z Katedrą rzymskokatolicką pw. Wniebowzięcia NMP i cerkiewną św. Mikołaja oraz sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie bardzo dynamicznie rozwija się kult Jezusa Miłosiernego oraz bł. ks. Michała Sopoćki. Późnym popołudniem pielgrzymi odwiedzili Suchowolę- parafię rodzinną bł. ks. Jerzego Popiełuszki wraz z Izbą pamięcią a na samym końcu Sokółkę- kościół św. Antoniego z Cudem eucharystycznym. W drodze powrotnej po spoczynku nocnym w Różanymstoku- salezjańskim ośrodku, w niedzielne południe atrakcją dla uczestników wyjazdu stał się Pokazowy Rezerwat  Żubrów w Białowieży.