Brat Albert w Tyczynie

W niedzielę 15 października na zakończenie Tygodnia Papieskiego w MGOK-u w Tyczynie została wystawiona sztuka teatralna pt. „Umarł Adam Chmielowski, narodził się Brat Albert”. W spektaklu wzięła udział młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pod kierunkiem ks. Piotra Sali. Wydarzenie to poprzedziła prezentacja multimedialna, następnie zarecytowano wiersz na cześć Świętego a na koniec aktorzy odmówili wspólną modlitwę oraz odśpiewali papieskie piosenki. Nie zawiodła nas widownia, której bardzo chcemy podziękować za wspólne spotkanie i modlitwę.

Akcja sztuki rozgrywa się w pracowni malarskiej Adama Chmielowskiego a następnie przenosi się do miejskiej ogrzewalni w Krakowie. Wybitny malarz zamiast narzekać i krytykować ówczesne otoczenie postanowił wejść w środowiska marginesu społecznego i w końcu pochylić się nad ludzką biedą. Poświęca swoje życie najuboższym, przywraca im wiarę, nadzieję i miłość, że Bóg nie powiedział w ich życiu ostatniego słowa a na dobre decyzje nie jest nigdy za późno.