Rok św. Józefa

8 grudnia 2020 r. papież Franciszek ogłosił specjalny „Rok św. Józefa” z okazji 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego, który zakończy się 8 grudnia 2021 r.

W liście apostolskim „Patris corde”, opublikowanym z tej okazji, papież Franciszek określił św. Józefa m.in. tytułami „ukochany ojciec; ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojciec twórczej odwagi”, nawiązując do dekretu bł. Piusa IX ogłaszającego św. Józefa patronem Kościoła powszechnego. Przy tej okazji papież Franciszek ujawnił swoje osobiste nabożeństwo ku czci Oblubieńca NMP, podkreślając, że od ponad czterdziestu lat, codziennie odmawia modlitwę do św. Józefa.

W Roku św. Józefa pragniemy wpatrywać się w postać Opiekuna Świętej rodziny i przyzywać jego wstawiennictwa. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci św. Józefa w pierwsze środy miesiąca. Podczas nabożeństw będziemy przybliżać tekst papieskiego Listu “Patris corde“.
Zachęcamy także do osobistej lektury tego listu. Można go znaleźć na stronie: