PIELGRZYMKA Z TYCZYNA DO STAREJ WSI

W pierwszą sobotę września już po raz 293 wyruszyła Piesza Pielgrzymka z Tyczyna do Starej Wsi. Pomimo obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa udało się zorganizować i bezpiecznie przeprowadzić “rekolekcje w drodze”.

Przygotowania do pielgrzymki rozpoczęły się w tym roku dużo wcześniej niż zwykle. Ograniczona ilość uczestników, którzy mogą wziąć udział w zorganizowanej grupie wynosiła 150. Z tego powodu potrzebne były zapisy, przygotowanie identyfikatorów, powiadomienie służb sanitarnych czy organizacja transportu. Przy wsparciu wielu parafian i pomocy w organizacji udało się dopiąć wszystko – dziś za tę pomoc składamy serdeczne podziękowania.

Ostatecznie w pielgrzymce uczestniczyło około 140 osób pod przewodnictwem ks. Łukasza i s. Cypriany. Tuż za grupą tyczyńską na pielgrzymi szlak wyruszyli parafianie z Hermanowej wraz z ks. Proboszczem Wiesławem Bednarzem w liczbie około 90 osób.Piękna pogoda sprzyjała pielgrzymowaniu, a droga mijała bardzo szybko. Trasa pielgrzymki liczącą około 42 kilometrów wiodąca przez pola i lasy okazała się wymagająca, a w niektórych miejscach nawet zaskakująca. Wszyscy jednak szczęśliwie, pełni nadziei i z modlitwą na ustach dotarli przed tron Matki Bożej Miłosierdzia w Starej Wsi.

Szczególne gratuluje płyną w tym roku do p. Elżbiety Pratko, która pielgrzymowała po raz 50-ty. Z serca dziękujemy za to świadectwo wiary oraz wszelką pomoc w organizacji pielgrzymki.