Patronalny Dzień Miasta i Gminy Tyczyn w święto św. Katarzyny

Dzień św. Katarzyny Aleksandryjskiej wpisuje się od lat w święto miasta oraz odpust naszej parafii. Patronka z III wieku urzeka nas odwagą, potrafi wręcz zadziwić, iż mając przed sobą perspektywę szybkiego rozwoju ze względu na status społeczny, pokaźny majątek zdecydowała się jednak bronić własnej wiary chrześcijańskiej. Nie wahała się  oddać życia za Chrystusa, wiedząc że musi na ostatniej prostej przyjąć bardzo straszne cierpienia i katusze. Piękno duszy naszej Patronki, jej niezłomny charakter przedstawił w homilii odpustowej ks. dr Sławomir Jeziorski, celebrans głównych uroczystości. 25 listopada, tego samego dnia w godzinach popołudniowych w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się świętowanie złotych godów naszych Jubilatów. Została także wystawiona sztuka o sł. Bożej Rozalii Celakównej, inicjatorce oraz wizjonerce, której Pan Jezus polecił oddanie Polski Królowi Wszechświata oraz przyjęcie Go za Pana i Króla w naszych sercach. W obsadzie aktorskiej brali udział członkowie Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.