ogłoszenie 3 niedziela Wielkanocy

OGŁOSZENIA 30.04. 2017 NIEDZIELA III WIELKANOCNA

– Trzecia Niedziela Wielkanocna jest Ogólnopolską Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą IX Tydzień Biblijny. W tym roku jest ona połączona z pierwszym Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Zachęcamy do sięgnięcia po Biblię w Tygodniu Biblijnym szczególnie.
– We wtorek, 2 maja, przeżywamy Dzień Flagi. Wywieśmy flagi na domach.
– W środę, 3 maja, Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. jak w każdą niedzielę. O 9.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, po niej złożenie kwiatów przed pomnikiem i pod tablicą upamiętniającą Konstytucję 3 Maja oraz okolicznościowa akademia w Domu Kultury w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej. Organizatorzy- Władze Samorządowe i Dom Kultury- serdecznie zapraszają; w tym dniu Mieszkańcy Hermanowej Dolnej zapraszają na majówkę przy kapliczce-pomniku Grunwaldu w rocznicę jego poświęcenia na godzinę 17.30. Msza św. o błog. dla mieszkańców Hermanowej i o urodzaje będzie 9 sierpnia o 18.00.
– Od jutra rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Zachęcamy do licznego udziału w kościele lub gromadząc się przy kapliczkach. Podtrzymumy tę piękną tradycję. Nabożeństwo Majowe codziennie o 17.30. W maju w każdą sobotę o godz. 20.20 młodzież oazowa zaprasza osoby chętne do wspólnej majówki przy wybranych kapliczkach. W najbliższą sobotę majówka odbędzie się przy Szkole Podstawowej.
– Od 5 maja rozpoczynają się zapisy na wakacyjne rekolekcje oazowe.
– W czwartek Św. Floriana patrona Strażaków; zapraszamy ich na Mszę św. o 18.00; w piątek święto Świętych Ap. Filipa i Jakuba.
– W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź w piątek od 17.00. W sobotę odwiedziny duszpasterskie chorych od godz. 11.00.
– W najbliższą niedzielę w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Św. Dzieci o godz. 10.30; spowiedź tych dzieci i ich rodzin w sobotę od godz. 9.00. Próba przed uroczystością w piątek (5.05.) po Mszy św.
– Sanktuarium MB Łaskawej w Chmielniku zaprasza na uroczystości odpustowe od 1 do 16 maja, w XX-lecie koronacji. Szczegółowy program jest zamieszczony na plakacie.
– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11,30 prowadzi róża Św. Teresy.
– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Byli obecni: Kuśnierz Krzysztof, Kuśnierz Marta, Dykiel Tadeusz, Dykiel Krzysztof, Mazur Barbaea, Wilk Janusz, Rodak Andrzej, Dykiel Piotr, Piech Krystyna, Leniart Agnieszka i Małgorzata. W poniedziałek po Mszy o 18.00 i w sobotę prosimy o pomoc rodziców dzieci pierwszokomunijnych.