Ogłoszenia parafialne 04.06.2017

OGŁOSZENIA 04. 06. 2017 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu; zmiana tajemnic różańcowych po mszy o 7.00 i o 9.00; składka na cele diecezjalne. Nabożeństwo czerwcowe dziś o 16,00; natomiast w tygodniu po Mszy św. będzie odmawiana Litania do NSPJ; Dzisiejsza niedziela kończy okres wielkanocny. Jest to też IX Święto Dziękczynienia; w Roku św. Brata Alberta, będziemy dziękujemy za chleb. Zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
– Jutro Święto N. M. Panny Matki Kościoła. Msze św. o 6,30; 9.00 i 18.00.
– We wtorek spotkanie dla Zespołu Caritas; w środę spotkanie dla Akcji Katolickiej; Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym.
– W środę o 18.00 Msza Św. za + S. Jackę – dominikankę, która przez wiele lat pracowała w naszej wspólnocie parafialnej.
– W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Adoracja Najświętszgo Sakramentu.
– Różaniec w przyszłą niedzielę prowadzi róża Św. Moniki.
– W przyszłą niedzielę przypada u nas drugi odpust parafialny- Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jest to też patronalne święto Bractwa Trójcy Świętej, które powstało w naszej parafii decyzją papieża Klemensa XIV w 1771 r. Msza św. z uroczystą procesją o 12.00. Przewodniczył będzie ks. dr Jan Kulig- Ojciec Duchowny w naszym Seminarium. Na procesję zapraszamy również wszystkie dzieci, także dzieci w strojach komunijnych.
– w ramach Dni Tyczyna dzisiaj o 15,30 parada orkiestr dętych i inne atrakcje
– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy m.in. o Lednicy oraz dodatek rodzinny i młodzieżowy.
– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Byli obecni Dubczyk Barbara, Szela Dorota, Pałka Halina, Szela Ewa, Szwed Antoni, Szczoczarz Małgorzata, Krzanowski Jan, Prędka Jadwiga, Zawada Bogumiła. We wtorek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: cd. Hermanowa: Dykiel Ryszard, Wiater Kazimierz, Pasterz Dariusz, Hałoń Janina, Wiater Anna, Such Anna, Mazur Józefa, Prędka Bernadetta, Leś Wojciech, Burz Marek.