OGŁOSZENIA

               OGŁOSZENIA     25.09.2018    NIEDZIELA 26  ZWYKŁA

     – Bóg zapłać za ofiary do puszek na radio VIA. Puszki wystawione są przy wyjściu z kościoła.

– W liturgii tego tygodnia: we wtorek Św. Wincentego; w środę Św. Wacława, Nowenna do MB Nieust. Pomocy; w czwartek Św. Archaniołów:  Michała, Gabriela  i Rafała; w piątek Św. Hieronima; w sobotę Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

– W tym tygodniu (wtorek, środa i czwartek) spotkania dla kandydatów do bierzmowania. Kandydaci podczas Mszy złożą Deklaracje prosząc o modlitwę całą parafię. Zapraszamy do udziału również rodziców.

– W czwartek Grupa Uwielbienia zaprasza na Mszę św. i adorację. Uwielbienie poprowadzi Piotr Pałka z Krakowa. Zapraszamy wszystkich chętnych, śpiewających i grających, do włączenia się w Uwielbienie. Próba odbędzie się we wtorek w Domu Kultury w Tyczynie o godz. 19.00.

– W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca, odwiedziny chorych od godz. 8.00.

– W sobotę rozpoczyna się październik. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. W dni powszednie różaniec o godz. 17:30, a w niedzielę o 16.00. Na tablicy ogłoszeń rozpiska grup prowadzących różaniec. Dzieci będą otrzymywać specjalne naklejki.

  – Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Kingi. W Rzeszowie Procesja Różańcowa o 15.00.

– W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych; w przyszła niedzielę także zapraszamy dzieci do I Komunii i ich rodziców, na msze św. i różaniec o godzinie 16:00 podczas, której zostaną poświęcone różańce.

– Spotkanie dla Zelatorów Róż różańcowych i przyjaciół Seminarium Duchownego odbędzie się w piątek po Mszy wieczornej.

– W dzisiejszym wydaniu “Niedzieli” m.in.  o naszych Aniołach Stróżach; a w dodatku o spowiedziach u Św. O. Pio. Bardzo ciekawe materiały także w “Gościu Niedzielny”. Są dostępne Kalendarze Rolników.  

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Piech  Maria, Prędki Adam, Piech Krzysztof, Leniart Tadeusz, Krok Karolina, Szela Dorota, Pałka Halina, Szela Wojciech, Szela Paweł, Pelc Grzegorz.

     – Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7.00 i 9.00

Inne ogłoszenie: zbiórka „elektrośmieci”, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się w najbliższy piątek. W tym dniu zużyty sprzęt można przywozić od 6.00 rano do 11.00. Miejsce przy Środowiskowym Domu Samopomocy. Szczegóły na plakacie a ulotki przy gazetach.

datagrupa prowadząca różaniec
1Bractwo Trzeźwości
2ksiądz + (dzieci do I Komunii św. i rodzice)
3Parafialny Zespół CARITAS
4Grupa RADIA MARYJA
5Schola dziecięca „Dzieci Maryi”
6Wspólnota dla Intronizacji Serca Pana Jezusa
7KSM
8Margaretka
9ksiądz
10Akcja Katolicka
11Liturgiczna Służba Ołtarza (lektorzy)
12Bractwo Trójcy Świętej
13NAB. FATIMSKIE –
14Oaza
15Duszpasterstwo nauczycieli
16ksiądz
17Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
18Kandydaci do bierzmowania (gr. I)
19Kandydaci do bierzmowania (gr. II)
20Kandydaci do bierzmowania (gr. III)
21KSM
22Róże Różańcowe żeńskie
23ksiądz
24dzieci z przedszkola Sióstr św. Dominika
25Liturgiczna Służba Ołtarza (ministranci)
26Orlęta
27Grupa Uwielbienia
28Oaza
29Domowy Kościół
30Róże Różańcowe męskie
31Apostolstwo Dusz Czyśćcowych
Rozpiska grup i osób prowadzących różaniec w październiku

              OGŁOSZENIA     18. 09. 2022    NIEDZIELA 25  ZWYKŁA

– Dzisiaj czynna Poradnia Rodzinna dla narzeczonych.

 – Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.

– W liturgii tygodnia; w środę  Święto Św. Mateusza Ew.;  Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek, Adoracja; w piątek Św. O. Pio. 

– W środę spotkanie dla Akcji Katolickiej

– W najbliższą niedzielę:  Różaniec o 11.30  poprowadzi róża Św.Faustyny;  zbiórka do puszek na diecezjalne radio Via. Proszę LSO o pomoc w tej kweście.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in. o mediach katolickich i nie tylko, o królowej Elżbiecie i jej wierze; Gość Niedzielny dziś z płytką biblijną, jest też nowy numer Apostolstwa chorych.

– Szkoła Branżowa w Chmielniku informuje, że od obecnego roku szkolnego otworzyła II stopień przygotowujący do Matury i umożliwia zdobycie zawodu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Tam też inne informacje i zaproszenia.

–  W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła  parafian z następujących rodzin: Kustra Mariola, Dykiel Krzysztof, Wilk Jan, Mazur Agnieszka, Trybała Maria, Paśko Barbara, Paściak Teresa, Haszko Dorota, Leniart Dorota, Rembisz Ewa, Borowiec Grażyna, Gorzelec Anna.

Przy gazetach są wyłożone Deklaracje do bierzmowania dla osób, które nie były wczoraj na spotkaniu.

          OGŁOSZENIA     11. 09. 2022    NIEDZIELA  24  ZWYKŁA

– Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych.

– Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 12. Tydzień Wychowania. Jego hasłem są Jezusowe słowa: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” (J 14, 6). Natomiast postacią  12. Tygodnia Wychowania jest św. Józef Bilczewski, arcybiskup Lwowa, którego setną rocznicę śmierci będziemy obchodzić w 2023 r.

– W poniedziałek Spotkanie dla Bractwa Świętej Trójcy.

– We wtorek nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę i różaniec.

– W środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Nowenna; w czwartek MB Bolesnej, Adoracja; w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.  

– KSM zaprasza młodzież od 7 klasy na spotkania, które odbywają się w piątki po Mszy św. wieczornej na starej plebanii.

–  Zapraszamy młodzież klas VIII na pierwsze spotkanie do sakramentu bierzmowania, które odbędzie się w sobotę (17.09) na Mszy św. o 18.00.

– Zapraszamy do scholi dziecięcej; próby będą się odbywać w szkole; informacje u S. Alberty.

– We wtorek spotkanie Ministrantów po mszy świętej.

– W środę spotkanie orląt, zapraszamy nowych kandydatów.

– W Piątek spotkanie oazy: o godzinie 16.30 młodsi po mszy świętej starsi.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy poradnik dla rodziców:

       -Jak pomóc uzależnionemu dziecku.

– Na tablicy ogłoszeń:  zaproszenie do OO. Bernardynów na Odpust MB Rzeszowskiej; Centrum Dziedzictwa w Tyczynie zaprasza na warsztaty pisania ikon; szczegóły na tablicy.   

    – Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7. i 9.

– Bóg zapłać Pielgrzymi za podjęcie Pielgrzymki do Starej Wsi oraz za złożyną  ofiarę na Msze św. w intencjach:

1.  O dary Ducha Świętego i B. błog. na każdy dzień dla ks. Prob. i księży pracujących w naszej parafii i Sióstr Dominikanek dla zmarłych o radość wieczną  nieba…

2. W intencji naszej Ojczyzny, za rządzących, o moralne odrodzenie naszego narodu……..

3. O pokój na świecie, ustanie wojny w Ukrainie, a dla zmarłych wieczny odpoczynek….

4. O zdrowie i błog. dla Antoniego Kosiby i jego rodziny oraz tym, którzy pomagają pielgrzymom  …….

5. W intencji Dzieci i Młodzieży,dyrekcji szkół oraz nauczycieli  aby nie zatracali wartości chrześcijańskich….

6. Za chorych pozostających w domach, szpitalach, samotnych i opuszczonych, o siłę w dźwiganiu krzyża krocząc za Chrystusem a dla konających o łaskę nieba….

                   (terminy będą podane – na tablicy ogłoszeń)

Stowarzyszenie Przyjaciół Wilczaka dziękuje za ofiarę od pielgrzymów, zebrano 3500 zł.

                              OGŁOSZENIA     04. 09. 2022    NIEDZIELA 23.  zwykła

– Pragniemy wznowić Msze św. rodzinne w niedziele o godz. 10:30 z kazaniem dla dzieci. Msze będą poza niedzielami adoracyjnymi. Zapraszamy.

– W tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w czwartek Święto Narodzenia NMP; w czwartek również przypada na naszą parafię diecezjalny dzień Adoracji Najśw. Sakramentu. W tym roku jak już zapowiadano będzie połączony z peregrynacją figury MB Fatimskiej z racji 30 lecia diecezji rzeszowskiej. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. o 6.30 i zakończy się Mszą św. o 18.00. Zachęcamy, by każdy z nas znalazł czas w ciągu dnia na Adorację wraz z Maryją w figurze fatimskiej.

– We wtorek spotkanie formacyjne dla duszpasterstwa Nauczycieli. Także ministranci mają we wtorek spotkanie po Mszy wieczornej; natomiast spotkanie dla Oazy będzie w piątek o 16.30.

– Różaniec w przyszłą niedzielę  o 11.30 poprowadzi róża Św. Elżbiety.

– Od dzisiaj tygodnik “Niedziela” składa się z dwóch części. Cena też zmieniona. 

– Na tablicy ogłoszeń zaproszenie na piknik rodzinny – dziś – od 15 do 19.00. Rynek w Tyczynie.  

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek  po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Wrona Lucyna, Gaweł Wiesław, Kuśnierz Marta, Chrzanowska Urszula, Kuśnierz Krzysztof, Piech Krystyna, Staniek Barbara, Mikrut Justyna, Surówka Elżbieta, Dykiel Tadeusz, Leniart Agnieszka.

           OGŁOSZENIA     28. 08. 2022    NIEDZIELA XXII  ZWYKŁA

– Dzisiaj w Katedrze dzień diecezjalnego dziękczynienia za plony.

– W tym tygodniu w liturgii; w poniedziałek wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela; w środę Nowenna; w czwartek Adoracja; w sobotę Św. Grzegorza W.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca; spowiedź codziennie przed Mszą św. od 17,30 a w piątek od 17.00. Odwiedziny duszpasterskie chorych w sobotę od 8.00. Ks. Wiktor odwiedzi chorych (do których jeździł ks. Mateusz) tydzień później.

– Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego w czwartek 01.09. Msza św. dla dzieci, nauczycieli  i pracowników Szkoły Podstawowej oraz Liceum będzie: o 8.00.

– W piątek rozpoczęcie roku formacyjnego. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie grupy parafialne.

– W pierwszą sobotę września  przypada kolejna rocznica śmierci ks. Stanisława Króla naszego byłego Proboszcza. W tym dniu wyrusza kolejna pielgrzymka do Starej Wsi; gromadzimy się o 4.45 w kościele na modlitwę. Wyjście o godz. 5:00. W tym roku nastąpi zmiana miejsca śniadaniowego. Zostaliśmy zaproszeni przez Stowarzyszeni Przyjaciół Wilczaka na śniadanie przy kaplicy Matki Bożej. W trakcie pobytu tam będzie można złożyć ofiarę na remont kaplicy. Bagaże osób, które zostają na niedzielę i poniedziałek będą przewiezione na miejsce do Starej Wsi – bardzo prosimy, aby te bagaże były podpisane. Podręczny bagaż należy zabrać ze sobą.

Lista na autokar powrotny w sobotę ze Starej Wsi do Tyczyna jest zamknięta. Prosimy zorganizować sobie powrót we własnym zakresie.

– W przyszłą niedzielę składka na Seminarium Duchowne.  Zmiana tajemnic różańcowych będzie w drugą niedzielę miesiąca ze względu na pielgrzymkę do Starej Wsi. Różaniec w przyszłą niedzielę prowadzi róża Św. Moniki.

– Siostry Dominikanki: zmiany: przychodzą Siostry: Rozanna i Bogusława;  życzymy B. błog. i owocnej posługi w naszej wspólnocie parafialnej.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m. in. art. o nieznanych miejscach Jasnej Góry; jest też nowy numer Dobrych Nowin do wzięcia. Na tablicy ogłoszeń informacja o zmianach w Tygodniku Niedziela, jest też zaproszenie-oferta Uniwersytetu Rzeszowskiego.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu; W poniedziałek po Mszy wieczornej i w piątek prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Czech Stanisław, Tłuczek Lesław, Żarko Magdalena, Janusz Marian, Patrzyk Kazimiera, Hałoń Andrzej, Hałoń Mieczysław, Wiater Piotr, Ząbek Maciej, Kościółek Elżbieta, Bembenek Anna, Wiater Arkadiusz, Wrona Małgorzata, Fąfara Anna.

            OGŁOSZENIA     21. 08. 2022    NIEDZIELA XXI  ZWYKŁA

    –  Dożynki Gminne rozpoczną się dzisiaj Mszą św. o 16.00

– W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy wspominać w poniedziałek NMP Królowej; we wtorek bł. Ks. Władysława Findysza; w środę Św. Bartłomieja Apostoła, w Chmielniku Odpust; Nowenna ku czci MB Nieust Pomocy; w czwartek Adoracja; w piątek urocz. NMP Częstochowskiej.

 – W przyszłą niedziele w Katedrze Rzeszowskiej dożynki diecezjalne.

– Bóg zapłać za dzisiejszą  składkę  na remont naszej świątyni.

– Różaniec w przyszłą niedziele  o 11,30 poprowadzi róża Świętej Bożej Rodzicielki.

 – Dziękujemy Pielgrzymom z naszej parafii za udział w pieszej  Pielgrzymce na Jasną Górę jak też za modlitwy w naszych intencjach oraz wszystkim pielgrzymującym także do innych miejsc i Sanktuariów. 3 września wyruszy  jak co roku Piesza Pielgrzymka do Starej Wsi. Zapisy trwają. Prosimy, aby zapisane osoby odebrały identyfikatory. W zakrystii także zapisy na autobus powrotny w sobotę. Informujemy, że będzie możliwość noclegu w szkole dla osób, które zostają na niedzielę i poniedziałek.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m. in. o pielgrzymce na Jasną Górę; objawieniach w Gietrzwałdzie, odcinek poprawnej polszczyzny.

– Na tablicy ogłoszeń zaproszenie do Chmielnika i do Hyżnego na odpust.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Leniart Renata, Bomba Katarzyna, Głodowska Maria, Paściak Renata, Paśko Zofia, Piasecki Bogdan, Ząbek Maciek, Paśkiewicz Aleksander, Paśko Bogumiła, Kosiarska Agnieszka.

– W ubiegłą niedzielę żegnaliśmy ks. Mateusza Juszczyka. Na jego miejsce przychodzi ks. Wiktor Zoła. Pochodzi par. pw. Św. Michała Archanioła w Cieklinie.  Życzymy Bożego błogosławieństwa.

Grupa Oazy z Tyczyna oraz Rzeszowa serdecznie zaprasza na Oazową Grę Terenową w stylu fantazy, która odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia w Tyczynie na Królce. Główna część gry jest w sobotę, a na niedzielę organizatorzy zapraszają całe rodziny. Zapisać się można tylko przez stronę: www.ogtevents.pl. Jutro ostatni dzień zapisów.

            OGŁOSZENIA     14. 08. 2022    NIEDZIELA XX  ZWYKŁA

– W związku ze zmianami księży w diecezji – ks. Mateusz został przeniesiony do parafii Bł. Karoliny w Rzeszowie. Dziękujemy za jego posługę w naszej parafii a w nowej życzymy szczęść Boże.

– Jutro  Uroczystość Wniebowzięcia NM Panny; poświecenie  owoców ziół

    i kwiatów; święto Narodowe; Msze Św. jak w każdą niedzielę; w środę  Św. Jacka; w czwartek Adoracja; w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

– Dożynki Gminy Tyczyn odbędą się w najbliższą niedzielę – 21 sierpnia. Rozpoczną się Mszą św.   o 16.00; następnie przemarsz korowodu dożynkowego z Rynku na boiska sportowe i tam ciąg dalszy świętowania.

– Różaniec w przyszłą niedziele  o 11,30 poprowadzi róża Św. Barbary;  składka na remont naszej świątyni.

– Na tablicy ogłoszeń zaproszenie na dożynki diecezjalne do Katedry  i Ogólnopolskie na Jasną Górę; tam też informacje dot. pielgrzymki do Starej Wsi, której termin – 3 września, powoli się zbliża. Można się będzie zapisywać w zakrystii lub przez formularz internetowy.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. We wtorek po Mszy wieczornej i w  sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Perdeus Tadeusz, Janda Piotr, Leniart Jarosław, Rykowski Janusz, Hadała Karol, Bomba Wiesław, Bomba Grzegorz, Bomba Katarzyna, Leniart Renata, Kwiatkowski Mieczysław.

     – Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7.

   OGŁOSZENIA     07.08.2022   NIEDZIELA XIX ZWYKŁA

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca; Adoracja, zmiana taj. różańcowych; składka na cele diecezjalne.

– W liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w pon. Św. Dominika; we wt.  Św. Teresy Benedykty od Krzyża-patronki Europy; w śr. Św. Wawrzyńca , Nowenna; w czw. Św. Klary, ador. w sobotę Nabożeństwo Fatimskie.

–  Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 prowadzi róża MB Nieust. Pomocy.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w  sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Szponar Marek, Hałoń Stanisław, Szybkowska Anna, Iwanowicz Tomasz, Najda Krzysztof, Barlik Marek, Rochecki Tadeusz, Rajzer Małgorzata, Król Stanisław, Kościólek Kamil, Janusz Wiesław.

– OO Dominikanie z Borku St. zapraszają na Odpust. Szczegóły na plakacie.

——————-

– Ponawiamy informaję, że nabór uzupełniający  wymiany źródeł ciepła na kotły gazowe i kotły na biomasę odbędzie się w okresie od 1 sierpnia do 30 września obecnego roku. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

           OGŁOSZENIA    31. 07. 2022    NIEDZIELA XVIII  ZWYKŁA

– W liturgii tygodnia: w poniedziałek Św. Alfonsa Liguoriego; we wtorek możliwość uzyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami.;   w środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy;  w czwartek Św. Jana Vianneya, Adoracja Najśw. Sakramentu; w sobotę Święto Przemienienia Pańskiego .

– W czwartek wyruszy Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie będzie o 6,30 przy rzeszowskiej Farze. Transmisja w Radio Via.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. a w piątek od 17.00.

– W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych z racji pierwszej niedzieli miesiąca, Adoracja Najśw. Sakramentu. składka na Seminarium Duchowne.

– Różaniec w przyszłą niedziele o 11.30 poprowadzi róża Św. Cecylii.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać m.in. o wakacyjnej ewangelizacji Bieszczadów; o rocznicy Powstania Warszawskiego a także ciekawe informacje na temat Wyścigu Tour de Pologne, który pojedzie też przez Tyczyn.

–  W związku z rozpoczynającym się sierpniem – miesiącem trzeźwości, Kościół prosi wszystkich  o świadectwo trzeźwości i abstynencji z motywów moralnych, wychowawczych i patriotycznych. 

-Żegnamy dziś siostry dominikanki Igę i Cyprianę, które zostają przeniesione do Wielowsi celem przygotowania do ślubów wieczystych. Bóg zapłać za ich posługę w naszej parafii.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Krztoń Joanna, Urban Kazimiera, Urban Katarzyna, Perełka Agnieszka, Wacławek Ewa, Hałoń Roman, Burz Krystyna, Burz Urszula, Data Marek, Rzemień Karolina.

Inne ogłoszenie:

 Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badaniach pod kątem: wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badania – szczególnie zalecane po przejściu COVID 19- będą w najbliższy czwartek od 12,30 w Ambulansie na parkingu w „murze”. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i ulotkach przy gazetach.

                OGŁOSZENIA     24.07.2022    NIEDZIELA XVII  ZWYKŁA

– Dzisiejsza niedziela rozpoczyna  XXIII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa patrona kierowców pod hasłem „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. W niedzielę 31 lipca (za tydzień) na zakończenie tego Tygodnia po każdej Mszy św. będzie modlitwa za kierowców i błogosławieństwo pojazdów. Będzie wystawiona puszka, do której kierowcy mogą wrzucać datki na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji 1 grosz za jeden kilometr jazdy.

– W liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek święto Św. Jakuba Apostoła oraz Św. Krzysztofa; we wtorek Św. Joachima i Anny rodziców NM Panny; w środę  Nowenna;  w czwartek  Adoracja; w piątek św. Marty.

–  Różaniec w przyszłą niedziele  o 11:30 poprowadzi róża Św. Weroniki.

–  W dzisiejszym numerze “Niedzieli” znajdziemy m.in. o Seniorach i ich wkładzie w życie wiarą; o modlitwie, która jest „oddechem duszy”.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu: w  poniedziałek i w sobotę po Mszy wieczornej prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Wiater Krzysztof, Dziopak Halina, Najda Edward, Motowidło Grzegorz, Prędki Tomasz, Ostrowska Stanisława, Borowiec Kazimierz, Nosek Elżbieta, Płodzień Lucyna, Krzysztoń Darek, Kościółek Marek.

Dziś czynna Biblioteka Parafialna.  (po Mszach o 7.00 i 9.00)

Inne ogłoszenia: Burmistrz Tyczyna informuje, że nabór uzupełniający dla Mieszkańców w zakresie wymiany źródeł ciepła na kotły gazowe i kotły na biomasę odbędzie się w okresie od 1 sierpnia do 30 września obecnego roku. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi 85 %. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Tam też zaproszenie do Centrym Dziedzictwa.

                     OGŁOSZENIA     17. 07. 2022  NIEDZIELA XVI  ZWYKŁA

– Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Bóg zapłać za składkę na remonty. O godz. 16.00 Msza św. w intencjach Małżeństw, które w ubiegłym roku przeżywały Złoty Jubileusz swojego Małżeństwa. Dziś czynna Poradnia Rodzinna dla Narzeczonych.

 – W liturgii tygodnia:  w środę Nowenna ku  czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek adoracja; w sobotę Św. Brygidy – Patronki Europy.

– W przyszłą niedzielę o 10.30 Mszę św. prymicyjną będzie sprawował o. Lasha, kamilianin z Gruzji, który pracuje w Tbilisi w kamiliańskich ośrodkach pomocy chorym i niepełnosprawnym.

– Także w najbliższą niedzielę: uroczystości upamiętniające 78 rocz. wyzwolenia Tyczyna: o 12.00 Msza św. za poległych i żyjących Żołnierzy AK z placówki „Topola”, po Mszy złożenie kwiatów na cmentarzu.   

– Różaniec w  przyszłą niedzielę  o 11:30 poprowadzi róża Św. Weroniki.

– Na tablicy ogłoszeń propozycje pielgrzymek do Medżiugorie i do Kalwarii Pacławskiej.

– W dzisiejszym numerze “Niedzieli” znajdziemy m.in. o ochronie dzieci i młodzieży przed różnymi zagrożeniami; jest też nowy numer “Apostolstwa Chorych”.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.

                   OGŁOSZENIA    10. 07. 2022    NIEDZIELA XV  ZWYKŁA

– W liturgii kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek Św. Benedykta patrona Europy; W środę Nabożeństwo Fatimskie;  w czwartek Adoracja; w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia; w sobotę wspomnienie NM Panny z Góry Karmel.

–  Różaniec w przyszłą niedzielę  o 11,30 prowadzi róża  Św. Krzysztofa;  składka na remont świątyni.

– Bóg zapłać za przyjęcie Pielgrzymów na Jasną Górę i przygotowanie posiłku. 

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. O wskazówkach duchowych św. Ojca Pio; o pojednaniu polsko-ukraińskim i inne. Gość Niedzielny dziś z płytką.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Płodzień Urszula, Hadała Sylwester, Tłuczek Anna, Puc Dorota, Bomba Krzysztof, Urbanek Barbara, Hałoń Maria, Paściak Maria, Kuśnierz Aleksandra, Paluch Piotr, Jopek Małgorzata.

Dziś czynna Biblioteka Parafialna.  (po Mszach o 7.00 i 9.00

Zapisy na Rzeszowska Pieszą Pielgrzymkę kończą się w sobotę 16.07.2022. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni w drodze) lub sztafetowej. Dla grupy Kazimierza jest to 12 i 13 sierpnia (wejście na Jasną Górę). Zapisy przez formularz, który znajduje się na stronie internetowej: www.pielgrzymka.rzeszow.pl lub pod numerem telefonu: 574 499 358. Przewodnik Grupy św. Kazimierza- ks. Paweł Blat 

               OGŁOSZENIA    03. 07. 2022    NIEDZIELA XIV  ZWYKŁA

– Dzisiaj pierwsza niedziela lipca; Adoracja Najśw. Sakramentu; zmiana tajemnic różańcowych; składka na Seminarium duchowne.

– W środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czw. Adoracja.

– W środę także gościmy Pielgrzymów na Jasną Górę z archidiec. Przemyskiej. Bóg zapłać za przygotowanie dla nich posiłków.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek  miesiąca.

–  W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. o domu opieki w Jordanowie „Byłem i widziałem… Daję świadectwo”; jest też specjalny dodatek – Modlitwy na wakacje;      Jest nowy numer WPIS.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi  róża Św. Magdaleny.

– Dom Kultury zaprasza dziś na XXVII  Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Śpiewaczych.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Hadała Maria, Hadała Piotr, Hadała Roman, Hadała Marek, Mazurek Bogdan, Piątek Władysława, Bomba Franciszek, Kościółek Jan, Gradkowska Genowefa, Lasota zbigniew, Kuśnierz Kazimierz, Solecka Krystyna, Głowacki Stanisław.

OGŁOSZENIA     26.06.2022   

NIEDZIELA XIII  ZWYKŁA

– Dzisiaj o 16.00 nabożeństwo czerwcowe i Msza św.

– W środę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu będą o 6.30; 9.00 i 18.00. Składka na rzecz Stolicy Apostolskiej, tzw. Świętopietrze.

– W środę Nowenna;  w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu.

– W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 17.00. Przez wakacje nie będzie odwiedzin chorych. W razie potrzeby – prosić księży w każdej chwili.

–  W przyszłą niedzielę składka na Seminarium Duchowne. Różaniec o 11.30 poprowadzi róża Św. Jadwigi.

 – W dzisiejszym numerze “Niedzieli” znajdziemy m.in. o srebrnym jubileuszu sakry biskupiej Jana Ozgi z Kamerunu; o pożarze katedry Notre Dame i inne. Jest nowy numer “Apostolstwa Chorych”.

– Piesza Pielgrzymka Przemyska na Jasną Górę będzie przechodzić podobnie jak przez inne lata 6 lipca w środę około godz. 12.00.  Jak co roku starajmy się przyjąć ich gościnnie przy kościele.

– W przyszłą niedzielę odbędzie się kolejny Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych. Szczegóły na tablicy.

– Na tablicy ogłoszeń zaproszenie do Siedlisk na uroczystości z okazji 80 rocz. śmierci błog. Józefa Kowalskiego.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  W poniedziałek po Mszy św. o 18.00 i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Kotula Michał, Piekiełko Stanisława, Kozdraś Mieczysław, Rachwał Stanisław, Szawara Anna, Paśko Andrzej, Paśko Anna, Domino Stanisław, Lasota Edward, Prędki Bronisław, Przybyło Józef, Kuśnierz Maria.

– Rozpoczęły się zapisy na Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczegóły i zapisy na stronie: https://pielgrzymka.rzeszow.pl/

-Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7.00 i 9.00.          

            OGŁOSZENIA     19. 06. 2022    NIEDZIELA XII  ZWYKŁA

–  Dzisiaj o g. 12.00 Mszę św. (z procesją eu

ski z parafii katedralnej. O 16.00 Nabożeństwo czerwcowe i Msza św.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty. Dziś czynna Poradnia Rodzinna dla narzeczonych.

–  W środę  Nowenna połączona z nabożeństwem czerwcowym.

–  Także w środę o 18.00 Wieczór Uwielbienia. Msza św. procesja wokół kościoła a następnie Adoracja. Homilię wygłosi ks. Sławomir Jeziorski. Uwielbienie poprowadzą Paweł Bębenek i Piotr Pałka. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie we wtorek do Domu Kultury w Tyczynie o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie w gablocie i na naszej stronie parafialnej. Transmisja na Facebooku. Kolejny wieczór uwielbienia we wrześniu.

– W czwartek urocz. Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, przeniesiona ze względu na uroczystość NSPJ. Zakończenie oktawy Bożego Ciała. Błogosławieństwo dzieci, kwiatów i ziół. Nie będzie Adoracji.

–  Kończy się rok szkolny. Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie

   w piątek o 9.00. Przez cały tydzień można skorzystać z sakramentu pokuty przed Mszą św. Bóg zapłać Siostrze katechetce, księżom katechetom; za cały rok szkolny. Bóg zapłać Nauczycielom i Rodzicom za troskę w wychowaniu religijnym Dzieci i Młodzieży. Życzymy szczęśliwych i bezpiecznych wakacji.

– W piątek na Mszy św. wieczornej modlitwa na zakończenie roku formacyjnego. Zapraszamy wszystkich zaangażowanych w grupy duszpasterskie dzieci, młodzieży

    i dorosłych. W piątek ze względu na Uroczystość Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

– W sobotę wsp. Niepok. Serca NMP.                

–  Różaniec w przyszłą niedzielę  o 11,30 prowadzi róża Św. Katarzyny.

–  W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. art. Wiara po pandemii a także Modlitwnik w smartfonie.

– Centrum Dziedzictwa zaprasza w środę i czwartek na wernisaż i spotkanie autorskie. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w czwartek prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin:Sosnowy Ewa, Paśko Elżbieta, Staniek Krystyna, Borowiec Dawid, Nowak Katarzyna, Grabowska Justyna, Kamecka Agnieszka, Bukała Renata, Paśko Lucyna, Pomianek Bernadetta.

                            OGŁOSZENIA     12. 06. 2022   

    UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ     ODPUST  PARAFIALNY

– Dziś przypada Odpust Parafialny; na Mszy św. o 12.00 będzie procesja wokół kościoła. Bóg zapłać ks. Marcinowi za głoszone dzś homilie.

– Jutro 13 czerwca różaniec fatimski bezpośrednio po Mszy świętej.

– W środę  spotkanie dla Akcji Katolickiej.

– W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. będą o 7.00, 9,00, 10,30 z procesją ulicami miasta do czterech ołtarzy i o 16.00. Nie będzie mszy o 12.00. Prosimy  przygotować ołtarze w tych miejscach jak w ubiegłych latach przed pandemią. Po południu o 16.00 Nabożeństwo czerwcowe i Msza św. Nie będzie już Adoracji wieczorem.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać o uroczystości Bożego Ciała; o beatyfikowanych wczoraj 10 Sióstr Elżbietanek. Gość Niedzielny wydał dodatkowy specjalny numer o cudach eucharystycznych.  

– Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Parku Sybiraków na Oś. Baranówka w Rzeszowie w Uroczystość Bożego Ciała, od godz. 19.00. Wstęp wolny. Koncert będzie także transmitowany w TV Trwam i w Internecie.

– Różaniec w przyszłą Niedzielę o 11,30 poprowadzi róża Św. Kazimierza. Składka na renowację świątyni.

– Zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę dla Nauczycieli będą do soboty.

– Można jeszcze wziąć paczkę dla Ukrainy przy wyjściu z kościoła a na tablicy ogłoszeń jest wywieszona lista z propozycją produktów.

– Na tablicy ogłoszeń zaproszenia: Uniwersytetu Rzeszowskiego na studia dot. rodziny;  na Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin; na pieszą Pielgrzymkę Rzeszowską.

– Bóg zapłać za ofiary złożone dziś do puszek po mszach św. na remont Domu Rekolekcyjnego im. Bł. Karoliny w Rzeszowie Przybyszówce.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W pon. po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Janowska Agnieszka, Borowiec Lucyna, Klimasz Janusz, Staniek Agnieszka, Witko Irena, Wilk Andrzej, Drwięga Krystyna, Rybka Małgorzata, Płodzień Wanda, Maciej Jadwiga.

Na 7. i 9. Dziś czynna Biblioteka Parafialna.

    OGŁOSZENIA   05. 06. 2022   Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu; zmiana tajemnic różańcowych po mszy o 7.00 i o 9.00; składka na cele diecezjalne. Nabożeństwo czerwcowe dziś o 16.00; natomiast w tygodniu po Mszy św. będzie odmawiana Litania do NSPJ; Dzisiejsza niedziela kończy okres wielkanocny.

– Jutro Święto N. M. Panny Matki Kościoła. Msze św. o 6.30; 9.00 i 18.00.

– W środę Nowenna do MB Nieust. Pomocy

– W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Adoracja Najświętszgo Sakramentu.

– Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Św. Moniki.

– W przyszłą niedzielę przypada u nas drugi odpust parafialny – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jest to też patronalne święto Bractwa Trójcy Świętej. Msza św. z uroczystą procesją o 12.00. Przewodniczył będzie ks. Marcin Graboś z Rzeszowa par. Staromieście. Na procesję zapraszamy również wszystkie dzieci, także dzieci w strojach komunijnych.

– W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na remont Domu Rekolekcyjnego bł. Karoliny w Rzeszowie – Przybyszówce, który służy młodzieży już od 25 lat.

– Zbliża się urocz. Bożego Ciała. Procesja będzie ulicami miasta. Pomyślmy już o przygotowaniu ołtarzy.

– Caritas przesyła paczki „pomoc dla Ukrainy”. Jeśli są chętni prosimy zgłosić się do zakrystii.

– W ramach Dni Tyczyna dzisiaj o 15.30 parada orkiestr dętych i inne atrakcje.

– W dzisiejszym wydaniu “Niedzieli” znajdziemy m.in. sylwetki wyświęconych w sobotę księży; jest nowy numer WPIS i Dobre Nowiny.

-DD TABOR zaprasza na rekolekcje w duchowości ignacjańskiej w dniach 10-12 czerwca 2022 r. Rekolekcje pt. “W chwilach trwogi. W rękach Bożej Opatrzności” poprowadzi o. Józef Augustyn SJ.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. We wtorek po  Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Matuła Barbara, Kościółek Magdalena, Cybulski Piotr, Włosińska Barbara, Rychlik Beata, Cybulski Zdzisław, Kulig Irena, Szybkowska Maria.

         OGŁOSZENIA  29.05.2022     WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                              

– Nabożeństwo majowe dzisiaj o 16.00 po nim Msza św. We wtorek zakończenie nabożeństw majowych.

– We wtorek Święto Nawiedzenia NM Panny;  w środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek Święto Poświęcenia kościoła katedralnego w Rzeszowie; Adoracja Najświętszego Sakramentu.

– We wtorek spotkanie dla Par. Zespołu Caritas.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 17,00; odwiedziny chorych w sobotę od 8.00.

– Przez cały tydzień Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która wypada w przyszłą niedzielę i kończy okres wielkanocny.

– W przyszłą niedzielę:  zmiana Taj. różańcowych;  składka na cele diecezjalne; różaniec o 11.30 poprowadzi róża Św. Kingi. Nabożeństwo czerwcowe o 16.00;  natomiast w tygodniu po Mszy św. będzie odmawiana Litania do NSPJ.

– Mamy zaproszenie na Dni Tyczyna. Wśród wielu imprez – 2 czerwca o godz. 18:00.  recital skrzypcowy Tyczynianki Agnieszki Opioły i wernisaż wystawy malarza Andrzeja Korca. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń. Tam też zaproszenia: na półkolonie wakacyjne w naszej Gminie; propozycje filmowe; pielgrzymki. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc do Medżiugorie – zapisy u p. Katarzyny Staniek. Informacje o turnusach wakacyjnych dla dzieci i młodzieży.

    – Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożoną ofiarę z racji bierzmowania Młodzieży z klas VIII. Będą przeznaczone m.in. na zakup obrusów ołtarzowych.

W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy następujące osoby z rodzin: Janosz Ewa, Mendoń Małgorzata, Michałek Anna, Sereda Grażyna, Janosz Jolanta, Połaniecka Urszula, Zając Aneta, Kazimiera Dziura oraz z rodzin: Marszałek i Piróg.

            OGŁOSZENIA  22.05.2022    NIEDZIELA VI  WIELKANOCNA

– Nabożeństwo majowe dzisiaj o 16.00 po nim Msza św.

– W poniedziałek, wtorek i środę Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje, o pokój na świecie i  błog. w pracy. Po Mszy będzie w te dni procesja połączona z Litanią do Wszystkich Świętych. Nie będzie w te dni nabożeństwa o 17.30.

– We wtorek na Mszy św. wieczornej gościć będziemy relikwie Świętych małżonków Zelii i Ludwika Martin, rodziców Św. Teresy od Dzieciątka Jezus – patronów małżeństw i rodzin. Trwa peregrynacja ich relikwii we wspólnotach Domowego Kościoła. Zapraszamy.

– W czwartek o 18.00 Wieczór Uwielbienia. Msza św. i Adoracja. Homilię wygłosi o. Janusz Chwast – dominikanin. Uwielbienie poprowadzi Jakub Tomalak. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie w środę do Domu Kultury w Tyczynie o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie w gablocie i na naszej stronie parafialnej. Transmisja na Facebooku. Zapraszamy szczególnie matki w dniu ich święta –  Dzień Matki.  

– W piątek  rozpoczyna się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego;  w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św.Faustyny.

– Uroczysta Msza św. z udzieleniem sakr. Bierzmowania będzie 28 maja o 18.00 pod przewodnictwem ks. bpa Ordynariusza. Nie będzie w sobotę wieczorem mszy niedzielnej.

Spowiedź dla młodzieży przed bierzmowaniem w piątek od godz. 17.00.

– Ks. Mateusz odwiedzi chorych z posługą kapłańską w najbliższą sobotę, zamiast pierwszej soboty czerwca.

– Święcenia diakonatu będą w sobotę 28 maja a prezbiteratu 5 czerwca w rzeszowskiej katedrze. Polecajmy ich w modlitwie.

– Diecezjalna pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium MB Saletyńskiej w Dębowcu odbędzie się w niedzielę, 29 maja.

– Zapraszamy dzieci i młodzież na wakacyjne turnusy organizowane przez KSM, OAZĘ i LSO. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej parafii oraz informacje u księży. Na rekolekcje zapraszają także siostry Dominikanki.

– W najbliższą niedzielę na Mszy św. o 16.00 wystąpi Zespół Tyczyniacy; po jej zakończeniu dalszy ciąg majówki przy kapliczce w Rynku. Serdecznie zapraszamy.

– W dzisiejszym wydaniu “Niedzieli” znajdziemy m.in. art. o beatyfikowanej dzisiaj założycielce Żywego Różańca Paulinie Jaricot (czyt. Żariko); o Jubileuszu Caritas naszej diecezji i inne.  

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek i w piątek po Mszy wieczornej zapraszamy rodziców młodzieży przystępującą do bierzmowania także młodzież.

Po 7.00 i 9.00 czynna Biblioteka Parafialna.

     OGŁOSZENIA  15. 05. 2021    NIEDZIELA 5  WIELKANOCNA

– Nabożeństwo majowe dzisiaj o 16.00 po nim Msza św. W tygodniu Majówka przed  Mszą św. o 17.30. Bóg zapłać za ofiary na remont świątyni. W przyszłą niedzielę składka na Katolickie Radio Via- naszej diecezji.

– Jutro Święto Św. Andrzeja Boboli patrona Polski; w piątek nab. do Miłosierdzia Bożego połączone z Majówką.

– We wtorek spotkanie dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

– Także we  wtorek o godz. 19.00 spotkanie formacyjne dla Grupy Uwielbienia.

– W środę o godz. 18.00 Msza św. i próba przed bierzmowaniem dla młodzieży z Tyczyna, Hermanowej i Kielnarowej.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11,30 prowadzi róża Św. Anny.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy dodatek tematyczny – wszystko o alergii.

– Zaproszenie na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Wyjazd w dniach 3-5 czerwca. Zapisy do 20 maja przez formularz internetowy lub u ks. Łukasza.

– Na tablicy ogłoszeń – zaproszenie na pielgrzymki do Medżiugorie na Festiwal Młodych i do sanktuariów w Polsce. Wszystkie informacje dotyczące zapisów na plakatach.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.W poniedziałek   po Mszy o 18.00 i w sobotę prosimy oo pomoc parafian z rodzin:   Michałek Karolina, Zaremba Grażyna, Kawa Ewa, Rabczak Agnieszka, Sobczyk Paulina, Staniek Marzena, Bednarz Zofia, Smalarz Ewelina.

  (na Mszy o 7 i 9.)  Przypominamy o zebraniu Mieszkańców dziś o 10.00 w Domu Kultury.

                              INTENCJE   MSZALNE  15-22.05. 2022

NIEDZIELA 15.05.     7.00  ++ Zofia, Kazimierz, Genowefa Konkol

                                     7.00  ++ Zofia Janiec, Anna, Roman                                                 

      9.00  ++ Stefania, Leon, Maria, Jan

    10.30  W int. Leszka z ok. 50 rocz. urodzin…

    10.30  ++ Augustyn, Janina Zawiło, Emilia Albinowska

    12.00 + Krystyna Sikora  (Greg.)

    16.00 + Janusz Poterla  (od kol. i kol. z klasy Szk. Podst. z Wychowawczyniami)

———————————————————————————————-

Pon. 16.05.    6.30 + Krystyna Sikora  (Greg.)

                      6.30 + Czesława Kościółek       

  18.00 + Irena Najda  (10 r. ś.)                             

  18.00 + Jerzy Gałkowski  (od sąsiadów syna Stanisława)   

———————————————————————————————-

Wt. 17.05.     6.30 + Krystyna Sikora  (Greg.)

                      6.30 + Aleksandra Knutel

18.00  ++ Zofia, Tomasz Leniart

18.00  + Irena Biesiada

———————————————————————————————-

Śr. 18.05.      6.30 + Krystyna Sikora  (Greg.)

                      6.30 + Tadeusz Południak

18.00 + Edward

18.00 ++ Roman, Stanisław

————————————————————————————————–

Czw. 19.05.   6.30 + Krystyna Sikora  (Greg.) 

                      6.30 + Bronisław Walawender                       

18.00  + Zbigniew Lisek

18.00  + Anna Dobrowolska

       —————————————————————————————————

        Pt. 20.05.       6.30  + Krystyna Sikora  (Greg.)

                              6.30 ++ Szczepan, Wiktoria, Anna, Wacław

        18.00  + Adriano Kucharski

        18.00  + Izabela Łuka   

       ————————————————————————————————–

        Sob. 21.05.      6.30  + Krystyna Sikora  (Greg.)

                                6.30  + Janina Paśko

        18.00  + Tadeusz Brzosko  (7 r. ś.) 

        18.00  ++ Eugeniusz, Maria Żurek

       ————————————————————————————————–

NIEDZIELA 22.05.     7.00 1. ++ Krystyna, Jan, Salomea Kowal;  2. Za Parafię

      9.00  ++ Zofia, Józef, Roman Kmiotek

    10.30  + Krystyna Sikora  (Greg.)

    12.00 + Józef Lasota  (30 r. ś.)  (od żony z R.)

    16.00 + Edward Jurek  (40 r. ś.)

          OGŁOSZENIA   08. 05. 2022   NIEDZIELA IV  WIELKANOCNA

– Dziś o 16.00 nabożeństwo Majowe po nim Msza św. W tygodniu Majówka przed  Mszą św. o 17.30.

– Dzieci zakończyły swój Biały Tydzień. Bóg zapłać Dzieciom i rodzicom.

– W poniedziałek ur. Św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski.

– W piątek  13.05. wspomnienienie NM Panny z Fatimy. Zapraszamy na 18.00; Po Mszy św. procesja różańcowa wokół kościoła.

– W sobotę Święto Św. Macieja Apostoła.

– W tym tygodniu spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII

   w wyznaczonych grupach.

– We wtorek spotkanie dla Bractwa Świętej Trójcy.

– W środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy połączona z nabożeństwem majowym;

– Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Św. Elżbiety. Składka na remonty. Będziemy gościć w przyszłą niedzielę delegację alumnów z WSD z Rzeszowa z Diakonem. Zapowiadany na dziś ks. Grzegorz Jeleń nie mógł przybyć.

– Na tablicy ogłoszeń zaproszenie na bezpłatne badanie słuchu w Domu Kultury w środę.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu rodzicom Dzieci, które obchodziły  rocznicę I Kom. św.  W poniedziałek  po  nabożeństwie

  i w sobotę prosimy o pomoc parafian z rodzin: Rogosz Janusz, Kot Tadeusz, Cygan Urszula, Stanio Józef, Kotula Zofia, Szela Wanda, Surowiec Lidia, Krawczyk Grzegorz, Trybała Izabela, Lisek Sylwia, Dyguła Andżelika.

Inne ogłoszenia:  Przewodniczący Zarządu Mieszkańców Miasta Tyczyna zaprasza Mieszkańców na Zebranie w dniu 15 maja o godz. 10.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury z udziałem Burmistrza Tyczyna.

                   OGŁOSZENIA  01. 05. 2022    NIEDZIELA 3  WIELKANOCNA

– Trzecia Niedziela Wielkanocna jest Ogólnopolską Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą XI Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania Pisma św.     

– Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu; zmiana Tajemnic Różańcowych; składka na Seminarium Duchowne. Nabożeństwo majowe o 16.00 po nim Msza. Św. W tygodniu Majówka po Mszy św.

– Wczoraj odbyła się  Pierwsza Komunia Św. Dzieci. Przez cały tydzień będzie tzw. Biały Tydzień, na który zapraszamy dzieci i rodziców. Bóg zapłać za dar ofiarny od rodziców tych dzieci.

– W poniedziałek 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Wywieśmy flagi na domach.

– We wtorek  3 maja, Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. jak w każdą niedzielę.

  O 9.00 Msza św. w intencji Ojczyzny; po niej złożenie kwiatów przed pomnikiem Czynu Patriotycznego i pod tablicą upamiętniającą Konstytucję   3 Maja oraz okolicznościowy program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Kielnarowej; do udziału w tych uroczystościach  zaprasza Burmistrz Tyczyna.

– W środę Św. Floriana patrona Strażaków, o 18.00 Msza św. w ich intencji; Nie będzie adoracji czwartkowej; w piątek Św. Apostołów Filipa i Jakuba..

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w sobotę od 8.00.

– W środę  spotkanie dla Akcji Katolickiej.

– W przyszłą niedzielę rocznica Pierwszej Komunii Św. o godz. 12.00. Spowiedź dla tych dzieci i rodziców w czwartek i piątek od 17.00. Próba przed uroczystością w środę 4 maja  wieczornym  nabożeństwie. Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 prowadzi róża Św. Moniki. Po raz kolejny przyjedzie do nas ks.Grzegorz Jeleń. Po Mszach będzie zbierał ofiary na rzecz Ukrainy.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać m.in. o pobożności maryjnej; o historii flagi biało-czerwonej oraz kolejny odcinek o polskim języku; jest też nowy numer WPIS.

– Na tablicy ogłoszeń m. in. zaproszenia:  na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej bł. Natalii Tułasiewicz patronce  Nauczycieli; na Odpust do sanktuarium w Chmielniku. Jest też zaproszenie na mecz tenisowy. Szczegóły na tablicy.

– Bóg zapłać za sprzątanie w ubiegłym tygodniu  rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.  W sobotę na 9.00 prosimy o pomoc rodziców dzieci, które będą miały 1 rocznicę Pierwszej Komunii św.

Inne ogłoszenia:  Sołtys Hermanowej zaprasza Mieszkańców na Zebranie Wiejskie w dniu 15 maja o godz. 14.00 w Domu Ludowym z udziałem Burmistrza Tyczyna.

OGŁOSZENIA  24.04.2022    NIEDZIELA  II WIELKANOCNA – NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na Caritas i za ofiary w skarbonkach.

 W dniu Święta Caritas pragniemy podziękować Zespołowi Parafialnemu Caritas jak też Szkolnym Kołom Caritas oraz wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom w dziele pomocy potrzebującym. Bóg zapłać.

– W najbliższą sobotę uroczystość Pierwszej Komunii Św. dzieci;  spowiedź tych dzieci i ich rodzin w czwartek od godz. 15.30.

Rocznica I Kom. 08/05 g. 12.00.

– W przyszłą niedzielę Adoracja, zmiana tajemnic różańcowych; składka na Seminarium Duchowne;

Rozpoczęcie Nabożeństw Majowych. W niedzielę o godz. 16.00 później Msza św. a w dni powszednie o 17.30. Zachęcamy do licznego udziału w kościele lub gromadząc się przy kapliczkach. Podtrzymujmy tę piękną tradycję.

– W czwartek o 18.00 Wieczór Uwielbienia. Msza św. i Adoracja. Homilię wygłosi o. Mateusz Konopiński – jezuita, duszpasterz Polaków w Londynie.  Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie w środę do Domu Kultury w Tyczynie o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie w gablocie i na naszej stronie parafialnej. Transmisja na Facebooku.

– W tym tygodniu spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII w wyznaczonych grupach. Kandydaci na spotkanie przynoszą UZUPEŁNIONE Indeksy.

– W dzisiejszym wydaniu “Niedzieli”  w dodatku specjalnym relacja o pomocy Kościoła w Polsce dla Ukrainy.  Jest nowy numer “Dobrych Nowin”.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Świętej Bożej Rodzicielki.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W piątek prosimy o pomoc kolejnych  rodziców dzieci komunijnych.

Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7.00 i 9.00.

          OGŁOSZENIA  17.04.2022    NIEDZIELA WIELKANOCNA 

– Bóg zapłać za udział w Triduum Sacrum; za przewodniczenie Adoracji poszczególnym grupom: dzieci, młodzieży i dorosłych, Różom Różańcowym; za prowadzenie Nowenny.

– Dziękujemy Siostrze zakrystiance za przygotowanie i dekorację Grobu Pańskiego i Ciemnicy; całej służbie kościelnej i służbie liturgicznej – Organiście, Chórowi, młodzieży z KSM i oazy, lektorom i ministrantom.

– Dziękujemy za złożone ofiary przy krzyżu na Boży Grób oraz dzieła Stolicy Apostolskiej prowadzone w Ziemi Świętej, a także za ofiary na tacę. Bóg zapłać za złożone ofiary na Święta dla będących w trudnej sytuacji materialnej. Zespołowi Caritas za posługę w zorganizowaniu i rozdziale tej pomocy oraz za przygotowanie chlebków na Wielki Czwartek.

– Bóg zapłać Strażakom, Strzelcom i Orlętom za trzymanie straży przy Grobie Pańskim.

– Dziś i jutro nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

         PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

– Dzisiejsza składka na KUL i Uniewersytet J. P. II w Krakowie.

– W środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy.

– W środę spotkanie formacyjne dla Grupy Uwielbienia o godz. 19.00 w budynku starej plebanii.

– W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu.

– Przyszła niedziela – jest niedzielą Miłosierdzia Bożego, święto patronalne Caritas. O 12.00 Msza św. w intencji Caritas (pracowników, kół parafialnych, szkolnych, wolontariuszy, darczyńców, podopiecznych). Składka na Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Różaniec o 11.30 poprowadzi Róża Św. Barbary. Po Mszy św. o 12.00 procesja na cmentarz z modlitwą stacyjną za zmarłych.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. We wtorek po Mszy o 18.00 i w sobotę prosimy o pomoc parafian z rodzin z ul. Baśniowej (wszystkie numery).

                     OGŁOSZENIA    10.04.2022      NIEDZIELA  PALMOWA

– Dzisiaj na każdej Mszy św. poświęcenie palm. O 15.30 Gorzkie Żale, po nich Msza św. i spotkanie dla Młodzieży. O 12.45 Poradnia dla narzeczonych.

– W pon. wtorek i środę spowiedź w godz. 17.00 – 20.00 z przerwą od 18.00 do 18.30.

– W środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11.30 prowadzi róża Św. Teresy. Składka na remonty świątyni.

– W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko rano od 7.00 do 8.00.

    –  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek  po zakończeniu spowiedzi i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Cyran Edyta, Trzcińska Barbara, Skóra Rafał, Zgłobiś Dominika, Koba Urszula, Pitera Ewelina, Wolanin Zuzanna, Kusz Irena, Kusz Wioletta, Sowa Eugeniusz, Sowa Alina.

       Dziś czynna Biblioteka Parafialna.

  TRIDUUM  PASCHALNE:

Wielki Czwartek – nie ma Mszy św. rano. Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00.

     Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godziny 23.00. W czasie Mszy św. będą pobłogosławione „chlebki wielkanocne”. Po zakończonej liturgii można je będzie nabywać. Uzyskane ofiary wspomogą dzieła miłosierdzia w parafii.

Wielki Piątek – adoracja od 8.00 rano do 23.00. Liturgia Wielkiego Piątku o godzinie 18.00. Droga Krzyżowa przed Nabożeństwem o godzinie 17.30. Obowiązuje post ścisły. Ofiary zebrane w czasie adoracji Krzyża przeznaczone są na Boży Grób w Jerozolimie oraz na dzieła Stolicy Apostolskiej prowadzone w Ziemi Świętej.

Wielka Sobota – adoracja od 8.00 rano do 19.00. Poświęcenie pokarmów na zewnątrz kościoła od 9.00 do 13.00 co pół godziny. Na Królce i na ulicy Sikorskiego przy dawnym sklepie meblowym o 10.30.

Wigilia Paschalna o godzinie 19.00. Prosimy przynieść świece. Po liturgii nie ma już adoracji.

Rezurekcja w Wielką Niedzielę o 6.00 rano z procesja wokół kościoła. Pozostałe Msze św. o 9.00; 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy o 16.00.
W  Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę do południa. Nie będzie mszy o 16.00.

Na tablicy ogłoszeń znajduje się porządek adoracji Róż i grup.

Przeżyjmy ten Wielki Tydzień z jak największą pobożnością i czcią dla Jezusa Chrystusa, który nas odkupił Krwią Swoją i zmartwychwstając dał nam nadzieję naszego zmartwychwstania. Dajmy dowód naszej miłości przez liczny udział w nabożeństwach tego Tygodnia.

               OGŁOSZENIA  03. 04. 2022   NIEDZIELA V   W. Postu

  – Dzisiaj I niedziela miesiąca; Adoracja Najśw. Sakramentu; zmiana tajemnic różańcowych; składka na cele diecezjalne; o 15.30 Gorzkie Żale i Msza św. po niej kolejna Katecheza dla Młodzieży; w czwartek o 17,30  Droga Krzyżowa dla Dzieci; w piątek o 17.30 i 20.00 dla wszystkich.

  – W domu parafialnym kiermasz świąteczny. Zaprasza Przedszkole Sióstr Dominikanek.

– Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na spotkanie w środę.

–  W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie

    z procesją o 10.30. Zapraszamy wszystkie dzieci z palmami. Różaniec poprowadzi róża Św. Cecylii.

–  W tym tygodniu spotkania dla kandydatów do bierzmowania.

–  W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy  m.in.ciekawy wywiad

    z arcbp.  Mieczysławem Mokrzyckim prosto ze Lwowa; kolejny art. dot. mowy polskiej prof. Kazimierza Ożoga. Jest też nowy numer WPIS.

– Miejsko-Gminny Ośrodek  Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie serdecznie zaprasza: we wtorek do Centrum Dziedzictwa na wernisaż wystawy Płaszcz Proroka o godz. 18.00, natomiast w przyszłą niedzielę

   10 kwietnia – na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tyczynie

   w godzinach od 8 do 14. Podczas jarmarku będzie można nabyć świąteczne dekoracje i wielkanocne przysmaki. Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty plastyczne dla dzieci.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy o 18.00 i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Knutel Bolesława, Kościółek Edward, Moraniec Anna, Negacz Anna, Jamrozy Dorota, Matuła Barbara, Stępień Urszula, Wysocki Roman, Rzepka Marta, Mazur Marta, Trzyna Wacław.

         OGŁOSZENIA  27. 03. 2018   NIEDZIELA  IV  Wielkiego Postu

– Bóg zapłać ks. Lucjanowi za głoszone dziś nauki rekolekcyjne.

– Dzisiaj o 15.30 Gorzkie Żale, po tym nabożeństwie Msza św. Po niej katecheza dla młodzieży przed sakramentem małżeństwa. Droga Krzyżowa w czwartek o 17,30 dla Dzieci; w piątek o 17.30 i 20.00 dla wszystkich. W piątek podczas Drogi Krzyżowej o godz. 20.00 poświęcenie i wręczenie krzyży dla kandydatów do bierzmowania.

– W Liturgii: w sobotę 2 kwietnia kolejna rocz. śmierci Św. J P II; w środę  Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy.

– W czwartek o 18.00 Wieczór Uwielbienia. Msza św. i Adoracja. Homilię wygłosi ks. saletyn Tomasz Pękała, uwielbienie poprowadzi Hubert Kowalski. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie w środę do Domu Kultury w Tyczynie o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie w gablocie i na naszej stronie parafialnej.  Transmisja na Facebooku: https://fb.me/e/13LlFWYLT

– W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca; spowiedź w piątek od 17.00; odwiedziny duszpasterskie chorych  w sobotę od 8.00;  Prosimy zgłosić tych chorych, do których nie jeździmy każdego miesiąca. Prosimy by korzystać ze spowiedzi wielkanocnej przez cały czas W. Postu, ponieważ nie będzie spowiedzi ogólnej.

– W przyszłą niedzielę zmiana taj. Różańcowych, składka na cele diecezjalne; różaniec o 11,30 prowadzi róża Św.Weroniki.

– W przyszłą niedzielę Przedszkole Sióstr Dominikanek organizuje kiermasz palm i ozdób świątecznych w domu parafialnym. Dochód  z kiermaszu przeznaczony będzie na pomoc Ukrainie.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy m.in. art. o pomocy Kościoła w Polsce dla Ukrainy; jest też nowy numer Dobrych Nowin.

– Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy: Płaszcz Proroka – we wtorek w Centrum Dziedzictwa.

– Zarząd MKS Strug Tyczyn serdecznie zaprasza na mecze drużyny seniorów w rundzie wiosennej. Pierwszy mecz już dziś (w niedzielę) o godzinie 15:00 a rywalem będzie Grunwald  Budziwój.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy o 18.00 i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Trojanowski Bogdan, Muł Lidia, Buż Aneta, Czekaj Marta, Czopik Marianna, Kaczkowska Anna, Kalita Joanna, Jasińska Małgorzata, Paśko Mariusz.

          Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7 i 9.

ZMIANA TERMINU : KATECHEZA PRZEDŚLUBNA W KWIETNIU PRZENIESIONA Z 3 NIEDZIELI NA 2, CZYLI NA 10 KWIETNIA O 12.45

                 OGŁOSZENIA  20. 03. 2022   NIEDZIELA  III  Wielkiego Postu

– Dzisiaj o 15.30 Gorzkie Żale, po tym nabożeństwie Msza św. Po niej katecheza dla młodzieży przed sakramentem małżeństwa. Droga Krzyżowa w czwartek o 17,30 dla Dzieci; w piątek o 17.30 i o 20.00 dla wszystkich. Bóg zapłać za składkę na remonty.

– Dziś czynna Poradnia Rodzinna dla narzeczonych. .

– W środę Nowenna do MB Nieust.Pomocy;   w czwartek Adoracjia Najśw. Sakramentu.

– W środę spotkanie dla Zespołu Parafialnego Caritas.

– W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy św. o 18.00 będzie  rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje znajdują się przy gazetach i na bocznych ołtarzach. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu na prośbę pap. Franciszka będzie zawierzenie Ukrainy i Rosji N. M. Pannie.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 prowadzi róża Św. Krzysztofa.

–  Spotkanie formacyjne (katecheza i integracja) dla osób zaangażowanych w Wieczory Uwielbienia odbędzie się w środę o godz. 19.00 w starej plebanii.

–  W tym tygodniu spotkania dla kandydatów do bierzmowania.

– W przyszłą niedzielę nauki rekolekcyjne wygłosi ks. dr Lucjan Dyka, przygotowujące nas do Wielkanocy i zapowiadające Misje święte, które odbędą się jesienią.

– W przyszłą niedzielę także nastąpi zmiana czasu na letni.

– Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy o 18.00 i w sobotę prosimy o pomoc parafian z rodzin z ulicy Laurowej- w całości.

OGŁOSZENIA    13.03.2022   

NIEDZIELA  II  Wielkiego Postu

– Dzisiaj o 15.30 Gorzkie Żale, po tym nabożeństwie Msza św. Po niej kolejna katecheza dla młodzieży przed sakramentem małżeństwa. Droga Krzyżowa w czwartek o 17.30 dla dzieci; w piątek o 17.30 i o 20.00 dla wszystkich.

– Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą “Ad Gentes”. Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Bóg zapłać za ofiary do puszek na Misje.

– We wtorek spotkanie dla Akcji Katolickiej.

– W środę Nowenna do MB Nieust.Pomocy;  w czwartek Adoracjia Najśw. Sakramentu;

   w piątek nab. do Miłosierdzia Bożego; w sobotę urocz. Św. Józefa, Oblubieńca NMP.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11.30 poprowadzi róża Św. Magdaleny. Składka na remonty świątyni.

– W dzisiejszym wydaniu “Niedzieli” znajdziemy m.in. art. dot. wojny na Ukrainie. “Gość Niedzielny” wydał numer specjalny o Św. O. Pio. Jest też nowy numer “Apostolstwa Chorych”.  

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Czarnecki Paweł, Sobkowicz-Domin Marzena, Gugała Krzysztof, Cymbalista Andrzej, Hydzik Magdalena, Hydzik Barbara.

Parafia w Chmielniku serdecznie zaprasza młodzież z Dekanatu na spotkania rekolekcyjne, które odbywać się będą przez kolejne 4 soboty Wielkiego Postu (19.03, 26.03, 2.04, 9.04) o godz. 20.00. Spotkanie będzie się składać z konferencji biblijnej, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz komplety z brewiarza.

                          OGŁOSZENIA  06.03.2022   NIEDZIELA  I  Wielkiego Postu

– Dzisiaj: zmiana tej różańcowych, Adoracja, składka na seminarium Duchowne;  o 15.30 Gorzkie Żale, po tym nabożeństwie Msza św. Po niej o 17.00  katechezy dla młodzieży przed sakramentem małżeństwa. W tygodniu nabożeństwa Drogi Krzyżowej w czwartek o 17.30 dla dzieci; w piątek o 17.30 i o 20.00 dla wszystkich.

–  Caritas przesyła nam baranki i świece tzw. paschałki; Caritas zachęca do ofiarowania 1% a także inni proszą o tę pomoc. Wszystko przy gazetach. Jest też wystawiona skarbonka na kwiaty do Bożego Grobu przez okres do V niedzieli W. Postu.

– We wtorek spotkanie dla Stow. Rodzin Katolickich. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o kobietach.

– W tym tygodniu  spotkania kandydatów do bierzmowania w wyznaczonych grupach.

– W środę Nowenna, w czwartek Adoracja.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11.30 prowadzi róża Św. Jadwigi;  to także niedziela „Ad Gentes” – Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W tym dniu jest także zbiórka do puszek na cele misyjne.

– Bóg zapłać za złożone ofiary dla uchodźców wojennych.

– W dzisiejszym wydaniu “Niedzieli” znajdziemy artykuły m.in. o cudach; “Gość Niedzielny” dzisiaj z kolejną płytką.

– Zaproszenie: na obchody 654 rocz. nadania praw miejskich Tyczynowi do Centrum Dziedzictwa w przyszłą niedzielę 13.03 godz. 17.30.

–   Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy o 18.00 i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Kustek Joanna, Kaplita Anna, Barański Grzegorz, Jaworski Janusz, Wróbel Edyta, Para Barbara, Fornal Barbara.

OGŁOSZENIA    27.02.2022   NIEDZIELA VIII Zwykła

 – W związku z inwazją Rosji na Ukrainę oraz koniecznością i powinnością pomocy ofiarom tej wojny (w tym dzieciom, starcom, a także żyjącym na Ukrainie Polakom) Caritas w całej Polsce organizuje 2 zbiórki do puszek: w niedzielę (27 lutego) oraz w Środę Popielcową (2 marca). W naszym kościele puszki będą wystawione przy wyjściach i przy gazetach.

Caritas prosi aby osoby, które mogą przyjąć uchodźców w swoich domach zgłosiły swoją gotowość i zostawiły dane kontaktowe u ks. Proboszcza.

Urząd Miasta i Gminy Tyczyn składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyjmują uchodźców.

– Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

– We wtorek spotkanie dla Bractwa Świętej Trójcy.

– W  środę rozpoczynamy Wielki Post. 40 dniowy okres przygotowania do Świąt Paschalnych poprzez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego. Msze św. w Środę Popielcową będą o 6.30; 9.00 i 18.00. Post ścisły – ilościowy i jakościowy. Od Środy Popielcowej do I niedzieli W. Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

– W okresie W. Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej: w niedziele Wielkiego Postu o 15.30  Gorzkie  Żale  z kazaniem pasyjnym i adoracją Róż Różańcowych – w gablocie wykaz Róż na poszczególne niedziele; 

Droga Krzyżowa: w piątek o 17.30 i 20.00, natomiast dla dzieci w czwartek o 17.30. Na tablicy ogłoszeń rozpiska grup, które proszone są o prowadzenie Drogi Krzyżowej.

– W tym tygodniu I czwartek,  piątek i sobota m-ca; spowiedź w czwartek i w piątek od 17.00; w sobotę odwiedziny chorych od 8.00.

– W piątek, w liturgiczne święto św. Kazimierza, przypada dzień imienin Bp. seniora Kazimierza Górnego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

– W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych; Adoracja Najśw. Sakramentu; składka na cele Seminarium Duchownego; różaniec o 11.30 poprowadzi Róża Św. Kazimierza.

– Od 1 niedzieli Wielkiego Postu będzie prowadzony dla młodzieży od 17 roku życia  tzw. „kurs katechezy przedmałżeńskiej”  o godz. 17.00 w kościele.

– W dzisiejszym numerze “Niedzieli” m.in. dodatek Europa Christi;  jest też nowy numer WPIS i Dobre Nowiny.

– W dniach 3 – 11 marca 2022 r. trwać będzie Nowenna za kapłanów oraz w intencji nowych powołań kapłańskich za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.  

– Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tyczynie ogłasza zapisy do oddziałów przedszkolnych (sześciolatki) i klas pierwszych (siedmiolatki). Karty zgłoszenia na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie ul. Pułanek 4. Zapisy do 18 marca.

– Zaproszenie na film o Św. bracie Albercie; kino Zorza; organizator – Wspólnota Intronizacji NSPJ przy Katedrze; szczegóły na tablicy ogłoszeń.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Lubiński Dariusz, Amanowicz Łukasz, Binek Mateusz, Świeca Damian, Biega Wiesław, Kiełboń Marek, Kowalski Krzysztof, Biernacki Piotr, Iskrzycki Janusz.

Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7.00 i 9.00.

OGŁOSZENIA    20.02.2022   NIEDZIELA   VII Zwykła

– We wtorek w liturgii Święto Katedry św. Piotra Apostoła;  w środę św. Polikarpa; Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie w środę do Domu Kultury w Tyczynie o godz. 19.00.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remont świątyni z racji trzeciej niedzieli.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. wywiad z prof. Kazimierzem Ożogiem nt. „Twoja mowa cię zdradza”; jest też nowy numer Apostolstwa Chorych.

– Od środy wznawia działalność Biblioteka Parafialna.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 prowadzi róża św. Kingi.

– Od 1 niedzieli Wielkiego Postu będą prowadzone katechezy dla młodzieży od 17 roku życia  tzw. „kurs katechizacji przedmałżeńskiej” o godz. 17.00.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Fil Tomasz, Daraż Robert, Zięba Piotr, Iskrzycki Janusz, Biernacki Piotr, Kręcidło Mateusz.

               OGŁOSZENIA   13. 02. 2022   NIEDZIELA   6   Zwykła

– W poniedziałek Św. Cyryla i Metodego patronów Europy.

– W środę Nowenna; w czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu; w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 prowadzi róża Św.Jadwigi, składka na renowację świątyni.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli  m.in. ciekawy artykuł o wizji piekła

   Św. Faustyny.

         Przedszkole Publiczne Zgromadzenia Sióstr Św. Dominika ogłasza nabór dzieci na rok szkolny 2022/23. Karty zgłoszeń można pobrać ze strony internetowej lub w budynku przedszkola. Karty można składać do końca marca.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Bil Mariusz, Drążek Elżbieta, Piątek Dorota, Kręcidło Mateusz, Janda Bożena, Cyran Jan, Foryś Paulina, Winiewski Tomasz.

                        OGŁOSZENIA    6.02.2022   NIEDZIELA  5  Zwykła

– Dziś pierwsza niedziela lutego; Adoracja Najśw. Sakramentu; zmiana taj. różańcowych; o 16.00 Msza św. z Nieszporami.

– W środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; kolejna rocz. śmierci ks. Franciszka Kwolka – byłego proboszcza.

– w czwartek Św. Scholastyki, Adoracja Najśw. Sakramentu.

– W piątek 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie MB z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na Mszę św. o 9.00 wszystkich chorych, których stan zdrowia pozwala na przybycie do kościoła. Wcześniej – od 8.30 będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. Będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11.30 poprowadzi róża Św. Katarzyny.

– Zakończyliśmy Msze św. „Kolędowe”. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i tym, którzy duchowo łączyli się bo nie mogli przybyć. Dziękujemy też za złożone z tej okazji ofiary.

  • Ogłoszenia dla kandydatów do bierzmowania na stronie parafii.

– Urząd Gminy przekazał maseczki. Będą one do wzięcia przy gazetach.

– W dzisiejszym numerze “Niedzieli”  m.in. wspomnienie o Św. Matce Teresie z Kalkuty w 25 rocz. jej śmierci.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  W poniedziałek po mszy wieczornej i  w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Janiec Małgorzata, Wiater Bożena, Oczoś Aneta, Szela Urszula, Grządziel Lesław, Chuchla Barbara, Zawadzka Stanisława, Kaplita Jerzy, Zawadzka Renata.

               OGŁOSZENIA   30. 01. 2022   NIEDZIELA  4  Zwykła

– W poniedziałek na Mszę św. „Kolędową” zapraszamy rodziny z ulic: Tyczyn-Potoki, Hermanowa-Potoki, Gradkowiec i Pańskie Pola.

– W tym tygodniu w liturgii: w pon. Św. Jana Bosko; w środę Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o 6.30; 9.00 i 18.00. Przynieśmy ze sobą świece. To dzień życia konsekrowanego. Składka na klasztory kontemplacyjne w diecezji. Naszym Siostrom Dominikankom składamy najlepsze życzenia. Niech towarzyszy im Boża łaska i wspiera opieka Bogurodzicy.

 – W czwartek Św. Błażeja, Adoracja;  – błogosławieństwo jabłek; w sobotę  Św. Agaty, poświęcenie chleba i  soli.

– W tym tygodniu I czwartek,  piątek i sobota m-ca; spowiedź w piątek od 17.00; w sobotę odwiedziny chorych od 8.00.

– W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych; Adoracja Najśw. Sakramentu; składka na cele diecezjalne; różaniec o 11,30 prowadzi róża Św. Kazimierza.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli  m.in. ciekawe  artykuły życiu konsekrowanym; jest też nowy numer WPIS i Dobre Nowiny do wzięcia.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Gorzelnik Marek, Nicpoń Jan, Szymkowicz Renata, Krztoń Agnieszka, Mitał Piotr, Wróbel Barbara, Kotula Maria, Szura Barbara.

Inne ogłoszenie: Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej „Spichlerz” w Tyczynie planuje zorganizować wystawę zdjęć z uroczystości ślubnej. Chodzi o stare zdjęcia. Szczegóły w gablocie i na stronie Dziedzictwa.

                OGŁOSZENIA   23. 01. 2022   NIEDZIELA  4  Zwykła

– W tym tygodniu w liturgii : w poniedziałek Św. Franciszka Salezego; we wtorek Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła, zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan; w środę Św. Tymoteusza i Tytusa; w piątek Św. Tomasza z Akwinu;

    – W środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy;  w czwartek Adoracja.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11.30 poprowadzi róża Św. Kingi.

– W czwartek o 18.00 Wieczór Uwielbienia. Msza św. i Adoracja. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie w środę do Domu Kultury w Tyczynie o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie w gablocie i na naszej stronie parafialnej.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli  m.in.   ; jest też nowy numer Apostolstwa Chorych.

– W tym tygodniu na Msze św. „Kolędowe” zapraszamy mieszkańców z ulic:

   Poniedziałek: Budziwojska, Pogodne Wzgórze.

   Wtorek: Pułanek, Kameliowa, Kazim. Wlk. Sportowa, Kwiatowa, Betańskiego.

   Środa: Pileckich, Sienkiewicz, Konopnickiej, Orzeszkowej, Parkowa, Wodzickich.

   Czwartek: Laurowa, (domki i bloki).

   Piątek: Hermanowa-do „Grunwaldu” po obydwu stronach.

   Sobota: Hermanowa-od „Grunwaldu” po obydwu stronach.

–  Zapraszamy w tym tygodniu na spotkania Młodzież do bierzmowania.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Mełech Anna, Gondela Aneta, Konkol Janusz, Urban Alicja, Konkol Bożena, Oczoś Wiesława, Kmiotek Antoni, Szawara Aneta.

                OGŁOSZENIA  16. 01. 2022   NIEDZIELA   3   Zwykła

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty świątyni.

– W liturgii Kościoła – w poniedziałek Św. Antoniego; we wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan;  w środę Urocz. Św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona diecezji,  Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek adoracja; w piątek Św. Agnieszki,  nab. do Miłosierdzia Bożego.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy m.in. art.  o Kościele, który dąży do jednośći; dodatek tematyczny dot. naszego zdrowia; W dzisiejszym Gościu natomiast znajdziemy kolejną płytkę z nagraniem wydarzeń biblijnych.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11,30 prowadzi róża Św.Faustyny .

– Dzisiaj czynna  Poradnia  Rodzinna dla narzeczonych o 12.45.

– W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego.

– Dziś Koncert Kolęd i Pastorałek o 17.15 w Domu Kultury. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

– W tym tygodniu na Msze św. „Kolędowe” zapraszamy mieszkańców z ulic:

   Poniedziałek: Grunwaldzka, Świętego Krzyża, Przesmyk, Słowackiego, Cicha.

   Wtorek: Mokra Strona, Asnyka, Promykowa, Stokowa, Stroma, Łany w całości.

   Środa: Sikorskiego, Biesiadna.

   Czwartek: Bajeczna, Baśniowa, Źródlana, Ruczajowa, Widnokręgowa, Białe wzgórze.

   Piątek: Herbowa, Anielska, Aroniowa, Legionistów.

   Sobota: Orkana, Słoneczna, Stawowa, Tyczyńska, Zielone Zacisze.

– Główny Inspektorat Sanitarny zwraca się z prośbą by przypomnieć o obowiązku noszenia maseczek w kościele.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy św.  wieczornej i w sobotę  prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Para Małgorzata, Kotula Dagmara, Kyc Grażyna, Kotula Maria, Chuchla Jolanta, Krztoń Janina, Para Zofia, Gronko Ewa, Rak Anna, Kuśnierz Katarzyna.

            OGŁOSZENIA    09. 01. 2022   NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

– Dzisiaj Msza św. połączona z Nieszporami.

– W liturgii tego tygodnia: w środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy, w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu.

– W przyszłą niedzielę o 11.30 Różaniec prowadzi róża Św. Anny; składka na remonty.

– Zapraszamy w tym tygodniu na spotkania Młodzież do bierzmowania z klas VIII.

– Od poniedziałku rozpoczynamy Msze św. „kolędowe” w int. mieszkańców z ulic wyznaczonych w poszczególnych dniach. Zapraszamy na godz. 18.00.

   Wykaz na ten tydzień:

Poniedziałek: Rynek, Kopernika, Strażacka, Plac Wolności, Podwale, Targowa, Kilińskiego

Wtorek: Mickiewicza, Leśna;

Środa: Szopena, Partyzantów, Kręta, Ogrodowa, Sadowa, Tycznera

Czwartek: Królka (ul. Lasek i Kielnarowa)

Piątek: Zagrody, Świętej Katarzyny oraz Kielnarowa

Sobota: Wyzwolenia, Kościuszki, Polna oraz Kielnarowa od Mokrej Strony.

– W dzisiejszym wydaniu “Niedzieli” polecamy m.in. artykuły o chrzcie św. są też ciekawe dodatki trzech diecezji: rzeszowskiej, przemyskiej i zamojsko-lubaczowskiej.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Trzyna Gabriela, Becker Stanisława, Połaniecka Janina, Wanat Bogdan, Najda Stanisław, Gronko Renata, Bury Halina, Błażejowski Leszek, Nawrot Renata.

               OGŁOSZENIA  niedziela 2  po Bożym Narodzeniu  02. 01. 2022      

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca: Adoracja, zmiana tajemnic różańcowych; składka na Seminarium Duchowne.

– W czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kredy i kadzidła. Jest to dzień pomocy misjom. Składka na Misje. Kolędnicy Misyjni Dzieci nie będą chodzić; zamiast tego do puszki można będzie złożyć ofiarę na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.    Po Mszy o 16.00 spotkanie dla Rady Parafialnej.                                       

– Okres Bożęgo Narodzenia trwa do przyszłej niedzieli. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.

– W środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od 17.00.

– W przyszłą niedzielę o 11.30 Różaniec poprowadzi róża Św. Elżbiety.

– Nie będzie w tym roku tradycyjnej kolędy. Ks. Biskup zaleca, by zapraszać wiernych do kościoła na Mszę św. z błog. kolędowym. My rozpoczniemy takie spotkania

   10 stycznia. Plan tych spotkań znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii.

– Siostry Prezentki ogłaszają nabór do kl. I  Szk. Podst. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Wójcik Agnieszka, Początek Lucyna, Bieniek Katarzyna, Staniek Katarzyna, Filip Ewa, Klimasz Maria, Szczepaniak Alicja, Dziepak Barbara, Drążek Halina.  

                          UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

 – Jutro Błogosławieństwo  owsa w kaplicy. Składka na Instytut Teologiczno-pastoralny w Rzeszowie. Dziś i jutro nie będzie Mszy o 16.00.

    Życzenia Bożonarodzeniowe dla nas wszystkich nadeszły od naszych biskupów, instytucji kościelnych i świeckich. Wszystkim składamy Bóg zapłać.

    Przyjmijcie też  od nas życzenia:      W ten świąteczny czas składamy Wam serdeczne życzenia radosnego przeżywania Tajemnicy Bożego Narodzenia, w zdrowiu i jedności z bliskimi. Niech bezgraniczna Miłość płynąca z betlejemskiego żłóbka gości każdego dnia w waszych sercach. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

               OGŁOSZENIA    NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY  26.12. 2021

Dziś także Święto Św. Szczepana po Mszy  poświęcenie owsa w kaplicy;  W poniedziałek Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty; poświęcenie wina; imieniny Ks. bpa Ordynariusza Jana Wątroby. Pamiętajmy o nim w modlitwie; we wtorek Święto Świętych Młodzianków. 

– W środę Nowenna do MB Nieust. Pomocy; w czwartek Adoracja;

– W piątek zakończenie Roku Pańskiego 2021. Msze św. z nab. na zak. roku będą o 9.00

    i 17.00. Za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.  Na ten dzień ks. Bp udzielił dyspensy od zakazu spożywania pokarmów mięsnych.

– W sobotę urocz. Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i pierwszy dzień Nowego Roku 2022. Msze św. jak w każdą niedzielę.

–  W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 prowadzi róża Św. Moniki. Zmiana Tajemnic Różańcowych; składka na Seminarium Duchowne.

– Dzisiejsze wydanie Niedzieli zawiera kalendarz; Gość Niedzielny- płytkę z Pismem Św.

– Bóg zapłać Siostrze zakrystiance  za przygotowanie kościoła do Świąt Bożego Narodzenia;

– Bóg zapłać wszystkim za ofiary na rzecz ubogich i na tacę z Pasterki na Fundusz Obrony życia i dzisiejszą na Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie oraz za ofiary składane przez bank.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.

   W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: z ul. Zagrody: Drążek Agnieszka, Biela Ewa, Kustra Alicja, Kosiba Antoni, Kuśnierz Mariusz, Kuna Agata, Solarz Maria, Filip Ewa, Stec Krzysztof.

                   OGŁOSZENIA    Niedziela 4 Adwentu  19.12. 2021

– Spowiedź adwentowa codziennie od poniedziałku do czwartku  przed Mszą św. rano i wieczorem od godz. 17.00  do 20.00.

 – Zakończenie Rorat będzie w czwartek; dziękujemy za udział w Roratach dorosłym i dzieciom. Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko rano.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.

– W piątek Wigilia przed Uroczystością  Bożego Narodzenia. W tym dniu Msza św. o 6.30; nie ma mszy o 18.00.

– Pasterka o 24.00. Składka z Pasterki na Fundusz Obrony Życia.

–  W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. do południa jak w niedziele. Na Mszy o 10,30 zakończenie  Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.  Nie będzie Mszy o 16.00; podobnie w Święto  św. Szczepana, które wypada w tym roku w niedzielę Świętej Rodziny i ustępuje mu. Różaniec  o 11,30 w niedzielę poprowadzi róża Św. Faustyny.

– Przedszkole Sióstr Dominikanek zaprasza dziś na kiermasz ozdób świątecznych do domu parafialnego po każdej Mszy św.

– Odwiedziny duszpasterskie chorych w  czwartek od 8.00. Będą one już za pierwszą sobotę stycznia.

– Dzisiejsze wydanie Niedzieli zawiera obrzęd wieczerzy wigilijnej i kolędy. Jest też nowy numer WPIS oraz miesięcznik dla starszych i chorych Apostolstwo Chorych.

    – Miejski Klub sportowy „Strug” Tyczyn inauguruje obchody

      100 lecia  działalności.  Z tej okazji zostanie poświęcony sztandar  dziś

      na Mszy św. o 12.00.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.

   W czwartek po Mszy wieczornej prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Ligęza Beata, Jopek Józefa, Warzocha Halina, Tereszkiewicz Ewelina,  Kejna Tadeusz, Krztoń Maria, Słowik Aleksander oraz mieszkańcy bloku nr 16 z ul. Partyzantów.

                OGŁOSZENIA        Niedziela 3 Adwentu  12.12. 2021

– Dziś o 16.00 Msza św. z Nieszporami. W tygodniu Roraty o 18.00 oprócz soboty -6,30. Zapraszamy. Możemy korzystać z Sakramentu pokuty przed każdą Mszą św.

– W poniedziałek Św. Łucji; to także ponura rocznica stanu wojennego w Polsce; we wtorek Św. Jana od Krzyża.

– W środę Nowenna do MB Nieust. Pomocy; w czwartek Adoracja; w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

–  W czwartek rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Bożego Narodzenia

–   Różaniec w przyszłą niedzielę o 11,30 prowadzi róża Św. Anny. Składka na remont świątyni.

–  Przedszkole Sióstr Dominikanek zaprasza na kiermasz ozdób świątecznych w przyszłą niedzielę 19/12   do domu parafialnego po każdej Mszy św.; będą też ciastka własnego wypieku. 

– Parafialny Oddział Caritas informuje, że nie będzie zbiórki żywności przed Świętami. Jeśli kto chce włączyć się w pomoc świąteczną dla najbardziej potrzebujących to można złożyć ofiarę do puszek znajdujących się na bocznych ołtarzach.

– Biblioteka Parafialna nieczynna do odwołania.

– W dzisiejszej Niedzieli znajdziemy dodatek – kalendarz na 2023 r.

– W zakrystii są do nabycia opłatki.

– W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania  z klas VIII. Prosimy przynieść indeksy-Oaza naszej parafii serdecznie dziękuje wszystkim za złożone ofiary przy zakupie sianka na stół wigilijny na działalność naszej wspólnoty.
-W najbliższy wtorek, zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii na Mszę wieczorną, podczas której zostaną poświęcone medaliki oraz modlitewniki.

-Dom Kultury zaprasza na przedstawienie dla Dzieci dziś o 13.15. Szczegóły na plakacie.

-Odwiedziny duszpasterskie chorych będą przed świętami-23/12.. (czwartek). Będą one już za pierwszą sobotę stycznia. Można jeszcze zapisywać   chorych w zakrystii do których nie jeździmy co miesiąc.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek

   i sobotę wieczorem prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Kuczma Stanisława, Zając Beata, Wepsięć Zofia,Wepsięć Grzegorz,Szawara Sebastian, Sarna Dominik, Basara Mieczysław, Dziepak Helena, Paśkiewicz Emilia.

                    OGŁOSZENIA        Niedziela 2 Adwentu  05.12. 2021

– Dziś Ofiary do puszek na Kościół na Wschodzie. Bóg zapłać ofiarodawcom.

– W Środę Urocz. Niepokalanego Poczęcia NM Panny; Msze św. będą o 6,30; 9.00 i 18.00.  O godz. 12.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja

   w „Godzinie łaski”.   Będziemy szczególnie modlić się za naszą Ojczyznę.

 Koło Przyjaciół Rodziny Radia Maryja przy naszej parafii zaprasza na Mszę św.

  o 18.00 w rocz. powstania Radia i Koła Radia Maryja przy naszej parafii.

– W środę, piątek i sobotę wypadają Kwartalne Dni Modlitw (dawne Suche Dni)

   w intencji  prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin.

–   Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Św. Elżbiety.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy m. in. art. o Niepokalanym Poczęciu NMP;   o fenomenie Radia Maryja; jest też dodatek aktywni 60+. Od dziś Niedziela kosztuje 8 zł.

– Również w przyszłą Niedzielę Oaza będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny oraz książeczki kolędowe. Całkowity dochód będzie przeznaczony na działalność naszej Oazy.

– Informujemy, że decyzją ks. Bpa Ordynariusza spowiedź adwentowa będzie jak rok temu. Nie będzie ogólnych spowiedzi dekanalnych. Prosimy zatem korzystać z sakramentu pokuty przez cały czas adwentu. W przyszłą niedzielę poinformujemy o dyżurach w konfesjonale.

– Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę  prosimy o pomoc parafian z rodzin: Kopiec  Ewa, Tłuczek Paulina, Baran Maria, Drążek Teodozja, Drążek Teresa, Hnatko Ewelina, Kwaśniewska Katarzyna, Mytych Marta,Najda Maria, Bomba Bronisława.

                            OGŁOSZENIA       Niedziela 1 Adwentu  28.11. 2021

–  Dziś:  pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent to czas pobożnego i radosnego oczekiwania na Zbawiciela. Zwróćmy uwagę na uczynki pobożne, trzeźwość, udział w Roratach. Msze Roratnie będą od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, natomiast w soboty o 6:30. Szczególnie na te Msze zapraszamy dzieci z lampionami. Mamy również przygotowane naklejki oraz plansze, a na zakończenie Adwentu rozlosujemy nagrody dla dzieci, które będą uczestniczyły w tych Mszach.

– Dzisiaj pobłogosławione  zostały opłatki wigilijne, które jak co roku proszę  nabywać w zakrystii. Ofiary składane z tej okazji są częściową zapłatą dla Siostry zakrystianki i p. Organisty.

– W środę Nowenna ; w czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź

   w piątek od 17.00. Chorych odwiedzimy w sobotę od godziny 8.00.

–  W przyszłą niedzielę: adoracja Najśw. Sakramentu; składka na Seminarium Duchowne; zmiana tajemnic różańcowych;  przychodzimy z pomocą

    i modlitwą za Kościół na Wschodzie.  Będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten Kościół.

–   Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Św. Moniki.

–  Zapraszamy w tym tygodniu na spotkania Młodzież do bierzmowania.

–  W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy dodatek Europa Christi;  jest też nowy numer WPIS i Dobre Nowiny do wzięcia.

–  Strażacy będą rozprowadzać kalendarze. Proszą o życzliwe  ich przyjęcie.

– Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę  prosimy o pomoc parafian z rodzin z ul. Szopena i Krętej.

   Dziś czynna Biblioteka Parafialna po  7. i 9

                              INTENCJE   MSZALNE  28.11- 05.12. 2021

NIEDZIELA 28.11.                        

      7.00  1. + Edward Żurek  (2 r. ś.);    2.  Za Parafię

      9.00  + Stanisław Chyłek  (od żony Danuty)  

    10.30  + Bogdan Dunaj  (Greg.)   

    12.00  1. + Stanisław Myśliwiec  (1 r. ś.);  2. ++ Maria, Emil Feret 

    16.00  + Alicja Smalarz  (Greg.)

———————————————————————————————-

Pon. 29.11.    6.30  + Bogdan Dunaj  (Greg.)

                      6.30   + Roman Urban  (od żony)

  18.00  + Alicja Smalarz  (Greg.)                              

  18.00  + Anna, Andrzej Kołodziej

———————————————————————————————-

Wt. 30.11.     6.30 + Bogdan Dunaj  (Greg.) Zakończenie

                      6.30 + Andrzej ++ rodzice i rodzeństwo 

18.00  + Alicja Smalarz  (Greg.)  Zakończenie

18.00  ++ Emilia, Henryk

———————————————————————————————-

Śr. 01.12.      6.30  ++ Józefa, Antoni Płodzień

                      6.30 + Kazimierz Domino

    18.00  + Janina Kura       (początek Greg.)

    18.00  + Helena Motyka  (początek Greg.)  (od uczestników pogrzebu)

————————————————————————————————–

Czw. 02.12.   6.30  + Janina Kura  (Greg.)

                      6.30  + Ks. Wolski

18.00  + Helena Motyka  (Greg.)

18.00  + Joanna Sowa   (2 r. ś.)

————————————————————————————————

Pt. 03.12.       6.30 W int. rolników o błogosławieństwo, by nikomu nie brakło chleba.

                                 (od Pielgrzymów do Starej Wsi)

                      6.30  + Janina Kura  (Greg.)

18.00  + Helena Motyka  (Greg.)

18.00  + Renata Paśko 

—————————————————————————————————

Sob. 04.12.    6.30 + Janina Kura  (Greg.)

                      6.30 + Grażyna  (od szwagra)

       14.30-16.00  Skupienie dla rodziców z Przedszkola Sióstr

18.00  + Helena Motyka  (Greg.)

18.00  ++ Zofia Kochanek  (9 r. ś.), Tadeusz, Edward

  —————————————————————————————————

NIEDZIELA 05.12.                        

      7.00  1. Z róży Św. Elżbiety o błog. i za ++ Siostry;  2. + Janina Kura  (Greg.)

      9.00  + Helena Motyka  (Greg.)  

    10.30  1.+ Bogdan Dunaj  ( 2 r. ś.); 2. + Janina Kura  (Greg.)    

    12.00  ++ Irena i Tadeusz Pilat  i za ++ z R. 

    16.00  + Stanisław Bomba  (r. ś.)

                      OGŁOSZENIA     21. 11. 2021       NIEDZIELA   34 

   UROCZYSTOŚĆ  JEZUSA  CHRYSTUSA  KRÓLA  WSZECHŚWIATA

–  Dzisiaj Święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM

–  W czwartek Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Patronki naszej parafii, Odpust Parafialny. Msze św. będą o 6.30, 11.00 i 17.00. Przewodniczył będzie nasz rodak Ks. Paweł Pratko. Jest to też Święto Patronalne Gminy Tyczyn. Po Mszy wieczornej p. Burmistrz wraz z Domem Kultury zaprasza do Centrum Dziedzictwa na ciekawy program.

– Również w czwartek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie w środę do Domu Kultury w Tyczynie o g. 19.00. Szczegóły na plakacie i na stronie parafii.

–  Parafialny Zespół Caritas informuje, że nie będzie w tym roku „Katarzynek”. Caritas diec. Rzeszowskiej natomiast przesyła jak co roku świece na wigilijny stół jako Wigilijne Dzieło Pomocy. Można je nabywać przez cały Adwent.

– Dzisiejsza niedziela kończy rok liturgiczny. Następna niedziela jest Pierwszą Niedzielą Adwentu i początkiem nowego roku liturgicznego.

– Różaniec w przyszłą niedzielę prowadzi róża Świętej Bożej Rodzicielki.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli polecamy m.in. art.o nowym błogosławionym – ks. Janie Machu; o Św. Cecylii patronki muzyków oraz o Podkarpackim święcie myśliwych.  

– Bóg zapłać za ofiary na rzecz parafii składane w kościele lub przez bank.

– Dziś też zgodnie z prośbą biskupów można złożyć ofiarę do puszki dla emigrantów przebywających w Polsce; (puszka przy gazetach).

– Dziś czynna Poradnia Rodzinna dla Narzeczonych: 12.45.

– Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Kochman Krzysztof, Szymański Marek, Mazur Paweł, Opalińska Ksenia, Mikluszka Marian, Bilik Katarzyna, Cybulska Bogumiła oraz chętnych mieszkańców z ul. Zacisze.

               OGŁOSZENIA     14. 11. 2021    NIEDZIELA   33 zwykła

– Dzisiaj obchodzimy V Światowy Dzień Ubogich. Dziś też obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – w tym roku szczególnie patrzymy na Liban.

– W dni powszednie Koronka z wypominkami o 17:45. We wtorek Wypominki Nauczycielskie. Zapraszamy Nauczycieli z dekanatu tyczyńskiego; w środę Św. Elżbiety Węgierskiej, Nowenna; w czwartek Adoracja; w sobotę Św. Rafała Kalinowskiego.

– W tym tygodniu w czwartek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – patronki diecezji.

Z tej okazji w piątek po Mszy św. wieczornej młodzież z KSM i oazy poprowadzi adorację i czuwanie modlitewne. Do udziału zapraszamy młodzież z wszystkich grup oraz prosimy o obecność kandydatów do bierzmowania z klas VIII, ponieważ podczas nabożeństwa zostaną poświęcone i rozdane modlitewniki.

– W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. To również z ustanowienia papieża Franciszka Dzień Młodzieży. Msza św. w Katedrze o godz. 12.00. Młodzież z parafii wybierającą się do Katedry prosimy, aby wcześniej zgłosiła się do ks. Łukasza.

 – Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Św. Barbary. Składka na remont świątyni.

– W dzisiejszym wydaniu “Niedzieli” polecamy m.in. artykuł o ks. Dolindo.   

– Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Ciebiera Robert, Jopek Marta, Grzebień Wojciech, Machowska Krystyna, Andreasik Bogdan, Opalińska Agnieszka, Filipak-Mikrut Beata, Pączek Halina, Bilik Katarzyna.

                 OGŁOSZENIA     07. 11. 2021    NIEDZIELA   32 zwykła

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca; zmiana tajemnic różańcowych po mszach św. o 7.00 i o 9.00. Składka na Seminarium Duchowne.

     –  W tygodniu Koronka do Bożego Miłosierdzia „wypominkowa” o 17.45. 

–  W czwartek  Narodowe Święto Niepodległości.  Msza św. w intencji Ojczyzny o 9.00. Po Mszy złożenie kwiatów pod pomnikiem czynu patriotycznego i okolicznościowy program  w  Domu Kultury.  Prosimy o wywieszenie flag.

– W liturgii tygodnia będziemy obchodzić: we wtorek Święto poświęcenia bazyliki laterańskiej; w środę Św. Leona Wielkiego, Nowenna; w czwartek Św. Marcina, Adoracja Najśw. Sakramentu; w piątek  Św. Jozafata; w sobotę  świętych  pierwszych Polskich Męczenników.

– W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania  z klas VIII.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11.30 prowadzi róża MB Nieust. Pomocy. Składka na remonty świątyni.

– Chór Sancta Catarina wznawia działalność; Pani Dyrygent zaprasza już w środę po Mszy św. wieczornej. Jednocześnie ogłasza dodatkowy nabór i zaprasza również w środę – chętną Młodzież oraz Panie i Panów do uczestnictwa.

–  Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę  prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Szpiech Piotr, Homa Halina, Siuta Janina, Magda Jolanta, Kawalec Marek, Goś Irena, Mucha Jan, Jaworska Bogumiła, Róg Tomasz, Kustra Agnieszka.

                 OGŁOSZENIA    31. 10. 2021  NIEDZIELA   31   zwykła

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na misje.

–  Dziś o 16.00 zakończenie Nabożeństw Różańcowych. Bóg zapłać wszystkim grupom dzieci i dorosłych, które przwodziły w poszczególnych dniach modlitwie różańcowej.

– Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. do południa jak w każdą niedzielę.  O 14.00  Msza św. w kościele po niej procesja na cmentarz. Towarzystwo Pomocy im.  św. Brata Alberta jak co roku przeprowadzi kwestę na  cmentarzu. 

–  W tygodniu Koronka do Bożego Miłosierdzia „wypominkowa” o 17.45. 

–  W liturgii tygodnia będziemy obchodzić: we wtorek Wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych; Msze św. będą o 6.30, 9.00 i 18.00. Po tej Mszy Procesja ze stacjami wewnątrz kościoła; w środę Nowenna ku czci Św. Józefa; w  czwartek  Św. Karola Boromeusza, Adoracja.

–  W przyszłą niedzielę Zmiana Tajemnic różańcowych; składka na Seminarium Duchowne różaniec o 11,30  poprowadzi róża Św.Teresy. 

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od 17.00. Odwiedziny chorych będą przesunięte o tydzień na 13 listopada.

– W piątek (5.11) o godz. 19.00 młodzież z KSM poprowadzi modlitwę na cmentarzu.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli polecamy m.in. ciekawy art. Polisa na życie wieczne; o Wandzie Pułtawskiej;  jest też nowy numer WPIS i Dobre Nowiny do wzięcia.

–    Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. W środę po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy następujące rodziny: Skiba Wiktoria, Skiba Małgorzata, Hałdys Weronika, Bomba Maria, Głodowska Halina, Renata Kowalska, Zięba Genowefa, Chwaszcz Janusz, Kościółek Ryszard, Kościółek Marek.

             OGŁOSZENIA     24. 10. 2021    NIEDZIELA   30 zwykła

– O 16.00 Nabożeństwo Różańcowe i Msza Św. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny; składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na misje.

– W liturgii tygodnia: w czwartek Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza;

– W czwartek Wieczór Uwielbienia; o 18.00 Msza św. i Adoracja Najśw. Sakramentu, homilię wygłosi ks. Tomasz Mytych. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w śpiew w środę o godz. 19.00 próba w Domu Kultury.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30  poprowadzi róża św.Cecylii.

– W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII w wyznaczonych grupach.

– We wtorek spotkanie dla Bractwa Świętej Trójcy.

– Bardzo prosimy przy porządkowaniu grobów segregować śmieci; szkło i plastyk do pojemników, natomiast wszystkie inne odpady obok. Bardzo prosimy, by nie wyrzucać śmieci w inne miejsca. Przypominamy, że kabina sanitarna Toi Toi usytuowana jest obok śmietnika na cmentarzu. Jest ona czynna cały rok.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Puc Małgorzata; Umer Patrycja, Hanus Anna, Tutko-Pietryka Ewelina, Baroń Elżbieta, Tomczyk Małgorzata, Seweryn Sylwia, Dziedzic Tamara, Bazan Janina, Solarski Michał, Florek Waldemar, Wróbel Wojciech.

–   Dziś czynna Biblioteka Parafialna po  7. i 9.

                     OGŁOSZENIA     17. 10. 2020    NIEDZIELA   29   zwykła

– O 16.0 Różaniec i po nim Msza św. W tygodniu Nabożeństwo różańcowe

   o godzinie 17.30  po nim Msza św. Jutro Św. Łukasza Ew.

– Bóg zapłać za ofiary na remonty.

– W czwartek  Adoracja,  w piątek wspomnienie Św. Jana Pawła II

  • We wtorek spotkanie dla Akcji Katolickiej.

– W przyszłą niedzielę Różaniec o 11.30 poprowadzi róża Św. Weroniki.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli – m.in. artykuł: Każdy ma swój Różaniec.

– Wypominki…

– Dziś czynna Poradnia dla Narzeczonych.

– Dom Kultury zaprasza na X Festiwal Piosenek Katarzyny Sobczyk „ O złotą Różę Małego Księcia w njabliższą sobotę i niedzielę.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu; w poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Wróbel Weronika, Napora Jacek, Sieńko Lidia, Wydra Maciej, Majewska Halina,  Biskup Przemysław, Ferenc Mirosława, Dąbrowska Agnieszka.

           OGŁOSZENIA     10. 10. 2021    NIEDZIELA   28   zwykła

– Dzisiaj przeżywamy XXI Dzień Papieski, Bóg zapłać za ofiary na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.

– W tygodniu różaniec o 17. 30 po nim Msza św.

– W środę Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. Będzie to ostatnie w tym roku nabożeństwo. Serdecznie zapraszamy.

– W czwartek Dzień Edukacji Narodowej, zapraszamy wszystkich  Nauczycieli na  nabożeństwo  Różańcowe, Mszę św.  i spotkanie formacyjne.

– W czwartek  Adoracja,  w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

– W piątek obchodzony jest  Światowy Dzień Dziecka Utraconego.

– W przyszłą niedzielę Różaniec o 11.30 poprowadzi róża Św.Krzysztofa. Składka na remonty

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in.relację z pielgrzymki maturzystów naszej diec. na Jasną Górę.

 – Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu; w poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Maruszak Anna, Majka Grażyna, Burzyńska Małgorzata, Bielak Magdalena, Madejska Monika, Litwicka Magdalena, Baran Małgorzata, Filipek Bożena, Walas Jacek. 

–   Dziś czynna Biblioteka Parafialna po  7. i 9.

        OGŁOSZENIA     03. 10. 2021    NIEDZIELA  27   zwykła

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca; zmiana tajemnic różańcowych po mszach św. o 7.00 i o 9.00. Składka na Seminarium Duchowne. O 16.0 Różaniec i po nim Msza św. W tygodniu Nabożeństwo różańcowe

   o godzinie 17.30  po nim Msza św.

– W liturgii tygodnia: w poniedziałek Św. Franciszka z Asyżu; we wtorek Św. S. Faustyny;  środę Nowenna do św. Józefa, w czwartek NM Panny Różańcowej, Adoracja, jest to pierwszy czwartek miesiąca.

– W poniedziałek spotkanie dla Parafialnego Zespołu Caritas.

– W środę spotkanie dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

– W  przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXI Dzień Papieski. Wzorem lat ubiegłych  przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej a niezamożnej  młodzieży. Zbiórkę tę przeprowadzi młodzież z KSM i Szkolnego Koła Caritas. Różaniec o 11.30 poprowadzi róża Św. Magdaleny.

– W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII w wyznaczonych grupach. Lista grup jest dostępna na stronie internetowej parafii.  

– W naszej parafii powstaje nowy krąg Domowego Kościoła, który zrzesza małżeństwa chcące rozwijając swoją relację małżeńską w duchu ruchu Światło Życie. Przy gazetach znajdują się ulotki informujące o formacji w Domowym Kościele. Na pierwsze spotkanie organizacyjne, które odbędzie się na plebani w przyszłą Niedziele, serdecznie zapraszamy szczególnie młode małżeństwa, które szukają wspólnoty w której mogłyby rozwijać swoją relację małżeńską.

– We wtorek obowiązkowa zbiórka dla ministrantów i lektorów.

– Również we wtorek zapraszamy chłopców od 3 klasy SP, którzy chcieliby dołączyć do LSO.

– W sobotę zapraszamy dzieci od 3 do 6 klasy SP na Oazę dzieci Bożych na godzinę  1020 natomiast w piątek zapraszamy młodzież od 7 klasy SP na Oazę młodzieżową. Spotkania odbywają się na salkach parafialnych.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in. o kierownictwie duchowym;   Jest też nowy numer WPIS.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po  Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących  rodzin: Trela Mariusz, Para Roman, Piecuch Dariusz, Sworzeń Jadwiga, Szwarc Tomasz, Janda Roman, Bomba Beata, Bomba Sylwia, Bomba Agnieszka, Koza Grażyna, Jurek Beata, Szpala Elżbieta, Perełka Zofia, Huchla Małgorzata.

          OGŁOSZENIA     26. 09. 2021    NIEDZIELA   26   ZWYKŁA

– W liturgii tygodnia: w poniedziałek Św. Wincentego; we wtorek Św. Wacława; w środę Święto  Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, Nowenna; w czwartek Św. Hieronima; w piątek  Św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w sobotę Świętych Aniołów Stróżów.

– W czwartek – Wieczór Uwielbienia. Msza św. i Adoracja;  homilię wygłosi ks. Paweł Knurek, który 20 lat temu zapoczątkował czwartkowe Adoracje w naszej Parafii. Adorację poprowadzi grupa uwielbienia, która od września zawiązała się w naszej wspólnocie parafialnej. Szczegóły na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszamy.

– Od piątku rozpoczynamy Nabożeństwo Różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.30  po nim Msza św. a w niedziele o 16.00. Zapraszamy wszystkich. Dzieci otrzymają specjalne naklejki. Na tablicy ogłoszeń są wyznaczone grupy prowadzące w danym dniu Różaniec.

– We wtorek spotkanie dla Bractwa Świętej Trójcy.

– We wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie chłopców od 3 klasy SP, którzy chcieliby dołączyć do LSO w naszej parafii. Spotkanie będzie w kościele.

– W środę, na godzinę 16:30 zapraszamy na zbiórkę Orląt młodzież która chciała by dołączyć do tej organizacji. Zbiórka będzie na salkach parafialnych.

– W tym tygodniu pierwszy piątek  i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 17.00. Odwiedziny chorych: w sobotę od 8.00.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Jadwigi. Będzie to pierwsza niedziela miesiąca – zmiana taj. Różańcowych, składka na seminarium Duchowne.

– 28 września (wtorek) o godzinie 15:00 zachęcamy do włączenia się w międzynarodowe wydarzenie duszpasterskie „ISKRA MIŁOSIERDZIA” – czyli odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast i wsi. My odmówimy Koronkę przy Misyjnym Krzyżu. Zapraszamy.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in. temat numeru „Solidarnie w obronie religii”; jest też nowy numer Dobrych Nowin do wzięcia.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek  po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących  rodzin: Piekarz, Paśkiewicz, Paśko, Majder, Klimarz, Sawicka, Witkowski, Fornal, Miąsik, Tobiasz, Prędki, Róg, Ossoliński.

–       Dziś czynna Biblioteka Parafialna po  7. i 9.

Inne ogłoszenia:

= Sołtys Hermanowej informuje, że w dniu 28 września (wtorek) o godz. 17.00 odbędzie się Zebranie Wiejskie w celu wybrania przedsięwzięcia do realizacji w 2022 r. ze środków funduszu sołeckiego. Zebranie odbędzie się w Domu Ludowym.

  = Prezes Głównego Urzędu Statystycznego prosi, aby przypomnieć wiernym, że 30 września br. kończy się termin spisu powszechnego.

               OGŁOSZENIA     19. 09. 2021    NIEDZIELA  25  zwykła

    – Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.

– W liturgii tygodnia; we wtorek Św. Mateusza Ap i Ew.; w środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy;

   w czwartek Św. O. Pio, Adoracja.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Katarzyny.

– We wtorek spotkanie dla Ministrantów po Mszy wieczornej.

– W środę zapraszamy po Mszy wieczornej rodziców dzieci , które przygotowują się do pierwszej Komunii św.

– Także w środę spotkanie dla Akcji Katolickiej.

– Dziś czynna Poradnia dla Narzeczonych.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Gruba, Błażejowski, Stec, Pączek, Ocieczek, Kotula, Szeruga, Pasierb, Pluta, Barczewski, Wilk, Teper .

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m. in. art. o Kongresie Eucharystycznym na Węgrzech,o nowych błogosławionych, o Św. Ojcu Pio oraz  wiele ciekawych porad.  Jest też  nowy numer miesięcznika „Apostolstwo Chorych”. Ofiara dowolna.

              Inne ogłoszenia:

– Przypomonamy o obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa – dziś na Rynku, wieczorem występ zespołu: Karczmarze.

– Na tablicy ogłoszeń zaproszenia dot. naszego zdrowia.

                   OGŁOSZENIA     12. 09. 2021    NIEDZIELA  XXIV  zwykła

– Jutro Różaniec Fatimski po Mszy św. o 18.00.

– Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XI Tydzień Wychowania pod hasłem „W blasku Ojca”.

– W liturgii Tygodnia: w pon. Św. Jana Chryzostoma; we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego (odpust w kaplicy u sióstr Dominikanek); w środę MB Bolesnej, Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek Św. Korneliusza i Cypriana, Adoracja; w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia;  w sobotę Święto Św. Stanisława Kostki – patrona Polski i młodzieży.

 –  Różaniec w przyszłą niedzielę – róża Św. Kingi. Składka na remonty świątyni.

– W środę zapraszamy młodzież klas VIII kandydatów do bierzmowania na Mszę św o 18.00 i spotkanie.

–  – Dom Kultury zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa – dziś o 17.00 w Centrum Dziedzictwa a w przyszłą niedzielę – na Rynku w Tyczynie.

– Pielgrzymom do Starej Wsi dziękujemy za modlitwę i za złożoną ofiarę – 480 zł. a także za zamówine Msze św. w następujących intencjach:

    1. O błog. B. i potrzebne łaski dla Proboszcza, Księży i Sióstr zakonnych pracujących w naszej Parafii.

    2. Za zmarłych proboszczów: ks. Bąka, ks. Króla, ks. Kwolka oraz ks. Mieczysława Paśko.

    3. W int. osób bezrobotnych, borykających się z różnymi uzależnieniami.

    4. O ustanie pandemii i o zdrowie dla walczących z tą chorobą.

    5. W intencji Rolników, aby dobry Bóg błogosławił im w ich ciężkiej pracy, aby nigdy   nie zabrakło na każdym stole chleba.

     6.  Za dusze w czyśćcu cierpiące.    

Na tablicy ogłoszeń wywieszone są intencje zamówione w Sanktuarium w Starej Wsi.

Do sprzątania kościoła w poniedziałek po nabożeństwie fatimskim i w sobotę prosimy parafian z rodzin: Cieleń Irena,Surówka Sylwia, Hanc  Maria, Łach Katarzyna, Burz Ewa, Paściak Danuta, Miś Agnieszka, Kotula Wanda, Kyc Agnieszka, Łabaj  Lucyna,Wilk Aneta, Flak Maria            

                    OGŁOSZENIA  05. 09. 2021    NIEDZIELA XXIII  ZWYKŁA

–  Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca; składka na Seminarium Duchowne.  Zmiana Tajemnic Różańcowych ze względu na pielgrzymkę będzie w przyszłą niedzielę po  7.00 i 9.00;   Bóg zapłać za ofiary na pomoc dla Afganistanu.

– W liturgii tygodnia: w  środę Święto Narodzenia NMP (MB Siewnej), Nowenna ;

  w czwartek Adoracja Najśw. Sakr. Będzie to równocześnie adoracja diecezjalna,  która w tym tygodniu przypada na nasz dekanat.

– W piątek zapraszamy wszystkie grupy: dzieci, młodzieży i dorosłych na Mszę św. która rozpoczyna nowy rok formacyjny.

– Różaniec o 11,30 w przyszłą niedzielę poprowadzi róża św. Faustyny.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m. in. art. O Kongresie Eucharystycznym w Budapeszcie; art.  „To osoby-nie liczby” na Światowy Dzień zapopobiegania Samobójstwom (10/09) oraz wszystko o ubezpieczeniu rolniczym – KRUS.  Gość Niedzielny wydał specjalny numer przed beatyfikacją Kard. Stefana Wyszyńskiego.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę  prosimy o pomoc parafian z ul. Orkana z rodzin, które nie sprzątały w ubiegłym tygodniu.

 Ogłoszenie Urzędu Gminy:

Burmistrz Tyczyna Informuje, że nabór uzupełniający dla Mieszkańców w zakresie wymiany źródeł ciepła na kotły gazowe i kotły na biomasę odbędzie się okresie od 1 września do 30 września 2021 r.

Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi do 85% kosztów kwalifikowanych.

Wszystkie potrzebne informacje w sprawie naboru oraz wymagane do złożenia dokumenty uzyskać można telefonicznie w Urzędzie Miejskim w Tyczynie lub na stronie internetowej Gminy Tyczyn.

              OGŁOSZENIA  29. 08. 2021    NIEDZIELA XXII  ZWYKŁA

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św. a w czwartek i piątek od godz 17.00. Dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi przez cały tydzień.

–  Msza św na rozpoczęcie roku szkolnego w środę o godz 9.00.

–  W sobotę wyruszy 294 Piesza Pielgrzymka do Starej Wsi. Gromadzimy się w kościele o godz. 4:45. Od dziś w zakrystii do odebrania identyfikatory dla osób zapisanych na pielgrzymkę. W niedzielę wyjazd do Starej Wsi

    o g. 10.00 a w poniedziałek o 5.00.

–  Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę:  ks. Proboszcz i ks. Łukasz od godz. 8.00. Natomiast ks. Mateusz w drugą sobotę września (11.09).

– W pierwszą sobotę września  przypada kolejna rocznica śmierci

   ks. Stanisława Króla długoletniego naszego Proboszcza.

– W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, Adoracja;  składka na Seminarium Duchowne; zmiana tajemnic różańcowych; Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Św. Anny.

– Także w przyszłą  niedzielę 5 września w Kościele w Polsce będzie obchodzony „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Z apelem do pasterzy

   i wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla Afgańczyków zwrócił się przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Będzie zbiórka do puszek na ten cel.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. o pielgrzymce papieża Franciszka do słowacji;   Jest nowy numer Dobrych Nowin do wzięcia.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę  prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Kalandyk Ewa, Knutel Wojciech, Wilk Katarzyna, Rajewska Anna, Bomba Andrzej, Napora Jan, Żurek Halina.

      OGŁOSZENIA     22. 08. 2021    NIEDZIELA XXI  ZWYKŁA

– Dzisiaj dzień dziękczynienia za plony- Dożynki Gminne; o 16.00 Msza św. następnie dalszy program uroczystości przy Centrum Dziedzictwa.

– W tym tygodniu w liturgii; w pon. bł. Władysława Findysza; we wtorek Św. Bartłomieja; w środę Nowenn, w tym dniu  pamiętamy też w modlitwie o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego; w czwartek   uroczystość  liturgiczna NMP Częstochowskiej, wieczorem Adoracja;  w piątek  Św. Moniki; w sobotę Św. Augustyna.

  • Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Św. Elżbiety.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m. in. art. Nienawiść wobec wierzących;  o Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej na Jasnej Górze.   

– Na tablicy ogłoszeń zaproszenie: na dożynki diecezjalne do Katedry;  na Odpust do Hyżnego.

 – Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w piątek prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Wisz Anna, Drozd Zofia, Borowiec Halina, Niedziałek Grzegorz, Tondera Kazimiera, Krztoń Tadeusz, Trawińska Danuta, Pomykała Stanisław, Antonczak Edyta, Sionek Halina.

            OGŁOSZENIA     15. 08. 2021    NIEDZIELA XX  ZWYKŁA

                                                 WNIEBOWZIĘCIE NMP

– W liturgii nadchodzącego tygodnia:  we wtorek Św. Jacka; w środę Nowenna ku czci MB Nieust Pomocy; w w czwartek Adoracja; piątek Św. Bernarda, nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia; w sobotę Św. Piusa X .

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.

– Dożynki Gminy Tyczyn rozpoczną się w przyszłą niedzielę 22.08  Mszą św.

  o 16.00. Szczegółowy program Dożynek na tablicy ogłoszeń.

– Różaniec w przyszłą niedziele  o 11,30 poprowadzi róża Św. Moniki.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m. in. ciekawe art. o. 30 rocz. Światowych Dni Młodzieży na Jsnej Górze.

– W przyszłą niedzielę przyjedzie do nas po raz kolejny ks. Szymon Piękoś – misjonarz w Ekwadorze; po Mszach będzie można złożyć ofiarę dla jego misji.

– Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na peregrynację symboli Światowych Dni Młodzieży, która odbędzie się w niedzielę 22 sierpnia w kościele św. Jadwigi w Rzeszowie o godz. 19.30.

     –  Trwają zapisy na pielgrzymkę do Starej Wsi poprzez formularz internetowy

         lub zakrystii oraz na pielgrzymkę do Radomyśla.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w piątek prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Krygowski Piotr, Napieracz Michał, Opioła Krystyna, Drozd Czesław, Żurek Zdzisław, Żurek Agnieszka, Pratko Rafał, Gutkowska Barbara, Wisz Anna, Stawasz Ewa.