OGŁOSZENIA

           OGŁOSZENIA     13. 10. 2019    NIEDZIELA   28   zwykła

– Dzisiaj przeżywamy XIX Dzień Papieski, Bóg zapłać za ofiary na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia; Dziś Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy o 16.00 Mszą św. po niej procesja różańcowa. Będzie to ostatnie nabożeństwo w tym roku. Serdecznie zapraszamy.

– W tygodniu różaniec o 17. 30 Po nim Msza św.

– W liturgii tygodnia będziemy wspominać; w pon. Św. Małgorzaty M. Alacoque, Dzień Edukacji Narodowej, pamiętajmy w modlitwie o Nauczycielach; we wt. Św. Teresy od Jezusa; w śr. Św. Jadwigi Śląskiej;

 41 rocznica wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową; w czwartek Św. Ignacego Antiocheńskiego, Adoracja; w piątek Święto Św. Łukasza Ew. patrona Służby Zdrowia, Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza środowisko medyczne w niedzielę, najbliższą na godz. 15.00 do kościoła parafialnego w Mrowli na wspólną modlitwę w intencji pracowników służby zdrowia; w piątek także Koronka do Bożego Miłosierdzia.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża MB Nieust. Pomocy. Rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego.

– W poniedziałek spotkanie dla Akcji Katolickiej.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. artykuł: o 41 rocz. wyboru J P II i Dniu Papieskim; o papieżu dobroci św. Janie XXIII; o pasjach Emerytów i Seniorów i inne.

– Policja prosi, by zaapelować do wszystkich mieszkańców naszego województwa o ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób kontaktujących się telefonicznie w sprawie przekazywania pieniędzy np.; metodą na wnuczka lub podszywanie się pod funkcjonariuszy policyjnych. Zdarzają się kradzieże przez osoby rzekomo działające w imieniu różnych instytucji.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu; w poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin z ul. Grunwaldzkiej: Bartyńska Grażyna, Szela Mariola, Skrzat Małgorzata, Zielińska Emilia, Jeziorski Marian, Sroka Zofia, Borkowska Anna, Rudka Marian, Bieda Zofia, Kasztelewicz Andrzej, Kiferling Grażyna.

        OGŁOSZENIA     06. 10. 2019    NIEDZIELA  27   zwykła

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca; zmiana tajemnic różańcowych po mszach św. o 7.00 i o 9.00. Składka na Seminarium Duchowne. O 15.30 Różaniec i po nim Msza św. W tygodniu Nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.30  po nim Msza św. Dzieci będą losować figurki MB i Świętych i będą je zabierać do domów na jeden dzień i modlić się w intencji misji.

– Dzisiaj w Rzeszowie o 15.00 Rzeszowska Procesja Różańcowa.

– W liturgii tygodnia: w poniedziałek NM Panny Różańcowej; w środę Nowenna; w czwartek Adoracja; w niedzielę Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy o 16.00 Mszą św. po niej procesja różańcowa. Będzie to ostatnie nabożeństwo w tym roku. Serdecznie zapraszamy. 

– We wtorek spotkanie dla Bractwa Świętej Trójcy.

– W tym tygodniu spotkania w grupach Młodzieży do bierzmowania.

– W  przyszłą niedzielę będziemy również obchodzić XIX Dzień Papieski. Wzorem lat ubiegłych  przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej a niezamożnej  młodzieży. Proszę o posługę w tej zbiórce Oazę. Młodzież z KSM będzie rozprowadzać kremówki papieskie. Różaniec o 11.30 poprowadzi róża Św. Teresy.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in. o sile modlitwy różańcowej; o przesłaniu Medjugorie; o Dniu Papieskim; o Moniuszce i inne.

– Na tablicy ogłoszeń m.in. informacja o rekolekcjach dla Wspólnot dla Intronizacji;  propozycja dla maturzystów dot. języka angielskiego.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po  Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących  rodzin z ul. Grunwaldzkiej: Elżbieta Pratko, Barbara Pałka, Danuta Karpierz, Danuta Kopaczyńska; Renata Cisło, Zofia Wrona, Małgorzata Salach, Bożena Ostafil.          

            OGŁOSZENIA     29. 09. 2019    NIEDZIELA   26   ZWYKŁA

– Dziś o godz. 17.00 Koncert Zespołu Śpiewaczego „Tyczyniacy” i kapeli Wójta Tycznera z okazji Jubileuszu 50-lecia działalności artystycznej;  Artyści Serdecznie zapraszają.

– W liturgii tygodnia: w poniedziałek Św. Hieronima; we wtorek Św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w środę Aniołów Stróżów; w czwartek Adoracja; w piątek

 Św. Franciszka z Asyżu; w sobotę Św. Faustyny.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Cecylii.

– Dziś w Rzeszowie na Rynku organizowany jest festyn w związku ze Światowym Dniem Serca. Możliwość skorzystania z badań.

– od wtorku rozpoczynamy Nabożeństwo Różańcowe o godzinie 17.30  po nim Msza św. Zapraszamy wszystkich. Dzieci otrzymają specjalne naklejki. Na tablicy ogłoszeń są wyznaczone grupy prowadzące w danym dniu Różaniec.

– We wtorek spotkanie dla Parafialnego Zespołu Caritas.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek  i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 17.00, natomiast w czwartek zapraszamy klasy siódme; odwiedziny duszpasterskie chorych w sobotę od 8.00.

– Na tablicy ogłoszeń: o Krucjacie Różańcowej  w Rzeszowie w najbliższą niedzielę i inne.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in. o Świętych Aniołach Stróżach; o uzależnieniach wśród młodzieży; jest też nowy numer  Dobrych Nowin do wzięcia – gratis.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. We wtorek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących  rodzin: z ul. Grunwaldzkiej: Stec Teresa, Pietrzak Nina, Mendoń Beata, Knutel Michał, Kłos Renata, Ziętek Mgdalena, Lasota Paweł, Wiater Wacław, Kościółek Antoni.Dobrowolski Stanisław.

– A teraz  p. Jaromir Kwiatkowski opowie o bł. Józefie Kowalskim …

               OGŁOSZENIA     22. 09. 2019    NIEDZIELA  25  ZWYKŁA

– W liturgii tygodnia; w poniedziałek Św. O. Pio; w Środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek Adoracja; w piątek  Św. Wincentego A Paulo; w sobotę   Św. Wacława. 

– We wtorek zapraszam na potkanie Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św.Weroniki.

– W tym tygodniu we wtorek, środę i czwartek spotkania dla młodzieży do bierzmowania w wyznaczonych grupach.

– Jubileusz 50-lecia działalności artystycznej Zespołu Śpiewaczego „Tyczyniacy” i kapeli Wójta Tycznera w najbliższą niedzielę;  Koncert o godz. 17.00.  Artyści Serdecznie zapraszają. Wcześniej o godz. 16.00 uroczysta Msza św. Jubileuszowa w int. Zespołu.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: ul. Grunwaldzkiej: Fabińska Lesława, Ciećko Bożena, Puterla Anna, Puterla Aldona, Bartyński Stanisław, Baran Wioletta, Baran Marta, Mytych Grażyna, Góra Iwona, Kaczor Ludmiła, Kaczor Zdzisława.

– Pielgrzymi do Starej Wsi złożyli ofiarę na Msze św. w następujących intencjach:

1.  O dary Ducha Świętego i B. błog. na każdy dzień dla ks. Prob. i księży pracujących w naszej parafii i Sióstr Dominikanek (18.04.g. 18.00;

2. O zdrowie i błog. dla Antoniego Kosiby i jego rodziny oraz tym, którzy pomagają pielgrzymom  (20.04. g. 18.00).

3. W intencji Dzieci i Młodzieży, aby nie zatracali wartości chrześcijańskich (17.02.g. 10.30);

4. O wieczne zbawienie dla ks. Mieczysława Paśko, zmarłych księży z naszej parafii i Siostry Dominikanek z naszej parafii. (04.01.g.6.30;

5. O mądrość Polaków w nadchodzących wyborach oraz w intencji rządzących. Bóg zapłać za udział w Pielgrzymce i zamówione Msze św.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in. dużo materiału o małżeństwie; o chorobie alzheimera; o patronie trudnych spraw –Św. Ojcu Pio i inne.

    – Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7. i 9.

– W przyszłą niedzielę gościć będziemy autora książki o bł. Józefie Kowalskim p. Jaromira Kwiatkowskiego; będzie można nabyć tę książkę po Mszach św.

– Ogłoszenie dla Piegrzymów z grupy Św. Kazimierza: spotkanie w najbliższą niedzielę o 17.00 w par. Św. Michała Arch. w Rzeszowie.

   OGŁOSZENIA     15. 09. 2019    NIEDZIELA  24  zwykła

–  O 17.30 Koncert pieśni patriotycznych „Znasz li ten kraj…” w wykonaniu Ryszarda i Roberta Cieślów. Dom Kultury w Tyczynie.

– W środę przypada Święto Św. Stanisława Kostki patrona młodzieży.  Zapraszamy młodzież, szczególnie kandydatów do S. Bierzmowania. Mamy ku temu szczególną powinność ze względu na więzy łączące Tyczyn z rodziną Kostków oraz znajdującą się w naszej  świątyni  Kaplicę ku Jego czci; Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy.  Ponadto w liturgii : w czwartek Adoracja; w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia ; w sobotę Święto Św. Mateusza Ewangelisty.

– We wtorek spotkanie formacyjne dla Nauczycieli dekanatu tyczyńskiego.

– Zbiórka LSO wraz z rodzicami także we wtorek po Mszy św.

– Dzisiejsza niedziela rozpoczyna X Tydzień Wychowania pod hasłem „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”

– W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 16.00 będzie poświęcenie różańców i wręczenie Dzieciom klas pierwszokomunijnych. Po Mszy spotkanie z rodzicami tych dzieci.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty i za ofiary do puszek na radio Via.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in.o Papieskiej pielgrzymce do Afryki;  o środkach społecznego przekazu, o 25 leciu Ośrodka Caritas w Myczkowcach;  i inne.

–  Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Krzysztofa.

 –  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: ul. Grunwaldzka: Tarańska-Głodowska Irena, Marszałek Zofia, Błońska Teresa, Maziarek Urszula, Oczoś Alicja, Siwy Jan, Warzybok Maria, Bednarz Monika, Bojańczyk Sławomir,