OGŁOSZENIA

           OGŁOSZENIA  18.04. 2021    NIEDZIELA III  WIELKANOCNA

– Trzecia Niedziela Wielkanocna jest Ogólnopolską Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą XIII Tydzień Biblijny. Jest także V Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Zachęcamy do sięgnięcia po Pismo święte szczególnie w Tygodniu Biblijnym. Z okazji Niedzieli Biblijnej młodzież z KSM przygotowała fragmenty Pisma św. Cytaty są wyłożone w nieużywanych kropielnicach. Zachęcamy, aby wychodząc z kościoła wziąć dla siebie Słowo.
Ze względu na ograniczenia liczby osób w kościele przez najbliższy czas pozostanie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na renowację świątyni.

– W środę Nowenna; w czwartek Adoracja.

– W piątek Urocz. Św. Wojciecha, patrona Polski. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówimy w czwartek na rozpoczęcie Adoracji.

– W najbliższą sobotę po Mszy wieczornej młodzież z Oazy zaprasza na Drogę światła. Nabożeństwo wzorowane jest na drodze Krzyżowej, jednak nie polega na rozważaniu Męki Pana Jezusa, ale Jego Zmartwychwstania.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 prowadzi róża Św. Moniki. Niedziela ta rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

– W przyszłą niedzielę wypada 25 dzień miesiąca; na Mszy św. o godz. 9:00 modlitwa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

– Dziś czynna Poradnia Rodzinna dla Narzeczonych.

– Ogłoszenia dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII. W tym tygodniu we wtorek, środę i czwartek po Mszy wieczornej spotkania w wyznaczonych grupach, natomiast w sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie i rozdanie krzyży. Pozostałe informacje dla kandydatów na stronie internetowej parafii.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać m. in.  art.; “Jak czytać Biblię?”; Wspomnienie o Krzysztofie Krawczyku; jest nowy numer Apostolstwa Chorych i WPIS.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy o 18.00 i w sobotę prosimy rodziców Dzieci pierwszokomunijnych.

           Prośba z Gminy o ogłoszenie następującej informacji:

W związku z trwającym Powszechnym Spisem Ludności bardzo prosimy wykorzystać dzisiejszą niedzielę lub najbliższe dni i przy pomocy dzieci, wnuków dokonajmy spisu bo jest on obowiązkowy. Za niespisanie się może zostać nałożona kara. Spis zajmie 10 -15 min. dlatego poświęćmy wszyscy ten czas, a spełnimy obowiązek i będziemy pewni, że nasze dane są przekazywane w sposób bezpieczny.

Od maja w spisie będą pomagali rachmistrzowie, aczkolwiek będzie to kontakt telefoniczny, więc nie wiadomo czy w dobie pandemii nie wykorzystają tego oszuści,  a dane które się podaje to min. pesel . Dlatego dla bezpieczeństwa  lepiej się spisać przez bezpieczną stronę internetową. Spisu można dokonać na stronie spis.gov.pl.

        OGŁOSZENIA     11. 04. 2021    NIEDZIELA II  WIELKANOCNA

– Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia; święto patronalne Caritas. Zespołowi Parafialnego Oddziału Caritasu oraz dzieciom i młodzieży ze Szkolnych Kół Caritasu składamy Bóg zapłać. Wszystkim woluntariuszom i ofiarodawcom w różnych zbiórkach charytatywnych w roku także za jałmużnę wielkopostną czyli skarbonki dzisiaj przyniesione, składamy  serdeczne podziękowanie. Składka dzisiejsza na Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

– Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać artykuły  o Bożym Miłosierdziu; o Święcie Caritas; jest nowy numer WPIS.

– W środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy. W czwartek adoracja.

– W przyszłą niedzielę Różaniec o 11.30  prowadzi róża św. Bożej Rodzicielki. Składka na remonty. Zmiana taj. różańcowych będzie w 1 niedzielę maja.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek    po  Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Trojan Jolanta, Jasińska Anna, Tarczyńska Mirosława, Dyga Małgorzata, Włosińska Marta, Nowotna Anna, Bialic Monika.

– Zostały nam przekazane maseczki. Wychodząc można sobie wziąć.

              OGŁOSZENIA  04. 04. 2021    NIEDZIELA WIELKANOCNA 

– Bóg zapłać za udział w Triduum Paschalnym; Różom Różańcowym i poszczególnym grupom za Adorację, Siostrze zakrystiance za przygotowanie i dekorację Grobu Pańskiego i Ciemnicy; całej służbie kościelnej i służbie liturgicznej – P. Organiście, Młodzieży z Oazy i KSM, lektorom, scholi i ministrantom.

– Dziękuję  za złożone ofiary przy krzyżu na Boży Grób oraz dzieła Stolicy Apostolskiej prowadzone w Ziemi Świętej a także za ofiary na tacę i przez bank.

–  Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom na Święta dla będących w trudnej sytuacji materialnej. Zespołowi Caritas za posługę w zorganizowanie tej pomocy. Taką pomoc otrzymało ok 80 osób;  Także  Siostra Przełożona Grzegorza informuje, że już po raz kolejny w okresie pandemii dzięki zbiórce art. spożywczych i chemii przez mieszkańców z ul. Pileckich 10 rodzin otrzymało paczki żywnościowe.

– Bóg zapłać braciom Strażakom za trzymanie straży przy Grobie Pańskim oraz organizacji porządku w kościele.

– Dzisiaj i jutro nie ma Mszy św. o godz. 16.00, natomiast jest dodatkowa o 14.00

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in. art.: Co się stało w chwili śmierci Chrystusa; życzenia bpa Ordynariusza naszej diecezji; jest też nowy numer WPIS.

– Życzenia dla całej naszej wspólnoty przesłali; nasi Biskupi; Instytucje kościelne oraz Urzędy państwowe z naszego terenu; 

      Wszystkim dziękujemy.

ŻYCZENIA;  ZDROWYCH, POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH PRZEPEŁNIONYCH WIARĄ, NADZIEJĄ I MIŁOŚCIĄ DROGIM PARAFIANOM ŻYCZĄ WASI  DUSZPASTERZE.

                            PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY  05/04   2021

– Dzisiejsza składka na KUL i Uniwersytet J. P. II w Krakowie.

– W środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy.

– W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu.

Chorych odwiedzimy w  maju. Szczegóły będą podane.

– przed .

– Przyszła niedziela jest niedzielą Miłosierdzia Bożego, przez cały tydzień Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Jest to  święto patronalne Caritas. Składka na Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Prosimy przynieść skarbonki, które na początku W. Postu wzięte zostały do domów. Przynieśmy je jako dar ofiarny. Różaniec o 11.30 poprowadzi Róża Św.Barbary. Nie będzie procesji na cmentarz.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.We wtorek po Mszy o 18.00 i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Kopaczyńska Ewa, Trojnar Krzysztof, Bartyńska Maria, Wałach Anna, Leniart Liliana, Antoszewski Stanisław, Gniewek Renata, Głodowska Zofia, Kida Grażyna, Kowal Ryszard, Chmielowski Krzysztof, Puc Mariusz.

Proszono aby ogłosić:   Główny Urząd Statystyczny informuje o Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

                     OGŁOSZENIA    28.03.2021      NIEDZIELA  PALMOWA

– Dzisiaj na każdej Mszy św. poświęcenie palm. O 15.30 Gorzkie Żale, po nich Msza św., a po Mszy  „zakończenie Kursu przedmałżeńskiego”.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11.30 poprowadzi róża M.B. Nieust. Pomocy.

– W tym tygodniu kancelaria parafialna rano od 7.00 do 8.00 lub po telefonicznym umówieniu.

– Spowiedź w pon. wt. i  śr. od 17.00 i po Mszy do godz. 20.00.

– W dzisiejszym wydaniu “Niedzieli” warto przeczytać m.in. art. Między wiarą a strachem; są też do wzięcia Dobre Nowiny.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy o 18.00 i w sobotę po Liturgii Wigilii Paschalnej  prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Staniek Krystyna, Klimasz Janusz, Staniek Arkadiusz, Witko Irena, Płodzień Sławomir, Borowiec Lucyna, Janowska Agnieszka, Borowiec Dawid, Paśko Elżbieta, Drwięga Krystyna, Sosnowska Ewa, Wilk Andrzej.

– W związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi informujemy, że w naszym kościele może przebywać 45 osób. Jest możliwość uczestnictwa poza kościołem. Dalej obowiązuje zachowanie odległości 1.5 m (nie dotyczy to osób z rodziny)  oraz maseczki. Prosimy zajmować w kościele miejsca wyznaczone.

                                         TRIDUUM  PASCHALNE:

1. Wielki Czwartek – nie ma Mszy św. rano. Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00. Adoracja P. Jezusa w ciemnicy do godziny 23.00. Na tablicy ogłoszeń znajduje się porządek adoracji Róż i grup.

2. Wielki Piątek – adoracja od 8.00 do 23.00. Liturgia Wielkiego Piątku o godzinie 18.00. Droga Krzyżowa przed Nabożeństwem o godzinie 17.15. Obowiązuje Post ścisły. Ofiary zebrane w czasie adoracji Krzyża przeznaczone są na Boży Grób w Jerozolimie oraz na dzieła Stolicy Apostolskiej prowadzone w Ziemi Świętej. Adoracja Krzyża – poprzez skłon i przyklęknięcie – nie całujemy i nie dotykamy krzyża.

3. Wielka Sobota – adoracja od 8.00 do 19.00.
Poświęcenie pokarmów na zewnątrz kościoła obok Domu Parafialnego od  9.00 do 13.00 co pół godziny. Na Królce i na ulicy Sikorskiego przy dawnym sklepie meblowym o 10.30.
Wigilia Paschalna Wielkiej Soboty o godzinie 19.00.

  1. Rezurekcja w Wielką Niedzielę o 6.00 rano. Pozostałe Msze św. o 9.00; 10.30; 12.00 i dodatkowa o 14.00. Nie będzie Mszy o 16.00.

UWAGA!!! PORADNIA RODZINNA 21/03 2021 ROKU NIECZYNNA!!!!

NASTĘPNE SPOTKANIE PLANOWANE 18/04.

                OGŁOSZENIA  21. 03. 2021   NIEDZIELA  V Wielkiego Postu

– Dzisiaj o 15.30 Gorzkie Żale, po tym nabożeństwie Msza św. Po niej katecheza dla młodzieży przed sakramentem małżeństwa; Poradnia Rodzinna dziś nieczynna.  Droga Krzyżowa w piątek o 17.30 i 20.00.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remont świątyni.

– W środę Nowenna; w czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.  Na Mszy św. o 18.00 będzie  rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje znajdują się przy gazetach. Wieczorem Adoracja.

– W niedzielę palmową: poświęcenie palm; Różaniec poprowadzi róża Św. Teresy;
uwaga! Zmiana czasu na letni; śpimy godzinę krócej.

– Przypominamy o kiermaszu ozdób wielkanocnych i palm przygotowanych przez Przedszkole Sióstr Dominikanek w salce lub na placu kościelnym.

  • Komunia Św. dla Chorych: w najbliższą sobotę ks. proboszcz i ks. Mateusz od godz. 8.00. Ks. Łukasz w Wielki Poniedziałek od godz. 9:00.

– Są wystawione ulotki informujące o sposobach rejestracji do szczepień.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy o 18.00 i w sobotę po Mszy o 8.00 prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Gorzelec Katarzyna, Tęczar Ewelina, Filip Maria,  Kawalec Lucyna, Knutel Krystyna, Staniek Danuta, Pomianek Bernadeta, Pruchnik Edyta.

              OGŁOSZENIA  14. 03. 2021   NIEDZIELA  IV  Wielkiego Postu

– Dzisiaj o 15.30 Gorzkie Żale, po tym nabożeństwie Msza św. Po niej katecheza dla młodzieży przed sakramentem małżeństwa. Droga Krzyżowa; w piątek o 17.30 i o 20.00 dla wszystkich.

– W liturgii tygodnia: w środę  Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy;

   w czwartek  Adoracja Najśw. Sakramentu; w piątek uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NM Panny. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czwartek po Mszy św. czuwanie i adoracja przed Uroczystością św. Józefa przygotowana przez młodzież z grup parafialnych. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

– Do chorych będziemy jeździć przed Wielkanocą; prosimy zgłosić tych chorych, do których nie jeździmy co miesiąc.

– Jeśli chodzi o Sakrament Pokuty przed Wielkanocą będzie podobnie jak przed Bożym Narodzeniem. Zachęcamy by skorzystać ze spowiedzi

    w okresie W. Postu lub po Świętach.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy  m.in. o papieskiej pielgrzymce do Iraku; o pandemii, która niszczy Europę i inne. Gość Niedzielny wydał specjalny numer  o Św. Józefie – „Cień Ojca”.

– W przyszłą niedzielę w salce przy kościele a jeśli będzie ładna pogoda to na placu kościelnym, po każdej Mszy św.  odbędzie się kiermasz ozdób wielkanocnych i palm przygotowanych przez Przedszkole Sióstr Dominikanek. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

– Parafialny Zespół Caritasu informuje, że pomoc świąteczna odbędzie się podobnie jak

  w adwencie. Na ołtarzach bocznych wystawione są skarbonki na ten cel.

– Informacja dla czcicieli MB Starowiejskiej: w zakrystii jest do nabycia książka, w tórej są opisane cuda i łaski otrzymane za wstawiennictwem Starowiejskiej Matki Miłosierdzia. Cena 20 zł.  

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy o 18.00 i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Grabowska Justyna, Gogol Beata, Kamecka Agnieszka, Nowak Katarzyna, Wojtasiewicz Alicja, Gorzelec Edyta, Borowiec Anna, Paśko Lucyna.

Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7. i  9.

       OGŁOSZENIA  07. 03. 2021   NIEDZIELA  III  Wielkiego Postu

– Dzisiaj Zmiana Taj. Różańcowych; składka na Sem. Duchowne; o 15.30 Gorzkie Żale, po tym nabożeństwie Msza św. Po niej katecheza dla młodzieży przed sakr. małżeństwa; 

-Droga Krzyżowa w piątek o 17.30 i o 20.00

– W środę Nowenna do MB Nieust.Pomocy;   w czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11:30 prowadzi róża Św. Krzysztofa.

–  W tym tygodniu we wtorek, środę i czwartek po Mszy wieczornej spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII. Prosimy przeczytać szczegółowe ogłoszenia na stronie internetowej parafii.

–  Z tyłu kościoła została wystawiona skrzynka, do której można złożyć ofiarę na kwiaty do “Bożego Grobu”.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy  m.in. ciekawe porady zdrowotne dla Seniorów.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy o 18.00 i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Cybulska Agata, Stręczek Justyna, Dynda Bogumiła, Banaś Marta, Maciołek Urszula, Dobrowolska Aneta, Sołtysiak Katarzyna, Leniar Sylwia, Śliwa Anna, Syzdak Edyta, Szamber Elżbieta, Kłos Małgorzata, Wilk Katarzyna.

——————————————————————————————————-

Urząd Miejski w Tyczynie informuje, iż w związku z modernizacją operatów geodezyjnych przeprowadzoną przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, decyzje podatkowe za rok 2021 będą wydane w późniejszym terminie. Raty podatku, płatne będą w terminie 14 dni od daty otrzymania decyzji. Podatnicy u których wystąpiły zmiany zobowiązani są złożyć informacje na formularzu wg. ustalonego wzoru dostępnym w Urzędzie Miejskim w Tyczynie lub na stronie internetowej Gminy Tyczyn w zakładce podatki.

       OGŁOSZENIA    28.02.2021    NIEDZIELA  II  Wielkiego Postu

– Dzisiaj o 15.30 Gorzkie Żale, po tym nabożeństwie Msza św. Po niej katecheza dla młodzieży przed sakr. małżeństwa; 

-Droga Krzyżowa w piątek o 17.30 i o 20.00.

– W tym tygodniu:  I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 17.00; odwiedzin chorych w pierwszą sobotę nie będzie; przesuwamy je na ostatni tydzień przed Wielkanocą; szczegóły będą podane.

– Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą “Ad Gentes”. Dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Bóg zapłać za ofiary do puszek na Misje i za posługę LSO.

– W środę Nowenna do św. Józefa;  w czwartek święto Św. Kazimierza Królewicza i dzień imienin ks. bpa Kazimierza. Pamiętajmy o nim w modlitwie;  Adoracja Najśw. Sakramentu.

– W przyszłą niedzielę zmiana taj. różańcowych; składka na Seminarium Duchowne, różaniec o 11.30 poprowadzi róża Św. Jadwigi.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE rozpoczniemy w piątek na Mszy św. o 18.00. Pół godziny wcześniej Droga Krzyżowa; w sobotę Msza św. z nauką ogólną o 8.00 i 18.00; w niedzielę porządek jak w każdą niedzielę W. Postu. Nie będzie nauk stanowych.
Transmisje rekolekcji z naszego kościoła: piątek 17.30, sobota 18.00, niedziela 12.00 i 15.30.

– Dyrekcja Przedszkola Publicznego Sióstr  Św. Dominika w Tyczynie  ogłasza nabór dzieci do grupy trzylatków na rok szkolny 2021/2022. W pozostałych grupach wiekowych brak miejsc. Karty zgłoszeń można pobrać ze strony internetowej lub w budynku Przedszkola i złożyć je do końca  marca w Przedszkolu.  

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy dodatek Europa Christi. Jest też nowy numer Apostolstwa Chorych i Dobrych Nowin-gratis.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Cyran Ewelina, Ossolińska Barbara, Szetela Kazimiera, Zawiło Jadwiga, Janda Cecylia, Mucha Stanisława, Bajda Adam, Betyna Dorota, Madera Zofia, Szafrańska Elżbieta.

– Na stoliku z gazetami zostały wyłożone Deklaracje dla kandydatów do bierzmowania z klas VII. Prosimy wypełnione składać u księży do końca Wielkiego Postu.

-Informujemy, że pod chórem został zamontowany “dozownik” z wodą święconą w miejsce tradycyjnych kropielnic, które ze względu na pandemię nie zostają napełnione wodą.

              OGŁOSZENIA  21.02.2021   NIEDZIELA  I  Wielkiego Postu

– Dzisiaj o 15.30 Gorzkie Żale, po tym nabożeństwie Msza św. Po niej katechezy dla młodzieży przed sakramentem małżeństwa. W tygodniu nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek  o 17.30 i o 20.00.

– Dzisiaj także czynna Poradnia Rodzinna  dla narzeczonych o 12.45.

– W poniedziałek święto Katedry Św. Piotra Apostoła.

– W środę  Nowenna do MB Nieust. Pomocy;  w czwartek Adoracja.

– We wtorek, środę i czwartek po Mszy wieczornej spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII w wyznaczonych grupach.

–  W sobotę po Mszy wieczornej spotkanie wstępne, organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas VII.

–  Caritas przesyła nam baranki wielkanocne, świece paschałki oraz skarbonki „Jałmużna Wielkopostna”, które można zabrać do domu i w niedzielę Bożego Miłosierdzia złożymy jako dar ofiarny.

– W najbliższą niedzielę  pod hasłem „Żyjmy Eucharystią” obchodzić będziemy Niedzielę „Ad Gentes”. Jest to dzień duchowego i materialnego wsparcia dla polskich misjonarzy. Z tej racji będzie zbiórka do puszek na ten cel. LSO prosimy o pomoc w tej zbiórce.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy o 18.00 i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Kustra Elżbieta, Madera Anna, Bajda Marzena, Dziak Renata, Madera Emil, Zawiło Regina, Podgórska Małgorzata, Gontarski Adam, Borowiec Roman, Płodzień Zdzisław, Rząsa Witold, Wanat Krzysztof, Rybka Wojciech.

Inne ogłoszenia:

– Dyrektor Szkoły Podstawowej ogłasza nabór  do klas pierwszych i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2021-22 . Dokumenty do pobrania na stronie szkoły lub w sekretariacie .

– Centrum Medyczne „Medyk” informuje, że seniorzy w wieku 70+ codziennie mogą zaszczepić się przeciwko COVID-19.

– Dom Kultury w Tyczynie serdecznie zaprasza na Koncert Piosenek Katarzyny Sobczyk z okazji 76. rocznicy urodzin artystki, który odbędzie się dzisiaj o godzi 17.00. Koncert odbędzie się w formie online. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

                OGŁOSZENIA    14. 02. 2021   NIEDZIELA   6   Zwykła

– Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

– W  środę rozpoczynamy Wielki Post. 40 dniowy okres przygotowania do Świąt Paschalnych poprzez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego. Msze św. w Środę Popielcową będą o 6.30; 9.00 i 18.00. Post ścisły- ilościowy i jakościowy. Od Środy Popielcowej do I niedzieli W. Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

– W okresie W. Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej: w niedziele Wielkiego Postu o 15,30  Gorzkie  Żale  z kazaniem pasyjnym i adoracją Róż Różańcowych. W Gablocie wykaz róż na poszczególne niedziele;  Droga Krzyżowa: piątek o 17.30 i 20.00. Nie będzie specjalnej Drogi dla dzieci.

– Transmisje z naszego kościoła: Środa Popielcowa godz. 18.00; piątek: Droga Krzyżowa o 20.00; niedziela: Gorzkie Żale o 15,30.

– Od 1 niedzieli Wielkiego Postu będą prowadzone katechezy dla młodzieży od 17 roku życia  tzw. „kurs przedmałżeński” o godz. 17.00 w kościele.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli polecamy m.in. art.dot. Tygodnia Modlitw o  Trzeźwość; o poście w praktyce.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 poprowadzi róża św. Magdaleny. Składka na remonty. W okresie W. Postu odwołujemy  Msze  św. o 14.00.

– Caritas zachęca do ofiarowania 1% a także inni proszą o tę pomoc. Wszystko przy gazetach.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  W poniedziałek po mszy wieczornej i  w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Gorzelec Maria, Skoczylas Natalia, Sowa  Łukasz, Kwolek Marta, Jarosz Wioletta, Jarosz Ryszard, Płonka Anna, Szura Danuta, Staniek Anna, Domino Karolina.

(Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7, 9.)  

                        OGŁOSZENIA    7. 02. 2021   NIEDZIELA   5  Zwykła

 – Dziś pierwsza niedziela lutego; Adoracja Najśw. Sakramentu; zmiana taj. różańcowych; składka na cele diecezjalne.

– We wtorek kolejna rocz. śmierci ks. Franciszka Kwolka byłego naszego proboszcza.

– W środę Św. Scholastyki, Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy;  w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 prowadzi róża Św. Katarzyny.

– Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (klasy VIII) odbędzie się w sobotę (13.02) o godz. 16:30 w kościele. Prosimy, aby młodzież na spotkanie wzięła ze sobą Indeksy.

–  KSM zaprasza do udziału w akcji “Zdrapka Wielkopostna”. To propozycja zadań na Wielki Post. Plansze ze zdrapką są wyłożone przy gazetach oraz dostępne u młodzieży. Ofiara złożona z tej okazji zostanie przekazana na działalność młodych z KSM.

– W czwartek 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie MB z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na Mszę św. o 9.00 wszystkich,  których stan zdrowia pozwala na przybycie do kościoła. Wcześniej – od 8.30 będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. Wtym roku ze względu na pandemię nie będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  W poniedziałek po mszy wieczornej i  w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Wanat Lidia, Rząsa Witold, Kusek Joanna, Fornal Barbara, Kaplita Krystyna, Para Barbara,Klimasz Henryka, Klimasz Sławomir, Cymbalista Agnieszka, Styś Jolanta.

               

OGŁOSZENIA   31. 01. 2021   NIEDZIELA  4  Zwykła

– W tym tygodniu w liturgii; we wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze
św. będą o 6.30; 9.00 i 18.00. Przynieśmy ze sobą świece. To dzień życia
konsekrowanego – z tej okazji naszym Siostrom Dominikankom składamy najlepsze życzenia. Niech towarzyszy im Boża łaska i wspiera opieka Bogurodzicy. Szczęść Boże.
Składka w tym dniu  na zakony kontemplacyjne.

– W środę  Św. Błażeja – błogosławieństwo jabłek, Nowenna do Św.
Józefa. Ten rok poświęcony jest Św. Józefowi – stąd w każdą I środę miesiąca
będzie Nowenna ku Jego czci; w czwartek Adoracja ; w piątek Św. Agaty,
poświęcenie chleba i  soli.

– W tym tygodniu I czwartek,  piątek i sobota  m-ca; spowiedź
codziennie przed Mszą św.  w piątek od 17.00; w sobotę odwiedziny
duszpasterskie chorych od 8.00.

– W przyszłą niedzielę zmiana Taj. Różańcowych;  Adoracja, składka na Cele
Diecezjalne; różaniec o 11:30 prowadzi róża Św. Kazimierza.

 – W dzisiejszym numerze Niedzieli  m.in. ciekawe artykuły o
 życiu konsekrowanym; jest też nowy numer WPIS i  Dobre  Nowiny.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po
Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Rybka Leszek, Rybka Wiesław, Feret Maria, Górzec Teresa, Tadla Sara, Bać Dorota, Kaliszak Agnieszka, Mazur Iwona, Perdeus Danuta.

OGŁOSZENIA   24. 01. 2021   NIEDZIELA  3  Zwykła

– Dziś na godz. 14.00 na Mszę św. zapraszamy mieszkańców z części parafii należących do Tyczyna.

– Bóg zapłać za ofiary do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi

  w Chorwacji.

– W tym tygodniu w liturgii : w poniedziałek Święto Nawrócenia Św. Pawła

   i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan; we wtorek Św. Tymoteusza i Tytusa; w środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy;

    w czwartek  Św. Tomasza  z Akwinu,  Adoracja.  

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 poprowadzi róża Św. Kingi.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Fil Maria, Cyran Maria, Stasiak Ewelina, Bialic Beata, Surówka Marian, Surówka Maria, Jakubek Zbigniew, Maciejewska Janina, Salacha Stefania, Turaj Beata, Szura Janusz, Fudali Agnieszka, Wójcik Maria.

Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7 i 9.

      OGŁOSZENIA    17. 01. 2021   NIEDZIELA   2   Zwykła

–  Dziś na godz. 14.00 na Mszę św. zapraszamy mieszkańców z części parafii należących do Rzeszowa. W przyszłą niedzielę na 14.00 prosimy część parafii z Tyczyna.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty świątyni.

– W liturgii Kościoła;  we wtorek uroczystość Św. Józefa Sebastiana Pelczara głównego patrona diecezji; w środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek Św. Agnieszki,  adoracja;

 – W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy m.in. art. dot. jedności Kościoła z ok. Tygodnia Modlitw o Jedność: 18-25 stycznia. 

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11:30 prowadzi róża Św. Faustyny.

– Dzisiaj spotkanie w Poradni Rodzinnej dla narzeczonych o 12.45.

– Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w sobotę w kościele o godz. 16:30. Podczas spotkania zostaną poświęcone i rozdane modlitewniki.

– Niedziela najbliższa została ogłoszona „Dniem solidarności z Chorwacją”. Będziemy wspierać  modlitwą  poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, które pod koniec grudnia ubiegłego roku nawiedziło ten kraj oraz ofiarą materialną. Przeprowadzimy  zbiórkę do puszek na ten cel.

– Przyszłą niedzielę także będziemy przeżywać jako Niedzielę Słowa Bożego.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy św.  wieczornej i w sobotę  prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Porębska Joanna, Ibińska Urszula, Baran Zofia, Kościółek Maria, Rybka Zbigniew, Janik Irena, Bartnicka Paulina, Kufel Ewelina, Wójcik Maria.

OGŁOSZENIA    10. 01. 2021   NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

– Na 14.00 na Mszę św.  zapraszamy mieszkańców Kielnarowej.

– W liturgii tego tygodnia: w środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy, w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu; w piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

– W przyszłą niedzielę o 11:30 Różaniec prowadzi róża Św. Anny; składka na renowację świątyni i inne prace remontowe. Na godz. 14.00 na Mszę św.  zapraszamy mieszkańców z części parafii należących do Rzeszowa. Przypominamy o możliwości poświęcenia nowych domów i mieszkań – szczegóły prosimy ustalić z Księżmi.

– Siostry Prezentki z Rzeszowa ogłaszają nabór do Szkoły. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

– Ogłoszenie dotyczące cmentarza: prosimy nie wkładać wieńców do kubłów na śmieci, ale składać obok.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Obara Agata,  Rutka Joanna, Oczoś Barbara, Drozd Renata, Rybka Henryk, Nowiński Janusz, Madeja Barbara, Cymeryz Jolanta, Kyc Anna.

OGŁOSZENIA    03. 01. 2021   

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca: Adoracja, zmiana tajemnic różańcowych; składka na Seminarium Duchowne. O godz. 14.00 zapraszamy na Mszę św. część parafii z Hermanowej.

– W środę uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kredy i kadzidła. Składka na Misje.                                     

– Okres Bożego Narodzenia trwa do przyszłej niedzieli. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.

– W czwartek Adoracja.

– W przyszłą niedzielę o 11.30 Różaniec poprowadzi róża Św. Elżbiety. Na godz. 14.00 zapraszamy mieszkańców z części parafii należących do Kielnarowej.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin : Kopaczyńska Halina, Łosik Barbara, Domoń Krystyna, Gulak Maria, Tafil Elżbieta, Łosik Józefa, Żyła Dariusz, Pańczak Krystyna, Budzińska Jadwiga, Lubera Marta.

  OGŁOSZENIA    27. 12. 2020   NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

–  Dziś na Mszach św. poświęcenie wody, która posłuży do błogosławieństwa domów (prosimy przynieść wodę ze sobą) oraz wina z racji święta św. Jana Ewangelisty.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane w tych dniach świątecznych; Dziękujemy Siostrze zakrystiance za przygotowanie kościoła do Świąt Bożego Narodzenia; Młodzieży i rodzinom za Świąteczne kolędowanie przed Pasterką; Panu organiście i całej służbie liturgicznej.

– W czwartek 31.12. zakończenie starego roku. Msze św. o 9.00 i 16.00 z nabożeństwem na zakończenie Starego Roku. Zapraszamy.

–  W piątek Nowy Rok;  uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w niedziele. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

–  W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek przed każdą Mszą św.

– W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, Adoracja, składka na Seminarium Duchowne.  Różaniec 11:30 poprowadzi róża Św. Moniki.

   –  Do sprzątania kościoła w poniedziałek i w sobotę prosimy o pomoc mieszkańców z rodzin: Kocój Michalina, Bomba Mariusz, Gwazdacz  Halina, Klimasz Agnieszka, Majda Bernadeta, Szydełko Urszula, Śmigiel Edyta, Gałkowski Stanisław, Burek Elżbieta, Szydełko Lucyna.

W przyszłą niedzielę OAZA rozprowadzać będzie zestawy kadzidło + kreda, które poświęcone w Uroczystość Objawienia Pańskiego posłużą do oznaczenia domów. Ofiary złożone z tej racji przeznaczone zostaną na działalność Ruchu Światło-Życie w parafii.

W tym roku ze względów bezpieczeństwa nie będzie kolędy – wizyty duszpasterskiej. Formą “zastępczą” będzie modlitwa za poszczególne części naszej parafii. W kolejne niedzielę stycznia na Mszy św. o godz. 14.00 będziemy modlić się za mieszkańców:

3.01 – Hermanowa

10.01 – Kielnarowa

17.01 – Rzeszów

24.01 – Tyczyn

Zapraszamy na te Msze św. przedstawicieli z rodzin zamieszkujących w danej części parafii.

Istnieje możliwość poświęcenia NOWYCH domów i mieszkań. Prosimy o umówienie się z księdzem na taką wizytę i ustalenie szczegółów.

                   OGŁOSZENIA    Niedziela 4 Adwentu  20.12.2020

– Dziś transmisja Mszy św. o godz. 12:00.

-Spowiedź adwentowa codziennie przed Mszą św. rano oraz wieczorem od poniedziałku do środy w godz. 17.00  do 20.00.

-W czwartek rano zakończenie Rorat – dziękujemy za udział w Roratach dorosłym i dzieciom.

Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko rano lub telefonicznie w ciągu dnia.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.

– W czwartek Wigilia przed urocz. Bożego Narodzenia. Msza św. o 6.30; nie ma mszy o 18.00. Zwyczajowo w tym dniu nie spożywamy pokarmów mięsnych. Pasterka o północy (24.00). Msza św. z Pasterki będzie transmitowana. Składka z Pasterki na Fundusz Obrony Życia.
Godzinę przed pasterką odbędzie się oazowe kolędowanie, które również będzie transmitowane online na stronie parafialnej (Facebook).   

–  W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. do południa bez zmian (7:00; 9:00; 10:30; 12:00). Po południu będzie msza o 14.00, nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 16:00; podobnie w Święto św. Szczepana.
Na Mszy o 10:30 w Boże Narodzenie zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. 

–  W sobotę Święto Św. Szczepana; poświęcenie owsa; składka na Instytut Teol- Pastoralny w Rzeszowie.

– W najbliższą niedzielę Święto Świętej Rodziny. Na Mszach będzie poświęcenie wody (prosimy samemu przynieść wodę w pojemniczkach). Tą wodą poświęcimy nasze domy wraz z odpowiednią modlitwą na wzór wizyty duszpasterskiej (kolędy), której w tym roku nie będzie.
W tym dniu wspomnienie św. Jana Ewangelisty – poświęcenie wina.
Św. Jan to patron Ks. bpa Ordynariusza Jana Wątroby – pamiętajmy o nim w modlitwie.
Przy gazetach wyłożone będą “broszurki kolędowe” z zamieszczonymi modlitwami. Jedna broszurka na rodzinę.
Różaniec o 11:30 poprowadzi Róża MB Nieustającej Pomocy.

-Ogłoszenia dla kandydatów do bierzmowania umieszczone na stronie internetowej parafii.

– Na tablicy ogłoszeń informacje o programie dotyczącym osób niepełnosprawnych oraz o bezpłatnym badaniu wzroku w Tyczynie – 13 stycznia.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Grzegorz Grodzki, Matuła Bogumiła, Basta Sylwia, Paszkowska Krystyna, Baraniewicz Krystyna, Kowal Zofia, Kawalec Małgorzata, Potromak Zdzisława, Hałoń Franciszek, Kościółek Anna, Początek Grażyna, Fedus Anna.

                   OGŁOSZENIA        Niedziela 3 Adwentu  20.12. 2020

–  Dziś dodatkowa Msza św. o 14.00. Od środy początek Nowenny do Dzieciątka Jezus.

– W środę Nowenna do MB Nieust. Pomocy; w czwartek Adoracja; w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

–  Różaniec w przyszłą niedzielę o 11:30 prowadzi róża Św. Teresy.

–  Dzisiaj i w przyszłą niedzielę kiermasz bożonarodzeniowy prac ręcznych Przedszkola Sióstr Dominikanek.

– Spowiedź Adwentowa:  nie będzie ogólnej dla wszystkich, natomiast można to uczynić przed każdą Mszą św. rano i wieczorem. W ostatnim tygodniu Adwentu będziemy spowiadać także po Mszy wieczornej.

– W dzisiejszej Niedzieli znajdziemy ciekawe artykuły- temat numeru: Solidarność wpisana w Krzyż – z okazji rocznicy stanu wojennego; jest też dodatek Europa Christi.

– W zakrystii są do nabycia opłatki.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek i sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Ziaja Tomasz, Baran Katarzyna, Domino Edward, Kosiba Agata, Piegdoń Jolanta, Kąkol Krystyna, Alves Aleksandra, Rosa Urszula, Cieszkowska Małgorzata, Kura Barbara, Sztaba Janina.

– Dziś przypada 39 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Dla uczczenia ofiar stanu wojennego można zapalić  świece  w oknie mieszkania (domu) o godz. 19.30.

Burmistrza Tyczyna informuje iż w  związku z przeprowadzoną przez Starostwo Powiatowe modernizacją na terenie Tyczyna , Hermanowej, Borku Starego i Kielnarowej.  Do 21.12.2020r. w siedzibie firmy GEORES w Rzeszowie, przy ul. Targowej 3 można sprawdzić czy modernizacja spowodowała zmiany u właścicieli gruntów i nieruchomości gminy Tyczyn, każdy może wnieść swoje uwagi. Warto sprawdzić, ponieważ zmiana klasyfikacji gruntów może zmienić kwotę należnego podatku oraz zmienić wielkość hektarów przeliczeniowych, co może mieć istotny wpływ np. dla osób opłacających KRUS  mogą one stracić status rolnika. Swoje uwagi można wnosić w siedzibie Firmy GEORES tylko do 21.12.2020r. po tym czasie dokumentacja zostanie zatwierdzona. Podatek na kolejny rok zostanie naliczony dopiero po złożeniu nowych deklaracji od osób u których nastąpiły zmiany.

           OGŁOSZENIA        Niedziela 2 Adwentu  06.12. 2020

– Dziś pierwsza niedziela miesiąca; zmiana tajemnic różańcowych; Adoracja; dodatkowa Msza św. o 14.00.

– Bóg zapłać za wszystkie ofiary na rzecz parafii oraz dzisiejsze do puszek na rzesz Kościoła na Wschodzie.

– We wtorek Urocz. Niepokalanego Poczęcia NM Panny; Msze św. będą o 6.30; 9.00 i 18.00. O godz. 12.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja   w „Godzinie łaski”. Polecajmy w modlitwie naszą Ojczyznę; o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego oraz o ustanie pandemii.

– W środę Nowenna a w czwartek Adoracja.

– W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę wypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin (dawne Suche Dni).

– Odwiedziny duszpasterskie chorych będą w sobotę przed świętami-19/12.

 Będą one już za pierwszą sobotę stycznia. Można jeszcze zapisywać   chorych w zakrystii.

–  Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Cecylii.

– Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w formie zdalnej w sobotę o godz. 17.00. Link do spotkania będzie umieszczony na stronie internetowej parafii.

– Siostry Dominikanki serdecznie zapraszają na kiermasz ozdób świątecznych  przygotowanych przez Przedszkole Sióstr Dominikanek – w niedziele – 13

  i 20 grudnia, w kościele pod chórem po każdej Mszy św.

–  W dzisiejszym wydaniu Niedzieli polecamy m.in. artykuły dot. Spowiedzi; o rocznicy Radia Via i inne.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek

   i sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Wydro Anna, Hałoń Wojciech, Krawczyk Ewa, Patalska Katarzyna, Staroń Gertruda, Tobiasz Zofia, Koper Robert, Prokop Renata, Koścółek Anna, Południak Zdzisława.

            OGŁOSZENIA       Niedziela 1 Adwentu  29.11. 2020

–  Dziś:  pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, którego hasłem jest: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Adwent to czas pobożnego i radosnego oczekiwania na Zbawiciela. Zwróćmy uwagę na uczynki pobożne, trzeźwość, udział w Roratach. Msza roratnia codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich.  Dzieci prosimy z lampionami; będą obrazki do naklejania  na specjalnej planszy.

– W środę Nowenna; W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu.

– W sobotę rozpoczyna się Triduum Modlitw dla młodzieży żeńskiej  przed urocz. Niepok. Poczęcia.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca;  spowiedź codziennie przed Mszą św. rano i wieczorem, w czwartek i piątek od godz. 17.00; odwiedziny duszpasterskie chorych będą za dwa tygodnie 19/12  w sobotę od 08.00. Prosimy do tego czasu o zgłaszanie chorych, do których nie jeździmy w pierwsze soboty.

– W najbliższą niedzielę składka na cele diecezjalne; zmiana taj. różańcowych.

–  Dzisiaj pobłogosławione będą opłatki wigilijne, które jak co roku proszę  nabywać w zakrystii. Ofiary składane z tej okazji są częściową zapłatą dla Siostry zakrystianki i P. organisty.

–  W przyszłą niedzielę przychodzimy z pomocą i modlitwą za Kościół na Wschodzie. Po Mszach zbierana będzie ofiara do puszek na ten Kościół. Proszę LSO o pomoc w tej zbiórce.

–   Różaniec w przyszłą niedzielę prowadzi róża Św. Weroniki.

–  Strażacy będą rozprowadzać kalendarze. Proszą o życzliwe  ich przyjęcie.

– Dzisiejsze wydydanie Niedzieli zawiera płytkę z rekolekcjami. Jest też nowy numer czasopisma WPIS oraz Dobre Nowiny do wzięcia.

– Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę  prosimy o pomoc parafian z rodzin mieszkających przy ulicy Kameliowej.

OGŁOSZENIA     22. 11. 2020       NIEDZIELA    34    ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ  JEZUSA  CHRYSTUSA  KRÓLA  WSZECHŚWIATA

–  Dzisiaj Święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM. Wszystkich zaangażowanych w te dzieła polecamy opiece Króla Wszechświata.

– Dzisiejsza niedziela kończy rok liturgiczny. Następna niedziela jest pierwszą Niedzielą Adwentu i początkiem nowego roku liturgicznego.

–  W środę w naszej parafii odpust ku czci Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Msze św. będą o 6.30, 11.00 i 18.00 – ta Msza św. będzie transmitowana na Facebooku. Kazania głosi ks. Andrzej Szpaczyński – ojciec duchowny Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

–  Parafialny Zespół Caritas informuje, że nie będzie w tym roku „Katarzynek”. Caritas diec. rzeszowskiej natomiast przesyła jak co roku świece na wigilijny stół jako Wigilijne Dzieło Pomocy. Można je nabywać przez cały Adwent. Caritas przypomina również, że można złożyć ofiary dla potrzebujących do puszek wystawionych na ołtarzach bocznych.

– W ciągu tygodnia kościół jest otwarty – zachęcamy do indywidualnej modlitwy.

– Różaniec w przyszłą niedzielę prowadzi róża Św. Krzysztofa.

– W dzisiejszym wydaniu „Niedzieli” polecamy m.in. art. „Miłość silniejsza niż strach” dot. pracy Sióstr Dominikanek dla Niepełnosprawnych w Broniszewicach; czy artykuł o przywiązaniu do Kościoła młodzieży z KSM.

– Dziś wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji polecamy w modlitwach naszych panów organistów i wszystkich zaangażowanych w piękno liturgii.

– W sobotę o godz. 17:00 spotkanie online dla kandydatów do bierzmowania. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

– Bóg zapłać za ofiary na rzecz parafii składane w kościele lub na konto bankowe.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin z ulic Sienkiewicz, Wodzińskich i Kazimierza Wlk.: Mucha, Sowa, Krupa, Żurek, Kontek, Prędki, Różański, Ozon, Klimecki, Leniart, Pięta.

– Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7:00 i 9:00.

– Osoby biorące udział w akcji „Różaniec do granic nieba” są proszone o wypełnienie ankiety na stronie: https://rozaniec.webankieta.pl

– Strażacy w najbliższym czasie będą odwiedzać nasze domy rozprowadzając Kalendarze – prosimy o życzliwe przyjęcie.

               OGŁOSZENIA     15. 11. 2020    NIEDZIELA   33 zwykła

– Dzisiaj obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogich. Przy tej okazji pragniemy podziękować darczyńcom za wszelkie ofiary charytatywne.

Zespół Parafialny Caritas informuje, że przed Świętami nie będzie zbiórki żywności natomiast będzie można złożyć ofiarę do puszek wystawionych na ołtarzach bocznych dla będących w trudnej sytuacji materialnej z naszej parafii.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.

– Dziś czynna Poradnia Rodzinna.

– We wtorek Św. Elżbiety Węgierskiej; w środę Bł. Karoliny Kózkówny – patronki naszej diecezji; w piątek Św. Rafała Kalinowskiego; w sobotę  wsp. Ofiarowania NMP 

– W najbliższą niedzielę Uroczystość  Jezusa  Chrystusa  Króla  Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM-u.

– Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Św. Magdaleny.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli polecamy m.in. artykuły:  dot. ochrony życia poczętego; Życie po śmierci dla sceptyków.

– Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu.  W  sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Sondej Marzena, Czeranowski Zbigniew, Szczepańska Maria, Baran Mariola, Złamaniec Czesława, Klimecki Mieczysław, Jeziorski Artur, Maciołek Edyta, Dziura Wiktoria, Pachulak Małgorzata, Jeziorski Waldemar.

Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać telefonicznie.
Numer tel. 17 2291737
Ks. Proboszcz 694012144
Ks. Łukasz 727684350
Ks. Mateusz 788078466

                 OGŁOSZENIA     08. 11. 2020    NIEDZIELA   32 zwykła

– W związku z nowymi obostrzeniami w naszym kościele może być 50 osób. Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania.

– Dziś przeżywamy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wspieramy w tym roku Sudan Południowy.

–  W środę  Narodowe Święto Niepodległości.  Msza św. w intencji Ojczyzny o 12.00. Po Mszy złożenie kwiatów pod pomnikiem czynu patriotycznego.  Prosimy o wywieszenie flag.

– W liturgii tygodnia będziemy obchodzić: w poniedziałek Święto poświęcenia bazyliki laterańskiej; w środę Św. Marcina, Nowenna; w czwartek Św. Jozafata, Adoracja Najśw. Sakramentu;

– Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w formie zdalnej w sobotę o godz. 17.00. Link do spotkania będzie umieszczony na stronie internetowej parafii.

– Wypominki Nauczycielskie będą w czwartek o 17,45. Zapraszamy nauczycieli z całego dekanatu.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 prowadzi róża Św. Jadwigi. Składka na remonty świątyni.

–  Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę  prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Iwanowicz Maria, Sikora Aneta, Kocur Kazimierz, Leniart Lesław, Worsztynowicz Roland, Drążek Katarzyna, Mazur Józef, Sączawa Robert, Bober Teresa, Amanowicz Beata.

                 OGŁOSZENIA    01. 11. 2020  NIEDZIELA   31   zwykła

–  Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic różańcowych; składka na Seminarium Duchowne; o 14.00  dodatkowa Msza sw.; w miejsce procesji na cmentarz odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

  W tygodniu Koronka do Bożego Miłosierdzia „wypominkowa” o 17.45 

–  W liturgii tygodnia będziemy obchodzić: w poniedziałek Wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych; Msze św. będą o 6.30, 9.00 i 18.00. Po tej Mszy Procesja ze stacjami wewnątrz kościoła; w środę Św. Karola Boromeusza, Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy ; w czwartek Adoracja; W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30  poprowadzi róża Św. Katarzyny.  

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek

  i piątek spowiedź od 17.00. Odwiedziny chorych w spbptę od 8.00.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli polecamy m.in. ciekawy art. Pogrzeb z COVIDEM-em w tle; jest też nowy numer WPIS i Dobre Nowiny do wzięcia.

– Przez cały listopad możemy uzyskać odpust zupełny, także ci, którzy pozostają w domach mogą uzyskać odpust. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

–  Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. We wtorek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z  następujących rodzin: Rabczak Karolina, Rabczak Łukasz, Motowidło Jan, Leniart Leszek, Madera Bogumiła, Madera Renata, Mruk Zofia, Kuśnierz Kazimiera.

Przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. W związku z  pandemią Covid-19 Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret w tej sprawie.  

Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.

             OGŁOSZENIA     25. 10. 2019    NIEDZIELA   30 zwykła

– O 14.00 dodatkowa Msza św.; o 16.00 Nabożeństwo Różańcowe i Msza Św. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na misje.

– W liturgii tygodnia: w środę Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; w Nowenna; w  czwartek Adoracja; w sobotę   zakończenie nabożeństw różańcowych. Bóg zapłać wszystkim grupom dzieci, młodzieży i dorosłych, które przewodziły w poszczególnych dniach modlitwie różańcowej;
W niedzielę  Uroczystość Wszystkich Świętych; Msze św. jak w każdą niedzielę oraz dodatkowa Msza św.  o 14.00.
Zgodnie z zarządzeniem bpa Ordynariusza nie będzie procesji na cmentarz. Towarzystwo Pomocy im.  św. Brata Alberta jak co roku przeprowadzi kwestę na  cmentarzu.

–  Przez cały listopad możemy uzyskać odpust zupełny – ogłosił to papież Franciszek. Warunki: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwy przypisane i nawiedzenie pobożne cmentarza.  
Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w tym tygodniu.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11:30  poprowadzi róża św.Kazimierza. Składka na Seminarium Duchowne.

– Bardzo prosimy przy porządkowaniu grobów segregować śmieci; szkło i plastyk do pojemników, natomiast wszystkie inne odpady obok. Bardzo prosimy, by nie wyrzucać śmieci w inne miejsca. Przypominamy, że kabina sanitarna Toi Toi usytuowana obok śmietnika na cmentarzu jest czynna cały rok.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Wiater Anna, Zawiło Barbara, Mikrut Teresa, Baran Aneta, Tadla Danuta, Stochla Danuta, Krupa Janusz, Wyskiel Jadwiga.

Urząd Miejski w Tyczynie przypomina o obowiązku spisania się rolników.

       Można to zrobić przez internet, telefon lub w Urzędzie Miejskim.

       Apelujemy by nie czekać do 30 listopada . Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

        OGŁOSZENIA     18.10. 2020         NIEDZIELA   29   zwykła

    – Rozpoczynamy Tydzień Misyjny;  w przyszłą niedzielę składka na misje.

– O 14.00 będzie dodatkowa Msza św; 0 16.00 Nabożeństwo Różańcowe i Msza Św. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.

– Dziś czynna Poradnia Rodzinna dla narzeczonych.

– W liturgii tygodnia we wtorek Św. Jana  Kantego; środę Nowenna połączona z Różańcem; w  czwartek Św. Jana Pawła II,  Adoracja.

– W przyszłą niedzielę rocznica poświęcenia kościoła; różaniec o 11,30 poprowadzi róża Św. Kingi.

– W tym tygodniu spotkania w grupach Młodzieży do bierzmowania.

– Od przyszłej niedzieli zmiana czasu na zimowy. Śpimy godzinę dłużej.

– Są wyłożone karteczki na „Wypominki”. Składamy je w zakrystii.

– W związku z nowymi obostrzeniami w naszym kościele może być obecnych do 100 osób. Obowiązuje zakrywanie maseczką usta i nos.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Urban Jadwiga, Kusz Danuta, Szymkowicz Leszek, Skowrońska Helena, Paluch Rafał, Makara Zofia, Leśniak Marta.

—————————

W związku z najnowszymi decyzjami władz państwowych zaostrzającymi reżim sanitarny Biskup Rzeszowski przekazuje następujące wytyczne, do których należy się stosować, i o których należy poinformować wiernych:

1. Wszyscy mają obowiązek respektować ograniczenia dotyczące liczby wiernych mogących przebywać    w danej świątyni.

2. Osoby chore, starsze i zagrożone nie mają obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele           i święta nakazane.

3. Osoby zdrowe, które pozostają aktywne zawodowo i wypełniają swoje obowiązki w dni powszednie, co do zasady nie są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta.

4. Wierni, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie spełnić obowiązku niedzielnego (np. z powodu zbyt małej liczby miejsc dostępnych w kościele), powinni postarać się uczestniczyć w Eucharystii w dzień powszedni lub przynajmniej poświęcić odpowiednią ilość czasu na adorację eucharystyczną.

Korzystając z okazji zbliżającego się liturgicznego święta św. Łukasza Ewangelisty, Ksiądz Biskup poleca   w modlitwie opiece tego świętego Patrona wszystkich pracowników Służby Zdrowia. Otacza także modlitwą i duchowym wsparciem wszystkich chorych i cierpiących. Wzywając orędownictwa naszej Matki i Królowej oraz wstawiennictwa naszych świętych Patronów, udziela wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

           OGŁOSZENIA     11. 10. 2020    NIEDZIELA   28   zwykła

– Dzisiaj przeżywamy XX Dzień Papieski, Bóg zapłać za ofiary na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.

– W tygodniu różaniec o 17. 30 Po nim Msza św.

– We wtorek Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy o 17, 30 procesją różańcowa, po niej Msza św. Będzie to ostatnie nabożeństwo w tym roku. Serdecznie zapraszamy.

– W środę Dzień Edukacji Narodowej, zapraszamy wszystkich  Nauczycieli na  nab. Różańcowe, Mszę św.  i spotkanie formacyjne.

– W środę Nowenna, w czw. Adoracja,  w pt. Koronka do Bożego Miłosierdzia; w tym dniu wypada  42 rocznica wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

– W przyszłą niedzielę Różaniec o 11.30 poprowadzi róża Św. Faustyny. Składka na renowację świątyni. Rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. artykuł: o nowej encyklice papieża Franciszka; o niezwykłym 15 latku Carlo, którego beatyfikacja odbyła się wczoraj; o  Dniu Papieskim.

– W najbliższy wtorek, 13 października Ksiądz Biskup Kazimierz Górny otrzyma godność doktora honoris causa Uniwersytetu Rzeszowskiego Uroczystość odbędzie się w kościele akademickim pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 9.00. Prosimy

   o modlitwę w intencji Biskupa Kazimierza oraz całego środowiska akademickiego.

–  Przypominamy i prosimy, aby zakrywać maseczką usta i nos.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu; w poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Cygan Piotr, Sondej Agnieszka, Zawada Ewa, Socha Danuta, Karpeta Bożena, Szawara Patrycja, Adamczyk Anna, Ślączka Stanisława. 

–   Dziś czynna Biblioteka Parafialna po  7. i 9.

– Urząd Miejski w Tyczynie przypomina o obowiązku spisania się rolników.

       Można to zrobić przez internet, telefon lub w Urzędzie Miejskim.

       Apelujemy by nie czekać do 30 listopada .

       Wszelkie informacje udzielane są w Urzędzie Miejskim w Tyczynie.

        OGŁOSZENIA     04. 10. 2020    NIEDZIELA  27   zwykła

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca; zmiana tajemnic różańcowych po mszach św. o 7.00 i o 9.00. Składka na Seminarium Duchowne. O 16.00 Różaniec i po nim Msza św. W tygodniu Nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.30  po nim Msza św.

– W liturgii tygodnia: w poniedziałek Św. s. Faustyny; w środę NM Panny Różańcowej, Nowenna; w czwartek Adoracja.

– W poniedziałek spotkanie dla Parafialnego Zespołu Caritas.

– W tym tygodniu we wtorek, środę i czwartek spotkania w grupach Młodzieży do bierzmowania.

– W  przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XX Dzień Papieski. Wzorem lat ubiegłych  przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej a niezamożnej  młodzieży. Proszę o posługę w tej zbiórce LSO. Różaniec o 11.30 – róża Św. Anny.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in. o ekologii i Św. Franciszku z Asyżu; a także o Bieszczadach, po których wędrował Św. Jan Paweł II.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po  Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących  rodzin: Kawalec Małgorzata, Jacek Agnieszka, Ciupak Joanna, Michalak Dorota, Wójcik Anna, Kaplita Barbara, Ruszała Jadwiga, Błędniak Małgorzata, Skoczylas Barbara, Stecko Genowefa, Płodzień Jadwiga, Skiba Grażyna.

-Odwiedziny chorych – ks. Mateusz w sobotę (10 X) od godz. 8:00.

          OGŁOSZENIA     27. 09. 2020    NIEDZIELA   26   ZWYKŁA

– Dziś na Mszę św. o 16.00 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do I Kom. Św. wraz z rodzicami. Będzie poświęcenie różańców i wręczenie Dzieciom. Po Mszy spotkanie z rodzicami tych dzieci.

– W liturgii tygodnia: w poniedziałek Św. Wacława; we wtorek Święto  Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w środę Św. Hieronima, Nowenna; w czwartek Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Adoracja; w piątek  Świętych Aniołów Stróżów.

– Od czwartku rozpoczynamy Nabożeństwo Różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.30  po nim Msza św. a w niedziele o 16.00. Zapraszamy wszystkich. Dzieci otrzymają specjalne naklejki. Na tablicy ogłoszeń są wyznaczone grupy prowadzące w danym dniu Różaniec.

– We wtorek spotkanie dla Bractwa Świętej Trójcy.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek  i sobota miesiąca. Spowiedź w te dni od 17.00. Odwiedziny chorych: w sobotę od 8.00 ks. proboszcz i ks. Łukasz, natomiast ks. Mateusz tydzień później – 10 października.

–  Spotkania dla kandydatów do bierzmowania we wtorek, środę i czwartek. Prosimy o zapoznanie się z listą wywieszoną w gablocie i na stronie parafii.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Moniki. Będzie to pierwsza niedziela miesiąca – zmiana taj. Różańcowych, składka na seminarium Duchowne.

– Bóg zapłać za dzisiejszą zbiórkę do puszek na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach; LSO dziękujemy za pomoc w tej zbiórce.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in. temat numeru o Św. Ojcu Pio; jest też nowy numer WPIS oraz nowy numer Dobrych Nowin do wzięcia.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących  rodzin: Bober Bernarda, Stec Alicja, Surmacz Justyna, Dolecka Dorota, Czopek Anna, Podgórska Krystyna, Burz Ewa, Smalarz Alicja, Dul Halina

 –   Dziś czynna Biblioteka Parafialna po  7.00 i 9.00

               OGŁOSZENIA     20. 09. 2020    NIEDZIELA  25  zwykła

– Dzisiaj Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Ofiary do puszki na radio Via.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.

– Episkopat Polski prosi o zbiórkę do puszek w przyszłą niedzielę na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach na wyspie Lesbos.  LSO prosimy

  o pomoc w tej zbiórce.

– W liturgii tygodnia; w poniedziałek Św. Mateusza Ap i Ew.; w środę

   Św. O. Pio, Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek Adoracja.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Barbary.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Korniak Bożena, Brzechowski Jan, Osetek Stanisław, Janaś Danuta, Krok Maria, Kocaj Krystyna, Chmurowski Marcin, Pięta Andrzej.

– W przyszłą niedzielę na Mszę św. o 16.00 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do I Kom. Św. wraz z rodzicami. Będzie poświęcenie różańców i wręczenie Dzieciom. Po Mszy spotkanie z rodzicami tych dzieci.

– Pielgrzymi do Starej Wsi złożyli ofiarę na Msze św. w następujących intencjach:  Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

1.  O dary Ducha Świętego i B. błog. na każdy dzień dla ks. Prob. i księży pracujących w naszej parafii i Sióstr Dominikanek

2. W intencji Dzieci, Młodzieży i Nauczycieli w nowym roku szkolnym oraz  wytrwanie przy Bogu i wartościach chrześcijańskich

3. O powołania kapłańskie i zakonne

4. O miłość, wierność i zgodę w naszych rodzinach, aby budowały swoje życie na wzór Chrystusa.

5. Za dusze w czyśćcu cierpiące nie mające znikąd pomocy.

Inne ogłoszenia:

  ~ Jest nowy numer miesięcznika „Apostolstwo Chorych”. Ofiara dowolna.

  ~ Sołtys Hermanowej zaprasza na  zebranie wiejskie – 25.09. (piątek) do Domu Ludowego w Hermanowej.

~- Bóg zpłać za pomoc Strażakom w peregrynacji Obrazu MB Solidarności.

~Dziś czynna Poradnia Rodzinna.

   OGŁOSZENIA     13.09.2020    NIEDZIELA  24  zwykła

– Jutro Nawiedzenie wizerunku MB Solidarności:  o 17.50 powitanie, następnie Msza św. różaniec i zakończymy Apelem Jasnogórskim. We wtorek Msza św. o 6.30 i przez cały dzień możliwość indywidualnej Modlitwy. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia; o 17.00 różaniec i pożegnanie.

– Dzisiejsza niedziela rozpoczyna X Tydzień Wychowania pod hasłem „Budujmy więzi”.

– W liturgii Tygodnia: w Poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża św.; we wtorek NM Panny Bolesnej; w środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek Adoracja; w piątek święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy na Mszę św. o godz 18:00 i później czuwanie modlitewne przygotowane przez KSM i oazę. Prosimy o obecność również kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

– We wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy wszystkich chłopców od klasy III SP w wzwyż, którzy chcieliby rozpocząć służbę przy Ołtarzu w LSO.

– Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w  świątyni.

–  Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Barbary. Składka na remonty świątyni.

– Akcja Katolicka naszej diecezji zachęca do zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”. Również Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „ Tak dla rodziny nie dla gender” przygotował projekt międzynarodowej ustawy o ochronie rodziny. Można wesprzeć tę inicjatywę swoim podpisem przy wyjściu ze świątyni. Tematykę tę porusza w swoich artykułach dzisiejsze wydanie Niedzieli.

– Centrum Dziedzictwa zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa – dziś o 17.00 i w przyszłą niedzielę Rynek w Tyczynie.

 –  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Bała Edward, Tucki Jan, Rysz Barbara, Krzanowska Maria, Serafin Krystyna, Fischer Róża.

    –   Dziś czynna Biblioteka Parafialna po  7. i 9.

    –   Apel Policji:  Komenda Miejska Policji w Rzeszowie informuje o zagrożeniach związanych z grupą przestępstw, których ofiarami najczęściej padają osoby starsze; są to metoda na wnuczka lub na policjanta; polegających na podawaniu się za członków rodziny lub pracowników różnych służb – policji, sanepidu, przychodni czy urzędu miasta. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Miejmy zasadę ograniczonego zaufania.

          OGŁOSZENIA  06. 09. 2020    NIEDZIELA XXIII  ZWYKŁA

–  Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca;  Zmiana Taj. Różańcowych  po  7.00 i 9.00; składka na Seminarium Duchowne.

– W liturgii tygodnia: we wtorek Święto Narodzenia NMP (MB Siewnej);

  w  środę Nowenna; w czwartek Adoracja Najśw. Sakr. Będzie to równocześnie adoracja diecezjalna, która w tym tygodniu przypada na nasz dekanat; w sobotę NMP Rzeszowskiej – Kustosz Sanktuarium Pani Rzeszowa zaprasza do udziału w uroczystościach ku czci Patronki Miasta. Szczegółowy program znajduje się na plakacie.

– We wtorek zapraszamy Ministrantów i Lektorów na Mszę św. i spotkanie.

– W piątek zapraszamy Dzieci i Młodzież od kl. VI na Mszę św. i spotkanie. Dzieci zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 10.15.

KSM zaprasza na spotkania młodzież od 7 klasy w piątki po Mszy wieczornej. (spotkania na starej plebanii)

– Nabożeństwo fatimskie w przyszłą niedzielę będzie po Mszy św. o 16.00 czyli ok. 16,45; Różaniec o 11,30 poprowadzi róża MB Nieust. Pomocy.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m. in. art. o Parafii jako drugim domu; o bieszczadzkich lasach i ciekawych sprawach rodzinnych.

– 14.09 (poniedziałek) będziemy przeżywać Nawiedzenie parafii przez obraz M B Robotników Solidarności. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę  prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Kołodziej Lidia; Żuk Magdalena, Piotrowska Dorota, Trzyna Edyta, Fil Justyna, Lubas Małgorzata, Cisło Zofia, Pietrucha Edward, Bała Edward, Piotrowski Paweł, Dul Grzegorz.