OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA Niedziela 2 Adwentu 09.12. 2018

– Dziś o 16.00 Msza św. z Nieszporami. Ofiary do puszek na Kościół na Wschodzie. Bóg zapłać ofiarodawcom i Szkolnemu Kołu Caritas.
– Za tydzień trzecia niedziela miesiąca a więc składka na remont świątyni.
– W środę, piątek i sobotę wypadają Kwartalne Dni Modlitw (dawniej Suche Dni) w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin.
– W środę spotkanie Akcji Katolickiej.
– W czwartek Św. Łucji, w piątek Św. Jana od Krzyża;
– W środę Nowenna a w czwartek Adoracja.
– Zapraszamy w tym tygodniu na spotkania Młodzież do bierzmowania
w grupach.
– W związku ze świętami Bożego Narodzenia oraz Kolędy, odwiedziny duszpasterskie chorych z pierwszej soboty stycznia będą przeniesione na 21 grudnia. Prosimy zgłaszać w zakrystii tych chorych, do których nie jeździmy co miesiąc.
– W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Różaniec o 11,30 prowadzi róża Św. Barbary.
– Siostry Dominikanki z przedszkolakami, personelem i rodzicami serdecznie zapraszają na Jasełka w wykonaniu przedszkolaków oraz kiermasz bożonarodzeniowy prac ręcznych personelu i rodziców w najbliższą niedzielę -16 grudnia, na godz. 13.15 do Domu Kultury w Tyczynie.
– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli polecamy m.in. artykuł p. Dyrektor Szk. Podst. w Tyczynie dot. obchodów Jubileuszu Tyczyna wpisanego w 100 lecie odzyskania Niepodległości ze zdjęciem wszystkich dzieci w czasie śpiewu hymnu Polski.
– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek
i sobotę prosimy o pomoc z następujących rodzin: z ul. Partyzantów: Wepsięć Bogumiła, Wepsięć Agata, Kopiec Ewa, Baran Maria, Najda Maria, Kuczma Stanisława, Mytych Mari, Ligęza Beata.
(Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7, 9.)

OGŁOSZENIA Niedziela 1 Adwentu 02.12. 2018

– Dziś: pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, którego hasłem jest: „”. Adwent to czas pobożnego i radosnego oczekiwania na Zbawiciela. Zwróćmy uwagę na uczynki pobożne, trzeźwość, udział w Roratach. Msza roratnia codziennie o godz. 18.00. Dzieci prosimy z lampionami. Dzieci będą otrzymywać obrazki do naklejania na specjalnej planszy. Adoracja Najśw. Sakramentu; składka na cele diecezjalne; zmiana tajemnic różańcowych;
– W środę rozpoczyna się Triduum Modlitw dla młodzieży żeńskiej przed urocz. Niepok. Poczęcia.
– Także w środę 6 grudnia Koło Przyjaciół Rodziny Radia Maryja przy naszej parafii zaprasza na Mszę św. w 27 rocz. powstania Radia i 23 rocz. powstania Koła Radia Maryja oraz na Agapę po Mszy św.
– W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu.
– Uroczystość Patrona Szkoły Podstawowej w piątek – rozpoczęcie Mszą św. o 9.00.
– W sobotę Urocz. Niepokalanego Poczęcia NM Panny; Msze św. będą o 6,30; 9.00 i 18.00. O godz. 12.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja
w „Godzinie łaski”. Będziemy szczególnie modlić się za naszą Ojczyznę. Od godz. 9.00 rozpocznie się Dzień Skupienia dla Młodzieży do Bierzmowania klas ósmych i trzecich Gimnazjum z całego Dekanatu. Prosimy wszystkie nasze grupy do udziału w tym spotkaniu. Na Mszy o 18.0 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych.
– Spotkanie dzieci ze św. Mikołajem będzie 6 grudnia w czwartek o 16.00. Kościół będzie otwarty od 15.00. Na to spotkanie zapraszamy dzieci z rodzicami, także LSO, Oazę, KSM, Szkolne Koło Caritas oraz Orlęta.
– Parafialny Oddział Caritasu informuje o zbiórce trwałej żywności, którą można przynosić obok ołtarzy bocznych, a przeznaczona będzie dla będących w trudnej sytuacji materialnej z naszej parafii. Zbiórka do dnia 19 grudnia. Wykorzystać można „torby miłosierdzia”. Caritas przysyła nam jak co roku świece-Wigilijne Dzieło Pomocy dziciom. Można je nabywać.
– Dzisiaj pobłogosławione będą opłatki wigilijne, które jak co roku proszę nabywać w zakrystii. Ofiary składane z tej okazji są częściową zapłatą dla Siostry zakrystianki i P. organisty.
– W przyszłą niedzielę przychodzimy z pomocą i modlitwą za Kościół na Wschodzie. Po Mszach zbierana będzie ofiara do puszek na ten Kościół. Proszę Szkolne Koła Caritas o pomoc w tej zbiórce.
– Różaniec w przyszłą niedzielę prowadzi róża M B Nieust. Pomocy.
– Strażacy będą rozprowadzać kalendarze. Proszą o życzliwe ich przyjęcie.
– Centrum Dziedzictwa zaprasza na uroczyste otwarcie i poświęcenie Centrum Promocji i dziedzictwa Kulturowego w Tyczynie 8 grudnia godz. 16.00.
– Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin z ul. Partyzantów: Paśkiewicz Grażyna, Bassara Beata, Dziepak Helena, Baran Anna, Szczerba Roman, Baran Krystyna, Drążek Anita, Drążek Izydor, Sarna Agata.

OGŁOSZENIA 25. 11. 2018 NIEDZIELA XXXIV ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
ODPUST KU CZCI ŚWIĘTEJ KATARZYNY

– Podziękowanie dot. urocz. odpustowej… Bóg zapłać za przygotowanie „Katarzynek” zespołowi Caritas.
– Dzisiejsza niedziela kończy rok liturgiczny. Następna niedziela jest Pierwszą Niedzielą Adwentu.
– We wtorek Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
– W środę Nowenna, w czwartek Adoracja;
– W piątek Św. Andrzeja Apostoła.
– w tym tygodniu I sobota miesiąca. Odwiedziny duszp. Chorych od 8.00.
– Różaniec w przyszłą niedzielę prowadzi róża Św. Teresy.
– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli polecamy m.in. artykuły dot. urocz. Chrystusa Króla; o stuletnim Paulinie; podsumowanie Kongresu „Europa Christi”. Jest też do wzięcia gazeta Dobre Nowiny.
– Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin z ul. Szopena i Głodowska Maria, Biesiadecki Filip, Sroka Krystyna, Baranowska Elżbieta, Dziepak Bernadetta, Kot Krystyna, Pietrzyk Roman, Piasecki Walenty.

OGŁOSZENIA 18. 11. 2018 NIEDZIELA 33 zwykła

– Dzisiaj obchodzimy II Światowy Dzień Ubogich. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.
– We wtorek Św. Rafała Kalinowskiego; w środę wsp. Ofiarowania NMP; w czwartek wsp. Św. Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Panu Organiście, zespołom i wszystkim zaangażowanym w śpiew liturgiczny dziękujemy za posługę dla piękna liturgii i składamy życzenia błogosławieństwa Bożego za przyczyną Św. patronki Cecylii.
– We wtorek spotkanie Akcji Katolickiej.
– W najbliższą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM-u. W tym dniu także Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Patronki Naszej parafii, Odpust parafialny. Przewodniczyć będzie rektor Seminarium Duchownego ks. dr Paweł Pietrusiak. Po Mszy św. o 12.00 odbędzie się procesja. Staraniem zespołu Caritas, będą, jak co roku, rozprowadzane „Katarzynki” – pobłogosławione serca. Dochód z tej sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc dla najbardziej potrzebujących w parafii. Uroczystość z okazji Święta Patronalnego Gminy Tyczyn rozpocznie się Mszą o 16.00; następnie w Domu Kultury odbędzie się wręczenie odznaczeń parom małżeńskim z ok. Złotych Godów. Organizatorzy Burmistrz Tyczyna i Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają.
– Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Św. Faustyny.
– W czwartek 22 XI będziemy przeżywać nawiedzenie relikwii św. Stanisława Kostki. O godz. 17:00 powitanie relikwii i modlitewne czuwanie połączone z różańcem wypominkowym. O godz. 18:00 Msza św. a po niej czwartkowa Adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez młodzież. Na zakończenie o godz. 20:00 możliwość ucałowania relikwii. Do udziału zapraszamy szczególnie młodzież z całej parafii, KSM, oazę, LSO oraz kandydatów do bierzmowania z klas 7, 8 i 3 Gimnazjum.
– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli polecamy m.in. artykuły dot. Święta Niepodległości.
– Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin z ul.Stawowej: Bieda Marta, Moraniec Natalia, Antończyk Edwin, Kogut Agnieszka, Miechońska Agnieszka, Burzyńska Magdalena, Borowiec Piotr, Capińska Anna, Borowiec Anna, Burzyńska Magdalena, Miechońska Agnieszka, Kustra Agnieszka, Mendoń Grzegorz.