OGŁOSZENIA

               OGŁOSZENIA   05. 02. 2023   NIEDZIELA   5   Zwykła

  – Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca: Adoracja, zmiana tajemnic różańcowych; składka na Seminarium Duchowne.                                        

– W środę Nowenna; w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu; w tym dniu kolejna rocznica śmierci ks. Franciszka Kwolka, naszego byłego proboszcza.

– W sobotę (11 lutego), w liturgiczne wspomnienie MB z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na Mszę św. o 9.00 wszystkich chorych, których stan zdrowia pozwala na przybycie do kościoła. Wcześniej – od 8,30 będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. Prosimy też o udzielenie chorym niezbędnej pomocy, by mogli przybyć na wspólną modlitwę. W czasie tej Mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych dla tych, którzy nie mogli przyjąć tego sakramentu w czasie Misji parafialnych.

– We wtorek spotkanie dla Zespołu Caritas i Duszpasterstwa Nauczycieli.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 prowadzi róża Św. Anny.

– Caritas zwraca się z prośbą o przekazanie 1% odpisu podatkowego na rzecz „Bliźni w potrzebie”, także inni zwracają się z podobną prośbą. Przy gazetach wyłożone są wizytówki.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: z ul. Św. Krzyża i ul. Słowackiego wszystkie numery.

                OGŁOSZENIA   29. 01. 2023   NIEDZIELA  4  Zwykła

    – Dzisiaj Msza św. o 16.00 połączona z Nieszporami.

– W liturgii Kościoła: we wtorek Św. Jana Bosko; w środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy ; w czwartek Święto Ofiarowania  Pańskiego – MB Gromnicznej. Msze św. będą o 6,30; 9.00 i 18.00. Na wszystkich mszach poświęcenie świec. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszym Siostrom Dominikankom składamy najlepsze życzenia z tej okazji. Niech towarzyszy im Boża łaska i wspiera opieka Bogurodzicy. Składka  na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji; w czwartek wieczorna adoracja Najśw. Sakramentu; w piątek błog. jabłek z ok. wsp. Św. Błażeja.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca; spowiedź w I piątek od 17.00; odwiedziny duszpasterskie chorych w sobotę od 8.00.

– W  tym tygodniu we wtorek, środa i czwartek spotkania dla kandydatów do bierzmowania.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 prowadzi róża Św. Katarzyny. Zmiana Taj. różańcowych, Adoracja, składka na cele diecezjalne.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli  m.in. ciekawe artykuły o starości i samotności; życiu konsekrowanym, jest nowy numer Dobrych Nowin do wzięcia. Gość Niedzielny ma specjalną wkładkę o Św. Janie Pawle.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z rodzin  mieszkających przy

   ul. Cichej- wszystkie numery.

                 OGŁOSZENIA    22. 01. 2023   NIEDZIELA   III   Zwykła

– Dziś przeżywamy  „niedzielę biblijną”. 

– Dziś Przegląd Kolędowy „Pójdźmy wszyscy do stajenki…”  . Rozpoczęcie Mszą św. o 16.00 po niej Koncert o 17.15 w Domu Kultury. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

– W tym tygodniu w liturgii: we wtorek Św. Franciszka Salezego, w środę Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła, zakończenie Tygodnia Modlitw

   o Jedność Kościoła,Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek Św. Tymoteusza i Tytusa,  Adoracja – Kolędowy Wieczór Uwielbienia, poprowadzą Piotr Pałka i Paweł Bębenek; w sob. Św. Tomasza z Akwinu.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy m.in. art. dot. obchodów Babci i Dziadka.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11,30 prowadzi róża Św. Kazimierza.

– W przyszłą niedzielę 29/01 w Centrum Dziedzictwa obchody Dnia Pamięci

   o Ofiarach Holokaustu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i odśnieżanie. W poniedziałek po Mszy św.  wieczornej prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: ul. Kameliowej – wszystkie numery.

** We wtorek pogrzeb: + Wanda Piasecka, g. 14.00,  Wieczne odpoczywanie…

 Dzisiaj czynna Biblioteka Parafialna po 7 i 9. 

                OGŁOSZENIA    15. 01. 2023   NIEDZIELA 2  Zwykła

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną.

– Dziś czynna Poradnia Rodzinna.

– W liturgii tygodnia  – we wtorek Św. Antoniego opata;  w środę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcija, Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy;  w czwartek uroczystość Św. Józefa Sebastiana Pelczara głównego patrona diecezji, adoracja Najświętszego Sakramentu; w piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego; w sobotę Św. Agnieszki; w przyszłą niedzielę o 11,30 Różaniec prowadzi róża Św. Kingi.

– We wtorek spotkanie  Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

– W środę spotkanie dla Akcji Katolickiej.

– Burmistrz Tyczyna, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tyczynie   i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich diec. Rzeszowskiej  wraz z parafią w Tyczynie zapraszają  na XVI Przegląd Kolędowy „Pójdźmy wszyscy do stajenki…”  22 stycznia (w najbliższą niedzielę). Rozpoczęcie Mszą św. o 16.00, po niej Koncert o 17.15 w Domu Kultury. Natomiast dzisiaj także w Domu Kultury odbędzie się Koncert Kolędowy o godz. 17.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

– Zakończyliśmy wizytę duszpasterską-Kolędę. W tym roku połowa parafii. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie. Bóg zapłać także za ofiary składane z tej okazji, które zostaną podzielone według zaleceń Synodu Diecezji Rzeszowskiej.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: z ul. Potoki Tyczyn od nr 1a do 14.

           OGŁOSZENIA    08. 01. 2023  Niedziela po Narodz. Pańskim;

                                            Święto  Chrztu  Pańskiego    

– Od jutra w liturgii rozpoczyna się Okres zwykły. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.

– W środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy;  w czwartek Adoracja.

– W przyszłą niedzielę o 11.30 Różaniec poprowadzi róża Św. Faustyny.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin z ul Parkowej numery od 23a do 37a.

KOLĘDA

09.01.2023 (poniedziałek) od 15.30

1. Kielnarowa po obu stronach (od kapliczki) w kierunku Rzeszowa

2. Mokra Strona Tyczyn-od skrzyżowania (Asnyka – Wyzwolenia) w stronę Kielnarowej

3. Mokra Strona Tyczyn-od skrzyżowania po drogowskaz Rzeszów

10.01.2023 (wtorek) od 15.30

1. Asnyka (od góry)

2. Źródlana (od góry)                                        

11.01.2023 (środa) od 15.30

1. Bajeczna, Sikorskiego prawa strona od Tyczyna w kierunku Rzeszowa

2. Sikorskiego od strony Białej prawa strona + Baśniowa

3. Widnokręgowa (od góry)

12.01.2023 (czwartek) od 15.30

1. Ruczajowa (od góry), Białe Wzgórze

2. Biesiadna i następnie Sikorskiego lewa strona do Tyczyna

3. Sikorskiego od Strugu lewa strona w kierunku Białej

13.01.2023 (piątek) od 15.30

Domy, których mieszkańcy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie oraz nowe domy do poświęcenia z terenu całej parafii po wcześniejszym umówieniu (można zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do czwartku).

OGŁOSZENIA   Niedziela 01/01 2023

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

 – Dzisiejsza uroczystość jest też dniem modlitwy o pokój na świecie. Składka dzisiejsza na Seminarium Duchowne. O 17.00 spotkanie Rady Parafialnej.

 –  W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek przed każdą Mszą.

– W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Składka na misje. Uroczystość Objawienia Pańskiego to także rocznica konsekracji Ks. Biskupa Kazimierza Górnego i Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji. Po każdej mszy św.  Oaza z Tyczyna będzie rozprowadzać kredę i kadzidło. Ofiara dobrowolna, Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę o 11.30 różaniec prowadzi róża Św. Anny.

                  OGŁOSZENIA  w Święto Św. Szczepana   26/12  2022

– Jutro Św. Jana Ewangelisty, poświęcenie wina. Imieniny Ks. bpa Ordynariusza Jana Wątroby. Pamiętajmy o nim w modlitwie; w środę Święto świętych Młodzianków, Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek Adoracja; w  piątek Święto Świętej Rodziny przeniesione z niedzieli najbliższej – w której wypada Nowy rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

–  W sobotę, 31 grudnia zakończenie „Starego Roku”. Dziękujemy Bogu za wszystkie łaski i przepraszamy za wszystkie grzechy. Zapraszamy do udziału we Mszy św. na zakończenie Starego Roku  przed południem o 9.00 i po południu o 17.00 – z nabożeństwem na zakończenie Roku. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. Będzie też Msza o 6.30.

–  W najbliższą niedzielę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Światowy Dzień Modlitw o pokój. Zmiana Tajemnic Różańcowych; składka na Seminarium Duchowne. Różaniec o 11,30 róża Św.Elżbiety.

– Bóg zapłać Siostrze zakrystiance i wszystkim, którzy jej pomagali w przygotowania kościoła do Świąt Bożego Narodzenia; przygotowanie dekoracji, ubranie ołtarzy, choinek i urządzenie  szopki. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary na rzecz ubogich i na tacę z Pasterki na Fundusz Obrony życia i dzisiejszą na Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie. Kolędę rozpoczniemy w środę.

–  Do sprzątania kościoła prosimy we wtorek po Mszy wieczornej i w piątek Rodziny mieszkające przy ul.Orkana.   

Plan Kolędy w tym tygodniu.                         

      28.12.2022 (środa) od 8.30

1 Gradkowiec – od P. Prędkich po prawej stronie w kierunku Rzeszowa

2. Tyczyn – Potoki (od ul. Parkowej w stronę Hermanowej)

3. Hermanowa – Potoki (od „Ostoi” lewa strona w kierunku Tyczyna)

29.12.2022 (czwartek) od 8.30

1. Hermanowa – lewa strona od Tyczyna (za drogowskazem Hermanowa)

2. Hermanowa – lewa strona od końca parafii

3. Hermanowa – prawa strona od końca parafii (Grunwald)

30.12.2022 (piątek) od 8.30

1. Hermanowa – od skrętu na Pańskie Pola – po lewej stronie od Tyczyna w stronę Rzeszowa

2. Hermanowa od „Ostoi” po prawej stronie w kierunku Tyczyna

3. Hermanowa od nr 1, następnie domy na Pańskie Pola – po prawej stronie w kierunku Rzeszowa          

                OGŁOSZENIA        Niedziela 4 Adwentu  18.12. 2022

–  Dzisiaj Jasełka godz. 13.15 w wykonaniu przedszkolaków oraz kiermasz bożonarodzeniowy prac ręcznych personelu i rodziców od 8.00; wszystko

    w Domu Kultury w Tyczynie .

–  Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na ogrodzenie cmentarza.

–  Dziś Poradnia Rodzinna od 12.45.

– W środę Nowenna do MB Nieust. Pomocy; w czwartek Adoracja.

– Zespół Parafialny Caritas informuje, że można w dalszym ciągu składać dowolne ofiary do puszek „pomoc świąteczna” i „Rodzina Rodzinie”. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom oraz zespołowi Caritasu.

– W środę w naszej parafii Spowiedź Adwentowa. Przed południem od  9.00 do 12.00  z przerwą od 10,30 do 11.00;  po południu   od 16.00 do 18.00 z przerwą od 17,00 do 17.30; wieczorem od 19 do 20. Msza św. o 18.00.

– Zakończenie Rorat będzie w piątek; dziękujemy za udział w Roratach dorosłym i dzieciom. Dziękujemy za śpiew Godzinek o godz. 6.00.

– W sobotę Wigilia przed urocz. Bożego Narodzenia. Zwyczajowo w tym dniu nie spożywajmy pokarmów mięsnych. Pasterka o 24.00. Składka z Pasterki na Fundusz Obrony Życia. Godzinę przed pasterką odbędzie się rodzinne kolędowanie, na które serdecznie zapraszamy.

–  W niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. do południa bez zmian. Nie będzie Mszy popołudniowej, podobnie w Święto  św. Szczepana.  Na Mszy o 10,30 zakończenie  Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego;   Różaniec w przyszłą niedzielę o 11,30 poprowadzi róża Św. Moniki.

– W tym tygodniu nie będzie spotkań dla kandydatów do bierzmowania. Natomiast na stronie internetowej parafii dostępna jest katecheza do indywidualnej pracy.

– Dzisiaj po każdej mszy świętej wspólnota Oazy z naszej parafii rozprowadza sianko na stół wigilijny. Ofiara dowolna.

     – W dzisiejszej Niedzieli znajdziemy ciekawe artykuły dot. Świąt i Wigilii;

       W Gościu znajdziemy dodatek Modlitwy na Wieczerzę Wigilijną. Jest też

      nowy numer Apostolstwa Chorych. W piątek od 8.00 będziemy odwiedzać

      chorych za pierwszą sobotę stycznia.

– W zakrystii są do nabycia opłatki.

– Wizytę duszpasterską – kolędę, rozpoczniemy w środę 28 grudnia; plan kolędy będzie na stronie parafialnej. W tym sezonie nawiedzimy części parafii poza Tyczynem.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek wieczorem i w piątek prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin:

   z ul. Budziwojskiej numery nieparzyste od nr 27 do 1 i te rodziny z ulicy, które nie mogły być w swojej kolejce.

                 OGŁOSZENIA      Niedziela 3 Adwentu  11.12. 2022

– Dziś o 17.15 w Domu Kultury spektakl teatralny o Sł. Bożej Rozalii Celakówny. Serdecznie zapraszamy. Bóg zapłać za charytatywne wsparcie dla chorego Artura.

– W lit. tygodnia we wtorek Św. Łucji; w środę Św. Jana od Krzyża; Nowenna;  w czwartek Adoracja; w piątek Nab. do Miłosierdzia Bożego, rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus.  

–   Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, składka na ogrodzenie cmentarza.

–   Odwiedziny duszpasterskie chorych z pierwszej soboty stycznia będą przeniesione na 23 grudnia. Prosimy zgłaszać w zakrystii tych chorych, do których nie jeździmy co miesiąc.

– W przyszłą niedzielę Różaniec o 11,30 prowadzi róża Św. Bożej Rodzicielki.

– Siostry Dominikanki z przedszkolakami, personelem i rodzicami serdecznie zapraszają na Jasełka w wykonaniu przedszkolaków oraz kiermasz bożonarodzeniowy prac ręcznych personelu i rodziców w najbliższą niedzielę 18 grudnia, na godz. 13.15, a kiermasz od 8.00 do Domu Kultury w Tyczynie.

– Do bieżącego numeru „Niedzieli” dołączony jest  dodatek „Katolik w państwie”, w którym odpowiadamy na pytania: po co nam konkordat? Jest też nowy numer WPIS.

– Centrum Dziedzictwa zaprasza na wernisaż o Szkole Zawodowej. Szczegóły na plakacie.

— W sprawie cmentarza: został założony szlabant dla pojazdów. Dziękuję za montaż firmie Żałobnik, która ma swą siedzibę naprzeciw cmentarza i wszystkie prace wymagające wjazdu na teren cmentarza proszę z nią uzgadniać.  

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek i sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin z ul. Budziwojskiej numery nieparzyste od 61 do 29.

  • dziś czynna biblioteka parafialna po 7. i 9.

                    OGŁOSZENIA        Niedziela 2 Adwentu  04.12.2022

–  Dziś Adoracja; zmiana Tajemnic różańcowych; składka na cele diecezjalne; ofiary do puszek na Kościół na Wschodzie. Bóg zapłać ofiarodawcom i Szkolnemu Kołu Caritas.

–  W środę, piątek i sobotę wypadają Kwartalne Dni Modlitw (dawniej Suche Dni) w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin.

–   We wtorek spotkanie  dla Akcji Katolickiej.

–   W środę Św. Ambrożego; Nowenna

–   W czwartek Urocz. Niepokalanego Poczęcia NM Panny; Msze św. będą o 6.30; 9.00 i 18.00. O godz. 12.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja w „Godzinie łaski”. Będziemy szczególnie modlić się za naszą Ojczyznę i o pokój na Ukrainie. Nie będzie już Adoracji wieczornej.

 –  W poniedziałek rozpoczęcie Triduum Modlitw dla młodzieży żeńskiej przed tą Uroczystością.

– Zapraszamy w tym tygodniu na spotkania Młodzież do bierzmowania. We wtorek podczas Mszy św.. zostaną pobłogosławione Modlitewniki dla młodzieży.

 – W przyszłą niedzielę odbędzie się spektakl o Sł. Bożej Rozalii Celakównie w wykonaniu grupy teatralnej Wspólnoty Intronizacji naszej diecezji. o godz. 17.00 w Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy.

–  W dzisiejszym wydaniu “Niedzieli” znajdziemy dodatki o zwyczajach adwentowych oraz kolorowanki dla dzieci na Boże Narodzenie.

– W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka po mszach św. na kosztowną rehabilitację  naszego parafianina Artura, który kilka tygodni temu uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Żona- Krystyna Drwięga i trójka małych dzieci proszą o wsparcie i serdecznie dziękują za wszelką pomoc. Można też wpłacać przez internet. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek i sobotę prosimy o pomoc z następujących rodzin: z ul. Budziwojskiej numery nieparzyste od 99 do 63.

 OGŁOSZENIA     Niedziela 1 Adwentu 

27.11.2022

– Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, którego hasłem jest: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Adwent to czas pobożnego i radosnego oczekiwania na Zbawiciela. Zwróćmy uwagę na uczynki pobożne, trzeźwość, udział w Roratach. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 z kazaniem dla dzieci. Prosimy, aby dzieci przynosiły lampiony oraz przygotowały serca z papieru; będziemy losować figury świętych do modlitwy w domu. Dzieci będą również otrzymywać specjalne naklejki. W soboty Roraty o godz. 6.30.

– Dziś z okazji Święta Patronalnego Gminy Tyczyn o godz. 16.00 Msza św. w int. par małżeńskich przeżywających Złote Jubileusze. Dalsza uroczystość w Domu Kultury.

–  W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca; w piątek spowiedź od 17.00; odwiedziny duszpasterskie chorych w sobotę od 8.00.

–  W środę Święto św. Andrzeja Ap.;  Nowenna połączona z Wypominkami; W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu. 

– Parafialny Oddział Caritasu informuje o zbiórce do puszki na świąteczną pomoc  dla osób w trudnej syt. materialnej. Prosimy też o zgłaszanie takich osób, które dotąd nie otrzymywały pomocy  w zakrystii. Caritas przysyła nam jak co roku świece-Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom. Można je nabywać (przy gazetach).

–  Dzisiaj pobłogosławione będą opłatki wigilijne, które będą w zakrystii. Ofiary składane z tej okazji są częściową zapłatą dla Siostry zakrystianki i Pana organisty.

– W przyszłą niedzielę Adoracja Najśw. Sakramentu; zmiana tajemnic różańcowych;  składka na cele diecezjalne; przychodzimy z pomocą i modlitwą za Kościół na Wschodzie. Po Mszach zbierana będzie ofiara do puszek na ten Kościół. Proszę  Szkolne Koła Caritas o pomoc w tej zbiórce.

–   Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża M B Nieust. Pomocy.

– Młodzież z KSM przygotowała magnesy jako pamiątkę Misji Parafialnych. Magnesy można nabyć po każdej Mszy św. przy głównym wyjściu. Ofiara będzie przeznaczona na działalność Stowarzyszenia.

– Rozpoczęły się zapisy do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie w Portugalii na przełomie lipca i sierpnia 2023 r. Informacje dotyczące zapisów są dostępne na nowej stronie internetowej duszpasterstwa młodzieży (www.mlodziez.rzeszow.pl). Odpowiedzialnym za nasz dekanat jest ks. Łukasz Ślęczka (lukasrzeszow1984@gmail.com, lub SMS na numer 727684350).

–  Strażacy będą rozprowadzać kalendarze w najbliższą sobotę i niedzielę (3-4.12). Prosimy o życzliwe przyjęcie.

–  Prosimy bardzo by wszystkie chryzantemy na cmentarzu znieść do kompostownika do środy. Nie wrzucamy ich do kontenerów.  

– Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę  prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin z ul. Budziwojskiej numery parzyste od 56 do końca i numery nieparzyste od 123-105.

   Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7.00 i 9.00.              

OGŁOSZENIA     20.11.2022    NIEDZIELA   XXXIV zwykła – Chrystusa Króla Wszechświata

– Rozpoczęliśmy Misje Parafialne. Program misji na tablicy ogłoszeń i na stronie parafialnej. Rozważania misyjne będą codziennie o 8.00 (w pt o 11.00) i 18.00; Nauki stanowe będą w pon. dla mężów i ojców i we wtorek dla żon i matek po mszy wieczornej. O godz. 8.00 będą intencje zamówione przez Pielgrzymów do Starej Wsi. Dzieci że Szkoły Podstawowej będą mieć spotkania w pon. wt. i środę. Codziennie bez zmian pozostaje Msza św. o godz. 6.30. Dołóżmy starań by jak najlepiej przeżyć duchowo ten czas łaski. Zachęcajmy do tego także naszych bliskich.

– Dzisiejsza niedziela kończy rok liturgiczny. Jest to święto patronalne KSM i Akcji Katolickiej. Młodzież z naszej parafii uczestniczy w wydarzeniach w katedrze. Następna niedziela jest pierwszą Adwentu i początkiem nowego roku liturgicznego. 

– W liturgii tygodnia: w poniedziałek wsp. Ofiarowania NM Panny; we wtorek Św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Panu Organiście, zespołom śpiewaczym i wszystkim zaangażowanym w śpiew liturgiczny dziękujemy za posługę dla piękna liturgii i składamy życzenia błogosławieństwa Bożego za przyczyną Św. Patronki;

– W czwartek Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi Hubert Kowalski. Próba odbędzie się we w środę o godz. 19.00 w Domu Kultury w Tyczynie.

– Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Św. Teresy.

– W tym tygodniu spotkania dla kandydatów do bierzmowania w wyznaczonych grupach.

– W dzisiejszym wydaniu “Niedzieli” polecamy m.in. artykuły dot. wolności oraz Mszy św. gregoriańskich.

– Na tablicy ogłoszeń zaproszenia do udziału w rekolekcjach dla małżonków w Dębowcu oraz do udziału w kiermaszu ciast w celu charytatywnym na parkingu Marmax.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę przeznaczoną na ogrodzenie cmentarza.

– Dzisiaj czynna Poradnia dla narzeczonych.

   -Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7.00 i 9.00.            

PLAN MISJI ŚWIĘTYCH
Tyczyn 20-26 listopada 2022

Misje głoszą:
Ks. Marek Ryba
Ks. Mateusz Kowalski

Niedziela
Msze św. z nauką misyjną: 7:00; 9:00; 10:30 (nauka dla dzieci), 12:00; 16:00

Poniedziałek
6:30 Msza św.
7:30 różaniec misyjny
8:00 Msza św. z nauką misyjną i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych
9:00 spotkanie misyjne dla Szkoły Podstawowej (grupa młodsza)
10:30 spotkanie misyjne dla Szkoły Podstawowej (grupa starsza)
18:00 Msza św. z nauką misyjną i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych
19:00 Nauka stanowa dla mężów i ojców

Wtorek
6:30 Msza św.
7:30 różaniec misyjny
8:00 Msza św. z nauką misyjną
9:00 spotkanie misyjne dla Szkoły Podstawowej (grupa młodsza)
10:30 spotkanie misyjne dla Szkoły Podstawowej (grupa starsza)
18:00 Msza św. z nauką misyjną
19:00 Nauka stanowa dla żon i matek

Środa
6:30 Msza św.
7:30 różaniec misyjny
8:00 Msza św. z nauką misyjną i nabożeństwo za zmarłych (w kościele)
9:00 spotkanie misyjne dla Szkoły Podstawowej (grupa młodsza)
10:30 spotkanie misyjne dla Szkoły Podstawowej (grupa starsza)
18:00 Msza św. z nauką misyjną z odnowieniem przysięgi małżeńskiej + nabożeństwo za zmarłych (w kościele)

Czwartek
6:30 Msza św.
7:30 Spowiedź dla chorych
8:00 Msza św. dla chorych z błogosławieństwem Lourdzkim
18:00 Msza św. z nauką misyjną i nabożeństwo pokutne
19:00 Wieczór Uwielbienia

Piątek – Dzień Sakramentu Pokuty i Odpustu parafialnego
6:30 Msza św.
10:00 -11:00 spowiedź
11:00 Msza św. z nauką – Odpust
16:30 – 18:00 spowiedź
18:00 Msza św. z nauką – Odpust

Sobota
6:30 Msza św.
7:30 różaniec misyjny
8:00 Msza św. na zakończenie Misji – nabożeństwo z adoracją krzyża
18.00 Msza św. na zakończenie Misji – nabożeństwo z adoracją krzyża

                 OGŁOSZENIA    06.11.2022  NIEDZIELA   32   zwykła

–  Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic różańcowych; składka na Seminarium Duchowne.

 – W tygodniu „Wypominki”  o 17.40. 

–  W liturgii tygodnia będziemy obchodzić: w środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy ; w czwartek Adoracja.

– W piątek  11 listopada  Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o 9.00, na którą serdecznie zapraszamy, aby dziękować Bogu za dar wolności. Po Mszy złożenie kwiatów pod pomnikiem czynu patriotycznego i okolicznościowa akademia w Domu Kultury; Przedstawienie wykonają Dzieci z Przedszkola Sióstr Dominikanek. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Prosimy też o wywieszenie flag narodowych w swoich domach. Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od pokutnego charakteru tego dnia.

–  Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św.Weroniki.

 – W tym tygodniu spotkania dla kandydatów do bierzmowania w wyznaczonych grupach. Prosimy, aby kandydaci przynieśli ze sobą Indeksy.

–  We wtorek spotkanie dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

–  W dzisiejszym wydaniu “Niedzieli” polecamy m.in. art.. o Święcie Niepodległości Polski; jest też nowy nr WPIS.

–  Caritas Polska organizuje wraz z oddziałami diecezjalnymi akcję pomocy dla Ukrainy „Rodzina Rodzinie”. Jest to pomoc dla konkretnej rodziny przez cały rok. Nasza parafia przyłącza się do tej formy pomocy jednej rodzinie. Będą wystawione puszki na bocznych ołtarzach i tam można wrzucać dowolne datki. Także do skrzynki przy gazetach można wrzucać ofiary z zaznaczeniem tej pomocy.

– W niedzielę, 13 listopada 2022 r. przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

– Misje parafialne odbędą się w dniach 20-26 listopada. Plan misji będzie na stronie parafii i na tablicy ogłoszeń.

 –  Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z  następujących rodzin: Tereszkiewicz Bogdan, Kruk Justyna, Cybulska Bronisława, Chrzanowska Stanisława, Grzebyk Barbara, Tereszkiewicz Tomasz, Włosińska Małgorzata i mieszkańcy szeregówki z ul. Partyzantów.

Inne ogłoszenia: Dopłaty do wymiany dachów z eternitu. Wnioski do 15 listopada. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

                      OGŁOSZENIA     30. 10. 2022    NIEDZIELA   31 zwykła

–  Dzisiaj rocznica poświęcenia kościoła; o 16.00 nab. różańcowe i Msza św.

– W poniedziałek   zakończenie nabożeństw różańcowych. Bóg zapłać wszystkim grupom dzieci i dorosłych za udział w różańcu.

– We wtorek  Uroczystość Wszystkich Świętych; Msze św. do południa jak w niedzielę.  O 14.00  Msza św. na cmentarzu (w razie deszczu w kościele); Po Mszy procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych. W tym dniu możemy zyskać odpusty i ofiarować za zmarłych; pamiętajmy też o „wypominkach”. Towarzystwo Pomocy im.  św. Brata Alberta jak co roku przeprowadzi kwestę na  cmentarzu dla bezdomnych.

– W listopadzie o 17.40 będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia  za  zmarłych polecanych w wypominkach.

–  W środę  Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o 6.30, 9.00 i 18.00 z  procesją w kościele z 5 stacjami modlitw za zmarłych. 

–  W uroczystość Wszystkich Świętych po południu i w Dzień Zaduszny możemy zyskać odpust zupełny –  jeden w danym dniu, który ofiarujemy za zmarłych. W listopadzie możemy w każdym dniu zyskiwać odpust; od 1 do 8 listopada – odpust zupełny  a w pozostałe dni cząstkowy. Warunki: Kom. św. modlitwa w intencjach Ojca św. i nawiedzenie pobożne cmentarza.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca; w piątek spowiedź od 17.00; odwiedziny duszpasterskie chorych – w sobotę od 8.00.

– W piątek młodzież zaprasza na modlitwę różańcową za zmarłych na cmentarzu o godz. 19.00.

– W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, Adoracja Najśw. Sakramentu, Składka na Seminarium Duchowne; różaniec o 11,30  prowadzi róża św. Krzysztofa.

– Bardzo prosimy przy porządkowaniu grobów segregować śmieci; szkło i plastyk do pojemników, natomiast wszystkie inne odpady do kompostownika. Przypominamy, że kabina Toi Toi usytuowana jest obok śmietnika na cmentarzu. Podziękowanie dla firmy Żałobnik za wykonanie kompostownika i utwardzenie drogi w nowej części cmentarza oraz za

   prace porządkowe. Dziękujemy też naszym Orlętom i Strzelcom za uporządkowanie grobów żołnierskich.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. artykuły nt. Wszystkich Świętych, o założycielce Apostolatu Margaretka; pytania dotyczące życia wiecznego.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W środę po Mszy wieczornej  prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Kopiec Ewa, Baran Maria, Wepsięć Anna, Sarna Agata, Najda Tadeusz, Ligęza Beata, Mytych Marta, Basara Halina, Paśkiewicz Grażyna.

                                 OGŁOSZENIA     23.10. 2018    niedziela   30   zwykła

    – Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Dzisiejsza składka na Misje.

– O 16.00 Nabożeństwo Różańcowe i Msza Św. W tygodniu Różaniec o 17.30.

–  W liturgii tygodnia w środę Nowenna; w czwartek Grupa Uwielbienia zaprasza na różaniec, Mszę św. i adorację. Słowo Boże wygłosi ks. Tomasz Ryczek – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, a uwielbienie muzyczne poprowadzi Jakub Tomalak. Zapraszamy wszystkich chętnych, śpiewających i grających, do włączenia się w Uwielbienie. Próba odbędzie się w środę w Domu Kultury w Tyczynie o godz. 19.00;

  –  w piątek Świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

   –  W piątek odbędzie się DEKANALNE SPOTKANIE MŁODYCH. Młodzież  zapraszamy na wspólną modlitwę i integrację do Budziwoja na godz. 19.30. Wszystkich chętnych na wyjazd prosimy o kontakt z ks. Łukaszem.  

– W przyszłą niedzielę rocznica poświęcenia kościoła; różaniec o 11:30 poprowadzi róża Św. Magdaleny.

– Kartki wypominkowe można składać w zakrystii. Prosimy o czytelne pismo.

– W środę spotkanie dla Parafialnego Zespołu Caritas.

– Dom Kultury zaprasza na dzisiejszy Festiwal Piosenek Katarzyny Sobczyk.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Bereś Kazimierz, Lech Arkadiusz, Szczerba Roman, Baran Anna, Szelewa Mariola, Baran Krystyna, Kopiec Jolanta, Dziepak Bernadetta, Drążek Zdzisław, Drążek Izydor.

 – Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7.00 i 9.00

                 OGŁOSZENIA     16. 10. 2018    niedziela   28   zwykła

– Dzisiaj przeżywamy XXII Dzień Papieski, Bóg zapłać za ofiary na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia; Bóg zapłać też za składkę na remonty, ostatnie takie składki przeznaczamy na ogrodzenie cmentarza; o 16.00 nabożeństwo Różańcowe i Msza Św.

 – W tygodniu różaniec o 17.30 Po nim Msza św.

– W liturgii tygodnia: w poniedziałek Św. Ignacego Antiocheńskiego; we wtorek Św. Łukasza Ew. patrona Służby Zdrowia, Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza środowisko medyczne w niedzielę najbliższą na godz. 15.00 do kościoła parafialnego w Mrowli na wspólną modlitwę w intencji pracowników służby zdrowia; w środę Nowenna połączona z różańcem; w czwartek Św. Jana Kantego, Adoracja; w sobotę Św. Jana Pawła II. W niedzielę najbliższą rozpocznie się Tydzień Misyjny. Składka przeznaczona na misje.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Jadwigi.

– W środę spotkanie dla Akcji Katolickiej.

– Zapraszamy w tym tygodniu na spotkania Młodzież do bierzmowania w grupach.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. artykuły o Św. Janie Pawle, wspominienia o bł. Ks. Popiełuszce i ks. Kaczkowskim oraz art. Utracone motyle z ok. przypadającego wczoraj Dzień Dziecka Utraconego.

– Dzisiaj czynna Poradnia dla narzeczonych.

– Służba Zdrowia w naszej Przychodni zachęca do szczepień przeciw Covid 19.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu; w poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Janusz Hałoń, Mieczysław Mazur, Lucjan Hałoń, Piotr Bomba, Krzysztof Prędki, Bogdan Prędki, Małgorzata Wiater, Janusz Żurek, Maria Chrzanowska, Wiesław Rudka.

        OGŁOSZENIA     09. 10. 2022    NIEDZIELA   28   ZWYKŁA

– Dzisiaj  Różaniec o 16.00 i po nim Msza św. W tygodniu Różaniec o godz. 17.30  po nim Msza św.

– W liturgii tygodnia: w środę Nowenna połączona z różańcem; w czwartek nabożeństwo fatimskie ostatnie w tym roku. Rozpoczniemy o 18.00 Mszą św. po niej procesja różańcowa.

– W środę  spotkanie dla Bractwa Świętej Trójcy.

– W  przyszłą niedzielę będziemy również obchodzić XXII Dzień Papieski pod hasłem „Veritatis splendor” . Wzorem lat ubiegłych  przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej a niezamożnej  młodzieży. Proszę o posługę w tej zbiórce Oazę i KSM.  Różaniec o 11.30 poprowadzi róża Św. Katarzyny.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in. o Dniu Papieskim, o mocy Różańca oraz o cudach jakie dzieją się w Medjugorie.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po  Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących  rodzin : Kazimierz Wiater, Mariusz Jamróz, Zbigniew Jamróz, Wiesława Jędrzejczyk, Dariusz Pasterz, Anna Wiater, Elżbieta Czarnik, Alfred Hałoń, Anna Such, Beata Ligęza.

Cmentarz: Bardzo prosimy, aby wszystkie odpady poza szkłem i plastikiem (do tego są kubły) wrzucać do kompostownika, który znajduje się obok ubikacji TOI TOI.

             OGŁOSZENIA     02. 10. 2022    NIEDZIELA   27   ZWYKŁA

– Dziś Adoracja, zmiana taj różańcowych; składka na Seminarium Duchowne; o 16.00 Różaniec i Msza św. z udziałem dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami. Będzie poświęcenie i wręczenie różańców.

– W tygodniu Nabożeństwo Różańcowe o godzinie 17.30  po nim Msza św. ponadto w liturgii: we wtorek Św. Franciszka z Asyżu; w środę Św. S. Faustyny Kowalskiej,  Nowenna połączona z nabożeństwem różańcowym; w czwartek Adoracja; w piątek NMP Różańcowej, spowiedź od 17.00 z racji pierwszego piątku. 

– We wtorek spotkanie dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

– W tym tygodniu spotkania w grupach dla młodzieży do bierzmowania.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in. o szczególnych interwencjach Aniołów;  jest też nowy numer WPiS.

– Centrum Dziedzictwa zaprasza na warsztaty dotyczące pisania ikon we wtorek o 16.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Tam też zaproszenie na pielgrzymkę apostolatu Margaretka i inne ogłoszenia.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących  rodzin: Szwed Antoni, Dubczyk Jan, Szczoczarz Stanisława, Grzegorz Data, Dykiel Ryszard, Jan Chrzanowski, Zawada Bogumiła, Leś Wojciech.

               OGŁOSZENIA     25.09.2018    NIEDZIELA 26  ZWYKŁA

     – Bóg zapłać za ofiary do puszek na radio VIA. Puszki wystawione są przy wyjściu z kościoła.

– W liturgii tego tygodnia: we wtorek Św. Wincentego; w środę Św. Wacława, Nowenna do MB Nieust. Pomocy; w czwartek Św. Archaniołów:  Michała, Gabriela  i Rafała; w piątek Św. Hieronima; w sobotę Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

– W tym tygodniu (wtorek, środa i czwartek) spotkania dla kandydatów do bierzmowania. Kandydaci podczas Mszy złożą Deklaracje prosząc o modlitwę całą parafię. Zapraszamy do udziału również rodziców.

– W czwartek Grupa Uwielbienia zaprasza na Mszę św. i adorację. Uwielbienie poprowadzi Piotr Pałka z Krakowa. Zapraszamy wszystkich chętnych, śpiewających i grających, do włączenia się w Uwielbienie. Próba odbędzie się we wtorek w Domu Kultury w Tyczynie o godz. 19.00.

– W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca, odwiedziny chorych od godz. 8.00.

– W sobotę rozpoczyna się październik. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. W dni powszednie różaniec o godz. 17:30, a w niedzielę o 16.00. Na tablicy ogłoszeń rozpiska grup prowadzących różaniec. Dzieci będą otrzymywać specjalne naklejki.

  – Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Kingi. W Rzeszowie Procesja Różańcowa o 15.00.

– W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych; w przyszła niedzielę także zapraszamy dzieci do I Komunii i ich rodziców, na msze św. i różaniec o godzinie 16:00 podczas, której zostaną poświęcone różańce.

– Spotkanie dla Zelatorów Róż różańcowych i przyjaciół Seminarium Duchownego odbędzie się w piątek po Mszy wieczornej.

– W dzisiejszym wydaniu “Niedzieli” m.in.  o naszych Aniołach Stróżach; a w dodatku o spowiedziach u Św. O. Pio. Bardzo ciekawe materiały także w “Gościu Niedzielny”. Są dostępne Kalendarze Rolników.  

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Piech  Maria, Prędki Adam, Piech Krzysztof, Leniart Tadeusz, Krok Karolina, Szela Dorota, Pałka Halina, Szela Wojciech, Szela Paweł, Pelc Grzegorz.

     – Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7.00 i 9.00

Inne ogłoszenie: zbiórka „elektrośmieci”, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się w najbliższy piątek. W tym dniu zużyty sprzęt można przywozić od 6.00 rano do 11.00. Miejsce przy Środowiskowym Domu Samopomocy. Szczegóły na plakacie a ulotki przy gazetach.

datagrupa prowadząca różaniec
1Bractwo Trzeźwości
2ksiądz + (dzieci do I Komunii św. i rodzice)
3Parafialny Zespół CARITAS
4Grupa RADIA MARYJA
5Schola dziecięca „Dzieci Maryi”
6Wspólnota dla Intronizacji Serca Pana Jezusa
7KSM
8Margaretka
9ksiądz
10Akcja Katolicka
11Liturgiczna Służba Ołtarza (lektorzy)
12Bractwo Trójcy Świętej
13NAB. FATIMSKIE –
14Oaza
15Duszpasterstwo nauczycieli
16ksiądz
17Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
18Kandydaci do bierzmowania (gr. I)
19Kandydaci do bierzmowania (gr. II)
20Kandydaci do bierzmowania (gr. III)
21KSM
22Róże Różańcowe żeńskie
23ksiądz
24dzieci z przedszkola Sióstr św. Dominika
25Liturgiczna Służba Ołtarza (ministranci)
26Orlęta
27Grupa Uwielbienia
28Oaza
29Domowy Kościół
30Róże Różańcowe męskie
31Apostolstwo Dusz Czyśćcowych
Rozpiska grup i osób prowadzących różaniec w październiku

              OGŁOSZENIA     18. 09. 2022    NIEDZIELA 25  ZWYKŁA

– Dzisiaj czynna Poradnia Rodzinna dla narzeczonych.

 – Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.

– W liturgii tygodnia; w środę  Święto Św. Mateusza Ew.;  Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek, Adoracja; w piątek Św. O. Pio. 

– W środę spotkanie dla Akcji Katolickiej

– W najbliższą niedzielę:  Różaniec o 11.30  poprowadzi róża Św.Faustyny;  zbiórka do puszek na diecezjalne radio Via. Proszę LSO o pomoc w tej kweście.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in. o mediach katolickich i nie tylko, o królowej Elżbiecie i jej wierze; Gość Niedzielny dziś z płytką biblijną, jest też nowy numer Apostolstwa chorych.

– Szkoła Branżowa w Chmielniku informuje, że od obecnego roku szkolnego otworzyła II stopień przygotowujący do Matury i umożliwia zdobycie zawodu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Tam też inne informacje i zaproszenia.

–  W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła  parafian z następujących rodzin: Kustra Mariola, Dykiel Krzysztof, Wilk Jan, Mazur Agnieszka, Trybała Maria, Paśko Barbara, Paściak Teresa, Haszko Dorota, Leniart Dorota, Rembisz Ewa, Borowiec Grażyna, Gorzelec Anna.

Przy gazetach są wyłożone Deklaracje do bierzmowania dla osób, które nie były wczoraj na spotkaniu.

          OGŁOSZENIA     11. 09. 2022    NIEDZIELA  24  ZWYKŁA

– Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych.

– Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 12. Tydzień Wychowania. Jego hasłem są Jezusowe słowa: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” (J 14, 6). Natomiast postacią  12. Tygodnia Wychowania jest św. Józef Bilczewski, arcybiskup Lwowa, którego setną rocznicę śmierci będziemy obchodzić w 2023 r.

– W poniedziałek Spotkanie dla Bractwa Świętej Trójcy.

– We wtorek nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę i różaniec.

– W środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Nowenna; w czwartek MB Bolesnej, Adoracja; w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.  

– KSM zaprasza młodzież od 7 klasy na spotkania, które odbywają się w piątki po Mszy św. wieczornej na starej plebanii.

–  Zapraszamy młodzież klas VIII na pierwsze spotkanie do sakramentu bierzmowania, które odbędzie się w sobotę (17.09) na Mszy św. o 18.00.

– Zapraszamy do scholi dziecięcej; próby będą się odbywać w szkole; informacje u S. Alberty.

– We wtorek spotkanie Ministrantów po mszy świętej.

– W środę spotkanie orląt, zapraszamy nowych kandydatów.

– W Piątek spotkanie oazy: o godzinie 16.30 młodsi po mszy świętej starsi.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy poradnik dla rodziców:

       -Jak pomóc uzależnionemu dziecku.

– Na tablicy ogłoszeń:  zaproszenie do OO. Bernardynów na Odpust MB Rzeszowskiej; Centrum Dziedzictwa w Tyczynie zaprasza na warsztaty pisania ikon; szczegóły na tablicy.   

    – Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7. i 9.

– Bóg zapłać Pielgrzymi za podjęcie Pielgrzymki do Starej Wsi oraz za złożyną  ofiarę na Msze św. w intencjach:

1.  O dary Ducha Świętego i B. błog. na każdy dzień dla ks. Prob. i księży pracujących w naszej parafii i Sióstr Dominikanek dla zmarłych o radość wieczną  nieba…

2. W intencji naszej Ojczyzny, za rządzących, o moralne odrodzenie naszego narodu……..

3. O pokój na świecie, ustanie wojny w Ukrainie, a dla zmarłych wieczny odpoczynek….

4. O zdrowie i błog. dla Antoniego Kosiby i jego rodziny oraz tym, którzy pomagają pielgrzymom  …….

5. W intencji Dzieci i Młodzieży,dyrekcji szkół oraz nauczycieli  aby nie zatracali wartości chrześcijańskich….

6. Za chorych pozostających w domach, szpitalach, samotnych i opuszczonych, o siłę w dźwiganiu krzyża krocząc za Chrystusem a dla konających o łaskę nieba….

                   (terminy będą podane – na tablicy ogłoszeń)

Stowarzyszenie Przyjaciół Wilczaka dziękuje za ofiarę od pielgrzymów, zebrano 3500 zł.

                              OGŁOSZENIA     04. 09. 2022    NIEDZIELA 23.  zwykła

– Pragniemy wznowić Msze św. rodzinne w niedziele o godz. 10:30 z kazaniem dla dzieci. Msze będą poza niedzielami adoracyjnymi. Zapraszamy.

– W tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w czwartek Święto Narodzenia NMP; w czwartek również przypada na naszą parafię diecezjalny dzień Adoracji Najśw. Sakramentu. W tym roku jak już zapowiadano będzie połączony z peregrynacją figury MB Fatimskiej z racji 30 lecia diecezji rzeszowskiej. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. o 6.30 i zakończy się Mszą św. o 18.00. Zachęcamy, by każdy z nas znalazł czas w ciągu dnia na Adorację wraz z Maryją w figurze fatimskiej.

– We wtorek spotkanie formacyjne dla duszpasterstwa Nauczycieli. Także ministranci mają we wtorek spotkanie po Mszy wieczornej; natomiast spotkanie dla Oazy będzie w piątek o 16.30.

– Różaniec w przyszłą niedzielę  o 11.30 poprowadzi róża Św. Elżbiety.

– Od dzisiaj tygodnik “Niedziela” składa się z dwóch części. Cena też zmieniona. 

– Na tablicy ogłoszeń zaproszenie na piknik rodzinny – dziś – od 15 do 19.00. Rynek w Tyczynie.  

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek  po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Wrona Lucyna, Gaweł Wiesław, Kuśnierz Marta, Chrzanowska Urszula, Kuśnierz Krzysztof, Piech Krystyna, Staniek Barbara, Mikrut Justyna, Surówka Elżbieta, Dykiel Tadeusz, Leniart Agnieszka.

           OGŁOSZENIA     28. 08. 2022    NIEDZIELA XXII  ZWYKŁA

– Dzisiaj w Katedrze dzień diecezjalnego dziękczynienia za plony.

– W tym tygodniu w liturgii; w poniedziałek wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela; w środę Nowenna; w czwartek Adoracja; w sobotę Św. Grzegorza W.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca; spowiedź codziennie przed Mszą św. od 17,30 a w piątek od 17.00. Odwiedziny duszpasterskie chorych w sobotę od 8.00. Ks. Wiktor odwiedzi chorych (do których jeździł ks. Mateusz) tydzień później.

– Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego w czwartek 01.09. Msza św. dla dzieci, nauczycieli  i pracowników Szkoły Podstawowej oraz Liceum będzie: o 8.00.

– W piątek rozpoczęcie roku formacyjnego. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie grupy parafialne.

– W pierwszą sobotę września  przypada kolejna rocznica śmierci ks. Stanisława Króla naszego byłego Proboszcza. W tym dniu wyrusza kolejna pielgrzymka do Starej Wsi; gromadzimy się o 4.45 w kościele na modlitwę. Wyjście o godz. 5:00. W tym roku nastąpi zmiana miejsca śniadaniowego. Zostaliśmy zaproszeni przez Stowarzyszeni Przyjaciół Wilczaka na śniadanie przy kaplicy Matki Bożej. W trakcie pobytu tam będzie można złożyć ofiarę na remont kaplicy. Bagaże osób, które zostają na niedzielę i poniedziałek będą przewiezione na miejsce do Starej Wsi – bardzo prosimy, aby te bagaże były podpisane. Podręczny bagaż należy zabrać ze sobą.

Lista na autokar powrotny w sobotę ze Starej Wsi do Tyczyna jest zamknięta. Prosimy zorganizować sobie powrót we własnym zakresie.

– W przyszłą niedzielę składka na Seminarium Duchowne.  Zmiana tajemnic różańcowych będzie w drugą niedzielę miesiąca ze względu na pielgrzymkę do Starej Wsi. Różaniec w przyszłą niedzielę prowadzi róża Św. Moniki.

– Siostry Dominikanki: zmiany: przychodzą Siostry: Rozanna i Bogusława;  życzymy B. błog. i owocnej posługi w naszej wspólnocie parafialnej.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m. in. art. o nieznanych miejscach Jasnej Góry; jest też nowy numer Dobrych Nowin do wzięcia. Na tablicy ogłoszeń informacja o zmianach w Tygodniku Niedziela, jest też zaproszenie-oferta Uniwersytetu Rzeszowskiego.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu; W poniedziałek po Mszy wieczornej i w piątek prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Czech Stanisław, Tłuczek Lesław, Żarko Magdalena, Janusz Marian, Patrzyk Kazimiera, Hałoń Andrzej, Hałoń Mieczysław, Wiater Piotr, Ząbek Maciej, Kościółek Elżbieta, Bembenek Anna, Wiater Arkadiusz, Wrona Małgorzata, Fąfara Anna.

            OGŁOSZENIA     21. 08. 2022    NIEDZIELA XXI  ZWYKŁA

    –  Dożynki Gminne rozpoczną się dzisiaj Mszą św. o 16.00

– W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy wspominać w poniedziałek NMP Królowej; we wtorek bł. Ks. Władysława Findysza; w środę Św. Bartłomieja Apostoła, w Chmielniku Odpust; Nowenna ku czci MB Nieust Pomocy; w czwartek Adoracja; w piątek urocz. NMP Częstochowskiej.

 – W przyszłą niedziele w Katedrze Rzeszowskiej dożynki diecezjalne.

– Bóg zapłać za dzisiejszą  składkę  na remont naszej świątyni.

– Różaniec w przyszłą niedziele  o 11,30 poprowadzi róża Świętej Bożej Rodzicielki.

 – Dziękujemy Pielgrzymom z naszej parafii za udział w pieszej  Pielgrzymce na Jasną Górę jak też za modlitwy w naszych intencjach oraz wszystkim pielgrzymującym także do innych miejsc i Sanktuariów. 3 września wyruszy  jak co roku Piesza Pielgrzymka do Starej Wsi. Zapisy trwają. Prosimy, aby zapisane osoby odebrały identyfikatory. W zakrystii także zapisy na autobus powrotny w sobotę. Informujemy, że będzie możliwość noclegu w szkole dla osób, które zostają na niedzielę i poniedziałek.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m. in. o pielgrzymce na Jasną Górę; objawieniach w Gietrzwałdzie, odcinek poprawnej polszczyzny.

– Na tablicy ogłoszeń zaproszenie do Chmielnika i do Hyżnego na odpust.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Leniart Renata, Bomba Katarzyna, Głodowska Maria, Paściak Renata, Paśko Zofia, Piasecki Bogdan, Ząbek Maciek, Paśkiewicz Aleksander, Paśko Bogumiła, Kosiarska Agnieszka.

W ubiegłą niedzielę żegnaliśmy ks. Mateusza Juszczyka. Na jego miejsce przychodzi ks. Wiktor Zoła. Pochodzi par. pw. Św. Michała Archanioła w Cieklinie.  Życzymy Bożego błogosławieństwa.

Grupa Oazy z Tyczyna oraz Rzeszowa serdecznie zaprasza na Oazową Grę Terenową w stylu fantazy, która odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia w Tyczynie na Królce. Główna część gry jest w sobotę, a na niedzielę organizatorzy zapraszają całe rodziny. Zapisać się można tylko przez stronę: www.ogtevents.pl. Jutro ostatni dzień zapisów.

            OGŁOSZENIA     14. 08. 2022    NIEDZIELA XX  ZWYKŁA

– W związku ze zmianami księży w diecezji – ks. Mateusz został przeniesiony do parafii Bł. Karoliny w Rzeszowie. Dziękujemy za jego posługę w naszej parafii a w nowej życzymy szczęść Boże.

– Jutro  Uroczystość Wniebowzięcia NM Panny; poświecenie  owoców ziół

    i kwiatów; święto Narodowe; Msze Św. jak w każdą niedzielę; w środę  Św. Jacka; w czwartek Adoracja; w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

– Dożynki Gminy Tyczyn odbędą się w najbliższą niedzielę – 21 sierpnia. Rozpoczną się Mszą św.   o 16.00; następnie przemarsz korowodu dożynkowego z Rynku na boiska sportowe i tam ciąg dalszy świętowania.

– Różaniec w przyszłą niedziele  o 11,30 poprowadzi róża Św. Barbary;  składka na remont naszej świątyni.

– Na tablicy ogłoszeń zaproszenie na dożynki diecezjalne do Katedry  i Ogólnopolskie na Jasną Górę; tam też informacje dot. pielgrzymki do Starej Wsi, której termin – 3 września, powoli się zbliża. Można się będzie zapisywać w zakrystii lub przez formularz internetowy.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. We wtorek po Mszy wieczornej i w  sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Perdeus Tadeusz, Janda Piotr, Leniart Jarosław, Rykowski Janusz, Hadała Karol, Bomba Wiesław, Bomba Grzegorz, Bomba Katarzyna, Leniart Renata, Kwiatkowski Mieczysław.

     – Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7.