OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA     22. 11. 2020       NIEDZIELA    34    ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ  JEZUSA  CHRYSTUSA  KRÓLA  WSZECHŚWIATA

–  Dzisiaj Święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM. Wszystkich zaangażowanych w te dzieła polecamy opiece Króla Wszechświata.

– Dzisiejsza niedziela kończy rok liturgiczny. Następna niedziela jest pierwszą Niedzielą Adwentu i początkiem nowego roku liturgicznego.

–  W środę w naszej parafii odpust ku czci Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Msze św. będą o 6.30, 11.00 i 18.00 – ta Msza św. będzie transmitowana na Facebooku.

–  Parafialny Zespół Caritas informuje, że nie będzie w tym roku „Katarzynek”. Caritas diec. rzeszowskiej natomiast przesyła jak co roku świece na wigilijny stół jako Wigilijne Dzieło Pomocy. Można je nabywać przez cały Adwent. Caritas przypomina również, że można złożyć ofiary dla potrzebujących do puszek wystawionych na ołtarzach bocznych.

– W ciągu tygodnia kościół jest otwarty – zachęcamy do indywidualnej modlitwy.

– Różaniec w przyszłą niedzielę prowadzi róża Św. Krzysztofa.

– W dzisiejszym wydaniu „Niedzieli” polecamy m.in. art. „Miłość silniejsza niż strach” dot. pracy Sióstr Dominikanek dla Niepełnosprawnych w Broniszewicach; czy artykuł o przywiązaniu do Kościoła młodzieży z KSM.

– Dziś wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji polecamy w modlitwach naszych panów organistów i wszystkich zaangażowanych w piękno liturgii.

– W sobotę o godz. 17:00 spotkanie online dla kandydatów do bierzmowania. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

– Bóg zapłać za ofiary na rzecz parafii składane w kościele lub na konto bankowe.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin z ulic Sienkiewicz, Wodzińskich i Kazimierza Wlk.: Mucha, Sowa, Krupa, Żurek, Kontek, Prędki, Różański, Ozon, Klimecki, Leniart, Pięta.

– Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7:00 i 9:00.

– Osoby biorące udział w akcji „Różaniec do granic nieba” są proszone o wypełnienie ankiety na stronie: https://rozaniec.webankieta.pl

               OGŁOSZENIA     15. 11. 2020    NIEDZIELA   33 zwykła

– Dzisiaj obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogich. Przy tej okazji pragniemy podziękować darczyńcom za wszelkie ofiary charytatywne.

Zespół Parafialny Caritas informuje, że przed Świętami nie będzie zbiórki żywności natomiast będzie można złożyć ofiarę do puszek wystawionych na ołtarzach bocznych dla będących w trudnej sytuacji materialnej z naszej parafii.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.

– Dziś czynna Poradnia Rodzinna.

– We wtorek Św. Elżbiety Węgierskiej; w środę Bł. Karoliny Kózkówny – patronki naszej diecezji; w piątek Św. Rafała Kalinowskiego; w sobotę  wsp. Ofiarowania NMP 

– W najbliższą niedzielę Uroczystość  Jezusa  Chrystusa  Króla  Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM-u.

– Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Św. Magdaleny.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli polecamy m.in. artykuły:  dot. ochrony życia poczętego; Życie po śmierci dla sceptyków.

– Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu.  W  sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Sondej Marzena, Czeranowski Zbigniew, Szczepańska Maria, Baran Mariola, Złamaniec Czesława, Klimecki Mieczysław, Jeziorski Artur, Maciołek Edyta, Dziura Wiktoria, Pachulak Małgorzata, Jeziorski Waldemar.

Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać telefonicznie.
Numer tel. 17 2291737
Ks. Proboszcz 694012144
Ks. Łukasz 727684350
Ks. Mateusz 788078466

                 OGŁOSZENIA     08. 11. 2020    NIEDZIELA   32 zwykła

– W związku z nowymi obostrzeniami w naszym kościele może być 50 osób. Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania.

– Dziś przeżywamy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wspieramy w tym roku Sudan Południowy.

–  W środę  Narodowe Święto Niepodległości.  Msza św. w intencji Ojczyzny o 12.00. Po Mszy złożenie kwiatów pod pomnikiem czynu patriotycznego.  Prosimy o wywieszenie flag.

– W liturgii tygodnia będziemy obchodzić: w poniedziałek Święto poświęcenia bazyliki laterańskiej; w środę Św. Marcina, Nowenna; w czwartek Św. Jozafata, Adoracja Najśw. Sakramentu;

– Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w formie zdalnej w sobotę o godz. 17.00. Link do spotkania będzie umieszczony na stronie internetowej parafii.

– Wypominki Nauczycielskie będą w czwartek o 17,45. Zapraszamy nauczycieli z całego dekanatu.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 prowadzi róża Św. Jadwigi. Składka na remonty świątyni.

–  Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę  prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Iwanowicz Maria, Sikora Aneta, Kocur Kazimierz, Leniart Lesław, Worsztynowicz Roland, Drążek Katarzyna, Mazur Józef, Sączawa Robert, Bober Teresa, Amanowicz Beata.

                 OGŁOSZENIA    01. 11. 2020  NIEDZIELA   31   zwykła

–  Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic różańcowych; składka na Seminarium Duchowne; o 14.00  dodatkowa Msza sw.; w miejsce procesji na cmentarz odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

  W tygodniu Koronka do Bożego Miłosierdzia „wypominkowa” o 17.45 

–  W liturgii tygodnia będziemy obchodzić: w poniedziałek Wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych; Msze św. będą o 6.30, 9.00 i 18.00. Po tej Mszy Procesja ze stacjami wewnątrz kościoła; w środę Św. Karola Boromeusza, Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy ; w czwartek Adoracja; W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30  poprowadzi róża Św. Katarzyny.  

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek

  i piątek spowiedź od 17.00. Odwiedziny chorych w spbptę od 8.00.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli polecamy m.in. ciekawy art. Pogrzeb z COVIDEM-em w tle; jest też nowy numer WPIS i Dobre Nowiny do wzięcia.

– Przez cały listopad możemy uzyskać odpust zupełny, także ci, którzy pozostają w domach mogą uzyskać odpust. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

–  Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. We wtorek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z  następujących rodzin: Rabczak Karolina, Rabczak Łukasz, Motowidło Jan, Leniart Leszek, Madera Bogumiła, Madera Renata, Mruk Zofia, Kuśnierz Kazimiera.

Przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. W związku z  pandemią Covid-19 Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret w tej sprawie.  

Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.

             OGŁOSZENIA     25. 10. 2019    NIEDZIELA   30 zwykła

– O 14.00 dodatkowa Msza św.; o 16.00 Nabożeństwo Różańcowe i Msza Św. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na misje.

– W liturgii tygodnia: w środę Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; w Nowenna; w  czwartek Adoracja; w sobotę   zakończenie nabożeństw różańcowych. Bóg zapłać wszystkim grupom dzieci, młodzieży i dorosłych, które przewodziły w poszczególnych dniach modlitwie różańcowej;
W niedzielę  Uroczystość Wszystkich Świętych; Msze św. jak w każdą niedzielę oraz dodatkowa Msza św.  o 14.00.
Zgodnie z zarządzeniem bpa Ordynariusza nie będzie procesji na cmentarz. Towarzystwo Pomocy im.  św. Brata Alberta jak co roku przeprowadzi kwestę na  cmentarzu.

–  Przez cały listopad możemy uzyskać odpust zupełny – ogłosił to papież Franciszek. Warunki: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwy przypisane i nawiedzenie pobożne cmentarza.  
Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w tym tygodniu.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11:30  poprowadzi róża św.Kazimierza. Składka na Seminarium Duchowne.

– Bardzo prosimy przy porządkowaniu grobów segregować śmieci; szkło i plastyk do pojemników, natomiast wszystkie inne odpady obok. Bardzo prosimy, by nie wyrzucać śmieci w inne miejsca. Przypominamy, że kabina sanitarna Toi Toi usytuowana obok śmietnika na cmentarzu jest czynna cały rok.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Wiater Anna, Zawiło Barbara, Mikrut Teresa, Baran Aneta, Tadla Danuta, Stochla Danuta, Krupa Janusz, Wyskiel Jadwiga.

Urząd Miejski w Tyczynie przypomina o obowiązku spisania się rolników.

       Można to zrobić przez internet, telefon lub w Urzędzie Miejskim.

       Apelujemy by nie czekać do 30 listopada . Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

        OGŁOSZENIA     18.10. 2020         NIEDZIELA   29   zwykła

    – Rozpoczynamy Tydzień Misyjny;  w przyszłą niedzielę składka na misje.

– O 14.00 będzie dodatkowa Msza św; 0 16.00 Nabożeństwo Różańcowe i Msza Św. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.

– Dziś czynna Poradnia Rodzinna dla narzeczonych.

– W liturgii tygodnia we wtorek Św. Jana  Kantego; środę Nowenna połączona z Różańcem; w  czwartek Św. Jana Pawła II,  Adoracja.

– W przyszłą niedzielę rocznica poświęcenia kościoła; różaniec o 11,30 poprowadzi róża Św. Kingi.

– W tym tygodniu spotkania w grupach Młodzieży do bierzmowania.

– Od przyszłej niedzieli zmiana czasu na zimowy. Śpimy godzinę dłużej.

– Są wyłożone karteczki na „Wypominki”. Składamy je w zakrystii.

– W związku z nowymi obostrzeniami w naszym kościele może być obecnych do 100 osób. Obowiązuje zakrywanie maseczką usta i nos.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Urban Jadwiga, Kusz Danuta, Szymkowicz Leszek, Skowrońska Helena, Paluch Rafał, Makara Zofia, Leśniak Marta.

—————————

W związku z najnowszymi decyzjami władz państwowych zaostrzającymi reżim sanitarny Biskup Rzeszowski przekazuje następujące wytyczne, do których należy się stosować, i o których należy poinformować wiernych:

1. Wszyscy mają obowiązek respektować ograniczenia dotyczące liczby wiernych mogących przebywać    w danej świątyni.

2. Osoby chore, starsze i zagrożone nie mają obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele           i święta nakazane.

3. Osoby zdrowe, które pozostają aktywne zawodowo i wypełniają swoje obowiązki w dni powszednie, co do zasady nie są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta.

4. Wierni, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie spełnić obowiązku niedzielnego (np. z powodu zbyt małej liczby miejsc dostępnych w kościele), powinni postarać się uczestniczyć w Eucharystii w dzień powszedni lub przynajmniej poświęcić odpowiednią ilość czasu na adorację eucharystyczną.

Korzystając z okazji zbliżającego się liturgicznego święta św. Łukasza Ewangelisty, Ksiądz Biskup poleca   w modlitwie opiece tego świętego Patrona wszystkich pracowników Służby Zdrowia. Otacza także modlitwą i duchowym wsparciem wszystkich chorych i cierpiących. Wzywając orędownictwa naszej Matki i Królowej oraz wstawiennictwa naszych świętych Patronów, udziela wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

           OGŁOSZENIA     11. 10. 2020    NIEDZIELA   28   zwykła

– Dzisiaj przeżywamy XX Dzień Papieski, Bóg zapłać za ofiary na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.

– W tygodniu różaniec o 17. 30 Po nim Msza św.

– We wtorek Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy o 17, 30 procesją różańcowa, po niej Msza św. Będzie to ostatnie nabożeństwo w tym roku. Serdecznie zapraszamy.

– W środę Dzień Edukacji Narodowej, zapraszamy wszystkich  Nauczycieli na  nab. Różańcowe, Mszę św.  i spotkanie formacyjne.

– W środę Nowenna, w czw. Adoracja,  w pt. Koronka do Bożego Miłosierdzia; w tym dniu wypada  42 rocznica wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

– W przyszłą niedzielę Różaniec o 11.30 poprowadzi róża Św. Faustyny. Składka na renowację świątyni. Rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. artykuł: o nowej encyklice papieża Franciszka; o niezwykłym 15 latku Carlo, którego beatyfikacja odbyła się wczoraj; o  Dniu Papieskim.

– W najbliższy wtorek, 13 października Ksiądz Biskup Kazimierz Górny otrzyma godność doktora honoris causa Uniwersytetu Rzeszowskiego Uroczystość odbędzie się w kościele akademickim pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 9.00. Prosimy

   o modlitwę w intencji Biskupa Kazimierza oraz całego środowiska akademickiego.

–  Przypominamy i prosimy, aby zakrywać maseczką usta i nos.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu; w poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Cygan Piotr, Sondej Agnieszka, Zawada Ewa, Socha Danuta, Karpeta Bożena, Szawara Patrycja, Adamczyk Anna, Ślączka Stanisława. 

–   Dziś czynna Biblioteka Parafialna po  7. i 9.

– Urząd Miejski w Tyczynie przypomina o obowiązku spisania się rolników.

       Można to zrobić przez internet, telefon lub w Urzędzie Miejskim.

       Apelujemy by nie czekać do 30 listopada .

       Wszelkie informacje udzielane są w Urzędzie Miejskim w Tyczynie.

        OGŁOSZENIA     04. 10. 2020    NIEDZIELA  27   zwykła

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca; zmiana tajemnic różańcowych po mszach św. o 7.00 i o 9.00. Składka na Seminarium Duchowne. O 16.00 Różaniec i po nim Msza św. W tygodniu Nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.30  po nim Msza św.

– W liturgii tygodnia: w poniedziałek Św. s. Faustyny; w środę NM Panny Różańcowej, Nowenna; w czwartek Adoracja.

– W poniedziałek spotkanie dla Parafialnego Zespołu Caritas.

– W tym tygodniu we wtorek, środę i czwartek spotkania w grupach Młodzieży do bierzmowania.

– W  przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XX Dzień Papieski. Wzorem lat ubiegłych  przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej a niezamożnej  młodzieży. Proszę o posługę w tej zbiórce LSO. Różaniec o 11.30 – róża Św. Anny.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in. o ekologii i Św. Franciszku z Asyżu; a także o Bieszczadach, po których wędrował Św. Jan Paweł II.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po  Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących  rodzin: Kawalec Małgorzata, Jacek Agnieszka, Ciupak Joanna, Michalak Dorota, Wójcik Anna, Kaplita Barbara, Ruszała Jadwiga, Błędniak Małgorzata, Skoczylas Barbara, Stecko Genowefa, Płodzień Jadwiga, Skiba Grażyna.

-Odwiedziny chorych – ks. Mateusz w sobotę (10 X) od godz. 8:00.

          OGŁOSZENIA     27. 09. 2020    NIEDZIELA   26   ZWYKŁA

– Dziś na Mszę św. o 16.00 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do I Kom. Św. wraz z rodzicami. Będzie poświęcenie różańców i wręczenie Dzieciom. Po Mszy spotkanie z rodzicami tych dzieci.

– W liturgii tygodnia: w poniedziałek Św. Wacława; we wtorek Święto  Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w środę Św. Hieronima, Nowenna; w czwartek Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Adoracja; w piątek  Świętych Aniołów Stróżów.

– Od czwartku rozpoczynamy Nabożeństwo Różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.30  po nim Msza św. a w niedziele o 16.00. Zapraszamy wszystkich. Dzieci otrzymają specjalne naklejki. Na tablicy ogłoszeń są wyznaczone grupy prowadzące w danym dniu Różaniec.

– We wtorek spotkanie dla Bractwa Świętej Trójcy.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek  i sobota miesiąca. Spowiedź w te dni od 17.00. Odwiedziny chorych: w sobotę od 8.00 ks. proboszcz i ks. Łukasz, natomiast ks. Mateusz tydzień później – 10 października.

–  Spotkania dla kandydatów do bierzmowania we wtorek, środę i czwartek. Prosimy o zapoznanie się z listą wywieszoną w gablocie i na stronie parafii.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Moniki. Będzie to pierwsza niedziela miesiąca – zmiana taj. Różańcowych, składka na seminarium Duchowne.

– Bóg zapłać za dzisiejszą zbiórkę do puszek na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach; LSO dziękujemy za pomoc w tej zbiórce.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in. temat numeru o Św. Ojcu Pio; jest też nowy numer WPIS oraz nowy numer Dobrych Nowin do wzięcia.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących  rodzin: Bober Bernarda, Stec Alicja, Surmacz Justyna, Dolecka Dorota, Czopek Anna, Podgórska Krystyna, Burz Ewa, Smalarz Alicja, Dul Halina

 –   Dziś czynna Biblioteka Parafialna po  7.00 i 9.00

               OGŁOSZENIA     20. 09. 2020    NIEDZIELA  25  zwykła

– Dzisiaj Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Ofiary do puszki na radio Via.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.

– Episkopat Polski prosi o zbiórkę do puszek w przyszłą niedzielę na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach na wyspie Lesbos.  LSO prosimy

  o pomoc w tej zbiórce.

– W liturgii tygodnia; w poniedziałek Św. Mateusza Ap i Ew.; w środę

   Św. O. Pio, Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek Adoracja.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Barbary.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Korniak Bożena, Brzechowski Jan, Osetek Stanisław, Janaś Danuta, Krok Maria, Kocaj Krystyna, Chmurowski Marcin, Pięta Andrzej.

– W przyszłą niedzielę na Mszę św. o 16.00 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do I Kom. Św. wraz z rodzicami. Będzie poświęcenie różańców i wręczenie Dzieciom. Po Mszy spotkanie z rodzicami tych dzieci.

– Pielgrzymi do Starej Wsi złożyli ofiarę na Msze św. w następujących intencjach:  Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

1.  O dary Ducha Świętego i B. błog. na każdy dzień dla ks. Prob. i księży pracujących w naszej parafii i Sióstr Dominikanek

2. W intencji Dzieci, Młodzieży i Nauczycieli w nowym roku szkolnym oraz  wytrwanie przy Bogu i wartościach chrześcijańskich

3. O powołania kapłańskie i zakonne

4. O miłość, wierność i zgodę w naszych rodzinach, aby budowały swoje życie na wzór Chrystusa.

5. Za dusze w czyśćcu cierpiące nie mające znikąd pomocy.

Inne ogłoszenia:

  ~ Jest nowy numer miesięcznika „Apostolstwo Chorych”. Ofiara dowolna.

  ~ Sołtys Hermanowej zaprasza na  zebranie wiejskie – 25.09. (piątek) do Domu Ludowego w Hermanowej.

~- Bóg zpłać za pomoc Strażakom w peregrynacji Obrazu MB Solidarności.

~Dziś czynna Poradnia Rodzinna.

   OGŁOSZENIA     13.09.2020    NIEDZIELA  24  zwykła

– Jutro Nawiedzenie wizerunku MB Solidarności:  o 17.50 powitanie, następnie Msza św. różaniec i zakończymy Apelem Jasnogórskim. We wtorek Msza św. o 6.30 i przez cały dzień możliwość indywidualnej Modlitwy. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia; o 17.00 różaniec i pożegnanie.

– Dzisiejsza niedziela rozpoczyna X Tydzień Wychowania pod hasłem „Budujmy więzi”.

– W liturgii Tygodnia: w Poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża św.; we wtorek NM Panny Bolesnej; w środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek Adoracja; w piątek święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy na Mszę św. o godz 18:00 i później czuwanie modlitewne przygotowane przez KSM i oazę. Prosimy o obecność również kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

– We wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy wszystkich chłopców od klasy III SP w wzwyż, którzy chcieliby rozpocząć służbę przy Ołtarzu w LSO.

– Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w  świątyni.

–  Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Barbary. Składka na remonty świątyni.

– Akcja Katolicka naszej diecezji zachęca do zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”. Również Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „ Tak dla rodziny nie dla gender” przygotował projekt międzynarodowej ustawy o ochronie rodziny. Można wesprzeć tę inicjatywę swoim podpisem przy wyjściu ze świątyni. Tematykę tę porusza w swoich artykułach dzisiejsze wydanie Niedzieli.

– Centrum Dziedzictwa zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa – dziś o 17.00 i w przyszłą niedzielę Rynek w Tyczynie.

 –  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Bała Edward, Tucki Jan, Rysz Barbara, Krzanowska Maria, Serafin Krystyna, Fischer Róża.

    –   Dziś czynna Biblioteka Parafialna po  7. i 9.

    –   Apel Policji:  Komenda Miejska Policji w Rzeszowie informuje o zagrożeniach związanych z grupą przestępstw, których ofiarami najczęściej padają osoby starsze; są to metoda na wnuczka lub na policjanta; polegających na podawaniu się za członków rodziny lub pracowników różnych służb – policji, sanepidu, przychodni czy urzędu miasta. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Miejmy zasadę ograniczonego zaufania.

          OGŁOSZENIA  06. 09. 2020    NIEDZIELA XXIII  ZWYKŁA

–  Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca;  Zmiana Taj. Różańcowych  po  7.00 i 9.00; składka na Seminarium Duchowne.

– W liturgii tygodnia: we wtorek Święto Narodzenia NMP (MB Siewnej);

  w  środę Nowenna; w czwartek Adoracja Najśw. Sakr. Będzie to równocześnie adoracja diecezjalna, która w tym tygodniu przypada na nasz dekanat; w sobotę NMP Rzeszowskiej – Kustosz Sanktuarium Pani Rzeszowa zaprasza do udziału w uroczystościach ku czci Patronki Miasta. Szczegółowy program znajduje się na plakacie.

– We wtorek zapraszamy Ministrantów i Lektorów na Mszę św. i spotkanie.

– W piątek zapraszamy Dzieci i Młodzież od kl. VI na Mszę św. i spotkanie. Dzieci zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 10.15.

KSM zaprasza na spotkania młodzież od 7 klasy w piątki po Mszy wieczornej. (spotkania na starej plebanii)

– Nabożeństwo fatimskie w przyszłą niedzielę będzie po Mszy św. o 16.00 czyli ok. 16,45; Różaniec o 11,30 poprowadzi róża MB Nieust. Pomocy.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m. in. art. o Parafii jako drugim domu; o bieszczadzkich lasach i ciekawych sprawach rodzinnych.

– 14.09 (poniedziałek) będziemy przeżywać Nawiedzenie parafii przez obraz M B Robotników Solidarności. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę  prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Kołodziej Lidia; Żuk Magdalena, Piotrowska Dorota, Trzyna Edyta, Fil Justyna, Lubas Małgorzata, Cisło Zofia, Pietrucha Edward, Bała Edward, Piotrowski Paweł, Dul Grzegorz.

              OGŁOSZENIA  30. 08. 2020    NIEDZIELA XXII  ZWYKŁA

– Msza św. o 16.00 połączona dziś z Nieszporami.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota  miesiąca; spowiedź codziennie przed Mszą św. od 17.30 a w piątek od 17.00.

– W pierwszą sobotę września  przypada kolejna rocznica śmierci ks. Stanisława Króla długoletniego naszego Proboszcza. W tym dniu wyrusza kolejna 293 Piesza Pielgrzymka do Starej Wsi; gromadzimy się o 4.45 w kościele i po modlitwie wyruszamy. Zasady bezpieczeństwa podane na stronie.

– Msza święta inaugurująca rok szkolny 2020/2021  o godz. 9:00 w dniu

 1 września 2020 r. (wtorek). Uczniowie szkoły podstawowej w tym dniu spotkają się z wychowawcami:

·        klasy I, II i III                    –        godz. 8:00 ul. Pułanek 4

·        klasy IV i V                       –        godz. 10:15 ul. Pułanek 4

·        klasy VI, VII i VIII           –        godz. 10:15 ul. Grunwaldzka 31

– W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, Adoracja;  składka na Seminarium Duchowne; zmiana tajemnic różańcowych; Różaniec w przyszłą niedzielę prowadzi róża Św. Elżbiety.

– Odwiedziny duszpasterskie chorych  ze względu na Pielgrzymkę do Starej Wsi będą przeniesione na drugą sobotę września czyli 12 od godz. 8.00.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli polecamy Dodatek Europa Christi;  dodatek liturgiczny, art. o początku II wojny światowej, o arcbp. Ignacym Tokarczuku – powierniku Solidarności i inne ciekawe materiały.

– W piątek zapraszamy wszystkie grupy: dzieci, młodzieży i dorosłych na Mszę św. która rozpoczyna nowy rok formacyjny.

– Zmiany personalne u Sióstr Dominikanek: na nowe placówki zostały przeniesione: S. przełożona Sergiusza i S. Teresa. Przybyły na ich miejsce: S. Przełożona Grzegorza i S. Kanizja. Wszystkim Siostrom dziękujemy za posługę w naszej Wspólnocie i życzymy Szczęść Boże.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  W poniedziałek po Mszy wieczornej i w piątek  prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Paciorek Halina, Patruś Justyna, Sowa Renata, Kuś Lucyna, Fornal Bożena, Pelc Danuta, Zapał Danuta, Nędza Janina, Kotula Mirosława.

      OGŁOSZENIA     23. 08. 2020    NIEDZIELA XXI  ZWYKŁA

– Dzisiaj dzień dziękczynienia za plony- Dożynki Gminne; o 16.00 Msza św. następnie dalszy program uroczystości przy Centrum Dziedzictwa.

– W tym tygodniu w liturgii; w poniedziałek Św. Bartłomieja; w środę urocz.  liturgiczna NMP Częstochowskiej, Nowenna; w czwartek Św. Moniki, wieczorem Adoracja; w piątek Św. Augustyna a sobotę wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m. in. relację z koncertu ku  czci Św. JP II; art. lekarze o Komunii św. na rękę; dodatek Ekologia w rodzinie oraz materiały- Sprawy rodzinne.

– Na stronie Szkoły Podstawowej znajdują się informacje o podręcznikach i ćwiczeniach do lekcji religii. Bardzo prosimy rodziców aby zakupili książki potrzebne ich dzieciom przed rozpoczęciem roku szkolnego.

– Na tablicy ogłoszeń zaproszenie: na Dożynki diecezjalne do Katedry;  na Odpust do Hyżnego; na studia do medycznej szkoły policealnej.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w piątek prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: ul. Orzeszkowej: Król Joanna, Tłuczek Tomasz, Zdziarski Michał, Nicpoń Lidia, Kotula Joanna, Baran Czesława, Barć Małgorzata, Starzak Agata,  Sowa Iwona, Wróbel Barbara,

            OGŁOSZENIA     16. 08. 2020    NIEDZIELA XX  ZWYKŁA

– W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy wspominać: w poniedziałek Św. Jacka; w środę  Św. Bernarda, Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w w czwartek Adoracja; piątek  Św. Piusa X, nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia; w sobotę NMP Królowej.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty oraz na Liban.

– Dożynki Gminy Tyczyn rozpoczną się w przyszłą niedzielę 23/08 Mszą św.

  o 16.00. Szczegółowy program Dożynek na tablicy ogłoszeń.

– Różaniec w przyszłą niedziele  o 11,30 poprowadzi róża Św.Teresy.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m. in. ciekawe art. o 100 rocznicy „cudu nad Wisłą”; o historii „Solidarności na Podkarpaciu”.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w piątek prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Burz Tomasz, lassota Alfred, Zawada Justyna, Smagała Magdalena, Kościółek Andrzej, Orzech Grażyna, Kopaczyńska Krystyna, Kamińska Urszula, Skoczylas Zofia, Burz Zofia.

             

   

    –

  OGŁOSZENIA     09. 08. 2020    NIEDZIELA XIX  ZWYKŁA

– W czwartek (13 sierpnia) Nabożeństwo Fatimskie, serdecznie zapraszamy.

– W liturgii tygodnia: w poniedziałek Święto Św. Wawrzyńca; we wtorek Św. Klary; w środę Nowenna; w czwartek Adoracja; w piątek  Św. Maksymiliana Kolbe; w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NM Panny; poświęcenie  owoców, ziół i kwiatów; Msze Św. jak w każdą niedzielę; Ojcowie Dominikanie z Borku Starego zapraszają na Odpust. Szczegóły na plakacie w gablocie.

– W najbliższą niedzielę składka na remont naszej świątyni. Różaniec w przyszłą niedziele  o 11.30 poprowadzi róża Św. Cecylii.

 Biskup Jan Wątroba zalecił, aby niedziela 16 sierpnia była Dniem Solidarności z Libanem. Po wszystkich mszach zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek. Prosimy o pomoc w zbiórce służbę Ołtarza.

    –  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy i w piątek prosimy o pomoc parafian z  bloku przy ul. Pułanek: Bijoś Józefa, Mazurek Ewa, Bednarz Eugeniusz Bączkowski Jaromir, Werner Marta, Ochał Lucyna, Anna Murias, Kwolek  Arkadiusz, Czebotar Danuta Stokłosa Kazimiera.

– Młodzieży, która ukończyła klasę VII przypominamy o składaniu deklaracji do bierzmowania w kancelarii lub zakrystii.

– W dzisiejszej “Niedzieli” warto przeczytać o “Wojnie światów” i upadku cywilizacji miłości; o historii Świątyni Hagia Sophia oraz tegorocznym pielgrzymowaniu;

       Dziś czynna Biblioteka Parafialna po  7.00. i 9.00

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o przestrzeganie zaleceń sanitarnych

W ostatnich dniach docierają do nas informacje o wzroście zakażeń koronawirusem.

W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych.

Apeluję do kapłanów, aby przypominali uczestnikom zgromadzeń religijnych o tym obowiązku oraz by stwarzali wiernym możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę, według szczegółowych przepisów diecezjalnych.

Dziękuję za konsekwentne i sumienne przestrzeganie zaleceń w ostatnich miesiącach, dzięki czemu parafie – choć w trudniejszych warunkach – mogą dalej, bez przeszkód prowadzić swoją aktywność duszpasterską i służyć nam wszystkim.

Wakacyjny czas sprzyja wypoczynkowi, podróżowaniu i spotkaniom z najbliższymi, może on jednak osłabić naszą czujność. Epidemia się nie skończyła i dlatego – w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych – proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych.

Na dalszy czas wypoczynku i pracy wszystkim z serca błogosławię,

+ Stanisław Gądecki

       —————————————————————————————————

OGŁOSZENIA     02. 08. 2020    NIEDZIELA 18  ZWYKŁA

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca; Adoracja Najśw. Sakramentu; Zmiana tajemnic różańcowych  po  7.00 i 9.00; składka na Seminarium Duchowne.

– W liturgii Kościoła będziemy obchodzić: we wtorek Św. Jana Vianney’a; w środę Nowenna; w czwartek Święto Przemienienia Pańskiego, Adoracja;  w sobotę Św. Dominika;

– W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. a w czwartek i w piątek od 17.00.

–  Różaniec w przyszłą niedzielę  o 11.30 poprowadzi róża Św. Weroniki.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać m.in. art. o Aniołach; art. dot. historii i rodziny a także o zmarłym niedawno wielkim kompozytorze i człowieku wielkiej wiary – Ennio Morricone.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w piątek prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Krzanowski Jan, Paściak Renata, Paśko Zofia, Jamróz Paweł, Jędrzejczyk Wiesława, Szetela Grzegorz, Leniart Renata, Bomba Katarzyna.

——————————————————————————————————————–

            OGŁOSZENIA     26. 07. 2020    NIEDZIELA 17  ZWYKŁA

– Dziś o 16.00 Msza św. połączona z Nieszporami. Przypominamy, że o  12.00 Msza św. za zmarłych i żyjących Żołnierzy AK z placówki „Topola”, złożenie kwiatów na cmentarzu; ciąg dalszy uroczystości w Domu Kultury.

– W liturgii tygodnia: w w środę Św. Marty, Nowenna ku czci MB;

    w czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu; w piątek Św. Ignacego Loyoli.

– W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca.

– W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych z racji pierwszej niedzieli miesiąca, Adoracja, składka na Seminarium Duchowne.

– Różaniec w przyszłą niedziele o 11.30 prowadzi róża Św. Krzysztofa.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać m.in.o zmarłym ostatnio Kard. Grocholewskim; o różnych uzależnieniach i formach pomocy; Kościelny alfabet pandemii i inne.

–  W związku z rozpoczynającym się sierpniem – miesiącem ważnych wydarzeń historycznych, Kościół prosi wszystkich  o świadectwo trzeźwości i abstynencji z motywów moralnych, wychowawczych i patriotycznych. 

– Ogłoszenie dla uczniów, którzy ukończyli klasę VIII: Na tablicy ogłoszeń zaproszenie do podjęcia nauki w szkole branżowej w Chmielniku, przygotowującej do zawodu Rolnik ekologicznej produkcji roślinnej i zwierzęcej. Bardzo dobre warunki. 

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w piątek  prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Such Anna, Zawada Bogumiła, Leniart Tadeusz, Szela Paweł, Kwiatkowska Ewa, Szela Paweł, Szela Wojciech, Krzanowska Maria.

Inne ogłoszenia: Dziś czynna biblioteka parafialna po 7. i 9.

Ogłoszenie sportowe: Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego serdecznie zaprasza do wsparcia naszego klubu w rundzie wiosennej sezonu 2020-2021 klasy okręgowej przez udział w meczach i kulturalnym kibicowaniu.

Naszym sportowcom życzymy zdrowia i udanego sezonu.

             OGŁOSZENIA     19. 07. 2020    NIEDZIELA XVI  ZWYKŁA

– Od dzisiejszej niedzieli obchodzimy XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Jego hasłem są słowa: „Umocnieni Eucharystią nieśmy Chrystusa”. Po Mszach błogosławieństwo pojazdów i modlitwa za kierowców.

– Dziś o 16.00 Msza św. połączona z Nieszporami; Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.

– W liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w środę  Św. Kingi, Nowenna;  

   w czwartek święto Św. Brygidy patronki Europy, Adoracja ; w piątek  Św. Marii Magdaleny; w sobotę Święto Św. Jakuba Apostoła oraz Św. Krzysztofa.

– 20 lipca (poniedziałek) br. przypada siódma rocznica ingresu biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej i objęcia rządów w naszej diecezji. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o naszym Pasterzu, wypraszając dla niego światło Ducha Świętego i potrzebne łaski.

–  Różaniec w przyszłą niedziele  o 11,30 prowadzi róża Św. Magdaleny.

–  W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. ciekawy wywiad z Przewodniczącym Episkopatu Polski;  o kulturze na drodze, o tajemnicy szczęścia z ok. wsp. Św. Brygidy.

– W najbliższą niedzielę: uroczystości upamiętniające 76 rocz. wyzwolenia Tyczyna: o 12.00 Msza św. za zmarłych i żyjących Żołnierzy AK z placówki „Topola”, złożenie kwiatów na cmentarzu; ciąg dalszy uroczystości w Domu Kultury. Burmistrz Tyczyna oraz Światowy Związek Żołnierzy AK i Dom Kultury serdecznie wszystkich zapraszają. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

– Także w przyszłą niedzielę będziemy gościć misjonarza z Odessy ks. Grzegorza Jelenia, po mszach będzie zbierał dowolne ofiary na misje.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek

   i w piątek po Mszy wieczornej prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin:  Gorzelec Anna, Szwed Genowefa, Dubczyk Jan, Szela Dorota, Zawada Bogumiła, Krzanowska Agnieszka, Czarnik Elżbieta, Leś Wojciech, Prędka Jadwiga, Data Grzegorz.               

                     OGŁOSZENIA     12. 07. 2020    NIEDZIELA 15  ZWYKŁA

– Słowo Biskupa rzeszowskiego na czas wakacji i Pielgrzymki…

– W liturgii tygodnia będziemy obchodzić: w pon. Nabożeństwo Fatimskie z racji 13 dnia miesiąca;  w środę Św. Bonawentury,  Nowenna ku  czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek wsp. NMP z Góry Karmel,  adoracja; w piątek nab. do B. Miłosierdzia;

– Różaniec w  przyszłą niedziele  o 11,30 prowadzi róża Św. Jadwigi; składka na remont świątyni.

– Od Przyszłej niedzieli rozpoczyna się XXI  Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa patrona kierowców pod hasłem „Umocnieni Eucharystią nieśmy Chrystusa”.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów. Przy gazetach będzie wystawiona puszka, do której kierowcy mogą wrzucać datki na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji  1 grosz za 1 kilometr.

– Bóg zapłać za przyjęcie Pielgrzymów na Jasną Górę, przygotowanie posiłków i prace porządkowe.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. artykuły o zagrożeniach ze strony sekt; o błog. Mariannie Biernackiej – patronce teściowych.

 – Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i terenu przykościelnego w ubiegłym tygodniu rodzinom Młodzieży, która wczoraj przyjęła  Sakrament Bierzmowania. Dziękuję też za dar ołtarza – ornaty złote.  W pon. po Mszy wieczornej i w piątek prosimy o pomoc z rodzin: Prędki Bogdan, Wiater Małgorzata, Prędka Bernadeta, Ligęza Beata, Such Anna, Hałoń Janina, Pasterz Ewa, Wiater Kazimierz, Lasota Anna, Hałoń Janusz.

Drodzy Diecezjanie!

Umiłowani Bracia i Siostry!

Lipiec i sierpień to miesiące wakacji, wypoczynku i urlopów. W naszej polskiej tradycji to także czas pielgrzymek. Tegoroczna, 43. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, z powodu stanu epidemii będzie miała nietypowy charakter. Fizycznie na Jasną Górę pójdzie tylko kilkudziesięciu księży, którzy codziennie będą się wymieniać na zasadzie sztafety, niosąc w ciszy intencje nas wszystkich. Wszystkich pozostałych zachęcam do duchowego pielgrzymowania.

Centralnym miejscem duchowego pielgrzymowania będzie Bazylika Ojców Bernardynów w Rzeszowie, gdzie codziennie będzie się modlić podczas Eucharystii inna grupa pielgrzymkowa. Będziemy się gromadzić również w kościele św. Krzyża w Rzeszowie na modlitwie różańcowej i na Apelu Jasnogórskim oraz w kościołach stacyjnych, w których będą się spotykać pielgrzymi z grup pielgrzymkowych. Zarówno nabożeństwa jak i specjalne audycje będą transmitowane przez Katolickie Radio „Via”.

W tym roku pójdziemy na Jasną Górę z hasłem „Niewiasto Eucharystii ucz świętowania”. Hasło nawiązuje do programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce skupionego na Eucharystii. Zachęcam wszystkich diecezjan do zwrócenia uwagi na przeżywanie przez Was niedzieli i samej Mszy św. W szkole Matki Bożej możemy się uczyć służby Panu Bogu, słuchania słowa Bożego i życia nim na co dzień. Proszę także o modlitwę w intencjach, które towarzyszą pielgrzymom od ponad czterdziestu lat: za Kościół, Ojca Świętego i Ojczyznę.

Wszystkim życzę udanych i bezpiecznych wakacji i urlopów. W związku ze stanem epidemii i ciągle obecnym ryzykiem zakażenia proszę o troskę o życie i zdrowie swoje i innych m.in. przez przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych.

Z serca Wam błogosławię!

              OGŁOSZENIA    05. 07. 2020    NIEDZIELA 14  ZWYKŁA

– Dzisiaj pierwsza niedziela lipca; Adoracja Najśw. Sakramentu; zmiana tajemnic różańcowych; składka na Seminarium duchowne.

– W liturgii kościoła będziemy obchodzić: w środę Św. Jana z Dukli; Nowenna ku czci MB; w czwartek Adoracja; w sobotę Św. Benedykta patrona Europy.

– W najbliższą sobotę o godz. 18.00  Młodzież z naszej parafii oraz z Hermanowej

    i Kielnarowej przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Bpa Ordynariusza. Z tego względu nie będzie w sobotę Mszy niedzielnej. Spowiedź dla tej Młodzieży będzie w piątek o 17.00.

– Jutro (poniedziałek) będziemy gościć Pielgrzymów z diec. Przemyskiej. Przybędą

   ok. 12.00. Bóg zapłać za przygotowanie dla nich posiłku.  

–  Różaniec w przyszłą niedzielę  o 11,30 prowadzi róża  Św. Katarzyny.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę do puszek na powodzian, także Służbie Liturgicznej za pomoc w tej kweście. Przy tej okazji pragniemy podziękować wszystkim za wzajemną pomoc w usuwaniu skutków powodzi zwłaszcza naszym Strażakom.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. art. nt. Jak pogodzić wiarę z magią

    i zabobonami,  oraz z różnymi przesądami.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek  po Mszy wieczornej  i w piątek  prosimy o pomoc parafian z  rodzin Młodzieży, która przyjmie Sakrament Bierzmowania.

             OGŁOSZENIA    28. 06. 2020    NIEDZIELA 13  ZWYKŁA

– Dzisiaj o16.00 Nab.  czerwcowe i Msza św. 

– Jutro (poniedziałek) uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą o 6.30; 9.00; 18.00. Składka w tym dniu na rzecz Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.

– W środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek Adoracja.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. a w czwartek i piątek od 17.00. W czwartek zapraszamy szczególnie młodzież z indeksami.

– W przyszłą niedzielę Adoracja, zmiana taj. Różańcowych, składka na Seminarium;  Różaniec o 11,30 poprowadzi  róża Św. Kazimierza.

– Także w przyszłą niedzielę Caritas diecezji organizuje zbiórkę do puszek dla poszkodowanych w ostatnich powodziach. Prosi o to Bp Rzeszowski. O pomoc w tej zbiórce proszę Służbę Liturgiczną.

– Odbyło się spotkanie dla klas VII dotyczące bierzmowania. Wypełnione deklaracje prosimy składać w kancelarii lub zakrystii. Przy gazetach są wyłożone deklaracje dla osób nieobecnych na spotkaniu.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. art. Jakie będą Pielgrzymki w tym roku; dodatek Europa Christi oraz różne porady; Jest też nowy numer WPIS oraz Dobre Nowiny.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu rodzicom  Dzieci pierwszokomunijnych, które  miały wczoraj pierwszą Kom Św. Dziękujemy za dar z okazji I Kom. – są to białe obrusy na wszystkie ołtarze w naszym kościele. We wtorek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin:Lech Arkadiusz, Szczerba Roman, Szczerba Marlena, Drążek Teresa, Drążek Zdzisław, Baran Anna, Dziopak Bernadeta, Sarna Agata, Wepsięć Grzegorz, Baran Jan, Kopiec Ewa.

     Dziś czynna Biblioteka Parafialna po  7. i 9.

                            OGŁOSZENIA     21. 06. 2020   NIEDZIELA 12  ZWYKŁA

– Dzisiaj o 16.00 Nab.  czerwcowe i Msza św.  Dziś także wznawia się spotkania w Poradni Rodzinnej. Zapraszamy Narzeczonych na godz. 12.45.

– W liturgii Kościoła: w środę  Narodzenie Św. Jana Chrzciciela; Nowenna do MB Nieust. Pomocy;

–  Różaniec w przyszłą niedzielę  o 11:30 poprowadzi róża Św. Kingi.

– W dzisiejszym numerze “Niedzieli” znajdziemy m.in. art. na temat 100 rocznicy urodzin św. J P II, w tym świadectwo Arturo Marii – fotografa papieskiego o dwukrotnym cudownym ocaleniu papieża.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.

     – 6 lipca (poniedziałek) będziemy  gościć  Pielgrzymów na Jasną Górę z Archidiec. Przemyskiej. W tym roku z wiadomych względów będzie mniej pielgrzymów – 150. Prosimy by już pomyśleć o przygotowaniu dla nich posiłków.

Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 11 lipca o godz. 18:00. W najbliższą środę odbędzie się spotkanie i próba dla kandydatów. Prosimy przyjść na Mszę o 18:00.

– We wtorek na godz. 18:00 na spotkanie wstępne dotyczące bierzmowania prosimy młodzież kończącą klasę 7.

– W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu.

– w piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. o godz. 18:00;  zapraszamy nauczycieli, uczniów, rodziców oraz członków parafialnych grup i stowarzyszeń.

– w piątek o godz. 16:30 spowiedź dzieci przed I Komunią św.

– W dniach 1 i 2 lipca 2020 r. odbędzie się 83. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę. Nie organizuje się wyjazdów dekanalnych. Organizatorzy zapraszają do duchowej łączności za pośrednictwem Telewizji TRWAM. Program na załączonym plakacie w gablocie.

– Informujemy, że Biskup Rzeszowski wydał dekret zakazujący ks. Grzegorzowi Bliźniakowi i wszystkim pozostałym członkom Stowarzyszenia Misjonarzy Jezusa Miłosiernego z siedzibą w Tyczynie, ul Potoki 16, prowadzenia na terytorium diecezji rzeszowskiej jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej, a zwłaszcza przepowiadania Słowa Bożego i sprawowania sakramentów świętych.  Zakaz ten wynika z faktu, że biskup diecezji w Łucku (Ukraina), który najpierw wydał zgodę  na powstanie Stowarzyszenia, po konsultacji ze Stolicą Apostolską zdecydował o rozwiązaniu tego Stowarzyszenia.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu rodzicom  Dzieci pierwszokomunijnych, które  miały wczoraj pierwszą Kom Św. W tym tygodniu prosimy rodziców Dzieci następnych trzech grup.   

              OGŁOSZENIA     14.06.2020   NIEDZIELA 11  ZWYKŁA

– Dzisiaj o godz. 12.00 procesja eucharystyczna.

-O godz. 16:00 nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa.

– W liturgii Kościoła: W środę Św. Alberta Chmielowskiego; Nowenna do MB Nieust. Pomocy; w czwartek o 18.00 zakończenie tradycyjnej Oktawy Bożego Ciała; błogosławieństwo dzieci, ziół i wianków. Adoracja do godz. 20.00.

W piątek urocz. Najśw. Serca P. Jezusa (nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych).

W sobotę wsp. Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

W piątek o godz. 16:30 spowiedź dzieci przed I Komunią św.

–  Różaniec w przyszłą niedzielę  o 11:30 prowadzi róża Św. Barbary.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. rzeszowski dodatek Niedzieli prezentuje wszystkich nowowyświęconych księży diecezji; ważny też temat: „Bezpieczny Senior czyli jak nie dać się oszukać”.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu rodzicom  dzieci pierwszokomunijnych, które  miały wczoraj pierwszą Kom Św. W tym tygodniu prosimy rodziców Dzieci następnych trzech grup. 

Dziś czynna Biblioteka Parafialna po  7. i 9.

          OGŁOSZENIA     07. 06. 2019    NIEDZIELA X  ZWYKŁA

              UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 

                               ODPUST  PARAFIALNY

– Dziś przypada Odpust Parafialny; na Mszy św. o 12.00 będzie procesja wokół kościoła. Bóg zapłać ks. Andrzejowi Tokarzowi wikariuszowi z Cmolasu za głoszenie homilii.

– Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana taj. różańcowych. Składka na cele diecezjalne.

– W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. będą jak w niedziele. Nie będzie procesji przez miasto tylko wokół kościoła po Mszy o 12.00. Prosimy na tę godzinę także dzieci, które w tamtym roku miały I Kom. Św. Będzie to ich rocznica tej I Komunii św.  W czasie procesji obowiązują nas maseczki podobnie jak w kościele. W czasie oktawy Bożego Ciała będzie procesja wokół kościoła.

– W środę Nowenna ku czci M B; w sobotę Św. Antoniego z Padwy. W sobotę także nab. Fatimskie. Różaniec odmówimy przed Mszą św. a po Mszy będzie procesja z Najśw. Sakramentem.

– Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na „Biały Tydzień”.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać o uroczystości Bożego Ciała; są sylwetki nowo-wyświęconych Diakonów naszej diecezji; i inne art.

 – Zapraszamy do uczestnictwa w Koncercie Jednego Serca Jednego Ducha on-line w Uroczystość Bożego Ciała, 11 czerwca br., o godz. 19.30 w Telewizji Trwam i w Internecie (You tube, Facebook). Koncert „na żywo” w Parku Sybiraków w Rzeszowie jest zaplanowany na 20/09  2020 r. o godz. 18.

– Różaniec w przyszłą Niedzielę o 11,30 poprowadzi róża Św. Cecylii.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu rodzicom  Dzieci pierwszokomunijnych, które  miały wczoraj pierwszą Kom Św. W tym tygodniu prosimy rodziców Dzieci następnych trzech grup.  

PORADNIA RODZINNA OD CZERWCA CZYNNA JAK PRZED PANDEMIĄ.

       OGŁOSZENIA   31. 05. 2020   Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

–  Nabożeństwo majowe dziś o 16:00 – po  nim Msza św. i spotkanie dla Młodzieży w ramach kursu przedmałżeńskiego.

– Nowe rozporządzenia znoszą limit uczestników Mszy św. i nabożeństw. Obowiązuje natomiast nadal noszenie maseczek zakrywających usta i nos. W związku z tym od przyszłej niedzieli wracamy do porządku Mszy św. w niedziele jak przed pandemią. Nie będzie Mszy o 14.00.

– Z dniem 6 czerwca 2020 r. zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa  we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.

– W czerwcu szczególnie czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Od poniedziałku  po Mszy św. będzie odmawiana Litania do NSPJ a w niedziele o 16.00 Litania śpiewana.

–  Dzisiejsza niedziela kończy okres wielkanocny. Spowiedź wielkanocna jeszcze możliwa do niedzieli Trójcy Świętej.

– Jutro Święto N. M. Panny Matki Kościoła. Msze św. o 6:30; 9:00 i 18:00
– We wtorek Święto poświęcenia Katedry rzeszowskiej.

– W środę  Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym.

– W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

– W tym tygodni I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. a w czwartek i piątek od godz. 17.00.
Odwiedziny chorych planujemy dopiero po wakacjach. W razie potrzeby zawsze można poprosić i umówić się telefonicznie.  

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11:30 poprowadzi róża Św. Weroniki.

– W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; to u nas drugi odpust parafialny. Jest to też patronalne święto Bractwa Trójcy Świętej. Nie będzie tradycyjnej  procesji.

– Od poniedziałku kancelaria parafialna czynna jak przed pandemią; przed wejściem jest instrukcja dot. zachowania ostrożności.

– Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer WPIS oraz Dobre Nowiny. Caritas przesyła foldery z Litanią do Św. Jana Pawła II.

– Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Przez kolejne tygodnie w czerwcu prosimy o pomoc rodziców Dzieci pierwszokomunijnych, które będą miały pierwszą Komunię Św. w soboty czerwca w grupach po pięcioro dzieci.

             OGŁOSZENIA   24. 05. 2020   Wniebowstąpienie Pańskie

– Dziś o 14.00 dodatkowa Msza św. ;  nabożeństwo majowe o 16.00 i Msza św. Po niej kolejne spotkanie – „kurs przedmałżeński.” W dni powszednie majówka o 17,30

Transmisja internetowa z naszej świątyni będzie w środę i w piątek. W niedziele transmisja Mszy o godz. 12.00.

 – Przez cały tydzień Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która wypada w przyszłą niedzielę i kończy okres wielkanocny.

– W środę Nowenna połączona z majówką a w czwartek Adoracja.

– We wtorek Dzień Matki. Wszystkim matkom wraz z modlitwą ślemy najlepsze życzenia.

– Przypominamy, że obowiązuje nas przykazanie kościelne o spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej: 3 przykazanie: „przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”. Ta możliwość została przedłużona do 7 czerwca czyli niedzieli Trójcy Przenajświętszej.

Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po  Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Staniek Robert, Baran Wilhelm, Bomba Marek, Hałoń Wacław, Para Marta, Salach Sylwia, Mazur Józefa, Wiater Anna, Dykiel Renata, Wójcik Monika.     

       OGŁOSZENIA  17. 05. 2020    NIEDZIELA VI  WIELKANOCNA

– Nabożeństwo majowe dzisiaj o 16.00 po nim Msza św. Po niej spotkanie dla Młodzieży uczestniczącej w tzw. kursie przedmałżeńskim.

– 18 maja br. (poniedziałek) o godz. 18 w katedrze rzeszowskiej będzie miało miejsce dziękczynienie w stulecie urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. W tym dniu będziemy również dziękować i modlić się w intencji naszych Księży Biskupów: Jana – z racji 20. rocznicy sakry biskupiej oraz Kazimierza – z racji 60. rocznicy święceń kapłańskich, a także w intencji Księdza Infułata Stanisława Maca w 60. rocznicę święceń kapłańskich.

– W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek  18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.

– W pon. wtorek i środę – Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i  błog. w pracy. Po Litanii odmówimy przewidziane modlitwy. Nie będzie procesji.

 – W piątek rozpoczęcie Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego.

– – W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

–  P

– 

    

      


     

0.


         

 

                                                  

                                                                                       

 

 

8.

                     

               

O