OGŁOSZENIA

          OGŁOSZENIA    03. 03. 2024   NIEDZIELA 3  Wielkiego Postu

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca; zmiana tajemnic różańcowych, składka na Wyższe Seminarium Duchowne;  o 15.30 Gorzkie Żale z wystawieniem Najśw. Sakramentu i kazaniem pasyjnym, następnie Msza św. i spotkanie dla  młodzieży w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa.

– We wtorek spotkanie dla Bractwa Świętej Trójcy.

– W środę Nowenna ku czci MB, w czwartek Adoracja.

–  W czwartek Droga Krzyżowa dla dzieci o 17,30, w piątek dla wszystkich

   o 17.30 oraz  o 20,00.

– W poniedziałek Św. Kazimierza. Pamiętajmy w modlitwie o Ks. B. Kazimierzu.

– W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Przewodniczył będzie przeor OO. Dominikanów z Borku St. O. Grzegorz Kluz. Msze św. z naukami ogólnymi jak w każdą niedzielę. Nauka dla Młodzieży pracującej o godz. 17.00. Plan rekolekcji na tablicy ogłoszeń. Różaniec o 11,30 poprowadzi róża Św. Katarzyny.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy m.in. ciekawy artykuł dot.          ruchu  Światło Życie czyli o Oazie z ok. rocznicy śmierci ks. Blachnickiego; jest też nowy numer WPiS oraz Dobre Nowiny do wzięcia.

–  W piątek Dzień Kobiet – pamiętajmy o nich w modlitwie.

– Dyrektor Przedszkola Świętej Rodziny z Nazaretu w Rzeszowie –Zalesiu zaprasza Rodziców dzieci w wieku 2,5-6 lat do do zapisów. Szczegóły na stronie internetowej przedszkola i ulotkach znajdujących się przy gazetach.Przypominamy o podobnych ogłoszeniach Szkoły Podstawowej

   i Przedzkola Sióstr Dominikanek w Tyczynie.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po mszy  wieczornej i  w sobotę prosimy o pomoc parafian z rodzin:  z ul. Baśniowej.

     OGŁOSZENIA    25. 02. 2023     NIEDZIELA  2  WIELKIEGO POSTU

– Dzisiaj o 15.30 Gorzkie Żale. Droga krzyżowa dla dzieci w tym tygodniu wyjątkowo będzie w środę o 17:30; dla wszystkich  w piątek  o 17.30

   i 20.00. Dziś kolejna katecheza dla Młodzieży.

– Bóg zapłać za dzisiejszą ofiarę do puszek na dzieło pomocy dla Kościoła

   w krajach misyjnych Ad Gentes. Puszki są przy wyjściu z kościoła.

– W środę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

– W czwartek Wieczór Uwielbienia połączony z Drogą Krzyżową sypaną piaskiem przez Katarzynę Perkowską. Oprawę muzyczną przygotuje Hubert Kowalski z chórem i orkiestrą, a partie solowe wykona Barbara Pospieszalska. Serdecznie zapraszamy. Godz. 18.00 Eucharystia, a o 19.00 Droga Krzyżowa.

– W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie od 17,30 a w piątek od 17,00.  Komunia św. dla chorych w sobotę od 8.00.

– W przyszłą niedzielę Adoracja; Zmiana taj. różańcowych; składka na Wyższe Seminarium Duchowne;   różaniec o 11,30 prowadzi róża Św. Kazimierza.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy m.in. ciekawe artykuły dot. Centrum Formacji Misyjnej, przygotowującym przyszłych misjonarzy; W Gościu Niedzielnym natomiast wspomnienie o bł. ks. Jerzym w 40 rocz. męczeńskiej śmierci.

– Ogłoszenie Przedszkola Sióstr Dominikanek: rekrutacja Dzieci do Przedszkola trwa od 1 do 22 marca. Kartę i wniosek należy pobrać ze strony internetowej Przedszkola. Inne szczegóły na tablicy ogłoszeń

– Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tyczynie ogłasza zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych – 6 latki oraz do  klas pierwszych. Szczegóły

   i dokumenty na stronie  szkoły lub w sekretariacie.

– Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na kurs Maria Magdalena. Panie, które dokonały zapisu zapraszamy na Mszę św rozpoczynającą te rekolekcje

   w piątek o 18.00.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po mszy  wieczornej i  w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin:  z ul. Sikorskiego nr 396-426.

          OGŁOSZENIA    18. 02. 2024   NIEDZIELA  1 Wielkiego Postu

– Dzisiaj o 15.30 Gorzkie Żale; o 17.00 Katecheza dla młodzieży przed sakramentem małżeństwa; Droga Krzyżowa dla dzieci  w czwartek o 17.30, dla wszystkich  w piątek  o 17.30 i 20.00.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną.

– We wtorek spotkanie dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

– W środę Nowenna ku czci M B Nieust. Pomocy; w czwartek Adoracja.

– W czwartek Święto katedry Św. Piotra Apostoła.

– Będzie wyłożona księga abstynencji, do której można się będzie wpisać.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 poprowadzi róża św.Św.Kingi.

–  Za tydzień w drugą niedzielę Wielkiego Postu będziemy przeżywać „Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami” pod hasłem „Z misjonarzami budujemy Kościół”. Będzie zbiórka do puszek przeznaczona na Dzieło Pomocy Misjonarzom „Ad Gentes”.

– Caritas przesyła baranki oraz paschałki, które można zapalić na grobach najbliższych w Wielkanoc. Są też skarbonki – jałmużna wielkopostna.

– Przypominamy że trwają zapisy na rekolekcje dla kobiet w naszej parafii które poprowadzą trzy wykwalifikowane w tym kierunku Panie z Lublina. Warsztaty i konferencje psychologiczno-duchowe odbywać się będą w domu kultury w Tyczynie. Zapraszamy do zapisów.

  – Już dziś zapraszamy na Wielkopostny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w ostatni czwartek lutego (29.02). Tym razem w innej formie. Po Mszy św. weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej sypanej piaskiem z muzyką na żywo. Chór i orkiestrę poprowadzi Hubert Kowalski, partie solowe wykona Barbara Pospieszalska, a mękę Pana Jezusa przedstawi piaskiem Katarzyna Perkowska. Serdecznie zapraszamy.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy m.in. ciekawy wywiad z przewodniczącym Episkopatu Włoch czy art.. Życie bez rąk. Jest nowy numer Apostolstwa chorych.  

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.   W poniedziałek po mszy wieczornej i  w sobotę prosimy o pomoc parafian z rodzin z ul. Sikorskiego numery 368-390.

          OGŁOSZENIA    11. 02. 2024   NIEDZIELA   6  Zwykła

– We wtorek spotkanie dla Zespołu Caritas i Duszpasterstwa Nauczycieli.

– W środę rozpoczynamy Wielki Post. 40 dniowy okres przygotowania do Świąt Paschalnych poprzez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego. Msze św. w Środę Popielcową będą o 6,30; 9.00 i 18.00. Post ścisły.

– W okresie W. Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej: w niedziele o 15,30  Gorzkie  Żale  z kazaniem pasyjnym.

– Droga Krzyżowa: w czw. o 17.30 dla dzieci, w pt. o 17.30 i 20.00.           

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 poprowadzi róża św. Faustyny.

– W przyszłą Niedzielę także (18.02) zapraszamy dzieci do I Komuni Świętej wraz z rodzicami na mszę o godzinie po Gorzkich Żalach, na której będzie poświęcenie  i wręczenie książeczek oraz krótkie spotkanie.

– W środę po mszy wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

– Od 1 niedzieli W. Postu będą prowadzone katechezy przedmałżeńskie dla młodzieży od 17 roku życia  tzw. „kurs przedmałżeński” o godz. 17.00

   w kościele. Zachęcamy młodzież do  skorzysta z tej możliwości.  

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy  m.in. o tematyce choroby, cierpienia w art. „Miłość jest podstawowym lekiem”; natomiast Gość  Niedzielny poleca nam kolejny numer specjalnego wydania na Wielki Post; jest też nowy numer WPIS.

– Zapraszamy na rekolekcje dla kobiet „Maria Magdalena”, które odbędą się od 1-3 marca w naszej parafii. Zapisy i informacje u p. Katarzyny Staniek, na plakacie i na stronie parafialnej.

– Przypomnienie, że nasz rodak prof. Robert Cieśla zaprasza dziś na koncert w Instytucie Muzyki w Rzeszowie o 17.00.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.

   W poniedziałek po mszy wieczornej i  w sobotę prosimy o pomoc parafian

  z rodzin z ul.Biesiadnej i  Sikorskiego numery od 336 do 366.

        (Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7, 9.)             

                     OGŁOSZENIA   04. 02. 2023   NIEDZIELA   5   Zwykła

– Dziś Adoracja, zmiana tajemnic różańcowych, składka na cele diecezjalne;

– W poniedziałek Św. Agaty, poświęcenie chleba i  soli, w środę Nowenna; w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu; w piątek  – kolejna rocznica śmierci ks. Franciszka Kwolka, naszego byłego proboszcza; w sobotę Św. Scholastyki.

– W niedzielę 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie MB z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego. My przenosimy obchód na sobotę; zapraszamy na Mszę św. w sobotę  na  9.00 wszystkich chorych, których stan zdrowia pozwala na przybycie do kościoła. Wcześniej – od 8,30 będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. Prosimy też o udzielenie chorym niezbędnej pomocy, by mogli przybyć na wspólną modlitwę. W czasie tej Mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych.

– W najbliższą sobotę ks. Łukasz będzie odwiedzał chorych, do których jeździ co miesiąc.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 prowadzi róża Św. Jadwigi.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli  m.in. art. Prawda o tabletce „dzień po”; jest nowe czasopismo- dwumiesięcznik Misyjne Drogi. Zachęcamy do lektury.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: z ul. Sikorskiego, wszystkie numery nieparzyste.

Inne ogłoszenia: Mamy zaproszenia: Dom Kultury zaprasza na koncert: dziś o 17.15; natomiast w przyszłą niedzielę 11.II. w Instytucie Muzyki w Rzeszowie odbędzie się koncert młodych śpiewaków i doktorantów prof. Roberta Cieśli. Wstęp wolny. godz. 17.00. ul. Dąbrowskiego 83. Serdecznie zapraszamy.

                         OGŁOSZENIA   28. 01. 2024   NIEDZIELA  4  Zwykła

    – Dzisiaj Msza św. o 16.00 połączona z Nieszporami.

– W liturgii Kościoła: w środę Św. Jana Bosko, Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy ; w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu; w piątek Święto Ofiarowania  Pańskiego – MB Gromnicznej. Msze św. będą o 6,30; 9.00 i 18.00. Na wszystkich mszach poświęcenie świec. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka z święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego) przeznaczona jest na klasztory kontemplacyjne w diecezji (Siostry Wizytki i Siostry Karmelitanki). Naszym Siostrom Dominikankom składamy najlepsze życzenia z tej okazji. Niech towarzyszy im Boża łaska i wspiera opieka Bogurodzicy. Szczęść Boże. Składka  na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji; w sobotę błog. jabłek z ok. wsp. Św. Błażeja;

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca; spowiedź w piątek od 17.00; odwiedziny duszpasterskie chorych w sobotę od 8.00 ks. prob. i ks. Wiktor, natomiast ks.Łukasz tydzień później.

– We wtorek spotkanie dla Bractwa Świętej Trójcy.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 prowadzi róża Św. Katarzyny.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli  m.in. art. Kiedyś nadejdzie starość ; jest nowy numer Dobre Nowiny do wzięcia.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: z ul. Kopernika wszystkie numery.

     –   Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7. i  9.

           OGŁOSZENIA    21. 01. 2024   NIEDZIELA   3   Zwykła

– Dziś Przegląd Kolędowy „Pójdźmy wszyscy do stajenki…”  . Rozpoczęcie Mszą św. o 16.00 po niej Koncert o 17.15 w Domu Kultury. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

– W liturgii Kościoła – w środę Św. Franciszka Salezego, Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła, zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Kościoła;  Adoracja; w piątek Św. Tymoteusza i Tytusa.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy m.in. art.;  o Orszaku Trzech Króli w Rzeszowie i w regionie; a także o roli Babci

 i Dziadka w rodzinie. 

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11,30 prowadzi róża Św. Kazimierza. Dziś natomiast Św. Kingi.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy św.  wieczornej   i w sob.  prosimy o pomoc rodziny  z ul. Zielone Zacisze wszystkie numery.

     – Zakończyliśmy wizytę duszpasterską-Kolędę. W tym roku druga połowa połowa parafii. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie. Bóg zapłać także za ofiary składane z tej okazji, które zostaną podzielone według zaleceń Synodu Diecezji Rzeszowskiej.     

         Na tablicy ogłoszeń:   Informacja o naborze do Szkoły Podstawowej      Sióstr Prezentek. Szczegóły na plakacie.

INNE OGŁOSZENIA

W sobotę 27 stycznia w katedrze rzeszowskiej odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe Rodziny Radia Maryja Diecezji Rzeszowskiej. Rozpocznie się ono o godzinie 12:00 celebracją Eucharystii pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Następnie spotkanie opłatkowe z ojcem z Radia w dolnym kościele. Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji w ramach ogłoszeń parafialnych, by jak najwięcej słuchaczy mogło uczestniczyć w tym wydarzeniu.

W niedzielę 21 stycznia 2024 r. zapraszamy do Katedry Rzeszowskiej na koncert kolęd w wykonaniu Katedralnego Chóru Chłopięco-Męskiego „Pueri Cantores Resovienses” pod dyrekcją Aleksandry Fiołek-Matuszewskiej. Koncert odbędzie się bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 12:00, podczas której także zaśpiewa Katedralny Chór Chłopięco-Męski „Pueri Cantores Resovienses”.

W dniach 22 i 23 stycznia br. zapraszamy do kościoła akademickiego św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie (al. Rejtana 21) na nabożeństwa i konferencje duchowe, które poprowadzi ks. Dominik Chmielewski SDB. 23 stycznia w adoracji będzie uczestniczył kapłański zespół muzyczny. Szczegółowe informacje na załączonym plakacie.

DD „Tabor” zaprasza do udziału w rekolekcjach dla małżeństw, narzeczonych i zakochanych. Rekolekcje odbędą się w dniach 2 – 4 lutego 2024 r. Szczegóły na załączonym plakacie.

            OGŁOSZENIA    14. 01. 2024   NIEDZIELA   2   Zwykła

– Dziś Msza o 16.00 połączona z Nieszporami.

– W środę Św. Antoniego; Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy.

– W czwartek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan; wieczorem Adoracja.

– w piątek urocz. Św. Józefa Sebastiana Pelczara głównego patrona diecezji rzeszowskiej; Koronka do Bożego Miłosierdzia.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli polecamy m.in. wspomnienie o śp. Abp Ignacym Tokarczuku  a  w Gościu Niedzielnym odpowiedź Watykanu na pytania  dot. ostatnich deklaracji pap. Franciszka.

– Dom Kultury zaprasza: Dziś o 13 wspólne kolędowanie; w przyszłą niedzielę na Przegląd Kolędowy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Rozpoczęcie Mszą św. o 16.00, po niej Koncert o 17.15.

-Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę o 8.00 prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin z ul. Laurowej blok nr 32 i 33 wszystkie numery.

     OGŁOSZENIA    07. 01. 2023   NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

– W liturgii – w środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy, w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu; w przyszłą niedzielę o 11,30 Różaniec prowadzi róża Św. Faustyny.

– W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli polecamy m.in. temat numeru:

   Po co Kościołowi święci oraz Europę nawróciły kobiety; Gość Niedzielny m.in. o znaczeniu szkolnej katechezy.

–  Dom Kultury w Tyczynie zaprasza na wspólne kolędowanie z Dziećmi z przedszkola Sióstr, zespołem Tyczyniacy, kapelą Wojta Tycznera i Zespołem Szkół w Tyczynie; 14 stycznia o godz. 13.00.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę o 8.00 prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin z ul. Laurowej blok nr 31 wszystkie numery.

Inne ogłoszenia: komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: tylko do 12 stycznia trwa nabór wniosków o dofinansowanie dla rolników do wymiany dachu z azbestu.

        OGŁOSZENIA    31. 12. 2023   NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

–  Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i pierwszy dzień nowego 2024 roku.

–  W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.

– W środę Nowenna a w czwartek Adoracja.

– W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Składka na misje;  to także rocznica konsekracji Ks. Biskupa Kazimierza Górnego i Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Na Mszy o godz. 9.00 wystąpi zespół Tyczyniacy natomiast o 10.30 i 12.00 zespół Karczmarze; można będzie nabyć płytki

   z nagraniem kolęd.

– W przyszłą niedzielę o 11,30 różaniec prowadzi róża Św. Faustyny.

   –  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W piątek  prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: ul. Laurowa blok nr 30 wszystkie numery.

                      OGŁOSZENIA    Niedziela 4 Adwentu  24.12. 2023

 – Dziś nie ma o 16.00 Mszy św.  Wigilia Przed urocz. Bożego Narodzenia. Zwyczajowo w tym dniu nie spożywajmy pokarmów mięsnych. Pasterka o 24.00. Składka z Pasterki na Fundusz Obrony Życia. Godzinę przed pasterką odbędzie się rodzinne kolędowanie, na które serdecznie zapraszamy.

 –  W poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. do południa bez zmian. Nie będzie Mszy popołudniowej; podobnie w Święto  św. Szczepana.

    Na Mszy o 10,30 w Boże Narodzenie zakończenie  Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. 

– We wtorek Święto Św. Szczepana; poświęcenie owsa; składka na Seminarium Duchowne; w środę  Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty; poświęcenie wina; Imieniny Ks. bpa Ordynariusza Jana Wątroby. Pamiętajmy o nim w modlitwie; w czwartek Święto Świętych Młodzianków. 

– W najbliższą niedzielę Święto Świętej Rodziny. W czasie Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Prosimy, by małżonkowie byli  razem. Jes to ostani dzień starego roku. Nabożeństwo na zakończenie starego roku będzie na Mszyśw. o 16.00.

 – Dzisiejsze podwójne wydanie Niedzieli zawiera obrzęd wieczerzy wigilijnej, kalendarz i płytka z kolędami. Gość niedzielny w podwójnym wydaniu też   z płytką; Jest też nowy numer WPIS.  

–  W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 prowadzi róża Św. Anny.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.   W środę o 8.00

    i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: z ul. Laurowej domki, wszystkie numery.                     

         Życzenia na Pasterce;          

     Cicha noc święta noc.. narodzony Boży Syn…łamiąc się z Wami duchowo opłatkiem prosimy Boga Ojca, aby rozważanie tajemnicy Wcielenia Jego Syna rozpalało w naszych sercach prawdziwą miłość i radość. Niech was obdarzy zdrowiem. Tego z serca życzymy. Wesołych Świąt.

          OGŁOSZENIA        Niedziela 3 Adwentu  17.12. 2023

–  Dziś o 16.00 Msza św. z Nieszporami. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. W tygodniu Nowenna do Dzieciątka Jezus.

– W środę Nowenna do MB Nieust. Pomocy; w czwartek Adoracja.

–  Różaniec w przyszłą niedzielę o 11,30 prowadzi róża Św. Elżbiety.

–  Dzisiaj Jasełka w wykonaniu przedszkolaków oraz kiermasz bożonarodzeniowy  godz. 13.00  w Domu Kultury.

– Zakończenie Rorat będzie w piątek; dziękujemy za udział w Roratach dorosłym i dzieciom.

– W piątek w naszej parafii Spowiedź Adwentowa. Przed południem

   od  9.30 do 12.00  z przerwą od 10,30 do 11.00 i po południu

   od 15.30 do 18.00 z przerwą od 16,30 do 17.00; i wieczorem od 19.00 do 20.00.   Msza św. o 18.00.

 – Ze względu na spowiedź w dekanacie kancelaria parafialna będzie czynna rano lub po Mszy wieczornej.

– W sobotę odwiedziny duszpast. chorych: ks. Łukasz i ks. Wiktor od 8.00 , ks. prob. od 14.00.  Będą one już za pierwszą sobotę stycznia.

– W środę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

– W dzisiejszej Niedzieli dodatek- obrzęd wigilijny z kolędami.

– W zakrystii są do nabycia opłatki.

– Wizytę duszpasterską – kolędę, rozpoczniemy w  czwartek 28.12.  

   odwiedzimy połowę parafii obejmującą głównie Tyczyn. Szczegóły podamy w najbliższą niedzielę w ogłoszeniach i na stronie parafialnej.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek wieczorem  i w sobotę prosimy o pomoc parafian z rodzin z ul. Szopena i Partyzantów wszystkie numery.

Dzisiaj (17 grudnia) i za tydzień (24 grudnia) będzie można nabyć sianko na stół wigilijny przygotowane

przez parafialną grupę oazy. Dobrowolne ofiary z tego przedsięwzięcia będą przeznaczone na funkcjonowanie

tej grupy. Serdeczne Bóg zapłać.

                    OGŁOSZENIA        Niedziela 2 Adwentu  10.12. 2023

–  Dziś o 16.00 Msza św. z Nieszporami. Ofiary do puszek na Kościół na Wschodzie. Bóg zapłać ofiarodawcom.

–  W środę, piątek i sobotę wypadają Kwartalne Dni Modlitw (dawniej Suche Dni) w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin.

–  W czwartek, w piątek Św. Jana od Krzyża;

– W środę Św. Łucji,  Nowenna a w czwartek Św. Jana od Krzyża, Adoracja;

   w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

– W sobotę rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11,30 prowadzi róża Św. Moniki.

– W środę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Kandydaci przynoszą ze sobą Indeksy i zadanie.

–  W związku ze świętami Bożego Narodzenia oraz Kolędy, odwiedziny duszpasterskie chorych z pierwszej soboty stycznia będą przeniesione na

   23 grudnia. Prosimy zgłaszać w zakrystii tych chorych, do których nie jeździmy co miesiąc.

– Dyrektor, Nauczyciele wraz z Rodzicami Przedszkola Publicznego Zgromadzenia Sióstr Św. Dominika serdecznie  zapraszają na przedstawienie Jasełkowe pt. „Jezus przyniósł światu pokój i miłość”  w wykonaniu przedszkolaków oraz kiermasz bożonarodzeniowy prac ręcznych personelu i rodziców w najbliższą niedzielę (17 grudnia), na godz. 13.00 do Domu Kultury w Tyczynie.

– Zespół Caritas organizuje kwestę „Pomoc Świąteczna”  na rzecz osób będących w trudnej sytuacji. Puszki będą stały na bocznych ołtarzach.

–  W dzisiejszym wydaniu Niedzieli polecamy relację z kolejnej edycji diecezjalnego wydarzenia „Uczta Królewska”  w urocz.  Chrystusa Króla  

    w ramach obchodów Światowych Dni Młodzieży w Rzeszowie; a także

    art. dot.  in vitro; W Gościu Niedzielnym polecamy rozmowę z nowym  nuncjuszem apostolskim w Polsce.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek

    i sobotę prosimy o pomoc z następujących rodzin: z ul. Polnej – wszystkie numery.

     (Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7, 9.)

 Na tablicy ogłoszeń zaproszenie do Centrum Dziedzictwa na kurs fotograficzny,

    oraz   propozycje fundacji „Orszak Trzech Króli” w Rzeszowie.

              OGŁOSZENIA       Niedziela 1 Adwentu  03.12. 2023

–  Dziś:  pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, którego hasłem jest: „Uczestniczę we wpólnocie Kościoła”. Adwent to czas pobożnego i radosnego oczekiwania na Zbawiciela. Zwróćmy uwagę na uczynki pobożne, trzeźwość, udział w Roratach. Msza roratnia codziennie o godz. 18.00. Dzieci prosimy z lampionami. Dzieci będą otrzymywać obrazki do naklejania  na specjalnej planszy. Adoracja Najśw. Sakramentu; składka na Seminarium Duchowne; zmiana tajemnic różańcowych.  

– We wtorek rozpoczyna się Triduum Modlitw dla młodzieży żeńskiej  przed urocz. Niepok. Poczęcia.

– Także w środę 6 grudnia Koło Przyjaciół Rodziny Radia Maryja przy naszej parafii zaprasza na Mszę św. w rocz. powstania Radia i 32 rocz. powstania Koła Radia Maryja

–  W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu. Jest to pierwszy czwartek miesiąca.

– W piątek Urocz. Niepokalanego Poczęcia NM Panny; Msze św. będą o 6,30; 9.00 i 18.00. O godz. 12.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja w „Godzinie łaski”. W piątek 8 grudnia na mszy świętej o godzinie 18.00 odbędzie się poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I komunii świętej. Po mszy świętej krótka katecheza.

–  Dzisiaj pobłogosławione będą (zostały) opłatki wigilijne, które jak co roku proszę  nabywać w zakrystii. Ofiary składane z tej okazji są częściową zapłatą dla Siostry zakrystianki i P. organisty.

–  W przyszłą niedzielę przychodzimy z pomocą i modlitwą za Kościół na Wschodzie. Zbierana będzie ofiara do puszek na ten Kościół.

–   Różaniec w przyszłą niedzielę prowadzi róża Św. Barbary.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli polecamy m.in. art. Niebo nie dla wszystkich; w Gościu Niedzielnym ciekawe art. nt. Adwentu. Jest też nowy numer WPIS.

– Katecheza i zadanie dla kandydatów do bierzmowania znajdują się na stronie internetowej parafii.

– Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę  prosimy o pomoc parafian z ul. Promykowa wszystkie numery.

              

        OGŁOSZENIA     26. 11. 2023    NIEDZIELA   XXXIV  ZWYKŁA

   UROCZYSTOŚĆ  JEZUSA  CHRYSTUSA  KRÓLA  WSZECHŚWIATA

– Dzisiejsza niedziela kończy rok liturgiczny. Następna niedziela jest Pierwszą Niedzielą Adwentu.

– W środę Nowena; w czwartek  Św. Andrzeja Apostoła, o godz. 18:00 Wieczór Uwielbienia, który poprowadzą Agnieszka i Piotr Cudzich. Adorację z modlitwą o uzdrowienie poprowadzi ks. Krzysztof Kołodziejczyk, diecezjalny egzorcysta. Próba  w środę o godz. 18:30

   w Centrum Dziedzictwa. Serdecznie zapraszamy.

– W piątek o 9.00 Msza św. z ok. 50 lecia budynku Szkoły Podstawowej.

– W tym tygodniu I piątek i sobota sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 17.00; odwiedziny duszp. Chorych w sobotę od 8.00.

– Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża MB  Nieust. Pomocy.

– Strażacy od soboty będą rozprowadzać kalendarze. Proszą o życzliwe  ich przyjęcie.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli polecamy m.in. art. dot. Kościoła; Jak pomóc dziecku z problemami; Gość Niedzielny z Kalendarzem na nowy rok.

– Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej  i w piątek prosimy o pomoc parafian z rodzin z ul. Wyzwolenia od num. 29 do końca oraz ul. Leśna wszystkie numery.

– Bóg zapłać ks. Markowi za renowację Misji Parafialnych.

– Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7. i 9.              

– Popołudniowa Msza o 16.00 połączona będzie z Nieszporami.

– Dzisiaj obchodzimy  Światowy Dzień Ubogich. Bóg zapłać za wszelką pomoc materialną składaną na rzecz osób będących w trudnych sytuacjach losowych; także za dzisiejsze ofiary do puszki dla Waldemara.

– W liturgii tygodnia: w pon. Św. Rafała Kalinowskiego; we wtorek wsp. Ofiarowania NMP;  w środę wsp. Św. Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej.  Panu Organiście, zespołom  i wszystkim zaangażowanym w śpiew liturgiczny dziękujemy za posługę dla piękna liturgii i składamy życzenia błogosławieństwa Bożego za przyczyną Św. patronki Cecylii, Nowenna ku czci MB; w czwartek Adoracja.

– W sobotę Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Patronki Naszej parafii, Odpust parafialny. Msze święte będą o 6.30; 11.00 i 18.00. Przewodniczyć będzie ks. Marek Ryba prob. par.  pw. Bożego Ciała i MB z Lourdes w Rzeszowie. Również w niedzielę będzie głosił homilie w ramach renowacji Misji Parafialnych. Sakr. Pokuty przed Odpustem  przez cały tydzień przed Mszą św. Zespół Caritasu przygotował „Katarzynki”. Dochód ze sprzedaży zasili środki przeznaczone na wsparcie Seniorów.

– W najbliższą niedzielę:  Urocz.  Jezusa  Chrystusa  Króla  Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM-u. Młodzież z ks. Łukaszem uda się do katedry. O 16.00  Msza św. w int. Mieszkańców Gminy z okazji Święta Patronalnego Gminy Tyczyn, szczególnie polecamy pary małżeńskie, które przeżywają w tym roku złoty Jubileusz małżeństwa.

– We wtorek spotkanie dla Bractwa Świętej Trójcy.

– W środę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

 – Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Św.Teresy.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli polecamy m.in. artykuły dot. proroctw, naszych snów czy w nie wierzć czy nie; o Jubileuszu Duszp. Akad. GROTA w Rzeszowie -Zalesiu.

–  Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. W ostatnich dniach zostało wymienione na bardziej nowoczesne nagłośnienie wewnątrz i na zewnątrz kościoła. Całość tej inwestycji to 75 tyś.

– Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej  i w piątek prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin z ul. Wyzwolenia numery nieparzyste od 1 do 27.

                OGŁOSZENIA     12. 11. 2023    NIEDZIELA   32 zwykła

– W liturgii tygodnia będziemy obchodzić: w sobotę Św. Elżbiety Węgierskiej; w niedzielę najbliższą Bł.  Karoliny Kózkówny – patronki naszej diecezji, patronki także młodzieży.

– W środę Nowenna; w czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 prowadzi róża Św.Cecylii. Składka inwestycyjna.

– Wypominki Nauczycielskie będą we wtorek o 17,30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla Nauczycieli.  Zapraszamy nauczycieli z całego dekanatu.

–  W dzisiejszym wydaniu Niedzieli polecamy m.in. art. nt. miejsca w Kościele ludzi rozwiedzionych; o niepodległości, a w Gościu Niedzielnym ciekawe refleksje nt. Synodu.

– W przyszłą niedzielę kwesta do puszek na rehabilitację Waldemara. Jest zgoda Bpa rzeszowskiego.

– Dom Kultury SPICHLERZ  zaprasza na wieczór poezji i wermisaż w pt. o 18.00.

–  Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę o 8.00  prosimy o pomoc parafian z rodzin z ul: Wyzwolenia – wszystkie numery parzyste.

  -Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7. i 9.              

     OGŁOSZENIA    05. 11. 2023  NIEDZIELA   31   zwykła

–  Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic różańcowych; składka na Seminarium Duchowne; o 16.00 Różaniec „wypominkowy” i Msza św.; w tygodniu „Wypominki” o 17.45. 

–  W liturgii tygodnia będziemy obchodzić: w środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy ; w czwartek Święto Rocz. Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, Adoracja; w piątek Św. Leona Wielkiego;

   w sob. Św. Marcina.

–  W sobotę 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości.  Msza św. w intencji Ojczyzny o 9.00, Po Mszy złożenie kwiatów pod pomnikiem czynu patriotycznego i okolicznościowa akademia

   w Domu Kultury. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

   Prosimy też o wywieszenie flag narodowych.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11,30 poprowadzi róża Św. Weroniki. 

– We wtorek spotkanie dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

– W środę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli polecamy m.in. art. nt. wieczności; o zmarłej niedawno Wandzie Półtawskiej; ważny art.

  o przemocy domowej.

– Dom Kultury w Tyczynie zaprasza na koncert dziś o 17.00.

– ZOS nr 2 w Rzeszowie zaprasza na badania Panie w wieku 45-74 lat. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

–  Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu.  

    W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę o 8.00 prosimy

    o pomoc parafian z  rodzin  z ul. Św. Katarzyny.

           OGŁOSZENIA     29. 10. 2023    NIEDZIELA   30 zwykła

–   Dzisiaj rocz. poświęcenia kościoła; o 16.00 nab. różańcowe i Msza św.

– We wtorek  zakończenie nabożeństw różańcowych. Bóg zapłać wszystkim grupom dzieci i dorosłych, które przwodziły w poszczególnych dniach modlitwie różańcowej.

– W środę Uroczystość Wszystkich Świętych; Msze św. do południa jak w niedzielę.  O 14.00  Msza św. ( na cmentarzu lub w kościele); po  niej  procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych. W tym dniu możemy zyskać odpusty i ofiarować za zmarłych; pamiętajmy też o „wypominkach”. W listopadzie będziemy odmawiać koronkę do Bożego Miłosierdzia za  zmarłych polecanych w wypominkach o 17.45.  

– Towarzystwo Pomocy im.  św. Brata Alberta jak co roku przeprowadzi kwestę na  cmentarzu dla bezdomnych. Przed kościołem będzie też kwestował Emil- emigrant na operację brata, który uległ wypadkowi samochodowemu.  Rodzina bardzo prosi o wsparcie i pomoc i bardzo dziękuje ofiarodawcom.

–  W czwartek  Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o 6.30; 9.00 i 18.00 z procesją po kościele z 5 stacjami modlitw za zmarłych. Nie będzie adoracji.

–  W uroczystość Wszystkich Świętych po południu i w Dzień Zaduszny możemy zyskać odpust zupełny –  jeden w danym dniu, który ofiarujemy za zmarłych. W listopadzie możemy w każdym dniu zyskiwać odpust; od 1 do 8 listopada – odpust zupełny  a w pozostałe dni cząstkowy. Warunki: Komunia św. modlitwa w int. papieża i nawiedzenie pobożne cmentarza.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca; w piątek spowiedź od 17.00; odwiedziny duszpasterskie chorych  w sobotę od 8.00

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30  prowadzi róża św. Katarzyny; Adoracja; zmiana taj. różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne. Z inicjatywy MOPS w Tyczynie odbędzie się kwesta na remont budynku mieszkalnego w Kielnarowej, który uległ pożarowi i dużemu zniszczeniu. Wszystkim ofiarodawcom rodzina bardzo dziękuje.

–  W piątek młodzież z KSM zaprasza do wspólnej modlitwy za zmarłych na cmentarzu o godz. 19:00.

– Zaproszenie dla młodzieży z grup parafialnych oraz kandydatów do bierzmowania na Królewską Ucztę w Niedzielę Chrystusa Króla. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej duszpasterstwa młodzieży. Zapisy u ks. Łukasza.

– Bardzo prosimy przy porządkowaniu grobów segregować śmieci; szkło i plastyk do pojemników, natomiast wszystkie inne odpady obok. Bardzo prosimy, by nie wyrzucać śmieci w inne miejsca. Przypominamy, że kabina Toi Toi na cmentarzu usytuowana jest obok śmietnika.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. artykuły nt. Wszystkich Świętych, o pogrzebach w dawnej Polsce, jest też Niedziela Młodych i informator domowy; jest tę nowy numer WPIS.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin z ul. Aroniowej  wszystkie numery.

Inne ogłoszenia: Na tablicy ogłoszeń informacja o miejscach szczepieniu psów i kotów przeciwko wściekliźnie w sobotę 4 listopada.

          OGŁOSZENIA     22.10. 2023    niedziela   29   zwykła

    – Rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

– O 16.00 Nabożeństwo Różańcowe i Msza Św. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na misje.

–  W liturgii tygodnia; w środę Nowenna; w  czwartek Adoracja -Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy wszystkich chętnych na próbę w środę o godz. 19:00; w sobotę Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

– W przyszłą niedzielę rocznica poświęcenia kościoła; różaniec o 11,30 poprowadzi róża Św. Krzysztofa.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. artykuły: Co znaczy wierzyć w Boga a także o kapłanach męczennikach czasów komunistycznych.

– We wtorek spotkanie dla Akcji Katolickiej  

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z rodzin:

   z ul. Anielskiej – wszystkie numery.

 – Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7, 9.

    – Pogrzeb: 25/10 środa:  + Anna Borowiec. Wieczne odpoczywanie…

             OGŁOSZENIA     15. 10. 2023    niedziela   28   zwykła

– Dzisiaj przeżywamy XXIII Dzień Papieski, Bóg zapłać za ofiary na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia, młodzieży za pomoc w zbiórce; o 16.00 nabożeństwo Różańcowe i Msza Św.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną.

 – W tygodniu różaniec o 17.30,  po nim Msza św.

– W liturgii tygodnia będziemy wspominać; w poniedziałek  Św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek Św. Ignacego Antiocheńskiego; w środę Święto Św. Łukasza Ew. patrona Służby Zdrowia, Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza środowisko medyczne w niedzielę, najbliższą na godz. 15.00 do kościoła parafialnego w Mrowli na wspólną modlitwę w intencji pracowników służby zdrowia;  w czwartek Adoracja; w piątek Św. Jana Kantego – patrona wykładowców i studentów,  Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 – Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Magdaleny. Rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego, składka na Misje. Na mszach wystąpi gościnnie artystka ukraińska z Tarnopola. Będzie można nabyć płytki z jej pieśniami.

 – We wtorek  spotkanie dla Przewodniczących Róż Różańcowych.

–  W środę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Podczas Mszy św. młodzież otrzyma poświęcone modlitewniki.

–  Przy gazetach i na ołtarzach bocznych są wyłożone karteczki na Wypominki. Proszę składać je w zakrystii.

 – W dzisiejszym numerze Niedzieli  i Gościa Niedzielnego znajdziemy m.in. artykuły dot. Dnia Papieskiego. Jest nowy numer Apostolstwa chorych.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu; w poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z rodzin z ul. Anielskiej od nr.1 do 20.

  Inne ogłoszenia:

Inne ogłoszenia:

  • Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych; uporządkujmy groby; segregujmy śmieci wrzucane do pojemników. Bóg zapłać firmie „Żałobnik” za przygotowanie regałów na znicze w okolicy kaplicy. Zamiast wrzucać je do pojemników na śmieci, można zostawić ich dla chętnych do ponownego użycia.
  • Dom Kultury zaprasza na XII festiwal piosenek Katarzyny Sobczyk w przyszłą niedzielę oraz na inne wydarzenia kulturalne. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  • Dziś pogrzeb: + Sławomir Antończak o godz. 14.00. Wieczne …

                           OGŁOSZENIA     08. 10. 2023    NIEDZIELA   27   zwykła

– Dzisiaj 16.00 Różaniec i po nim Msza św. W tygodniu Nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.30.

– W liturgii tygodnia: w środę Nowenna; w czwartek Adoracja; w piątek Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy o 18.00 Mszą św. po niej procesja różańcowa. Będzie to ostatnie w tym roku.

– We wtorek spotkanie dla Bractwa Świętej Trójcy.

– W  przyszłą niedzielę będziemy również obchodzić kolejny Dzień Papieski. Wzorem lat ubiegłych  przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej a niezamożnej  młodzieży. Proszę o posługę w tej zbiórce Oazę i KSM. Różaniec o 11.30 poprowadzi róża Św. Jadwigi.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in. o Różańcu jako medytacji; o Synodzie i inne.

     – W poniedziałek po  Mszy wieczornej sobotę   do sprzątania kościoła  prosimy o pomoc parafian  z  rodzin z ul. Źródlanej, Ruczajowej, Widnokręgowej i Białe Wzgórze.

       Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7, 9.

       Jutro pogrzeb: + Alfred Hałoń, godz. 14.00. Wieczne odpoczywanie…

        OGŁOSZENIA     01. 10. 2023    NIEDZIELA   26  zwykła

– Dziś pierwsza niedziela miesiąca; Adoracja, Zmiana tajemnic różańcowych; składka na cele diecezjalne.

– Dziś o 16.00 Msza św. z udziałem dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami. Będzie poświęcenie i wręczenie różańców oraz rozpoczęcie nabożeństw różańcowych.

– W tygodniu Nabożeństwo Różańcowe o godzinie 17.30 a w niedziele o 16.00, po nim Msza św. Zapraszamy wszystkich. Dzieci otrzymają specjalne naklejki. Na tablicy ogłoszeń są wyznaczone grupy prowadzące w danym dniu Różaniec.

– W liturgii tego tygodnia będziemy obchodzić : w poniedziałek świętych Aniołów Stróżów ; w środę Św. Franciszka z Asyżu, Nowenna połączona z nabożeństwem różańcowym;  w czwartek Św. Faustyny Kowalskiej;  Adoracja; w sobotę  N M Panny Różańcowej.

– We wtorek spotkanie dla Zespołu Caritas i Nauczycieli dek. Tyczyńskiego.

– W środę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy, aby kandydaci przynieśli ze sobą Indeksy.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek  i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 17.00; odwiedziny duszpasterskie chorych w sobotę od 8.00.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o poprowadzi róża Św. Katarzyny.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in.kard. Grzegorz Ryś udziela obszerny wywiad; także  o Aniołach  i dodatek Europa Christi; jest też nowy numer WPiS oraz Dobre Nowiny do wzięcia.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.   

   W poniedziałek  po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z ul. Ruczajowej 

   wszystkie numery.

      OGŁOSZENIA     24. 09. 2023    NIEDZIELA  25 zwykła

– W liturgii tygodnia; w Środę Św. Wincentego A Paulo, Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwarte k Św.Wacława, Adoracja; w piątek Św. Archaniołów:  Michała, Gabriela  i Rafała; w sobotę Św. Hieronima. 

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in. O Ojcu Pio i jego misji; jest nowy numer Dobrych Nowin;

    – Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Kazimierza.

– W czwartek Wieczór Uwielbienia. Oprawę muzyczną poprowadzą Agnieszka i Piotr Cudzich. Zapraszamy wszystkich chętnych do współtworzenia tego dzieła. Próba w środę o godz. 19:00.

– Poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom pierwszo komunijnym odbędzie się w niedzielę 1-ego października. Zapraszamy na godz. 16.00 – wręczenie różańców Dzieciom i nabożeństwo, następnie  Msza św. Po jej zakończeniu  odbędzie się krótkie spotkanie formacyjne. Zapraszamy dzieci i rodziców.

–  Róże Różańcowe mają zaproszenie na różaniec ulicami miasta Rzeszowa 1 października o godzinie 15:00 na Placu Śreniawitów, zakończenie  w Bazylice OO.

– W czwartek na 15.30 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia przy Krzyżu Misyjnym w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z rodzin: z ul. Ąsnyka – cała ulica.

 (Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7, 9.)

 W czwartek  o 14.00 pogrzeb: + Władysław Lisek.   Wieczne…

datagrupa prowadząca różaniec
1ksiądz + (dzieci do I Komunii św. i ich rodzice)
2Apostolstwo Dusz Czyśćcowych
3Parafialny Zespół CARITAS
4Grupa RADIA MARYJA
5Schola dziecięca „Dzieci Maryi”
6oaza
7Bractwo Trzeźwości
8ksiądz
9Margaretka
10Liturgiczna Służba Ołtarza (lektorzy)
11Orlęta
12Wspólnota dla Intronizacji Serca Pana Jezusa
13NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE – KSM
14Duszpasterstwo nauczycieli
15ksiądz
16Akcja Katolicka
17Liturgiczna Służba Ołtarza (ministranci)
18Kandydaci do bierzmowania
19dzieci z przedszkola Sióstr św. Dominika
20oaza
21Bractwo Trójcy Świętej
22ksiądz
23Róże Różańcowe żeńskie
24Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
25Duchowa adopcja dziecka poczętego
26Grupa Uwielbienia
27KSM
28Domowy Kościół
29ksiądz
30Róże Różańcowe męskie
31Siostry dominikanki

PAŹDZIERNIK – NABOŻEŃSTWA RÓŻNACOWE

          OGŁOSZENIA     17. 09. 2023    NIEDZIELA  24   zwykła

– W poniedziałek Święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci

   i młodzieży. Zapraszamy wszystkich młodych z parafii  na Mszę św. o godz. 18:00. Będzie to także pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Jeśli ktoś jeszcze  nie złożył deklaracji, to są wyłożone przy gazetach. Proszę przynieść wypełnioną na poniedziałek.  Ponadto w liturgii tygodnia; w środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek Święto  Św. Mateusza Ewangelisty, Adoracja; w sobotę św. O. Pio.

W środę spotkanie formacyjne dla Stow. Rodzin Katolickich.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty i na diecezjalne radio Via do puszek.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli  Gościa Niedzielnego znajdziemy obszerne relacje z uroczystości beatyfikacyjnej w Markowej; jest też nowy numer Apostolstwa Chorych i Kalendarz Rolników.

–  Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Kingi.

– Spotkania ministrantów we wtorek po mszy świętej; Spotkania orląt w środę o 16.30; Oaza w Piątek: dzieci Boże o 16.00, grupy starsze po mszy o 18.00.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Była jedna osoba.W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy

   o pomoc parafian  z następujących rodzin: ul. Tycznera i Parkowa. Wszystkie numery.

Inne ogłoszenie:

– Jest oferta i zaproszenie do udziału w akcji promującej zdrowie. Miejsce: Dom Kultury; w dniu dzisiejszym;

                          od godziny 10:00 do 14:00. Szczegóły na plakacie.  

– Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza na wyjątkowe warsztaty dla kobiet w przyszłą niedzielę. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

         OGŁOSZENIA     10. 09. 2023    NIEDZIELA 23  zwykła

– Dziś  dzień  Beatyfikacji rodziny Ulmów w Markowej.

– W tygodniu w liturgii będziemy wspominać: we wtorek NMP Rzeszowskiej, w środę  Św. Jana Chryzostoma, Nabożeństwo Fatimskie; w czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, u naszych Sióstr Dominikanek uroczystość patronalna ;  w piątek NMP Bolesnej, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego; w sobotę Św. Korneliusza i Cypriana.

– We wtorek spotkanie formacyjne dla Akcji Katolickiej.

– Różaniec w przyszłą niedziele  o 11.30 prowadzi róża Św. Faustyny.

– W drugą i czwartą niedziele miesiąca śpiew na Mszy o godzinie 10.30 nasza dziecięca schola parafialna. Bardzo prosimy, aby w te niedziele pozostawić ławki dla  scholii.   Zapraszamy chętnych  do grup parafialnych:   LSO, OAZY, KSM-MU, ORLĄT I SCHOLI. KSM zaprasza młodzież od 7 klasy w każdy piątek po wieczornej Mszy św. na spotkania na starej plebanii.                                                                                             

– W niedzielę, 17 września br. Kościół w Polsce będzie obchodził 57. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji będzie zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia VIA.

– Na tablicy ogłoszeń propozycje i zaproszenia: Misjonarze Saletyni do Dębowca; Wspólnoty Dzieła Intronizacji N S P J; Centrum Dziedzictwa w przyszłą niedzielę na Europejskie Dni Dziedzictwa oraz  na zajęcia cotygodniowe; Przedszkole w Rzeszowie Zalesiu prowadzi zapisy.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek  po Mszy wieczornej prosimy o pomoc parafian z rodzin: z ul. Legionistów, Wszystkie numery.

                                                              (Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7, 9.)

  Bóg zapłać za udział w pielgrzymce do Starej Wsi i za zamówione intencje Mszy św.:

1.  O dary Ducha Świętego potrzebne łaski, zdrowie dla ks. Prob. i księży i Sióstr Dominikanek pracujących w naszej parafii            

2. Za  zmarłych ks. Proboszczów: ks. Bąka, ks. Króla, ks. Kwolka oraz ks. Mieczysława Paśko. 

3. O zdrowie i błog. i potrzebne łaski na każdy dzień  dla Antoniego Kosiby, Krzysztofa Ligęzy  oraz tym, którzy pomagają pielgrzymom 

4. O zgodę w naszych rodzinach, aby serca nasze wolne od wrogości, w trudnych relacjach wypełniała miłość, pokój i radość 

5.  w intencji samotnych, opuszczonych, przebywających w szpitalach, w domach opieki,  o siłę w dźwiganiu krzyża, krocząc za Chrystusem.

6. Za dusze w Czyśćcu cierpiące nie mające znikąd pomocy.

Stowarzyszenie Przyjaciół Wilczaka dziękuję Pielgrzymom za złożoną ofiarę w wysokości prawie 4 tys. zł na remont zabytkowej kaplicy.

                  OGŁOSZENIA   03. 09. 2023    NIEDZIELA 22 zwykła

– W poniedziałek o godz. 8.00 odprawiona zostanie msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024 dla uczniów, rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej oraz Zespołu Szkół w Tyczynie. Po mszy uczniowie szkoły podstawowej przejdą w pochodzie na ul. Grunwaldzką, gdzie odbędzie się uroczystość oddani do użytku nowej przewiązki łączącej budynki szkoły.

– W tym tygodniu w liturgii: w środę Nowenna;  I czwartek miesiąca-Adoracja; w piątek Święto Narodzenia NM Panny,  prosimy wszystkie grupy dzieci, młodzieży i dorosłych na Mszę św. która rozpoczyna nowy rok formacyjny. Serdecznie zapraszamy; w najbliższą niedzielę beatyfikacja Rodziny Ulmów. Bilety wstępu do sektorów są do odebrania w zakrystii.  

– Różaniec w przyszłą niedziele  o 11,30 prowadzi róża Św. Anny. Zmiana tajemnic różańcowych przeniesiona z dzisiejszej niedzieli.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m. in. obszerną recenzję

    o podręczniku: Historia i teraźniejszość cz. 2.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu; W poniedziałek po Mszy wieczornej prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: ul. Herbowa nr. 236-270.

Inne ogłoszenia:

– Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Tyczynie zaprasza wszystkich Absolwentów i Przyjaciół szkoły na „Bal Absolwenta”, który odbędzie się 4 listopada 2023 r. w Hotelu Villa Riviera. Uwaga! Wpłat nie należy dokonywać na podane wcześniej konto m.in. w „Głosie Tyczyna”, lecz bezpośrednio w sekretariatach szkoły.

– Miejska i Gminna Biblioteka w Tyczynie zaprasza na Narodowe Czytanie 08.09. (pt.) na godz. 16, 30

M-GOK w Tyczynie ogłasza i zaprasza:

– 10 września o godz. 17:15 koncert muzyki francuskiej  – wstęp wolny.

– 30 września o 18:00 potańcówka z Kapelą Podwórkową “Tanie Dranie”.

– od 4 września ruszają zapisy na zajęcia artystyczne w M-GOK i filiach na nowy semestr kulturalny 2023/ 24.

KOMUNIKATY KURII – 22. Niedziela zwykła, 03.09.2023 r.

Bilety na uroczystość beatyfikacji Rodziny Ulmów zostały wysłane przez kolporterów. Na każdym bilecie znajdują się:

1) informacja, na którą godzinę należy przybyć do określonego sektora,

2) mapka z objaśnieniem jak do konkretnego miejsca dojechać.

Wszystkie parkingi będą czynne od godziny 24:00 dnia poprzedzającego beatyfikacje. Prosimy, by za przednią szybą samochodów umieścić białą kartkę formatu A4 z literą „P”. Bardzo ważnym jest, by do sektora przybyć najpóźniej do godziny 8.00 (do sektora – nie na parking!). Gdyby któryś z księży nie otrzymał zamówionej liczby biletów lub gdyby zostały spore ilości biletów (powyżej 20), prosimy o kontakt z ks. Rafałem Flakiem tel. 786 997 000.

OO. Bernardyni w Rzeszowie zapraszają na uroczystości odpustowe ku czci Pani Rzeszowa, które odbędą się w dn. od 8 do 12 września br. Suma odpustowa zostanie odprawiona dn. 12 września br. w Ogrodach Bernardyńskich o godz. 18 pod przewodnictwem Abp Józefa Michalika. Szczegóły na plakacie.

Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu zaprasza na odpust w dn. 10.09.2023 r. (niedziela).
W programie o godz. 11.00 – prezentacja wieńców, prezentacja grup pielgrzymkowych oraz poświęcenie ziarna siewnego; o godz. 11.30 Suma odpustowa. Szczegóły na plakacie.

KSM zaprasza na 61. złazisko (pieszy rajd) do Kolbuszowej. Zapraszamy wspólnoty parafialne do organizowania swoich małych grup lub indywidualne zapisy uczestników do grup otwartych umieszczonych na plakacie. Więcej informacji i zapisy na www.ksm.rzeszow.pl

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w dn. 20.09 – szkoły z Jasła i Gorlic; 21.09 – szkoły powiatu rzeszowskiego, strzyżowskiego, kolbuszowskiego, ropczycko-sędziszowskiego; 22.09 – szkoły miasta Rzeszów. Każdego dnia rozpoczęcie o godz.10.30. Zakończenie o 14.00. Jeśli któraś szkoła rezygnuje
z wyjazdu, bardzo proszę zgłosić to do dnia 05.09.2023. kontakt. Ks. Tomasz Ryczek 724760750

Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej zaprasza osoby po 50. roku życia lub zakończeniu aktywności zawodowej do udziału w spotkaniach Uniwersytetu w ciągu roku akademickiego. Spotkania w trzech blokach: religijnym, medycznym i społeczno-kulturalnym odbywają się co dwa tygodnie w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. Zgłoszenia przyjmowane są do 30.09.2023 w Instytucie. Szczegóły na plakacie.

Inicjatywa duszpasterska „Grota Horebu” będzie kontynuowana w par. pw. św. J. S. Pelczara w Rzeszowie. Rozpoczęcie w środę, 13 września br. o godz. 19.30. Szczegóły na plakacie.

                  

           OGŁOSZENIA     27. 08. 2023    NIEDZIELA XXI  ZWYKŁA

– Dzisiaj w Katedrze dzień diecezjalnego dziękczynienia za plony.

– W tym tygodniu w liturgii; w poniedziałek Św. Augustyna; we wtorek wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela; w środę Nowenna;

  w czwartek Adoracja.

– W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca; spowiedź codziennie przed Mszą św. a w piątek od 17.00. Odwiedziny duszpasterskie chorych:

    w piątek ks. Wiktor  a  w sobotę ks. prob. i ks. Łukasz od 8.00.

–  W sobotę wyruszy pielgrzymka do Starej Wsi. Gromadzimy się w kościele o godz. 4:45. Prosimy odebrać identyfikatory. Bagaże będą przewiezione na miejsce do Starej Wsi bez postoju. Bardzo prosimy, aby te bagaże były podpisane. Podręczny bagaż należy zabrać ze sobą.    Po drodze pielgrzymka zatrzyma się na Wilczaku, gdzie będzie poczęstunek. Zbierana będzie tam ofiara na remont zabytkowej kaplicy.

–  Zapraszamy młodych z parafii do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodzieży pod hasłem “Ku Miłości”. Odbędzie się on w sobotę 9 września br. i podzielony będzie na dwa miejsca: Rzeszów i Markowa. Od godz. 9:00 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, a następnie wyjazd do Markowej na wspólne spotkanie młodzieży z 5 diecezji przed beatyfikacją Rodziny Ulmów. Tam m.in. koncert zespołu NiemaGotu. Koszt udziału 20 zł. Zapisy na stronie duszpasterstwa młodzieży: www.mlodziez.rzeszow.pl/aktualnosci. Szczegóły u ks. Łukasza.

  – W pierwszą sobotę września  przypada kolejna rocznica śmierci

     ks. Stanisława Króla naszego byłego Proboszcza.

– W przyszłą niedzielę składka na Seminarium Duchowne.  Zmiana tajemnic różańcowych będzie w drugą niedzielę miesiąca ze względu na pielgrzymkę do Starej Wsi. Różaniec w przyszłą niedzielę prowadzi róża Św. Elżbiety.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m. in. art. o Ekologii po chrześcijańsku; specjalny dodatek o pielgrzymce Kół Gospodyń Wiejskich na Jasną Górę;  jest też nowy numer Dobrych Nowin do wzięcia.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu; W poniedziałek po Mszy wieczornej i w piątek prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: ul. Herbowa nr. 222-240.

   – Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7.i 9.

            OGŁOSZENIA     20. 08. 2023    NIEDZIELA 20 zwykła

   –  Dożynki Gminne rozpoczną się dzisiaj Mszą św. o 16.00

– W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy wspominać w poniedziałek Św. Piusa X; we wtorek  NMP Królowej; w środę bł. Ks. Władysława Findysza, Nowenna ku czci MB Nieust Pomocy; w czwartek Św. Bartłomieja Apostoła Adoracja; w sobotę urocz. NMP Częstochowskiej.

 – W przyszłą niedziele w Katedrze Rzeszowskiej dożynki diecezjalne.

– Bóg zapłać za dzisiejszą  składkę  na remont naszej świątyni.

– Różaniec w przyszłą niedziele o 11,30 poprowadzi róża Św. Moniki.

– Dziękujemy Pielgrzymom z naszej parafii za udział w  Pielgrzymce na Jasną Górę jak też za modlitwy w naszych intencjach oraz wszystkim pielgrzymującym także do innych Sanktuariów. 2 września wyruszy  jak co roku Piesza Pielgrzymka do Starej Wsi. Zapisy trwają. Zapisywać można się tradycyjnie w zakrystii oraz poprzez Internet. Przy zapisie podajemy imię i nazwisko oraz zaznaczamy czy potrzebujemy w sobotę transportu powrotnego lub noclegu w szkole w Starej Wsi. Podobnie jak w zeszłych latach pielgrzymi będą mieć identyfikatory  uczestnika. Są już do odbioru w zakrystii [ofiara 2 zł]. Jeśli ktoś posiada  identyfikator z zeszłego roku, to wystarczy wziąć sobie karteczkę do wypełnienia.

   – Zaproszenie na Diecezjalny Dzień Młodzieży w Rzeszowie i Markowej w sobotę 9 września. Zapisy i szczegóły u ks. Łukasza oraz w Internecie.  

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m. in. o pielgrzymce na Jasną Górę; o wkładzie chrześcijaństwa w rozwój cywilizacji Zachodu; jest też nowy numer Apostolstwa Chorych.

– Na tab. ogłoszeń m.in. zaproszenie na odpust do Chmielnika i do Hyżnego.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: ul. Herbowa nr. 61-215.

            OGŁOSZENIA     13. 08. 2023    NIEDZIELA  19  zwykła

– Dziś po Mszy o 16.00 Nabożeństwo Fatimskie.

– Jutro Św. Maksymiliana Kolbego; we wtorek  Uroczystość Wniebowzięcia NM Panny; poświecenie  owoców ziół i kwiatów; święto Narodowe Wojska Polskiego; Msze św. jak w każdą niedzielę; w środę Nowenna;  w czwartek Św. Jacka, Adoracja; w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

– Dożynki Gminy Tyczyn odbędą się w najbliższą niedzielę – 20 sierpnia. Rozpoczną się Mszą św. o 16.00; następnie przemarsz korowodu dożynkowego z Rynku na miejsce dalszego świętowania.

– Różaniec w przyszłą niedziele  o 11,30 poprowadzi róża Św. Barbary.

– Na tablicy ogłoszeń: zaproszenie do Borku Starego, OO. Dominikanie zapraszają  na uroczystości odpustowe; zaproszenie na  dożynki diecezjalne do Katedry  i Ogólnopolskie na Jasną Górę; tam też informacje dot. pielgrzymki do Ziemi Świętej w przyszłym roku.

– Burmistrz Tyczyna zaprasza w dniu dzisiejszym ( tj.13.08.2023 r.) w godz. od 12:00 do 18:00 na PIKNIK WOJSKOWY przy Szkole Podstawowej

   w Tyczynie na ul. Pułanek 4; w programie: pokazy wyposażenia Wojska Polskiego, występy : Orkiestry Wojskowej, – Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Tyczyn, – artystów 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, -pokazy  udzielania pierwszej pomocy,

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać m.in. relacje ze Światowych Dni Młodzieży; o Matce Bożej Zielnej i dla rodziców: Tata pełen życia.

– 2 września wyruszy  jak co roku Piesza Pielgrzymka do Starej Wsi. Zapisy

  w zakrystii; także zapisy na autobus powrotny w sobotę. Infornujemy, że będzie możliwość noclegu w szkole dla osób, które zostają na niedzielę

   i poniedziałek

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej prosimy o pomoc parafian z rodzin ul. Stawowej nr 35-47.

   – Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7.i 9.

                     OGŁOSZENIA     06. 08. 2016    NIEDZIELA 18  zwykła

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca; Adoracja, zmiana taj. różańcowych; składka na cele diecezjalne.

– W liturgii Kościoła będziemy obchodzić: we wtorek Św. Dominika; w środę Św. Teresy Benedykty od Krzyża-patronki Europy, Nowenna; w czwartek Św. Wawrzyńca, Adoracja; w piątek  Św. Klary.   

–  Przyszła Niedziela: Różaniec  o 11,30 poprowadzi róża MB Nieust. Pomocy. Po Mszy o 16.00 „Nabożeństwo Fatimskie”.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać m.in. o Światowych Dniach Młodzieży; o współczesnych sektach; a także o zakończonym w Rzeszowie Światowym Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych.  

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin ul Stawowej nr 24-33.

           OGŁOSZENIA    30. 07. 2022    NIEDZIELA  17 zwykła

– W liturgii tygodnia: w poniedziałek Ignacego z Loyoli; we wtorek Św. Alfonsa Liguoriego; w środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy, możliwość uzyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami;  w czwartek Św. Jana Vianneya, Adoracja Najśw. Sakramentu;

– W piątek wyruszy Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie będzie o 6,30 we Farze. Transmisja w radiu Via.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. a w piątek od 17.00.

– W przyszłą niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego; zmiana tajemnic różańcowych, Adoracja Najśw. Sakramentu,  składka na Seminarium Duchowne.

– Różaniec w przyszłą niedziele o 11.30 prowadzi róża Św.Teresy.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać m.in. o Światowych Dniach Młodzieży; o rocznicy Powstania Warszawskiego.

–  W związku z rozpoczynającym się sierpniem – miesiącem trzeźwości, Kościół prosi o świadectwo trzeźwości i abstynencji z motywów moralnych, wychowawczych i patriotycznych.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę  prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin z ul. Stawowej od ul. Grunwaldzkiej wszystkie numery.

                OGŁOSZENIA     23. 07. 2023    NIEDZIELA  16 zwykła

– Dzisiejsza niedziela rozpoczyna  XXIII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa patrona kierowców pod hasłem „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Po każdej Mszy św. będzie modlitwa za kierowców i błogosławieństwo pojazdów. Będzie wystawiona puszka, do której kierowcy mogą wrzucać datki na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji    1 grosz za jeden kilometr jazdy.

– W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:w poniedziałek Św. Kingi; we wtorek święto Św. Jakuba Apostoła oraz Św. Krzysztofa;  w środę  Św. Joachima i Anny rodziców NM Panny,  Nowenna;  w czwartek  Adoracja; w sobotę Św. Marty, Marii i Łazarza.

–  Różaniec w przyszłą niedziele  o 11,30 prowadzi róża Św.Cecylii.

–  W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. o Sanktuariach Europy;  a  w Gościu Niedzielnym o Św. Szarbelu i o nowych nominacjach kardynalskich.

 – W dniach 28-30 lipca na Królce w Tyczynie odbędzie się gra terenowa, organizowana przez Oazę .  Szczegóły na stronie internetowej i na facebooku.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu: w  poniedziałek i w sobotę po Mszy wieczornej prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin mieszkających przy ul. Pułanek –blok nr.6. wszystkie numery.

     Dziś czynna Biblioteka Parafialna.  (po Mszach o 7.00 i 9.00)

                     OGŁOSZENIA     16. 07. 2023    NIEDZIELA  15  zwykła

– Bóg zapłać dzisiejszą za składkę na remonty.

 – W liturgii tygodnia:  w środę Nowenna ku  czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek adoracja; w pt. nab. do Miłosierdzia Bożego; w sobotę Św. Brygidy – Patronki Europy.

– W najbliższą niedzielę: uroczystości upamiętniające kolejną  rocz. wyzwolenia Tyczyna: o 12.00 Msza św. za poległych i żyjących Żołnierzy AK z placówki „Topola”, po Mszy złożenie kwiatów na cmentarzu.  

– Różaniec w  przyszłą niedzielę  o 11,30 prowadzi róża Św. Weroniki.

– Również w przyszłą niedzielę rozpoczyna się XXIV Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. Będzie modlitwa za kierowców i uczestników ruchu drogowego oraz  błogosławieństwo pojazdów. Zbiórka do puszek na środki transportu dla Misjonarzy.

– Siostry dominikanki S. Iga i S. Cypriana będą składać śluby wieczyste 8 sierpnia w Tarnobrzegu Wielowsi. Polecajmy ich w modlitwie.  Na nową placówkę zostaje przeniesiona S. Rozanna. Dziękujemy jej za pobyt w naszej Wspólnocie parafialnej i wszelkie dobro. Siostra Rufina natomiast obchodzi w tym roku złoty Jubileusz Ślubów zakonnych. Gratulujemy i składamy najlepsze życzenia.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. ciekawy artykuł dot. wizjonerki Wandy Malczewskiej, o Armii Janosika, jest też nowy numer WPIS i Apostolstwa Chorych.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin z ul. Pułanek nr. 23 do końca ulicy.

         OGŁOSZENIA    09. 07. 2023    NIEDZIELA   14  zwykła

– Bóg zapłać za przyjęcie Pielgrzymów na Jasną Górę, przygotowanie posiłków i prace porządkowe.

– W liturgii kościoła będziemy obchodzić: we wtorek Św. Benedykta patrona Europy;  w środę  Nowenna ku czci MB;  czwartek Nabożeństwo Fatimskie, nie będzie już Adoracji wieczornej.

–  Różaniec w przyszłą niedzielę  o 11,30 poprowadzi róża  Św. Krzysztofa.

– W związku z przypadającą w dniu 11 lipca 80. rocznicą rzezi wołyńskiej we wszystkich kościołach będą biły dzwony o godz. 12.00. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za wszystkie ofiary tego ludobójstwa oraz o prawdziwe pojednanie pomiędzy Polakami a Ukraińcami. W tym dniu o godz. 18.00 Biskup Ordynariusz będzie celebrował Mszę św. w intencji ofiar w kościele Świętego Krzyża w Rzeszowie. W dzisiejszym numerze Niedzieli i Gościu Niedzielnym  znajdziemy m.in. art. o rzezi wołyńskiej.

– Ogłoszenie dot. zbiórki elektrośmieci: Zbiórka w środę 12/07 do godz. 14.00. Plac przy ŚDS.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin z ul. Pułanek nr. 1-22.

Dziś czynna Biblioteka Parafialna.  (po Mszach o 7.00 i 9.00)

     OGŁOSZENIA    02. 07. 2023    NIEDZIELA   13  zwykła

– Dzisiaj pierwsza niedziela lipca; Adoracja Najśw. Sakramentu; zmiana tajemnic różańcowych; składka na Seminarium duchowne.

– W środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czw. Adoracja.

– W czwartek gościmy Pielgrzymów na Jasną Górę z archidiec. Przemyskiej. Bóg zapłać za przygotowanie dla nich posiłków.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek. Spowiedź codziennie przed Mszą św. a w piątek od 17.00.

    –  W czasie wakacji odwołujemy odwiedziny chorych. W razie potrzeby

    w każdym czasie.

– Dziś XXVIII Wojewódzki Przegląd Zespołów Śpiewaczych. O 16.15 koncert zespołów ze Słowacji: Folkmarcanka, Kalina, Kapela Romska.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11,30 poprowadzi  róża Św. Magdaleny.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin ul. Ogrodowej, wszystkie numery.

           OGŁOSZENIA     25. 06. 2023    NIEDZIELA  12  zwykła

– Dzisiaj o16.00 Nabożeństwo czerwcowe i Msza św.

– W czwartek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu będą o 6.30; 9.00 i 18.00. Składka na rzecz Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.

– W środę Nowenna;  w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu.

–  W przyszłą niedzielę składka na Seminarium Duchowne. Zmiana tajemnic różańcowych ; Różaniec o 11,30 poprowadzi róża Św. Jadwigi.

 – W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. ciekawy artykuł 0. Jacka Salija o miłości małżeńskiej o narzeczeństwie i czystości przedmałżeńskiej; o sprawach rodzinnych; i kolejny art. Mów po Polsku – prof. Ożoga.  

  6 lipca w czwartek   ok. godz. 12.00.  Jak co roku starajmy się przyjąć ich gościnnie przy kościele.

– Piesza  Pielgrzymka  Przemyska na Jasną Górę będzie przechodzić

– Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tyczynie serdecznie zaprasza 2 lipca na XXVIII Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Śpiewaczych. Rozpoczęcie Przeglądu o godz. 10.00 na Rynku w Tyczynie. Podczas Mszy Św. o godz. 10.30 zaśpiewają zespoły ze Słowacji.

– Centrum Dziedzictwa zaprasza na wernisaż podsumowujący warsztaty malarskie w czwartek o 17.00.

– W dniach 4-13 sierpnia wyruszy 46. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisu można dokonać poprzez formularz internetowy znajdujący się na stronie pielgrzymki https://pielgrzymka.rzeszow.pl/ lub osobiście (w kancelarii parafialnej lub zakrystii) do 23 lipca. Spotkanie organizacyjne grupy św. Kazimierza (Grupa Katedralna) odbędzie się w niedziele 30 lipca w katedrze rzeszowskiej. Rozpoczęcie wspólną Eucharystią o godz. 15:00.

– Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na plenerowe rekolekcje w formie pikniku rodzinnego o nazwie „Strefa Mocy”, które odbędą się w dniach od 30 czerwca do 2 lipca 2023 r. w Rzeszowie na osiedlu przy parafii pw. Bł. Karoliny. Na tablicy ogłoszeń znajdziemy szczegóły wszystkich zaproszeń.

– W sprawie porządku na cmentarzu: Administrator cmentarza prosi, by zgłaszać mogiły, które nie ma kto oczyścić i kosić trawy; zostanie także zamontowany monitoring w strefie starej części cmentarza, wobec powtarzających się kradzieży. Policja prosi, by zgłaszać takie przypadki.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.

  W poniedziałek po Mszy św. o 18.00 i w sobotę prosimy o pomoc parafian z rodzin z ul. Sadowej – wszystkie numery.

   Dziś czynna Biblioteka Parafialne po 7. i 9.          

                     OGŁOSZENIA     18. 06. 2023    NIEDZIELA 11  zwykła

–  Dzisiaj o16.00 Nabożeństwo czerwcowe i Msza św. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną

–  W środę  Nowenna połączona z nabożeństwem czerwcowym.

–  Kończy się rok szkolny. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół  będzie w piątek o 9.00;  przez cały tydzień można skorzystać z sakramentu pokuty przed Mszą św. Bóg zapłać Księżom katechetom; Siostrze katechetce i P. Katechetce za cały rok szkolny. Bóg zapłać Nauczycielom i Rodzicom za troskę w wychowaniu religijnym Dzieci i Młodzieży. Życzymy szczęśliwych  i bezpiecznych wakacji. Dyrekcja Szkoły Podstawowej informuje, że trwają przygotowania do obchodów

   50 lecia Szk. Podst. im Stanisława Staszica w Tyczynie. Informacje szczegółowe są umieszczone w Głosie Tyczyna jak też na Stronie Szkoły. Jest prośba, aby absolwenci w miarę możliwości czynnie i chętnie włączyli się w przygotowanie tego jubileuszu, którego finał będzie 1.12. obecnego roku.

–  Różaniec w przyszłą niedzielę  o 11,30 prowadzi róża Św. Katarzyny.

–  W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. relacje z obchodów Bożego Ciała. Jest też nowy numer Apostolstwa Chorych.

–   Przypominamy o pielgrzymce dla Nauczycieli na Jasną górę 2 lipca. Zapisy w zakrystii.

W czwartek ostatni przed wakacjami Wieczór Uwielbienia. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczył będzie ks. Tomasz Sienicki z Chmielnika, a oprawę muzyczną przygotuje Piotr Pałka.
Próba dla wszystkich chętnych w środę o godz. 19.10 w Domu Kultury w Tyczynie. Serdecznie zapraszamy.

– Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tyczynie zaprasza na 24  czerwca (sobota) na koncert Trzech wybitnych Tenorów w Domu Kultury na godz. 17.15.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: z ul. Kościuszki numery nieparzyste od 45 do końca ulicy oraz tych, którzy nie mogli być w wyznaczonym terminie.

       OGŁOSZENIA     11. 06. 2023    NIEDZIELA 10 zwykła

– Dziś zmiana Taj. różańcowych; procesja eucharystyczna po Mszy o 12.00.; o 16.00 nabożenstwo czerwcowe i Msza św.

– We wtorek 13 czerwca nabożeństwo fatimskie połączone z procesją eucharytyczną  bezpośrednio po Mszy św; Odpust w Budziwoju.

– W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Błogosławieństwo dzieci, kwiatów i ziół. Nie będzie Adoracji wieczornej.

– W piątek Uroczystość Serca Pana Jezusa (nie obowiązuje wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych) na Mszy św. wieczornej modlitwa na zakończenie roku formacyjnego. Zapraszamy wszystkich zaangażowanych w grupy duszpasterskie dzieci, młodzieży i dorosłych.

– W sobotę wsp. Niepok. Serca NMP.                

– Różaniec w przyszłą Niedzielę o 11,30 poprowadzi róża Św. Kazimierza. Składka na remont świątyni.

– W przyszłą niedzielę kolejny raz będziemy gościć ks. Szymona Piękosia z Ekwadoru, który będzie głosił homilie a po Mszach będzie zbierał ofiary na misje.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać m. in. o kulcie Serca Jezusowego; o rekordowej kremówce papieskiej w Rzeszowie oraz porady językowe prof. Kazimierza Ożoga.

– Bóg zapłać za przygotowanie 4 ołtarzy na Boże Ciało, niosącym baldachim i feretrony, chórowi, całej służbie kościelnej i liturgicznej oraz służbom  kierującym ruchem- Policji i Strażakom.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.

   W poniedziałek i w czwartek po Mszy wieczornej prosimy o pomoc parafian z rodzin z ul: Kościuszki nr. 44 do końca tej strony ulicy.

                 OGŁOSZENIA     04. 06. 2023    NIEDZIELA   ZWYKŁA

                       UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

                                            ODPUST  PARAFIALNY

– Dziś przeżywamy Odpust Parafialny; Msza św. z procesją wokół kościoła o 12.00, Nabożeństwo czerwcowe o 16,00 i Msza św.

– W środę Nowenna;

– W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. będą o 7.00, 9,00, 10,30 z procesją ulicami miasta do czterech ołtarzy i o 16.00. Nie będzie mszy o 12.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tych miejscach jak w ubiegłych latach. Prosimy, by do przygotowania ołtarzy włączyły  się także inne  ulice. Po południu Msza św. po nabożeństwie majowym o 16.00. Nie będzie Adoracji wieczornej. W oktawie Bożego Ciała codziennie procesja wokół kościoła po Mszy św.

– W Boże Ciało o godzinie 18,30 w Parku Sybiraków w Rzeszowie odbędzie się koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”, na który jesteśmy zaproszeni. 

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy m.in. o cudach eucharystycznych; jest też nowy numer WPIS oraz do wzięcia Dobre Nowiny.

– Dziś o 14.00 przemarsz orkiestr dętych z Rynku na miejsce dalszych uroczystości przy ul. Grunwaldzkiej.

– W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Grzegorza Jelenia pracującego na Ukrainie. Po mszach będzie zbierał dowolne ofiary.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: z ul. Kościuszki nr. 29-44.

    OGŁOSZENIA   28. 05. 2023   Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

– Dziś kończy się okres wielkanocny.

– Jutro Święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. będą o 6.30; 9.00 i o 18.00.

– W środę liturgiczne Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny;  zakończenie nabożeństw majowych.

– W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana.

– W piątek Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Rzeszowie.

– W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 17.00. W sobotę odwiedziny duszpasterskie chorych od godz. 8.00.

– We wtorek spotkanie dla Nauczycieli i Zespołu Caritas.

– W sobotę o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie informacyjne dla młodzieży klas VII dotyczące bierzmowania.

– W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Odpust Parafialny Świętej Trójcy. Przwodniczy ks. dr Nikodem Rybczyk diec. doszp. Rodzin. Uroczysta Msza św. z procesją będzie o 12.00. Zmianę Taj. różańcowych przenosimy  na

   2 niedzielę czerwca . Nabożeństwo czerwcowe w niedziele o 16.00;  natomiast w tygodniu po Mszy św. będzie odmawiana Litania do NSPJ.

– Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała (08/06); przygotujmy ołtarze

   w miejscach  jak po inne lata.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy sylwetki nowych kapłanów diec. rzeszowskiej. Niedziela poleca też nowe pismo –kwartalnik MAGAZYN. Warto się z nim zapoznać.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: z ul. Św. Katarzyny, wszystkie numery.

Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7. i 9.

Inne ogłoszenia:

Na Mszy o 7. i 9.  “Burmistrz Tyczyna informuje, że dzisiaj o godz 10.00 w Domu Kultury w Tyczynie odbędzie się spotkanie z Wojewodą Podkarpackim Panią Ewą Leniart”

– Dni Tyczyna rozpoczynają się 31 maja- w środę i trwać będą do najbliższej niedzieli; wtedy to o 14.00 będzie Parada Orkiestr Dętych – przemarsz z Rynku ulicami miasta. Organizatorzy serdecznie wszystkich zapraszają.

       OGŁOSZENIA  28. 05. 2023     WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                              

– Nabożeństwo majowe dzisiaj o 16.00 po nim Msza św.

– W środę N M Panny Wspomożenie Wiernych, Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek kolejny Wieczór Uwielbienia. Słowo wygłosi ks. Jakub Lorenc z Chmielnika, a uwielbienie przygotuje Jakub Tomalak .

   Próba dla wszystkich chętnych w środę o godz. 19:10 w Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy.

– W środę spotkanie dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

– W środę i czwartek będziemy gościć figurę MB Brzemiennej, która peregrynuje po parafiach, w których są wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

– Przez cały tydzień Nowenna do Ducha Świętego, przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która wypada w przyszłą niedzielę i kończy okres wielkanocny.

– W sobotę, 27 maja 2023 r. o godz. 10.00 w katedrze rzeszowskiej sześciu diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu. Wczoraj zostało wyświęconych

   trzech  Diakonów. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

–  28 maja (niedziela)  6. Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby zostanie odprawiona o godz. 15.00.

– W przyszłą niedzielę:  różaniec o 11,30 poprowadzi róża Św. Anny.

    – Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy następujące osoby z rodzin

    z ul: Słonecznej wszystkie numery.

Inne ogłoszenia:    “Burmistrz Tyczyna informuje, że w dniu 28 maja br. (niedziela) o godz10.00    w Domu Kultury w Tyczynie odbędzie się spotkanie z Wojewodą

       Podkarpackim Panią Ewą Leniart”.

       OGŁOSZENIA  14. 05. 2023    NIEDZIELA VI  WIELKANOCNA

– Nabożeństwo majowe dzisiaj o 16.00 po nim Msza św.

– W poniedziałek, wtorek i środę Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje,

   o pokój na świecie i  błog. w pracy. Po Mszy będzie w te dni procesja połączona z Litanią do Wszystkich Świętych. Nie będzie w te dni Nab. o 17,30.

– We wtorek święto Św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

– W piątek  rozpoczyna się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego;

– W przyszłą niedzielę urocz. Wniebowstąpienia  Pańskiego. Różaniec o 11,30   poprowadzi róża Św. Elżbiety. Składka inwestycyjna.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy m.in. art. o świętych dzieciach Kościoła katolickiego; Gość Niedzielny ukazuje m.in. historię życia bł. Carlo Akutisa.   

– We wtorek spotkanie dla Akcji Katolickiej.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek  i w piątek prosimy o pomoc parafian mieszkających przy ul.Wodzickich nr. 1-14.

Na 7. i 9. Dziś czynna Biblioteka Parafialna.

Inne ogłoszenie. Stowarzyszenie Młodzieżowe Centrum Współpracy zaprasza na wydarzenie pt. “Powrót do przeszłości” w przyszłą niedzielę na godz. 14.00 na Rynku w Tyczynie; m.in. zobaczymy samochody zabytkowe, zabawy dla dzieci i inne atrakcje. Szczegóły na tablicy.

       OGŁOSZENIA   07. 05. 2023   NIEDZIELA  V  WIELKANOCNA

– Dzieci pierwszokomunijne i rodziców  zapraszamy na Biały Tydzień.

  Msza św. o 18.00 i po niej Majówka. Rodzicom tych Dzieci dziękujemy za ofiarowany dar ołtarza: bieliznę ołtarzową.

– W poniedziałek urocz. Św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski.

– We wtorek spotkanie dla Bractwa Świętej Trójcy.

– W środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy połączona z nabożeństwem majowym; w czwartek Adoracja.

– W sobotę 13.05. wspomnienie NM Panny z Fatimy. Po Mszy św.  procesja różańcowa wokół kościoła. Zapraszamy.

– Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Św.Moniki.

    – Dzieci klas czwartych będą mieć rocznicę I Kom. o godz 9.00.

      Spowiedź tych dzieci w sobotę od 16.30.

– Na tablicy ogłoszeń zaproszenie na bezpłatne badanie wzroku w piątek

  w Domu Kultury.

– Centrum Dziedzictwa zaprasza w sobotę na wernisaż.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych; w przyszłym tygodniu w poniedziałek i sobotę prosimy o pomoc rodziców dzieci,  które obchodzić będą  rocznicę I Kom. św. 

      OGŁOSZENIA     30. 04. 2023    NIEDZIELA IV  WIELKANOCNA

– Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania.

– W liturgii tygodnia: w poniedziałek rozpoczęcie nabożeństw majowych; nabożeństwo w tygodniu będzie o 17.30 a w niedzielę o 16.00; we wt. Św. Atanazego; w śr. Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. jak w każdą niedzielę; po mszy o 9.00 uroczystości upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 Maja,zakończenie w Domu Kultury okolicznościowym programem; w czw. Św. Floriana patrona Strażaków, których zapraszamy na 18.00;  nie będzie Adoracji; w sob. Święto Św. Filipa i Jakuba.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 17.00. W sob. odwiedziny chorych przez ks. Łukasza i ks.Wiktora.

    Chorzy, do których jeździ ks. prob. w innym terminie.

– W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych; Adoracja, składka na Seminarium Duchowne. Ze względu na I Kom. nie będzie Różańca o 11.30.

– W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Pierwsza Komunia św. Dzieci. Spotkania  przygotowujące  przed I Komunią Świętą w kościele będą: 04 i 05 maja – godz. 19.00. Spowiedź tych dzieci będzie w sobotę od 16.30.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać m.in. o Tygodniu Modlitw  o Powołania; w Gościu ciekawy art. dot. odchodzenia od literatury klasycznej; jest też nowy numer WPIS oraz  Dobre Nowiny do wzięcia.

– We wtorek Święto Flagi Państwowej, wywieśmy je także w naszych domach.

– W związku z beatyfikacją rodziny Ulmów prosimy o zapisywanie się w zakrystii na uroczystość beatyfikacji. Można to uczynić do następnej niedzieli w łącznie.

– Zapraszam na spotkanie Radę Parafialną dziś na godz. 17.00.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła  w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy  wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych.

      

OGŁOSZENIA  23.04.2023    NIEDZIELA III  WIELKANOCNA

 – Trzecia Niedziela Wielkanocna jest Ogólnopolską Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą Tydzień Biblijny. Jest także Drugim Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego.

 – Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną.

– Jutro urocz. Św. Wojciecha, Patrona Polski, przeniesiona ze względu na niedzielę.

– We wtorek Święto Św. Marka Ewangelisty.

– W środę Nowenna; w czwartek Wieczór Uwielbienia. Słowo wygłosi ks. Krzysztof Kołodziejczyk – egzorcysta diec. rzeszowskiej, a uwielbienie poprowadzą Piotr i Agnieszka Cudzich. Próba w środę o godz. 19:10 w Domu Kultury w Tyczynie.

– Spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we wtorek i środę (25-26.04) o godz. 19:00 w kościele.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 prowadzi róża Św. Bożej Rodzicielki.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy o 18.00 i w sobotę prosimy o pomoc parafian z rodzin z ul. Konopnickiej – wszystkie numery.

 – Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7.00 i 9.00

  OGŁOSZENIA     16. 04. 2023    NIEDZIELA II  WIELKANOCNA

– Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia; święto patronalne Caritas. Zespołowi Parafialnego Oddziału Caritasu oraz dzieciom i młodzieży ze Szkolnych Kół Caritasu składamy Bóg zapłać. Wszystkim sponsorom, woluntariuszom i ofiarodawcom w różnych zbiórkach charytatywnych w roku także za jałmużnę wielkopostną czyli skarbonki dzisiaj przyniesione, składamy  serdeczne podziękowanie. Składka dzisiejsza na Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

– Po Mszy o 12.00 pójdziemy w procesji na cmentarz.

– Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać artykuły  o Bożym Miłosierdziu; o Święcie Caritas; jest nowy numer Apostolstwa chorych i inne.

– W środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy. W czwartek adoracja.

– W przyszłą niedzielę Różaniec poprowadzi róża św. Barbary. Składka inwestycyjna.

– Także w przyszłą niedzielę będzie można wspomóc leczenie chorego Artura Drwięgi przez dowolne ofiary składane do puszki. Żona z dziećmi bardzo dziękują.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek    po  Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z rodzin z ul. Sienkiewicza, wszystkie numery.

                  OGŁOSZENIA  09. 04. 2023    NIEDZIELA WIELKANOCNA 

– Bóg zapłać za udział w Triduum Paschalnym; poszczególnym grupom za przewodniczenie Adoracji, Różom Różańcowym, Siostrze zakrystiance za przygotowanie i dekorację Grobu Pańskiego i Ciemnicy;, całej służbie kościelnej i służbie liturgicznej Animatorom, Lektorom, Ministrantom; P. Organiście, chórowi, Oazie, lektorom, scholi. Zespołowi Tyczyniacy za piękną palmę ok 10 metrową.

– Dziękuję  za złożone ofiary przy krzyżu na Boży Grób oraz dzieła Stolicy Apostolskiej prowadzone w Ziemi Świętej a także za ofiary na tacę. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom żywności na Święta dla będących w trudnej sytuacji materialnej. Zespołowi Caritas za posługę w zorganizowaniu i rozdziale tej żywności oraz za przygotowanie chlebków w W. Czwartek.

– Bóg zapłać braciom Strażakom za trzymanie straży przy Grobie Pańskim; także Orlętom.

  • Bóg zapłać Szafarzom nadzwyczajnym Komunii Św.,
  • Ks. Zbigniewowi seniorowi za wszelką pomoc.

– Dzisiaj i jutro nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

– Życzenia dla całej naszej wspólnoty przesłali; nasi Biskupi; Instytucje kościelne oraz Urzędy państwowe z naszego terenu; 

      Wszystkim dziękujemy.

ŻYCZENIA; 

       Drodzy – Siostry i Bracia.  Przyjmijcie też od nas życzenia. Niech Chrystus Zmartwychwstały wszystkim nam udziela potrzebnych darów na  każdy dzień. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najpiękniejsze życzenia Wielkanocne. Wesołego Alleluja.

                        PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY  2018

– Dzisiejsza składka na KUL i Uniwersytet Papieski J. P. II w Krakowie.

– W środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy.

– W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu.

– Przyszła niedziela – jest niedzielą Miłosierdzia Bożego, święto patronalne Caritas. O 12.00 Msza św. w intencji Caritas – kół parafialnych, szkolnych, wolontariuszy, sponsorów. Składka na Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Proszę przynieść skarbonki. Różaniec o 11.30 poprowadzi Róża MB Nieust. Pomocy. Po Mszy św. o 12.00 procesja na cmentarz z modlitwą stacyjną za zmarłych.

– Na cmentarzu został założony monitoring oraz utwardzona została droga w nowej części cmentarza. Bóg zapłać  Firmie Żałobnik za sponsorowanie i wykonanie tych prac.  

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W środę po Mszy o 18.00 i w sobotę prosimy o pomoc parafian z rodzin z ul. Betańskiego: numery od 11 do końca.

                     OGŁOSZENIA    02. 03. 2023      NIEDZIELA  PALMOWA

– Dzisiaj na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Zmiana tajemnic różańcowych po 7 i 9.  O 15,30 Gorzkie Żale, po nich Msza św. Po niej zakończenie katechez dla młodzieży. Dziś o 21.00 Apel ku czci Św. J.P. II. Pielgrzymi do Starej Wsi wyszli z inicjatywą oddania czci świętemu Papieżowi przez nawiedzenie indywidualne jego pomnika –popiersia przy Szkole Podstawowej na ul. Grunwaldzkiej.

– We wtorek dzień spowiedzi wielkanocnej. Przed południem od 9.30 do 12.00  przerwa od 10,30 do 11,00. Po południu od 15.00 do 18.00 z przerwą od 16,30 do 17.00

    i od 19.00 do 21.00. W środę Nowenna.

– W Wielki Czwartek w czasie Mszy św. będą pobłogosławione „chlebki wielkanocne” jak w ubiegłym roku. Po zakończonej liturgii można je będzie nabywać. Uzyskane ofiary wspomogą dzieła miłosierdzia w parafii.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11.30 poprowadzi róża św. Teresy a dziś róża Św. Cecylii.

– Kancelaria parafialna od pon. do środy czynna rano i po Mszy wieczornej; od czwartku – czynna tylko rano od 7.00 do 8.00.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać m.in. Jak przeżywać Wielki Tydzień w rodzinie; jest nowy numer WPIS; są do wzięcia Dobre Nowiny.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek  po Mszy wieczornej  i w sobotę po Wigilii Paschalnej prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin z ul. Betańskiego numery od 1 do 10.

Przypominamy o kiermaszu ozdób wielkanocnych przygotowanych przez Przedszkole Sióstr Dominikanek; o babkach wielkanocnych przez szkolne Koło Caritas oraz o wsparciu rodziny z Mołdawii.

PROGRAM TRIDUUM PASCHALNEGO

Wielki Czwartek – nie ma Mszy św. rano. Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00. Adoracja

     P. Jezusa w ciemnicy do godziny 23.00. Na tablicy ogłoszeń znajduje się porządek adoracji Róż i grup.

Wielki Piątek – adoracja od 8.00 rano do 17.30. Liturgia Wielkiego Piątku o godzinie 18.00. Droga Krzyżowa przed Nabożeństwem o godzinie 17.30. Post ścisły. Ofiary zebrane w czasie adoracji Krzyża przeznaczone są na Boży Grób w Jerozolimie oraz na dzieła Stolicy Apostolskiej prowadzone w Ziemi Świętej. Adoracja do 23.00.

    Wielka Sobota – adoracja od 8.00 rano do 19.00. Poświęcenie pokarmów na zewnątrz kościoła od 9.00 do 13.00 co pół godziny. W razie deszczu w kościele. Na Królce o 10,30. Wigilia Paschalna Wielkiej Soboty o godzinie 19.00. Po liturgii nie będzie już adoracji; trzeba przygotować kościół do niedzieli zmartwychwstania.

Rezurekcja w Wielką Niedzielę o 6.00 rano. Pozostałe Msze św. o 9.00; 10,30 i 12.00. Nie będzie Mszy o 16.00. W  Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę do południa. Nie będzie mszy o 16.00.  

Przeżywajmy ten Wielki Tydzień z jak największą pobożnością i czcią dla Jezusa Chrystusa, który nas odkupił Krwią Swoją i zmartwychwstając dał nam nadzieję naszego zmartwychwstania. Dajmy dowód naszej miłości przez liczny udział w nabożeństwach tego Tygodnia.

ADORACJA W TRIDUUM

WIELKI CZWARTEK

20:00 – 20.45 – Róża MB Nieustającej Pomocy
20.45 – 21.15 – Adoracja indywidualna w ciszy
21.15 – 22.00 – Wspólnota Dzieła Intronizacji NSPJ
22.00 – 22.30 – Adoracja indywidualna w ciszy
22.30 – 23.00 – Młodzież z oazy

WIELKI PIĄTEK

8.00 – 8.45 – Róża Św. Faustyny
8.45 – 9.30 – Róża Św. Moniki
9.30 – 10.00 – Adoracja indywidualna w ciszy
10.00 – 10.45 – Róża Św. Kingi
10.45 – 11.30 – Róża Św. Jadwigi
11.30 – 12.00 – Adoracja indywidualna w ciszy
12.00 – 12.45 – Róża Św. Anny
12.45 – 13.30 – Róża Św. Elżbiety
13.30 – 14.00 – Adoracja indywidualna w ciszy
14.00 – 14.45 – Róża MB Nieustającej Pomocy
14.45 – 15.30 – Róża Św. Barbary
15.30 – 16.00 – Adoracja indywidualna w ciszy
16.00 – 16.45 – Róża Św. Bożej Rodzicielki
16.45 – 17.30 – Róża Św. Katarzyny

20.00 – 20.45 – Róża Św. Weroniki
20.45 – 21.30 – Domowy Kościół
21.30 – 22.00 – Adoracja indywidualna w ciszy
22.00 – 22.45 – Młodzież z KSM

ADORACJA W TRIDUUM


WIELKA SOBOTA
8.00 – 8.45 – Róża Św. Teresy
8.45 – 9.30 – Róża Św. Krzysztofa
9.30 – 10.00 – Adoracja indywidualna w ciszy
10.00 – 10.45 – Róża Św. Barbary
10.45 – 11.30 – Róża Św. Bożej Rodzicielki
11.30 – 12.00 – Adoracja indywidualna w ciszy
12.00 – 12.45 – Róża Św. Moniki
12.45 – 13.30 – Róża Św. Elżbiety
13.30 – 14.00 – Adoracja indywidualna w ciszy
14.00 – 14.45 – Rodzina Radia Maryja
14.45 – 15.30 – Róża Św. Kazimierza
15.30 – 16.00 – Adoracja indywidualna w ciszy
16.00 – 16.45 – Bractwo Trzeźwości
16.45 – 17.30 – Róża Św. Faustyny
17.30 – 18.15 – Róża św. Katarzyny
18.15 – 19.00 – Adoracja indywidualna w ciszy

       OGŁOSZENIA  26. 03. 2023   NIEDZIELA  V Wielkiego Postu

– Dzisiaj o 15.30 Gorzkie Żale; w czwartek o 17,30 Droga Krzyżowa

  dla   Dzieci. W piątek dla wszystkich  o 17.30 oraz  o 20.00.

– Jutro ciąg dalszy Wizytacji Kanonicznej według ogłoszonego planu. O 18.00 Msza św.

  z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania Młodzieży klas ósmych.

– W środę Nowenna, w czwartek  Adoracja Wieczór Uwielbienia. Msza św. o godz. 18:00, słowo Boże będzie głosił ks. Tomasz Mytych – były wikariusz w Tyczynie. Uwielbienie poprowadzi Paweł Bębenek. Próba w środę o godz. 19:10 w Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy. 

– W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Prosimy zgłosić tych chorych do których nie jeździmy co miesiąc.

–  Mamy zaproszenie do udziału w „Marszu Papieskim”, który odbędzie się w Niedzielę Palmową w Rzeszowie. Rozpoczęcie marszu o godz. 18.00 przy kościele św. Jadwigi Królowej (al. Rejtana 21), następnie przejście do katedry rzeszowskiej, gdzie o godz. 19.00 będzie sprawowana Eucharystia.

– Zaproszenie na Męską drogę krzyżową w piątek 31 marca o 19.00 z kościoła Św. Krzyża w Rzeszowie do Borku Starego. Jedna ze stacji będzie w naszym kościele. Eucharystia ok. północy w klasztorze w Borku Starym.

– 2 kwietnia przypada kolejna rocz. śmierci Św. JP II. Z tej okazji zapraszamy na 21. 00 na specjalny Apel ku czci Św. JP II.

– Parafialny Oddział CARITAS organizuje pomoc świąteczną dla osób będących w trudnej sytuacjimaterialnej. Puszka będzie wystawiona na bocznym ołtarzu.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in.  art. o rzeszowskich Orlętach, także naszych oraz o   Rodzinie Ulmów;  a w Gościu Niedzielnym o uczynkach miłosierdzia oraz  art. O sł. B. ks. Blachnickim założycielu ruchu Światło-Życie „Dlaczego otruto”.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. We wtorek po Mszy o 18.00

   prosimy o pomoc parafian z ul. Sportowej.

Inne ogłoszenia:

– Bóg zapłać za ofiary do puszek  na rzecz rodziny, która ucierpiała w pożarze. Rodzina prosiła by wszystkim bardzo podziękować.

– W przyszłą niedzielę odbędzie się przed kościołem kiermasz ozdób wielkanocnych przygotowanych przez Przedszkole Sióstr Dominikanek. Można będzie nabyć też palmy do poświęcenia; a Szkolne Koło Caritas SP w Tyczynie będzie rozprowadzało własnoręcznie upieczone babeczki wielkanocne. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na pomoc potrzebującym uczniom i ich rodzinom.

– Także w przyszłą niedzielę będzie kwestować rodzina z Mołdawi, na kosztowną operację.

– W dniu 1 i 2 kwietnia w godz. od 6.30 do 10.30 na parkingu przed Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury odbędą się badania w ramach programu “Profilaktyka 40Plus”. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Tam też zaproszenie na jarmark wielkanocny do Domu Kultury 2 kwietnia od godz. 8 do 14.

   OGŁOSZENIA  19. 03. 2023   NIEDZIELA  IV Wielkiego Postu

– Dzisiaj o 15.30 Gorzkie Żale; w czwartek o 17,30 Droga Krzyżowa dla Dzieci. W piątek dla wszystkich  o 17.30 oraz  o 20,00.

– Jutro liturgiczna uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NM Panny przeniesiona ze względu  na niedzielę.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną na ogrodzenie cmentarza.

– W środę Nowenna, w czwartek  Adoracja.

– W sobotę uroczystość Zwiastowania N M  Panny. Na Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje są przy gazetach.

– W najbliższą niedzielę i poniedziałek 26-27 marca będziemy przeżywać Wizytację Kanoniczną w parafii przez ks. bpa Edwarda Białogłowskiego. O godz. 9.00 nastąpi uroczyste powitanie.

   O 12.00 uroczysta Msza św. pontyfikalna za całą parafię; po niej spotkanie z grupami i stowarzyszeniami; w poniedziałek do południa ks. bp odwiedzi szkoły;    o 18.00 Msza św. z udzieleniem S. Bierzmowania. Spowiedź Młodzieży i rodzin w sobotę od 16.30 do 17.30. W związku z Wizytacją nastąpiła zmiana godzin niektórych zamówionych Mszy św. Proszę sprawdzić.

– W przyszłą niedzielę zmiana czau na letni.

– Bóg zapłać za ofiary do puszek  na rzecz rodziny, która ucierpiała w pożarze.

– Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy o 18.00 i w sobotę prosimy o pomoc rodziców i młodzieży, która przyjmie S. Bierzmowania.

(na 7 i 9)     Przypomnienie: o dzisiejszym Zebraniu mieszkańców Tyczyna w Domu Kultury o 10.00. Podobne spotkanie w Hermanowej.

– W środę pogrzeb śp. Macieja Stempniowskiego; Różaniec

   o g. 13.15; Msza św. o 14. 00.  Dobry Jezu a nasz Panie…

           OGŁOSZENIA  12. 03. 2023   NIEDZIELA  3  Wielkiego Postu

– Dziś o 15.30 Gorzkie Żale,  następnie Msza św. i spotkanie dla  młodzieży

   w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa.

– Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartek o 17.30, dla wszystkich  w piątek

   o 17.30 wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia i 20.00.

– W środę Nowenna do MB Nieust.Pomocy;  w czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu.

– W piątek początek Nowenny do Św. Józefa.

– W sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z księdzem delegatem Biskupa. Młodzież przynosi ze sobą prośby do Biskupa. Po Mszy św. próba w kościele.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 prowadzi róża Św.Weroniki. Składka inwestycyjna na ogrodzenie cmentarza.  Na Gorzkich Żalach będzie zbierana ofiara na kwiaty do Grobu Bożego.

– Także w przyszłą  niedzielę 19 marca zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na godzinę 15.30 na nabożeństwo Gorzkich Żali i mszę świętą na której będzie odnowienie przyrzeczeń chcielnych.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in.  art. o papieżu Franciszku z ok. 10 rocz. jego wyboru na Stolicę Apostolską; jest też dodatek „Rachunek sumienia”.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy o 18.00 i w sobotę prosimy o pomoc parafian z ul. Kwiatowej.

Inne ogłoszenia:

– Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7. i 9.

– W przyszłą niedzielę będzie kwesta do puszek dla rodziny z Tyczyna, która ucierpiała z powodu pożaru tydzień temu. Dziękujemy za pomoc w tej kweście Bractwu Św. Trójcy.

– Jednostki wojskowe z Podkarpacia zapraszają na „Wojskowe Targi Służby i Pracy” do Boguchwały w najbliższy piątek i sobotę; miejsce- Centrum Kultury. Będzie można zobaczyć ciężki sprzęt wojskowy w tym czołg Leopard oraz uzyskać informacje dot. możliwości wstąpienia do służby wojskowej. Będą też inne atrakcje. Szczegóły na plakacie.

                      OGŁOSZENIA    05. 03. 2023   NIEDZIELA 2  Wielkiego Postu

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca; zmiana tajemnic różańcowych, składka na Seminarium Duchowne;  o 15.30 Gorzkie Żale,  następnie Msza św. i spotkanie dla  młodzieży w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa.

–  Dziś (niedziela) o godz. 10:30 i 12:00 wystąpią uczestnicy warsztatów muzyki Pasyjnej. Mamy również zaproszenie na koncert w Domu Kultury o godz. 14:30.

– We wtorek spotkanie dla Akcji Katolickiej.

–  W czwartek Droga Krzyżowa dla dzieci o 17,30, w piątek dla wszystkich  o 17.30 oraz  o 20,00.

     – W tym tygodniu we wtorek, środa i czwartek spotkania dla kandydatów

       do  bierzmowania. Młodzież przynosi ze sobą uzupełnione Indeksy.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 poprowadzi róża Św. Krzysztofa.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy m.in. ciekawy artykuł  dot. pierwszego grzechu w Raju; drugie rozważanie rekolekcji wielkopostnych;  o manipulacjach związanych z klimatem; jest też nowy numer WPiS.

–  W środę z ok. Dnia Kobiet pamiętajmy o Nich w modlitwie.

– Serdeczne podziękowanie dla firmy Żałobnik za kolejne prace na naszym cmentarzu; została utworzona droga wjazdowa łącząca starą część cmentarza z nową oraz wystawiony regulamin.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po mszy  wieczornej i  w sobotę prosimy o pomoc z rodzin z ul. Orzeszkowej numery parzyste.

         OGŁOSZENIA    26. 02. 2023   NIEDZIELA 1 Wielkiego Postu

– Dzisiaj o 15.30 Gorzkie Żale; w tygodniu  Droga Krzyżowa dla dzieci

  w czwartek o 17.30, dla wszystkich  w piątek  o 17.30 i 20.00. W piątek na Drodze Krzyżowej o godz. 20.00 poświęcenie i wręczenie krzyży kandydatom do bierzmowania.  

– Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary do puszek które zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny. O to prosi Caritas Polska.

 – We wtorek spotkanie dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

– W środę Nowenna ku czci M B Nieust. Pomocy; w czwartek Adoracja.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie od 17,30 a w piątek od 17,00.  Komunia św. dla chorych w sobotę od 8.00.

– W przyszłą niedzielę Adoracja, zmiana taj. różańcowych, składka na Seminarium Duchowne;  różaniec o 11,30 poprowadzi róża Św. Magdaleny.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy m.in. ciekawe artykuły dot. nierozerwalności w sytuacjach przemocy w małżeństwach oraz dzieciach specjalnej troski. Jest też nowy darmowy numer Dobre Nowiny.

– W sobotę Św. Kazimierza. Pamiętajmy w modlitwie o Ks. B. Kazimierzu.

– Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tyczynie ogłasza zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych (tzw. zerówek) i klas pierwszych. Karty zgłoszenia do pobrania na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie-

   ul. Pułanek 4. Zapisy do końca marca.

–  Za tydzień w drugą niedzielę Wielkiego Postu będziemy przeżywać „Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami” pod hasłem „Z misjonarzami budujemy Kościół”. Będzie zbiórka do puszek przeznaczona na Dzieło Pomocy Misjonarzom „Ad Gentes”.

– Caritas przesyła baranki oraz paschałki, które można zapalić na grobach najbliższych w Wielkanoc. Są też skarbonki – jałmużna wielkopostna.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po mszy  wieczornej i  w sobotę prosimy o pomoc z rodzin z ul. Orzeszkowej numery nieparzyste.

        OGŁOSZENIA    19. 02. 2023   NIEDZIELA   7  Zwykła

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Dzisiaj rozpoczynamy 56 Tydzień Modlitw o trzeźwość Narodu. Będzie wyłożona księga abstynencji, do której można się będzie wpisać.

 – W środę rozpoczynamy Wielki Post. 40 dniowy okres przygotowania do Świąt Paschalnych poprzez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego. Msze św. w Środę Popielcową będą o 6,30; 9.00 i 18.00. Post ścisły.

– W okresie W. Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej: w niedziele o 15,30  Gorzkie  Żale  z kazaniem pasyjnym.

– Droga Krzyżowa: w czw. o 17.30 dla dzieci, w pt. o 17.30 i 20.00.           

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 poprowadzi róża św.Św. Jadwigi.

– Od 1 niedzieli W. Postu będą prowadzone katechezy dla młodzieży od 17 roku życia  tzw. „kurs przedmałżeński” o godz. 17.00.

– Dziś u młodzieży z KSM dostępne Zdrapki Wielkopostne. Zachęcamy do skorzystania i dziękujemy za złożone ofiary.

– W tygodniu spotkania dla kandydatów do bierzmowania w wyznaczonych grupach.

– W przyszłą niedzielę w całej Polsce zbiórka do puszek dla Ukrainy w rocz. rozpoczęcia wojny.

– Firmie „Żałobnik” dziękujemy za wyłożenie kostką przy wjeździe na cmentarz ; w planie podobna praca u góry cmentarza. Bóg zapłać.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.

   W poniedziałek po mszy wieczornej i  w sobotę prosimy o pomoc parafian

    z rodzin z ul. Pileckich wszystkie numery parzyste.

         OGŁOSZENIA    12.02.2023   NIEDZIELA   6  Zwykła

–  W Liturgii tygodnia: we wtorek Św. Cyryla i Metodego patronów Europy; w środę Nowenna; w czwartek adoracja.

– We wtorek spotkanie dla Bractwa Świętej Trójcy.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 prowadzi róża św. Faustyny.

– W przyszłą Niedzielę także (19.02) zapraszamy dzieci do I Komuni Świętej wraz z rodzicami na mszę o godzinie 10.30, na której będzie poświęcenie i wręczenie książeczek.

– Od 1 niedzieli W. Postu będą prowadzone katechezy przedmałżeńskie dla młodzieży od 17 roku życia  tzw. „kurs przedmałżeński” o godz. 17.00.

– W dzisiejszym wydaniu “Niedzieli” znajdziemy  m.in. o polskich tradycjach na na zapusty; jest też nowy numer WPIS.

– Na tablicy ogłoszeń m.in. ogłoszenie o zapisach do Przedszkola Sióstr Dominikanek na rok szkolny 2023/2024. Tam pozostałe szczegóły.

– W związku z kataklizmem trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki prosi o modlitwę w intencji poszkodowanych i ofiary w dzisiejszą niedzielę. Puszki są wystawione przy wyjściach z kościoła, będą one także w przyszłą niedzielę wystawione na bocznych ołtarzach. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

– W dzisiejszą niedzielę o godz 17:15 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tyczynie odbędzie się spektakl/koncert wspomnień muzycznych w wykonaniu grupy teatralnej z okolic Leżajska. W repertuarze utwory znanych polskich piosenkarzy. Organizatorzy serdecznie zapraszają   

– W piątek w Tyczynie odbędzie się Dekanalny Dzień Młodzieży.

   Zapraszamy młodzież ze wszystkich grup parafialnych oraz kandydatów do bierzmowania na wspólną modlitwę i integrację. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00. Następnie katecheza wprowadzająca w Wielki Post i adoracja. A później zabawa karnawałowa w Domu Kultury w Tyczynie. Zakończenie około godz. 21:00.

–  W przyszłą niedzielę młodzież z KSM będzie rozprowadzać Zdrapki Wielkopostne. Zachęcamy do korzystania z tej propozycji na Wielki Post. Ofiara dobrowolna na młodzież.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po mszy wieczornej i  w sobotę prosimy o pomoc parafian z rodzin z ul. Pileckich – wszystkie numery nieparzyste.

(Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7, 9.)

-W dniach od 3 -5 marca w naszej parafii odbędą się Warsztaty muzyki Pasyjnej, które poprowadzą Piotr Pałka i Leopold Twardowski.
Warsztaty to nie tylko nauka śpiewania i grania wybranych pieśni pasyjnych ale również forma muzycznych rekolekcji.
Organizatorzy: Grupa Uwielbienia – Parafia Tyczyn i MGOK serdecznie zapraszają wszystkich chętnych.
Szczegóły zgłoszenia na plakacie w gablocie i na naszej stronie parafialnej.
Ze względu na Warsztaty Pasyjne w tym miesiącu Wieczór Uwielbienia nie odbędzie się.

               OGŁOSZENIA   05. 02. 2023   NIEDZIELA   5   Zwykła

  – Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca: Adoracja, zmiana tajemnic różańcowych; składka na Seminarium Duchowne.                                        

– W środę Nowenna; w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu; w tym dniu kolejna rocznica śmierci ks. Franciszka Kwolka, naszego byłego proboszcza.

– W sobotę (11 lutego), w liturgiczne wspomnienie MB z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na Mszę św. o 9.00 wszystkich chorych, których stan zdrowia pozwala na przybycie do kościoła. Wcześniej – od 8,30 będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. Prosimy też o udzielenie chorym niezbędnej pomocy, by mogli przybyć na wspólną modlitwę. W czasie tej Mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych dla tych, którzy nie mogli przyjąć tego sakramentu w czasie Misji parafialnych.

– We wtorek spotkanie dla Zespołu Caritas i Duszpasterstwa Nauczycieli.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 prowadzi róża Św. Anny.

– Caritas zwraca się z prośbą o przekazanie 1% odpisu podatkowego na rzecz „Bliźni w potrzebie”, także inni zwracają się z podobną prośbą. Przy gazetach wyłożone są wizytówki.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: z ul. Św. Krzyża i ul. Słowackiego wszystkie numery.

                OGŁOSZENIA   29. 01. 2023   NIEDZIELA  4  Zwykła

    – Dzisiaj Msza św. o 16.00 połączona z Nieszporami.

– W liturgii Kościoła: we wtorek Św. Jana Bosko; w środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy ; w czwartek Święto Ofiarowania  Pańskiego – MB Gromnicznej. Msze św. będą o 6,30; 9.00 i 18.00. Na wszystkich mszach poświęcenie świec. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszym Siostrom Dominikankom składamy najlepsze życzenia z tej okazji. Niech towarzyszy im Boża łaska i wspiera opieka Bogurodzicy. Składka  na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji; w czwartek wieczorna adoracja Najśw. Sakramentu; w piątek błog. jabłek z ok. wsp. Św. Błażeja.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca; spowiedź w I piątek od 17.00; odwiedziny duszpasterskie chorych w sobotę od 8.00.

– W  tym tygodniu we wtorek, środa i czwartek spotkania dla kandydatów do bierzmowania.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 prowadzi róża Św. Katarzyny. Zmiana Taj. różańcowych, Adoracja, składka na cele diecezjalne.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli  m.in. ciekawe artykuły o starości i samotności; życiu konsekrowanym, jest nowy numer Dobrych Nowin do wzięcia. Gość Niedzielny ma specjalną wkładkę o Św. Janie Pawle.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z rodzin  mieszkających przy

   ul. Cichej- wszystkie numery.

                 OGŁOSZENIA    22. 01. 2023   NIEDZIELA   III   Zwykła

– Dziś przeżywamy  „niedzielę biblijną”. 

– Dziś Przegląd Kolędowy „Pójdźmy wszyscy do stajenki…”  . Rozpoczęcie Mszą św. o 16.00 po niej Koncert o 17.15 w Domu Kultury. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

– W tym tygodniu w liturgii: we wtorek Św. Franciszka Salezego, w środę Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła, zakończenie Tygodnia Modlitw

   o Jedność Kościoła,Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek Św. Tymoteusza i Tytusa,  Adoracja – Kolędowy Wieczór Uwielbienia, poprowadzą Piotr Pałka i Paweł Bębenek; w sob. Św. Tomasza z Akwinu.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy m.in. art. dot. obchodów Babci i Dziadka.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11,30 prowadzi róża Św. Kazimierza.

– W przyszłą niedzielę 29/01 w Centrum Dziedzictwa obchody Dnia Pamięci

   o Ofiarach Holokaustu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i odśnieżanie. W poniedziałek po Mszy św.  wieczornej prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: ul. Kameliowej – wszystkie numery.

** We wtorek pogrzeb: + Wanda Piasecka, g. 14.00,  Wieczne odpoczywanie…

 Dzisiaj czynna Biblioteka Parafialna po 7 i 9. 

                OGŁOSZENIA    15. 01. 2023   NIEDZIELA 2  Zwykła

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną.

– Dziś czynna Poradnia Rodzinna.

– W liturgii tygodnia  – we wtorek Św. Antoniego opata;  w środę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcija, Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy;  w czwartek uroczystość Św. Józefa Sebastiana Pelczara głównego patrona diecezji, adoracja Najświętszego Sakramentu; w piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego; w sobotę Św. Agnieszki; w przyszłą niedzielę o 11,30 Różaniec prowadzi róża Św. Kingi.

– We wtorek spotkanie  Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

– W środę spotkanie dla Akcji Katolickiej.

– Burmistrz Tyczyna, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tyczynie   i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich diec. Rzeszowskiej  wraz z parafią w Tyczynie zapraszają  na XVI Przegląd Kolędowy „Pójdźmy wszyscy do stajenki…”  22 stycznia (w najbliższą niedzielę). Rozpoczęcie Mszą św. o 16.00, po niej Koncert o 17.15 w Domu Kultury. Natomiast dzisiaj także w Domu Kultury odbędzie się Koncert Kolędowy o godz. 17.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

– Zakończyliśmy wizytę duszpasterską-Kolędę. W tym roku połowa parafii. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie. Bóg zapłać także za ofiary składane z tej okazji, które zostaną podzielone według zaleceń Synodu Diecezji Rzeszowskiej.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: z ul. Potoki Tyczyn od nr 1a do 14.

           OGŁOSZENIA    08. 01. 2023  Niedziela po Narodz. Pańskim;

                                            Święto  Chrztu  Pańskiego    

– Od jutra w liturgii rozpoczyna się Okres zwykły. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.

– W środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy;  w czwartek Adoracja.

– W przyszłą niedzielę o 11.30 Różaniec poprowadzi róża Św. Faustyny.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin z ul Parkowej numery od 23a do 37a.

KOLĘDA

09.01.2023 (poniedziałek) od 15.30

1. Kielnarowa po obu stronach (od kapliczki) w kierunku Rzeszowa

2. Mokra Strona Tyczyn-od skrzyżowania (Asnyka – Wyzwolenia) w stronę Kielnarowej

3. Mokra Strona Tyczyn-od skrzyżowania po drogowskaz Rzeszów

10.01.2023 (wtorek) od 15.30

1. Asnyka (od góry)

2. Źródlana (od góry)                                        

11.01.2023 (środa) od 15.30

1. Bajeczna, Sikorskiego prawa strona od Tyczyna w kierunku Rzeszowa

2. Sikorskiego od strony Białej prawa strona + Baśniowa

3. Widnokręgowa (od góry)

12.01.2023 (czwartek) od 15.30

1. Ruczajowa (od góry), Białe Wzgórze

2. Biesiadna i następnie Sikorskiego lewa strona do Tyczyna

3. Sikorskiego od Strugu lewa strona w kierunku Białej

13.01.2023 (piątek) od 15.30

Domy, których mieszkańcy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie oraz nowe domy do poświęcenia z terenu całej parafii po wcześniejszym umówieniu (można zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do czwartku).

OGŁOSZENIA   Niedziela 01/01 2023

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

 – Dzisiejsza uroczystość jest też dniem modlitwy o pokój na świecie. Składka dzisiejsza na Seminarium Duchowne. O 17.00 spotkanie Rady Parafialnej.

 –  W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek przed każdą Mszą.

– W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Składka na misje. Uroczystość Objawienia Pańskiego to także rocznica konsekracji Ks. Biskupa Kazimierza Górnego i Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji. Po każdej mszy św.  Oaza z Tyczyna będzie rozprowadzać kredę i kadzidło. Ofiara dobrowolna, Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę o 11.30 różaniec prowadzi róża Św. Anny.

                  OGŁOSZENIA  w Święto Św. Szczepana   26/12  2022

– Jutro Św. Jana Ewangelisty, poświęcenie wina. Imieniny Ks. bpa Ordynariusza Jana Wątroby. Pamiętajmy o nim w modlitwie; w środę Święto świętych Młodzianków, Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek Adoracja; w  piątek Święto Świętej Rodziny przeniesione z niedzieli najbliższej – w której wypada Nowy rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

–  W sobotę, 31 grudnia zakończenie „Starego Roku”. Dziękujemy Bogu za wszystkie łaski i przepraszamy za wszystkie grzechy. Zapraszamy do udziału we Mszy św. na zakończenie Starego Roku  przed południem o 9.00 i po południu o 17.00 – z nabożeństwem na zakończenie Roku. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. Będzie też Msza o 6.30.

–  W najbliższą niedzielę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Światowy Dzień Modlitw o pokój. Zmiana Tajemnic Różańcowych; składka na Seminarium Duchowne. Różaniec o 11,30 róża Św.Elżbiety.

– Bóg zapłać Siostrze zakrystiance i wszystkim, którzy jej pomagali w przygotowania kościoła do Świąt Bożego Narodzenia; przygotowanie dekoracji, ubranie ołtarzy, choinek i urządzenie  szopki. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary na rzecz ubogich i na tacę z Pasterki na Fundusz Obrony życia i dzisiejszą na Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie. Kolędę rozpoczniemy w środę.

–  Do sprzątania kościoła prosimy we wtorek po Mszy wieczornej i w piątek Rodziny mieszkające przy ul.Orkana.   

Plan Kolędy w tym tygodniu.                         

      28.12.2022 (środa) od 8.30

1 Gradkowiec – od P. Prędkich po prawej stronie w kierunku Rzeszowa

2. Tyczyn – Potoki (od ul. Parkowej w stronę Hermanowej)

3. Hermanowa – Potoki (od „Ostoi” lewa strona w kierunku Tyczyna)

29.12.2022 (czwartek) od 8.30

1. Hermanowa – lewa strona od Tyczyna (za drogowskazem Hermanowa)

2. Hermanowa – lewa strona od końca parafii

3. Hermanowa – prawa strona od końca parafii (Grunwald)

30.12.2022 (piątek) od 8.30

1. Hermanowa – od skrętu na Pańskie Pola – po lewej stronie od Tyczyna w stronę Rzeszowa

2. Hermanowa od „Ostoi” po prawej stronie w kierunku Tyczyna

3. Hermanowa od nr 1, następnie domy na Pańskie Pola – po prawej stronie w kierunku Rzeszowa          

                OGŁOSZENIA        Niedziela 4 Adwentu  18.12. 2022

–  Dzisiaj Jasełka godz. 13.15 w wykonaniu przedszkolaków oraz kiermasz bożonarodzeniowy prac ręcznych personelu i rodziców od 8.00; wszystko

    w Domu Kultury w Tyczynie .

–  Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na ogrodzenie cmentarza.

–  Dziś Poradnia Rodzinna od 12.45.

– W środę Nowenna do MB Nieust. Pomocy; w czwartek Adoracja.

– Zespół Parafialny Caritas informuje, że można w dalszym ciągu składać dowolne ofiary do puszek „pomoc świąteczna” i „Rodzina Rodzinie”. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom oraz zespołowi Caritasu.

– W środę w naszej parafii Spowiedź Adwentowa. Przed południem od  9.00 do 12.00  z przerwą od 10,30 do 11.00;  po południu   od 16.00 do 18.00 z przerwą od 17,00 do 17.30; wieczorem od 19 do 20. Msza św. o 18.00.

– Zakończenie Rorat będzie w piątek; dziękujemy za udział w Roratach dorosłym i dzieciom. Dziękujemy za śpiew Godzinek o godz. 6.00.

– W sobotę Wigilia przed urocz. Bożego Narodzenia. Zwyczajowo w tym dniu nie spożywajmy pokarmów mięsnych. Pasterka o 24.00. Składka z Pasterki na Fundusz Obrony Życia. Godzinę przed pasterką odbędzie się rodzinne kolędowanie, na które serdecznie zapraszamy.

–  W niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. do południa bez zmian. Nie będzie Mszy popołudniowej, podobnie w Święto  św. Szczepana.  Na Mszy o 10,30 zakończenie  Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego;   Różaniec w przyszłą niedzielę o 11,30 poprowadzi róża Św. Moniki.

– W tym tygodniu nie będzie spotkań dla kandydatów do bierzmowania. Natomiast na stronie internetowej parafii dostępna jest katecheza do indywidualnej pracy.

– Dzisiaj po każdej mszy świętej wspólnota Oazy z naszej parafii rozprowadza sianko na stół wigilijny. Ofiara dowolna.

     – W dzisiejszej Niedzieli znajdziemy ciekawe artykuły dot. Świąt i Wigilii;

       W Gościu znajdziemy dodatek Modlitwy na Wieczerzę Wigilijną. Jest też

      nowy numer Apostolstwa Chorych. W piątek od 8.00 będziemy odwiedzać

      chorych za pierwszą sobotę stycznia.

– W zakrystii są do nabycia opłatki.

– Wizytę duszpasterską – kolędę, rozpoczniemy w środę 28 grudnia; plan kolędy będzie na stronie parafialnej. W tym sezonie nawiedzimy części parafii poza Tyczynem.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek wieczorem i w piątek prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin:

   z ul. Budziwojskiej numery nieparzyste od nr 27 do 1 i te rodziny z ulicy, które nie mogły być w swojej kolejce.

                 OGŁOSZENIA      Niedziela 3 Adwentu  11.12. 2022

– Dziś o 17.15 w Domu Kultury spektakl teatralny o Sł. Bożej Rozalii Celakówny. Serdecznie zapraszamy. Bóg zapłać za charytatywne wsparcie dla chorego Artura.

– W lit. tygodnia we wtorek Św. Łucji; w środę Św. Jana od Krzyża; Nowenna;  w czwartek Adoracja; w piątek Nab. do Miłosierdzia Bożego, rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus.  

–   Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, składka na ogrodzenie cmentarza.

–   Odwiedziny duszpasterskie chorych z pierwszej soboty stycznia będą przeniesione na 23 grudnia. Prosimy zgłaszać w zakrystii tych chorych, do których nie jeździmy co miesiąc.

– W przyszłą niedzielę Różaniec o 11,30 prowadzi róża Św. Bożej Rodzicielki.

– Siostry Dominikanki z przedszkolakami, personelem i rodzicami serdecznie zapraszają na Jasełka w wykonaniu przedszkolaków oraz kiermasz bożonarodzeniowy prac ręcznych personelu i rodziców w najbliższą niedzielę 18 grudnia, na godz. 13.15, a kiermasz od 8.00 do Domu Kultury w Tyczynie.

– Do bieżącego numeru „Niedzieli” dołączony jest  dodatek „Katolik w państwie”, w którym odpowiadamy na pytania: po co nam konkordat? Jest też nowy numer WPIS.

– Centrum Dziedzictwa zaprasza na wernisaż o Szkole Zawodowej. Szczegóły na plakacie.

— W sprawie cmentarza: został założony szlabant dla pojazdów. Dziękuję za montaż firmie Żałobnik, która ma swą siedzibę naprzeciw cmentarza i wszystkie prace wymagające wjazdu na teren cmentarza proszę z nią uzgadniać.  

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek i sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin z ul. Budziwojskiej numery nieparzyste od 61 do 29.

  • dziś czynna biblioteka parafialna po 7. i 9.

                    OGŁOSZENIA        Niedziela 2 Adwentu  04.12.2022

–  Dziś Adoracja; zmiana Tajemnic różańcowych; składka na cele diecezjalne; ofiary do puszek na Kościół na Wschodzie. Bóg zapłać ofiarodawcom i Szkolnemu Kołu Caritas.

–  W środę, piątek i sobotę wypadają Kwartalne Dni Modlitw (dawniej Suche Dni) w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin.

–   We wtorek spotkanie  dla Akcji Katolickiej.

–   W środę Św. Ambrożego; Nowenna

–   W czwartek Urocz. Niepokalanego Poczęcia NM Panny; Msze św. będą o 6.30; 9.00 i 18.00. O godz. 12.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja w „Godzinie łaski”. Będziemy szczególnie modlić się za naszą Ojczyznę i o pokój na Ukrainie. Nie będzie już Adoracji wieczornej.

 –  W poniedziałek rozpoczęcie Triduum Modlitw dla młodzieży żeńskiej przed tą Uroczystością.

– Zapraszamy w tym tygodniu na spotkania Młodzież do bierzmowania. We wtorek podczas Mszy św.. zostaną pobłogosławione Modlitewniki dla młodzieży.

 – W przyszłą niedzielę odbędzie się spektakl o Sł. Bożej Rozalii Celakównie w wykonaniu grupy teatralnej Wspólnoty Intronizacji naszej diecezji. o godz. 17.00 w Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy.

–  W dzisiejszym wydaniu “Niedzieli” znajdziemy dodatki o zwyczajach adwentowych oraz kolorowanki dla dzieci na Boże Narodzenie.

– W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka po mszach św. na kosztowną rehabilitację  naszego parafianina Artura, który kilka tygodni temu uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Żona- Krystyna Drwięga i trójka małych dzieci proszą o wsparcie i serdecznie dziękują za wszelką pomoc. Można też wpłacać przez internet. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek i sobotę prosimy o pomoc z następujących rodzin: z ul. Budziwojskiej numery nieparzyste od 99 do 63.

 OGŁOSZENIA     Niedziela 1 Adwentu 

27.11.2022

– Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, którego hasłem jest: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Adwent to czas pobożnego i radosnego oczekiwania na Zbawiciela. Zwróćmy uwagę na uczynki pobożne, trzeźwość, udział w Roratach. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 z kazaniem dla dzieci. Prosimy, aby dzieci przynosiły lampiony oraz przygotowały serca z papieru; będziemy losować figury świętych do modlitwy w domu. Dzieci będą również otrzymywać specjalne naklejki. W soboty Roraty o godz. 6.30.

– Dziś z okazji Święta Patronalnego Gminy Tyczyn o godz. 16.00 Msza św. w int. par małżeńskich przeżywających Złote Jubileusze. Dalsza uroczystość w Domu Kultury.

–  W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca; w piątek spowiedź od 17.00; odwiedziny duszpasterskie chorych w sobotę od 8.00.

–  W środę Święto św. Andrzeja Ap.;  Nowenna połączona z Wypominkami; W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu. 

– Parafialny Oddział Caritasu informuje o zbiórce do puszki na świąteczną pomoc  dla osób w trudnej syt. materialnej. Prosimy też o zgłaszanie takich osób, które dotąd nie otrzymywały pomocy  w zakrystii. Caritas przysyła nam jak co roku świece-Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom. Można je nabywać (przy gazetach).

–  Dzisiaj pobłogosławione będą opłatki wigilijne, które będą w zakrystii. Ofiary składane z tej okazji są częściową zapłatą dla Siostry zakrystianki i Pana organisty.

– W przyszłą niedzielę Adoracja Najśw. Sakramentu; zmiana tajemnic różańcowych;  składka na cele diecezjalne; przychodzimy z pomocą i modlitwą za Kościół na Wschodzie. Po Mszach zbierana będzie ofiara do puszek na ten Kościół. Proszę  Szkolne Koła Caritas o pomoc w tej zbiórce.

–   Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża M B Nieust. Pomocy.

– Młodzież z KSM przygotowała magnesy jako pamiątkę Misji Parafialnych. Magnesy można nabyć po każdej Mszy św. przy głównym wyjściu. Ofiara będzie przeznaczona na działalność Stowarzyszenia.

– Rozpoczęły się zapisy do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie w Portugalii na przełomie lipca i sierpnia 2023 r. Informacje dotyczące zapisów są dostępne na nowej stronie internetowej duszpasterstwa młodzieży (www.mlodziez.rzeszow.pl). Odpowiedzialnym za nasz dekanat jest ks. Łukasz Ślęczka (lukasrzeszow1984@gmail.com, lub SMS na numer 727684350).

–  Strażacy będą rozprowadzać kalendarze w najbliższą sobotę i niedzielę (3-4.12). Prosimy o życzliwe przyjęcie.

–  Prosimy bardzo by wszystkie chryzantemy na cmentarzu znieść do kompostownika do środy. Nie wrzucamy ich do kontenerów.  

– Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę  prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin z ul. Budziwojskiej numery parzyste od 56 do końca i numery nieparzyste od 123-105.

   Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7.00 i 9.00.              

OGŁOSZENIA     20.11.2022    NIEDZIELA   XXXIV zwykła – Chrystusa Króla Wszechświata

– Rozpoczęliśmy Misje Parafialne. Program misji na tablicy ogłoszeń i na stronie parafialnej. Rozważania misyjne będą codziennie o 8.00 (w pt o 11.00) i 18.00; Nauki stanowe będą w pon. dla mężów i ojców i we wtorek dla żon i matek po mszy wieczornej. O godz. 8.00 będą intencje zamówione przez Pielgrzymów do Starej Wsi. Dzieci że Szkoły Podstawowej będą mieć spotkania w pon. wt. i środę. Codziennie bez zmian pozostaje Msza św. o godz. 6.30. Dołóżmy starań by jak najlepiej przeżyć duchowo ten czas łaski. Zachęcajmy do tego także naszych bliskich.

– Dzisiejsza niedziela kończy rok liturgiczny. Jest to święto patronalne KSM i Akcji Katolickiej. Młodzież z naszej parafii uczestniczy w wydarzeniach w katedrze. Następna niedziela jest pierwszą Adwentu i początkiem nowego roku liturgicznego. 

– W liturgii tygodnia: w poniedziałek wsp. Ofiarowania NM Panny; we wtorek Św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Panu Organiście, zespołom śpiewaczym i wszystkim zaangażowanym w śpiew liturgiczny dziękujemy za posługę dla piękna liturgii i składamy życzenia błogosławieństwa Bożego za przyczyną Św. Patronki;

– W czwartek Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi Hubert Kowalski. Próba odbędzie się we w środę o godz. 19.00 w Domu Kultury w Tyczynie.

– Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Św. Teresy.

– W tym tygodniu spotkania dla kandydatów do bierzmowania w wyznaczonych grupach.

– W dzisiejszym wydaniu “Niedzieli” polecamy m.in. artykuły dot. wolności oraz Mszy św. gregoriańskich.

– Na tablicy ogłoszeń zaproszenia do udziału w rekolekcjach dla małżonków w Dębowcu oraz do udziału w kiermaszu ciast w celu charytatywnym na parkingu Marmax.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę przeznaczoną na ogrodzenie cmentarza.

– Dzisiaj czynna Poradnia dla narzeczonych.

   -Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7.00 i 9.00.            

PLAN MISJI ŚWIĘTYCH
Tyczyn 20-26 listopada 2022

Misje głoszą:
Ks. Marek Ryba
Ks. Mateusz Kowalski

Niedziela
Msze św. z nauką misyjną: 7:00; 9:00; 10:30 (nauka dla dzieci), 12:00; 16:00

Poniedziałek
6:30 Msza św.
7:30 różaniec misyjny
8:00 Msza św. z nauką misyjną i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych
9:00 spotkanie misyjne dla Szkoły Podstawowej (grupa młodsza)
10:30 spotkanie misyjne dla Szkoły Podstawowej (grupa starsza)
18:00 Msza św. z nauką misyjną i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych
19:00 Nauka stanowa dla mężów i ojców

Wtorek
6:30 Msza św.
7:30 różaniec misyjny
8:00 Msza św. z nauką misyjną
9:00 spotkanie misyjne dla Szkoły Podstawowej (grupa młodsza)
10:30 spotkanie misyjne dla Szkoły Podstawowej (grupa starsza)
18:00 Msza św. z nauką misyjną
19:00 Nauka stanowa dla żon i matek

Środa
6:30 Msza św.
7:30 różaniec misyjny
8:00 Msza św. z nauką misyjną i nabożeństwo za zmarłych (w kościele)
9:00 spotkanie misyjne dla Szkoły Podstawowej (grupa młodsza)
10:30 spotkanie misyjne dla Szkoły Podstawowej (grupa starsza)
18:00 Msza św. z nauką misyjną z odnowieniem przysięgi małżeńskiej + nabożeństwo za zmarłych (w kościele)

Czwartek
6:30 Msza św.
7:30 Spowiedź dla chorych
8:00 Msza św. dla chorych z błogosławieństwem Lourdzkim
18:00 Msza św. z nauką misyjną i nabożeństwo pokutne
19:00 Wieczór Uwielbienia

Piątek – Dzień Sakramentu Pokuty i Odpustu parafialnego
6:30 Msza św.
10:00 -11:00 spowiedź
11:00 Msza św. z nauką – Odpust
16:30 – 18:00 spowiedź
18:00 Msza św. z nauką – Odpust

Sobota
6:30 Msza św.
7:30 różaniec misyjny
8:00 Msza św. na zakończenie Misji – nabożeństwo z adoracją krzyża
18.00 Msza św. na zakończenie Misji – nabożeństwo z adoracją krzyża

                 OGŁOSZENIA    06.11.2022  NIEDZIELA   32   zwykła

–  Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic różańcowych; składka na Seminarium Duchowne.

 – W tygodniu „Wypominki”  o 17.40. 

–  W liturgii tygodnia będziemy obchodzić: w środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy ; w czwartek Adoracja.

– W piątek  11 listopada  Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o 9.00, na którą serdecznie zapraszamy, aby dziękować Bogu za dar wolności. Po Mszy złożenie kwiatów pod pomnikiem czynu patriotycznego i okolicznościowa akademia w Domu Kultury; Przedstawienie wykonają Dzieci z Przedszkola Sióstr Dominikanek. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Prosimy też o wywieszenie flag narodowych w swoich domach. Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od pokutnego charakteru tego dnia.

–  Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św.Weroniki.

 – W tym tygodniu spotkania dla kandydatów do bierzmowania w wyznaczonych grupach. Prosimy, aby kandydaci przynieśli ze sobą Indeksy.

–  We wtorek spotkanie dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

–  W dzisiejszym wydaniu “Niedzieli” polecamy m.in. art.. o Święcie Niepodległości Polski; jest też nowy nr WPIS.

–  Caritas Polska organizuje wraz z oddziałami diecezjalnymi akcję pomocy dla Ukrainy „Rodzina Rodzinie”. Jest to pomoc dla konkretnej rodziny przez cały rok. Nasza parafia przyłącza się do tej formy pomocy jednej rodzinie. Będą wystawione puszki na bocznych ołtarzach i tam można wrzucać dowolne datki. Także do skrzynki przy gazetach można wrzucać ofiary z zaznaczeniem tej pomocy.

– W niedzielę, 13 listopada 2022 r. przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

– Misje parafialne odbędą się w dniach 20-26 listopada. Plan misji będzie na stronie parafii i na tablicy ogłoszeń.

 –  Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z  następujących rodzin: Tereszkiewicz Bogdan, Kruk Justyna, Cybulska Bronisława, Chrzanowska Stanisława, Grzebyk Barbara, Tereszkiewicz Tomasz, Włosińska Małgorzata i mieszkańcy szeregówki z ul. Partyzantów.

Inne ogłoszenia: Dopłaty do wymiany dachów z eternitu. Wnioski do 15 listopada. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

                      OGŁOSZENIA     30. 10. 2022    NIEDZIELA   31 zwykła

–  Dzisiaj rocznica poświęcenia kościoła; o 16.00 nab. różańcowe i Msza św.

– W poniedziałek   zakończenie nabożeństw różańcowych. Bóg zapłać wszystkim grupom dzieci i dorosłych za udział w różańcu.

– We wtorek  Uroczystość Wszystkich Świętych; Msze św. do południa jak w niedzielę.  O 14.00  Msza św. na cmentarzu (w razie deszczu w kościele); Po Mszy procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych. W tym dniu możemy zyskać odpusty i ofiarować za zmarłych; pamiętajmy też o „wypominkach”. Towarzystwo Pomocy im.  św. Brata Alberta jak co roku przeprowadzi kwestę na  cmentarzu dla bezdomnych.

– W listopadzie o 17.40 będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia  za  zmarłych polecanych w wypominkach.

–  W środę  Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o 6.30, 9.00 i 18.00 z  procesją w kościele z 5 stacjami modlitw za zmarłych. 

–  W uroczystość Wszystkich Świętych po południu i w Dzień Zaduszny możemy zyskać odpust zupełny –  jeden w danym dniu, który ofiarujemy za zmarłych. W listopadzie możemy w każdym dniu zyskiwać odpust; od 1 do 8 listopada – odpust zupełny  a w pozostałe dni cząstkowy. Warunki: Kom. św. modlitwa w intencjach Ojca św. i nawiedzenie pobożne cmentarza.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca; w piątek spowiedź od 17.00; odwiedziny duszpasterskie chorych – w sobotę od 8.00.

– W piątek młodzież zaprasza na modlitwę różańcową za zmarłych na cmentarzu o godz. 19.00.

– W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, Adoracja Najśw. Sakramentu, Składka na Seminarium Duchowne; różaniec o 11,30  prowadzi róża św. Krzysztofa.

– Bardzo prosimy przy porządkowaniu grobów segregować śmieci; szkło i plastyk do pojemników, natomiast wszystkie inne odpady do kompostownika. Przypominamy, że kabina Toi Toi usytuowana jest obok śmietnika na cmentarzu. Podziękowanie dla firmy Żałobnik za wykonanie kompostownika i utwardzenie drogi w nowej części cmentarza oraz za

   prace porządkowe. Dziękujemy też naszym Orlętom i Strzelcom za uporządkowanie grobów żołnierskich.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. artykuły nt. Wszystkich Świętych, o założycielce Apostolatu Margaretka; pytania dotyczące życia wiecznego.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W środę po Mszy wieczornej  prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Kopiec Ewa, Baran Maria, Wepsięć Anna, Sarna Agata, Najda Tadeusz, Ligęza Beata, Mytych Marta, Basara Halina, Paśkiewicz Grażyna.

                                 OGŁOSZENIA     23.10. 2018    niedziela   30   zwykła

    – Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Dzisiejsza składka na Misje.

– O 16.00 Nabożeństwo Różańcowe i Msza Św. W tygodniu Różaniec o 17.30.

–  W liturgii tygodnia w środę Nowenna; w czwartek Grupa Uwielbienia zaprasza na różaniec, Mszę św. i adorację. Słowo Boże wygłosi ks. Tomasz Ryczek – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, a uwielbienie muzyczne poprowadzi Jakub Tomalak. Zapraszamy wszystkich chętnych, śpiewających i grających, do włączenia się w Uwielbienie. Próba odbędzie się w środę w Domu Kultury w Tyczynie o godz. 19.00;

  –  w piątek Świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

   –  W piątek odbędzie się DEKANALNE SPOTKANIE MŁODYCH. Młodzież  zapraszamy na wspólną modlitwę i integrację do Budziwoja na godz. 19.30. Wszystkich chętnych na wyjazd prosimy o kontakt z ks. Łukaszem.  

– W przyszłą niedzielę rocznica poświęcenia kościoła; różaniec o 11:30 poprowadzi róża Św. Magdaleny.

– Kartki wypominkowe można składać w zakrystii. Prosimy o czytelne pismo.

– W środę spotkanie dla Parafialnego Zespołu Caritas.

– Dom Kultury zaprasza na dzisiejszy Festiwal Piosenek Katarzyny Sobczyk.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Bereś Kazimierz, Lech Arkadiusz, Szczerba Roman, Baran Anna, Szelewa Mariola, Baran Krystyna, Kopiec Jolanta, Dziepak Bernadetta, Drążek Zdzisław, Drążek Izydor.

 – Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7.00 i 9.00

                 OGŁOSZENIA     16. 10. 2018    niedziela   28   zwykła

– Dzisiaj przeżywamy XXII Dzień Papieski, Bóg zapłać za ofiary na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia; Bóg zapłać też za składkę na remonty, ostatnie takie składki przeznaczamy na ogrodzenie cmentarza; o 16.00 nabożeństwo Różańcowe i Msza Św.

 – W tygodniu różaniec o 17.30 Po nim Msza św.

– W liturgii tygodnia: w poniedziałek Św. Ignacego Antiocheńskiego; we wtorek Św. Łukasza Ew. patrona Służby Zdrowia, Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza środowisko medyczne w niedzielę najbliższą na godz. 15.00 do kościoła parafialnego w Mrowli na wspólną modlitwę w intencji pracowników służby zdrowia; w środę Nowenna połączona z różańcem; w czwartek Św. Jana Kantego, Adoracja; w sobotę Św. Jana Pawła II. W niedzielę najbliższą rozpocznie się Tydzień Misyjny. Składka przeznaczona na misje.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Jadwigi.

– W środę spotkanie dla Akcji Katolickiej.

– Zapraszamy w tym tygodniu na spotkania Młodzież do bierzmowania w grupach.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. artykuły o Św. Janie Pawle, wspominienia o bł. Ks. Popiełuszce i ks. Kaczkowskim oraz art. Utracone motyle z ok. przypadającego wczoraj Dzień Dziecka Utraconego.

– Dzisiaj czynna Poradnia dla narzeczonych.

– Służba Zdrowia w naszej Przychodni zachęca do szczepień przeciw Covid 19.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu; w poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Janusz Hałoń, Mieczysław Mazur, Lucjan Hałoń, Piotr Bomba, Krzysztof Prędki, Bogdan Prędki, Małgorzata Wiater, Janusz Żurek, Maria Chrzanowska, Wiesław Rudka.

        OGŁOSZENIA     09. 10. 2022    NIEDZIELA   28   ZWYKŁA

– Dzisiaj  Różaniec o 16.00 i po nim Msza św. W tygodniu Różaniec o godz. 17.30  po nim Msza św.

– W liturgii tygodnia: w środę Nowenna połączona z różańcem; w czwartek nabożeństwo fatimskie ostatnie w tym roku. Rozpoczniemy o 18.00 Mszą św. po niej procesja różańcowa.

– W środę  spotkanie dla Bractwa Świętej Trójcy.

– W  przyszłą niedzielę będziemy również obchodzić XXII Dzień Papieski pod hasłem „Veritatis splendor” . Wzorem lat ubiegłych  przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej a niezamożnej  młodzieży. Proszę o posługę w tej zbiórce Oazę i KSM.  Różaniec o 11.30 poprowadzi róża Św. Katarzyny.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in. o Dniu Papieskim, o mocy Różańca oraz o cudach jakie dzieją się w Medjugorie.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po  Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących  rodzin : Kazimierz Wiater, Mariusz Jamróz, Zbigniew Jamróz, Wiesława Jędrzejczyk, Dariusz Pasterz, Anna Wiater, Elżbieta Czarnik, Alfred Hałoń, Anna Such, Beata Ligęza.

Cmentarz: Bardzo prosimy, aby wszystkie odpady poza szkłem i plastikiem (do tego są kubły) wrzucać do kompostownika, który znajduje się obok ubikacji TOI TOI.

             OGŁOSZENIA     02. 10. 2022    NIEDZIELA   27   ZWYKŁA

– Dziś Adoracja, zmiana taj różańcowych; składka na Seminarium Duchowne; o 16.00 Różaniec i Msza św. z udziałem dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami. Będzie poświęcenie i wręczenie różańców.

– W tygodniu Nabożeństwo Różańcowe o godzinie 17.30  po nim Msza św. ponadto w liturgii: we wtorek Św. Franciszka z Asyżu; w środę Św. S. Faustyny Kowalskiej,  Nowenna połączona z nabożeństwem różańcowym; w czwartek Adoracja; w piątek NMP Różańcowej, spowiedź od 17.00 z racji pierwszego piątku. 

– We wtorek spotkanie dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

– W tym tygodniu spotkania w grupach dla młodzieży do bierzmowania.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in. o szczególnych interwencjach Aniołów;  jest też nowy numer WPiS.

– Centrum Dziedzictwa zaprasza na warsztaty dotyczące pisania ikon we wtorek o 16.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Tam też zaproszenie na pielgrzymkę apostolatu Margaretka i inne ogłoszenia.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących  rodzin: Szwed Antoni, Dubczyk Jan, Szczoczarz Stanisława, Grzegorz Data, Dykiel Ryszard, Jan Chrzanowski, Zawada Bogumiła, Leś Wojciech.

               OGŁOSZENIA     25.09.2018    NIEDZIELA 26  ZWYKŁA

     – Bóg zapłać za ofiary do puszek na radio VIA. Puszki wystawione są przy wyjściu z kościoła.

– W liturgii tego tygodnia: we wtorek Św. Wincentego; w środę Św. Wacława, Nowenna do MB Nieust. Pomocy; w czwartek Św. Archaniołów:  Michała, Gabriela  i Rafała; w piątek Św. Hieronima; w sobotę Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

– W tym tygodniu (wtorek, środa i czwartek) spotkania dla kandydatów do bierzmowania. Kandydaci podczas Mszy złożą Deklaracje prosząc o modlitwę całą parafię. Zapraszamy do udziału również rodziców.

– W czwartek Grupa Uwielbienia zaprasza na Mszę św. i adorację. Uwielbienie poprowadzi Piotr Pałka z Krakowa. Zapraszamy wszystkich chętnych, śpiewających i grających, do włączenia się w Uwielbienie. Próba odbędzie się we wtorek w Domu Kultury w Tyczynie o godz. 19.00.

– W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca, odwiedziny chorych od godz. 8.00.

– W sobotę rozpoczyna się październik. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. W dni powszednie różaniec o godz. 17:30, a w niedzielę o 16.00. Na tablicy ogłoszeń rozpiska grup prowadzących różaniec. Dzieci będą otrzymywać specjalne naklejki.

  – Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Kingi. W Rzeszowie Procesja Różańcowa o 15.00.

– W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych; w przyszła niedzielę także zapraszamy dzieci do I Komunii i ich rodziców, na msze św. i różaniec o godzinie 16:00 podczas, której zostaną poświęcone różańce.

– Spotkanie dla Zelatorów Róż różańcowych i przyjaciół Seminarium Duchownego odbędzie się w piątek po Mszy wieczornej.

– W dzisiejszym wydaniu “Niedzieli” m.in.  o naszych Aniołach Stróżach; a w dodatku o spowiedziach u Św. O. Pio. Bardzo ciekawe materiały także w “Gościu Niedzielny”. Są dostępne Kalendarze Rolników.  

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Piech  Maria, Prędki Adam, Piech Krzysztof, Leniart Tadeusz, Krok Karolina, Szela Dorota, Pałka Halina, Szela Wojciech, Szela Paweł, Pelc Grzegorz.

     – Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7.00 i 9.00

Inne ogłoszenie: zbiórka „elektrośmieci”, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się w najbliższy piątek. W tym dniu zużyty sprzęt można przywozić od 6.00 rano do 11.00. Miejsce przy Środowiskowym Domu Samopomocy. Szczegóły na plakacie a ulotki przy gazetach.

datagrupa prowadząca różaniec
1Bractwo Trzeźwości
2ksiądz + (dzieci do I Komunii św. i rodzice)
3Parafialny Zespół CARITAS
4Grupa RADIA MARYJA
5Schola dziecięca „Dzieci Maryi”
6Wspólnota dla Intronizacji Serca Pana Jezusa
7KSM
8Margaretka
9ksiądz
10Akcja Katolicka
11Liturgiczna Służba Ołtarza (lektorzy)
12Bractwo Trójcy Świętej
13NAB. FATIMSKIE –
14Oaza
15Duszpasterstwo nauczycieli
16ksiądz
17Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
18Kandydaci do bierzmowania (gr. I)
19Kandydaci do bierzmowania (gr. II)
20Kandydaci do bierzmowania (gr. III)
21KSM
22Róże Różańcowe żeńskie
23ksiądz
24dzieci z przedszkola Sióstr św. Dominika
25Liturgiczna Służba Ołtarza (ministranci)
26Orlęta
27Grupa Uwielbienia
28Oaza
29Domowy Kościół
30Róże Różańcowe męskie
31Apostolstwo Dusz Czyśćcowych
Rozpiska grup i osób prowadzących różaniec w październiku

              OGŁOSZENIA     18. 09. 2022    NIEDZIELA 25  ZWYKŁA

– Dzisiaj czynna Poradnia Rodzinna dla narzeczonych.

 – Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.

– W liturgii tygodnia; w środę  Święto Św. Mateusza Ew.;  Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek, Adoracja; w piątek Św. O. Pio. 

– W środę spotkanie dla Akcji Katolickiej

– W najbliższą niedzielę:  Różaniec o 11.30  poprowadzi róża Św.Faustyny;  zbiórka do puszek na diecezjalne radio Via. Proszę LSO o pomoc w tej kweście.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in. o mediach katolickich i nie tylko, o królowej Elżbiecie i jej wierze; Gość Niedzielny dziś z płytką biblijną, jest też nowy numer Apostolstwa chorych.

– Szkoła Branżowa w Chmielniku informuje, że od obecnego roku szkolnego otworzyła II stopień przygotowujący do Matury i umożliwia zdobycie zawodu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Tam też inne informacje i zaproszenia.

–  W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła  parafian z następujących rodzin: Kustra Mariola, Dykiel Krzysztof, Wilk Jan, Mazur Agnieszka, Trybała Maria, Paśko Barbara, Paściak Teresa, Haszko Dorota, Leniart Dorota, Rembisz Ewa, Borowiec Grażyna, Gorzelec Anna.

Przy gazetach są wyłożone Deklaracje do bierzmowania dla osób, które nie były wczoraj na spotkaniu.

          OGŁOSZENIA     11. 09. 2022    NIEDZIELA  24  ZWYKŁA

– Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych.

– Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 12. Tydzień Wychowania. Jego hasłem są Jezusowe słowa: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” (J 14, 6). Natomiast postacią  12. Tygodnia Wychowania jest św. Józef Bilczewski, arcybiskup Lwowa, którego setną rocznicę śmierci będziemy obchodzić w 2023 r.

– W poniedziałek Spotkanie dla Bractwa Świętej Trójcy.

– We wtorek nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę i różaniec.

– W środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Nowenna; w czwartek MB Bolesnej, Adoracja; w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.  

– KSM zaprasza młodzież od 7 klasy na spotkania, które odbywają się w piątki po Mszy św. wieczornej na starej plebanii.

–  Zapraszamy młodzież klas VIII na pierwsze spotkanie do sakramentu bierzmowania, które odbędzie się w sobotę (17.09) na Mszy św. o 18.00.

– Zapraszamy do scholi dziecięcej; próby będą się odbywać w szkole; informacje u S. Alberty.

– We wtorek spotkanie Ministrantów po mszy świętej.

– W środę spotkanie orląt, zapraszamy nowych kandydatów.

– W Piątek spotkanie oazy: o godzinie 16.30 młodsi po mszy świętej starsi.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy poradnik dla rodziców:

       -Jak pomóc uzależnionemu dziecku.

– Na tablicy ogłoszeń:  zaproszenie do OO. Bernardynów na Odpust MB Rzeszowskiej; Centrum Dziedzictwa w Tyczynie zaprasza na warsztaty pisania ikon; szczegóły na tablicy.   

    – Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7. i 9.

– Bóg zapłać Pielgrzymi za podjęcie Pielgrzymki do Starej Wsi oraz za złożyną  ofiarę na Msze św. w intencjach:

1.  O dary Ducha Świętego i B. błog. na każdy dzień dla ks. Prob. i księży pracujących w naszej parafii i Sióstr Dominikanek dla zmarłych o radość wieczną  nieba…

2. W intencji naszej Ojczyzny, za rządzących, o moralne odrodzenie naszego narodu……..

3. O pokój na świecie, ustanie wojny w Ukrainie, a dla zmarłych wieczny odpoczynek….

4. O zdrowie i błog. dla Antoniego Kosiby i jego rodziny oraz tym, którzy pomagają pielgrzymom  …….

5. W intencji Dzieci i Młodzieży,dyrekcji szkół oraz nauczycieli  aby nie zatracali wartości chrześcijańskich….

6. Za chorych pozostających w domach, szpitalach, samotnych i opuszczonych, o siłę w dźwiganiu krzyża krocząc za Chrystusem a dla konających o łaskę nieba….

                   (terminy będą podane – na tablicy ogłoszeń)

Stowarzyszenie Przyjaciół Wilczaka dziękuje za ofiarę od pielgrzymów, zebrano 3500 zł.

                              OGŁOSZENIA     04. 09. 2022    NIEDZIELA 23.  zwykła

– Pragniemy wznowić Msze św. rodzinne w niedziele o godz. 10:30 z kazaniem dla dzieci. Msze będą poza niedzielami adoracyjnymi. Zapraszamy.

– W tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w czwartek Święto Narodzenia NMP; w czwartek również przypada na naszą parafię diecezjalny dzień Adoracji Najśw. Sakramentu. W tym roku jak już zapowiadano będzie połączony z peregrynacją figury MB Fatimskiej z racji 30 lecia diecezji rzeszowskiej. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. o 6.30 i zakończy się Mszą św. o 18.00. Zachęcamy, by każdy z nas znalazł czas w ciągu dnia na Adorację wraz z Maryją w figurze fatimskiej.

– We wtorek spotkanie formacyjne dla duszpasterstwa Nauczycieli. Także ministranci mają we wtorek spotkanie po Mszy wieczornej; natomiast spotkanie dla Oazy będzie w piątek o 16.30.

– Różaniec w przyszłą niedzielę  o 11.30 poprowadzi róża Św. Elżbiety.

– Od dzisiaj tygodnik “Niedziela” składa się z dwóch części. Cena też zmieniona. 

– Na tablicy ogłoszeń zaproszenie na piknik rodzinny – dziś – od 15 do 19.00. Rynek w Tyczynie.  

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek  po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Wrona Lucyna, Gaweł Wiesław, Kuśnierz Marta, Chrzanowska Urszula, Kuśnierz Krzysztof, Piech Krystyna, Staniek Barbara, Mikrut Justyna, Surówka Elżbieta, Dykiel Tadeusz, Leniart Agnieszka.

           OGŁOSZENIA     28. 08. 2022    NIEDZIELA XXII  ZWYKŁA

– Dzisiaj w Katedrze dzień diecezjalnego dziękczynienia za plony.

– W tym tygodniu w liturgii; w poniedziałek wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela; w środę Nowenna; w czwartek Adoracja; w sobotę Św. Grzegorza W.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca; spowiedź codziennie przed Mszą św. od 17,30 a w piątek od 17.00. Odwiedziny duszpasterskie chorych w sobotę od 8.00. Ks. Wiktor odwiedzi chorych (do których jeździł ks. Mateusz) tydzień później.

– Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego w czwartek 01.09. Msza św. dla dzieci, nauczycieli  i pracowników Szkoły Podstawowej oraz Liceum będzie: o 8.00.

– W piątek rozpoczęcie roku formacyjnego. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie grupy parafialne.

– W pierwszą sobotę września  przypada kolejna rocznica śmierci ks. Stanisława Króla naszego byłego Proboszcza. W tym dniu wyrusza kolejna pielgrzymka do Starej Wsi; gromadzimy się o 4.45 w kościele na modlitwę. Wyjście o godz. 5:00. W tym roku nastąpi zmiana miejsca śniadaniowego. Zostaliśmy zaproszeni przez Stowarzyszeni Przyjaciół Wilczaka na śniadanie przy kaplicy Matki Bożej. W trakcie pobytu tam będzie można złożyć ofiarę na remont kaplicy. Bagaże osób, które zostają na niedzielę i poniedziałek będą przewiezione na miejsce do Starej Wsi – bardzo prosimy, aby te bagaże były podpisane. Podręczny bagaż należy zabrać ze sobą.

Lista na autokar powrotny w sobotę ze Starej Wsi do Tyczyna jest zamknięta. Prosimy zorganizować sobie powrót we własnym zakresie.

– W przyszłą niedzielę składka na Seminarium Duchowne.  Zmiana tajemnic różańcowych będzie w drugą niedzielę miesiąca ze względu na pielgrzymkę do Starej Wsi. Różaniec w przyszłą niedzielę prowadzi róża Św. Moniki.

– Siostry Dominikanki: zmiany: przychodzą Siostry: Rozanna i Bogusława;  życzymy B. błog. i owocnej posługi w naszej wspólnocie parafialnej.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m. in. art. o nieznanych miejscach Jasnej Góry; jest też nowy numer Dobrych Nowin do wzięcia. Na tablicy ogłoszeń informacja o zmianach w Tygodniku Niedziela, jest też zaproszenie-oferta Uniwersytetu Rzeszowskiego.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu; W poniedziałek po Mszy wieczornej i w piątek prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Czech Stanisław, Tłuczek Lesław, Żarko Magdalena, Janusz Marian, Patrzyk Kazimiera, Hałoń Andrzej, Hałoń Mieczysław, Wiater Piotr, Ząbek Maciej, Kościółek Elżbieta, Bembenek Anna, Wiater Arkadiusz, Wrona Małgorzata, Fąfara Anna.

            OGŁOSZENIA     21. 08. 2022    NIEDZIELA XXI  ZWYKŁA

    –  Dożynki Gminne rozpoczną się dzisiaj Mszą św. o 16.00

– W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy wspominać w poniedziałek NMP Królowej; we wtorek bł. Ks. Władysława Findysza; w środę Św. Bartłomieja Apostoła, w Chmielniku Odpust; Nowenna ku czci MB Nieust Pomocy; w czwartek Adoracja; w piątek urocz. NMP Częstochowskiej.

 – W przyszłą niedziele w Katedrze Rzeszowskiej dożynki diecezjalne.

– Bóg zapłać za dzisiejszą  składkę  na remont naszej świątyni.

– Różaniec w przyszłą niedziele  o 11,30 poprowadzi róża Świętej Bożej Rodzicielki.

 – Dziękujemy Pielgrzymom z naszej parafii za udział w pieszej  Pielgrzymce na Jasną Górę jak też za modlitwy w naszych intencjach oraz wszystkim pielgrzymującym także do innych miejsc i Sanktuariów. 3 września wyruszy  jak co roku Piesza Pielgrzymka do Starej Wsi. Zapisy trwają. Prosimy, aby zapisane osoby odebrały identyfikatory. W zakrystii także zapisy na autobus powrotny w sobotę. Informujemy, że będzie możliwość noclegu w szkole dla osób, które zostają na niedzielę i poniedziałek.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m. in. o pielgrzymce na Jasną Górę; objawieniach w Gietrzwałdzie, odcinek poprawnej polszczyzny.

– Na tablicy ogłoszeń zaproszenie do Chmielnika i do Hyżnego na odpust.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Leniart Renata, Bomba Katarzyna, Głodowska Maria, Paściak Renata, Paśko Zofia, Piasecki Bogdan, Ząbek Maciek, Paśkiewicz Aleksander, Paśko Bogumiła, Kosiarska Agnieszka.

W ubiegłą niedzielę żegnaliśmy ks. Mateusza Juszczyka. Na jego miejsce przychodzi ks. Wiktor Zoła. Pochodzi par. pw. Św. Michała Archanioła w Cieklinie.  Życzymy Bożego błogosławieństwa.

Grupa Oazy z Tyczyna oraz Rzeszowa serdecznie zaprasza na Oazową Grę Terenową w stylu fantazy, która odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia w Tyczynie na Królce. Główna część gry jest w sobotę, a na niedzielę organizatorzy zapraszają całe rodziny. Zapisać się można tylko przez stronę: www.ogtevents.pl. Jutro ostatni dzień zapisów.

            OGŁOSZENIA     14. 08. 2022    NIEDZIELA XX  ZWYKŁA

– W związku ze zmianami księży w diecezji – ks. Mateusz został przeniesiony do parafii Bł. Karoliny w Rzeszowie. Dziękujemy za jego posługę w naszej parafii a w nowej życzymy szczęść Boże.

– Jutro  Uroczystość Wniebowzięcia NM Panny; poświecenie  owoców ziół

    i kwiatów; święto Narodowe; Msze Św. jak w każdą niedzielę; w środę  Św. Jacka; w czwartek Adoracja; w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

– Dożynki Gminy Tyczyn odbędą się w najbliższą niedzielę – 21 sierpnia. Rozpoczną się Mszą św.   o 16.00; następnie przemarsz korowodu dożynkowego z Rynku na boiska sportowe i tam ciąg dalszy świętowania.

– Różaniec w przyszłą niedziele  o 11,30 poprowadzi róża Św. Barbary;  składka na remont naszej świątyni.

– Na tablicy ogłoszeń zaproszenie na dożynki diecezjalne do Katedry  i Ogólnopolskie na Jasną Górę; tam też informacje dot. pielgrzymki do Starej Wsi, której termin – 3 września, powoli się zbliża. Można się będzie zapisywać w zakrystii lub przez formularz internetowy.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. We wtorek po Mszy wieczornej i w  sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Perdeus Tadeusz, Janda Piotr, Leniart Jarosław, Rykowski Janusz, Hadała Karol, Bomba Wiesław, Bomba Grzegorz, Bomba Katarzyna, Leniart Renata, Kwiatkowski Mieczysław.

     – Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7.