OGŁOSZENIA

          OGŁOSZENIA     27. 09. 2020    NIEDZIELA   26   ZWYKŁA

– Dziś na Mszę św. o 16.00 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do I Kom. Św. wraz z rodzicami. Będzie poświęcenie różańców i wręczenie Dzieciom. Po Mszy spotkanie z rodzicami tych dzieci.

– W liturgii tygodnia: w poniedziałek Św. Wacława; we wtorek Święto  Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w środę Św. Hieronima, Nowenna; w czwartek Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Adoracja; w piątek  Świętych Aniołów Stróżów.

– Od czwartku rozpoczynamy Nabożeństwo Różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.30  po nim Msza św. a w niedziele o 16.00. Zapraszamy wszystkich. Dzieci otrzymają specjalne naklejki. Na tablicy ogłoszeń są wyznaczone grupy prowadzące w danym dniu Różaniec.

– We wtorek spotkanie dla Bractwa Świętej Trójcy.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek  i sobota miesiąca. Spowiedź w te dni od 17.00. Odwiedziny chorych: w sobotę od 8.00 ks. proboszcz, natomiast ks. Łukasz i ks. Mateusz tydzień później – 10 października.

–  Spotkania dla kandydatów do bierzmowania we wtorek, środę i czwartek. Prosimy o zapoznanie się z listą wywieszoną w gablocie i na stronie parafii.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Moniki. Będzie to pierwsza niedziela miesiąca – zmiana taj. Różańcowych, składka na seminarium Duchowne.

– Bóg zapłać za dzisiejszą zbiórkę do puszek na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach; LSO dziękujemy za pomoc w tej zbiórce.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in. temat numeru o Św. Ojcu Pio; jest też nowy numer WPIS oraz nowy numer Dobrych Nowin do wzięcia.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. We wtorek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących  rodzin: Bober Bernarda, Stec Alicja, Surmacz Justyna, Dolecka Dorota, Czopek Anna, Podgórska Krystyna, Burz Ewa, Smalarz Alicja, Dul Halina

 –   Dziś czynna Biblioteka Parafialna po  7. i 9.

               OGŁOSZENIA     20. 09. 2020    NIEDZIELA  25  zwykła

– Dzisiaj Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Ofiary do puszki na radio Via.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.

– Episkopat Polski prosi o zbiórkę do puszek w przyszłą niedzielę na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach na wyspie Lesbos.  LSO prosimy

  o pomoc w tej zbiórce.

– W liturgii tygodnia; w poniedziałek Św. Mateusza Ap i Ew.; w środę

   Św. O. Pio, Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek Adoracja.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Barbary.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Korniak Bożena, Brzechowski Jan, Osetek Stanisław, Janaś Danuta, Krok Maria, Kocaj Krystyna, Chmurowski Marcin, Pięta Andrzej.

– W przyszłą niedzielę na Mszę św. o 16.00 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do I Kom. Św. wraz z rodzicami. Będzie poświęcenie różańców i wręczenie Dzieciom. Po Mszy spotkanie z rodzicami tych dzieci.

– Pielgrzymi do Starej Wsi złożyli ofiarę na Msze św. w następujących intencjach:  Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

1.  O dary Ducha Świętego i B. błog. na każdy dzień dla ks. Prob. i księży pracujących w naszej parafii i Sióstr Dominikanek

2. W intencji Dzieci, Młodzieży i Nauczycieli w nowym roku szkolnym oraz  wytrwanie przy Bogu i wartościach chrześcijańskich

3. O powołania kapłańskie i zakonne

4. O miłość, wierność i zgodę w naszych rodzinach, aby budowały swoje życie na wzór Chrystusa.

5. Za dusze w czyśćcu cierpiące nie mające znikąd pomocy.

Inne ogłoszenia:

  ~ Jest nowy numer miesięcznika „Apostolstwo Chorych”. Ofiara dowolna.

  ~ Sołtys Hermanowej zaprasza na  zebranie wiejskie – 25.09. (piątek) do Domu Ludowego w Hermanowej.

~- Bóg zpłać za pomoc Strażakom w peregrynacji Obrazu MB Solidarności.

~Dziś czynna Poradnia Rodzinna.

   OGŁOSZENIA     13.09.2020    NIEDZIELA  24  zwykła

– Jutro Nawiedzenie wizerunku MB Solidarności:  o 17.50 powitanie, następnie Msza św. różaniec i zakończymy Apelem Jasnogórskim. We wtorek Msza św. o 6.30 i przez cały dzień możliwość indywidualnej Modlitwy. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia; o 17.00 różaniec i pożegnanie.

– Dzisiejsza niedziela rozpoczyna X Tydzień Wychowania pod hasłem „Budujmy więzi”.

– W liturgii Tygodnia: w Poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża św.; we wtorek NM Panny Bolesnej; w środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek Adoracja; w piątek święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy na Mszę św. o godz 18:00 i później czuwanie modlitewne przygotowane przez KSM i oazę. Prosimy o obecność również kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

– We wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy wszystkich chłopców od klasy III SP w wzwyż, którzy chcieliby rozpocząć służbę przy Ołtarzu w LSO.

– Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w  świątyni.

–  Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Barbary. Składka na remonty świątyni.

– Akcja Katolicka naszej diecezji zachęca do zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”. Również Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „ Tak dla rodziny nie dla gender” przygotował projekt międzynarodowej ustawy o ochronie rodziny. Można wesprzeć tę inicjatywę swoim podpisem przy wyjściu ze świątyni. Tematykę tę porusza w swoich artykułach dzisiejsze wydanie Niedzieli.

– Centrum Dziedzictwa zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa – dziś o 17.00 i w przyszłą niedzielę Rynek w Tyczynie.

 –  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Bała Edward, Tucki Jan, Rysz Barbara, Krzanowska Maria, Serafin Krystyna, Fischer Róża.

    –   Dziś czynna Biblioteka Parafialna po  7. i 9.

    –   Apel Policji:  Komenda Miejska Policji w Rzeszowie informuje o zagrożeniach związanych z grupą przestępstw, których ofiarami najczęściej padają osoby starsze; są to metoda na wnuczka lub na policjanta; polegających na podawaniu się za członków rodziny lub pracowników różnych służb – policji, sanepidu, przychodni czy urzędu miasta. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Miejmy zasadę ograniczonego zaufania.

          OGŁOSZENIA  06. 09. 2020    NIEDZIELA XXIII  ZWYKŁA

–  Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca;  Zmiana Taj. Różańcowych  po  7.00 i 9.00; składka na Seminarium Duchowne.

– W liturgii tygodnia: we wtorek Święto Narodzenia NMP (MB Siewnej);

  w  środę Nowenna; w czwartek Adoracja Najśw. Sakr. Będzie to równocześnie adoracja diecezjalna, która w tym tygodniu przypada na nasz dekanat; w sobotę NMP Rzeszowskiej – Kustosz Sanktuarium Pani Rzeszowa zaprasza do udziału w uroczystościach ku czci Patronki Miasta. Szczegółowy program znajduje się na plakacie.

– We wtorek zapraszamy Ministrantów i Lektorów na Mszę św. i spotkanie.

– W piątek zapraszamy Dzieci i Młodzież od kl. VI na Mszę św. i spotkanie. Dzieci zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 10.15.

KSM zaprasza na spotkania młodzież od 7 klasy w piątki po Mszy wieczornej. (spotkania na starej plebanii)

– Nabożeństwo fatimskie w przyszłą niedzielę będzie po Mszy św. o 16.00 czyli ok. 16,45; Różaniec o 11,30 poprowadzi róża MB Nieust. Pomocy.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m. in. art. o Parafii jako drugim domu; o bieszczadzkich lasach i ciekawych sprawach rodzinnych.

– 14.09 (poniedziałek) będziemy przeżywać Nawiedzenie parafii przez obraz M B Robotników Solidarności. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę  prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Kołodziej Lidia; Żuk Magdalena, Piotrowska Dorota, Trzyna Edyta, Fil Justyna, Lubas Małgorzata, Cisło Zofia, Pietrucha Edward, Bała Edward, Piotrowski Paweł, Dul Grzegorz.

              OGŁOSZENIA  30. 08. 2020    NIEDZIELA XXII  ZWYKŁA

– Msza św. o 16.00 połączona dziś z Nieszporami.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota  miesiąca; spowiedź codziennie przed Mszą św. od 17.30 a w piątek od 17.00.

– W pierwszą sobotę września  przypada kolejna rocznica śmierci ks. Stanisława Króla długoletniego naszego Proboszcza. W tym dniu wyrusza kolejna 293 Piesza Pielgrzymka do Starej Wsi; gromadzimy się o 4.45 w kościele i po modlitwie wyruszamy. Zasady bezpieczeństwa podane na stronie.

– Msza święta inaugurująca rok szkolny 2020/2021  o godz. 9:00 w dniu

 1 września 2020 r. (wtorek). Uczniowie szkoły podstawowej w tym dniu spotkają się z wychowawcami:

·        klasy I, II i III                    –        godz. 8:00 ul. Pułanek 4

·        klasy IV i V                       –        godz. 10:15 ul. Pułanek 4

·        klasy VI, VII i VIII           –        godz. 10:15 ul. Grunwaldzka 31

– W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, Adoracja;  składka na Seminarium Duchowne; zmiana tajemnic różańcowych; Różaniec w przyszłą niedzielę prowadzi róża Św. Elżbiety.

– Odwiedziny duszpasterskie chorych  ze względu na Pielgrzymkę do Starej Wsi będą przeniesione na drugą sobotę września czyli 12 od godz. 8.00.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli polecamy Dodatek Europa Christi;  dodatek liturgiczny, art. o początku II wojny światowej, o arcbp. Ignacym Tokarczuku – powierniku Solidarności i inne ciekawe materiały.

– W piątek zapraszamy wszystkie grupy: dzieci, młodzieży i dorosłych na Mszę św. która rozpoczyna nowy rok formacyjny.

– Zmiany personalne u Sióstr Dominikanek: na nowe placówki zostały przeniesione: S. przełożona Sergiusza i S. Teresa. Przybyły na ich miejsce: S. Przełożona Grzegorza i S. Kanizja. Wszystkim Siostrom dziękujemy za posługę w naszej Wspólnocie i życzymy Szczęść Boże.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  W poniedziałek po Mszy wieczornej i w piątek  prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Paciorek Halina, Patruś Justyna, Sowa Renata, Kuś Lucyna, Fornal Bożena, Pelc Danuta, Zapał Danuta, Nędza Janina, Kotula Mirosława.

      OGŁOSZENIA     23. 08. 2020    NIEDZIELA XXI  ZWYKŁA

– Dzisiaj dzień dziękczynienia za plony- Dożynki Gminne; o 16.00 Msza św. następnie dalszy program uroczystości przy Centrum Dziedzictwa.

– W tym tygodniu w liturgii; w poniedziałek Św. Bartłomieja; w środę urocz.  liturgiczna NMP Częstochowskiej, Nowenna; w czwartek Św. Moniki, wieczorem Adoracja; w piątek Św. Augustyna a sobotę wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m. in. relację z koncertu ku  czci Św. JP II; art. lekarze o Komunii św. na rękę; dodatek Ekologia w rodzinie oraz materiały- Sprawy rodzinne.

– Na stronie Szkoły Podstawowej znajdują się informacje o podręcznikach i ćwiczeniach do lekcji religii. Bardzo prosimy rodziców aby zakupili książki potrzebne ich dzieciom przed rozpoczęciem roku szkolnego.

– Na tablicy ogłoszeń zaproszenie: na Dożynki diecezjalne do Katedry;  na Odpust do Hyżnego; na studia do medycznej szkoły policealnej.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w piątek prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: ul. Orzeszkowej: Król Joanna, Tłuczek Tomasz, Zdziarski Michał, Nicpoń Lidia, Kotula Joanna, Baran Czesława, Barć Małgorzata, Starzak Agata,  Sowa Iwona, Wróbel Barbara,

            OGŁOSZENIA     16. 08. 2020    NIEDZIELA XX  ZWYKŁA

– W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy wspominać: w poniedziałek Św. Jacka; w środę  Św. Bernarda, Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w w czwartek Adoracja; piątek  Św. Piusa X, nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia; w sobotę NMP Królowej.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty oraz na Liban.

– Dożynki Gminy Tyczyn rozpoczną się w przyszłą niedzielę 23/08 Mszą św.

  o 16.00. Szczegółowy program Dożynek na tablicy ogłoszeń.

– Różaniec w przyszłą niedziele  o 11,30 poprowadzi róża Św.Teresy.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m. in. ciekawe art. o 100 rocznicy „cudu nad Wisłą”; o historii „Solidarności na Podkarpaciu”.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w piątek prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Burz Tomasz, lassota Alfred, Zawada Justyna, Smagała Magdalena, Kościółek Andrzej, Orzech Grażyna, Kopaczyńska Krystyna, Kamińska Urszula, Skoczylas Zofia, Burz Zofia.

             

   

    –

  OGŁOSZENIA     09. 08. 2020    NIEDZIELA XIX  ZWYKŁA

– W czwartek (13 sierpnia) Nabożeństwo Fatimskie, serdecznie zapraszamy.

– W liturgii tygodnia: w poniedziałek Święto Św. Wawrzyńca; we wtorek Św. Klary; w środę Nowenna; w czwartek Adoracja; w piątek  Św. Maksymiliana Kolbe; w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NM Panny; poświęcenie  owoców, ziół i kwiatów; Msze Św. jak w każdą niedzielę; Ojcowie Dominikanie z Borku Starego zapraszają na Odpust. Szczegóły na plakacie w gablocie.

– W najbliższą niedzielę składka na remont naszej świątyni. Różaniec w przyszłą niedziele  o 11.30 poprowadzi róża Św. Cecylii.

 Biskup Jan Wątroba zalecił, aby niedziela 16 sierpnia była Dniem Solidarności z Libanem. Po wszystkich mszach zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek. Prosimy o pomoc w zbiórce służbę Ołtarza.

    –  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy i w piątek prosimy o pomoc parafian z  bloku przy ul. Pułanek: Bijoś Józefa, Mazurek Ewa, Bednarz Eugeniusz Bączkowski Jaromir, Werner Marta, Ochał Lucyna, Anna Murias, Kwolek  Arkadiusz, Czebotar Danuta Stokłosa Kazimiera.

– Młodzieży, która ukończyła klasę VII przypominamy o składaniu deklaracji do bierzmowania w kancelarii lub zakrystii.

– W dzisiejszej “Niedzieli” warto przeczytać o “Wojnie światów” i upadku cywilizacji miłości; o historii Świątyni Hagia Sophia oraz tegorocznym pielgrzymowaniu;

       Dziś czynna Biblioteka Parafialna po  7.00. i 9.00

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o przestrzeganie zaleceń sanitarnych

W ostatnich dniach docierają do nas informacje o wzroście zakażeń koronawirusem.

W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych.

Apeluję do kapłanów, aby przypominali uczestnikom zgromadzeń religijnych o tym obowiązku oraz by stwarzali wiernym możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę, według szczegółowych przepisów diecezjalnych.

Dziękuję za konsekwentne i sumienne przestrzeganie zaleceń w ostatnich miesiącach, dzięki czemu parafie – choć w trudniejszych warunkach – mogą dalej, bez przeszkód prowadzić swoją aktywność duszpasterską i służyć nam wszystkim.

Wakacyjny czas sprzyja wypoczynkowi, podróżowaniu i spotkaniom z najbliższymi, może on jednak osłabić naszą czujność. Epidemia się nie skończyła i dlatego – w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych – proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych.

Na dalszy czas wypoczynku i pracy wszystkim z serca błogosławię,

+ Stanisław Gądecki

       —————————————————————————————————

OGŁOSZENIA     02. 08. 2020    NIEDZIELA 18  ZWYKŁA

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca; Adoracja Najśw. Sakramentu; Zmiana tajemnic różańcowych  po  7.00 i 9.00; składka na Seminarium Duchowne.

– W liturgii Kościoła będziemy obchodzić: we wtorek Św. Jana Vianney’a; w środę Nowenna; w czwartek Święto Przemienienia Pańskiego, Adoracja;  w sobotę Św. Dominika;

– W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. a w czwartek i w piątek od 17.00.

–  Różaniec w przyszłą niedzielę  o 11.30 poprowadzi róża Św. Weroniki.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać m.in. art. o Aniołach; art. dot. historii i rodziny a także o zmarłym niedawno wielkim kompozytorze i człowieku wielkiej wiary – Ennio Morricone.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w piątek prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Krzanowski Jan, Paściak Renata, Paśko Zofia, Jamróz Paweł, Jędrzejczyk Wiesława, Szetela Grzegorz, Leniart Renata, Bomba Katarzyna.

——————————————————————————————————————–

            OGŁOSZENIA     26. 07. 2020    NIEDZIELA 17  ZWYKŁA

– Dziś o 16.00 Msza św. połączona z Nieszporami. Przypominamy, że o  12.00 Msza św. za zmarłych i żyjących Żołnierzy AK z placówki „Topola”, złożenie kwiatów na cmentarzu; ciąg dalszy uroczystości w Domu Kultury.

– W liturgii tygodnia: w w środę Św. Marty, Nowenna ku czci MB;

    w czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu; w piątek Św. Ignacego Loyoli.

– W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca.

– W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych z racji pierwszej niedzieli miesiąca, Adoracja, składka na Seminarium Duchowne.

– Różaniec w przyszłą niedziele o 11.30 prowadzi róża Św. Krzysztofa.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać m.in.o zmarłym ostatnio Kard. Grocholewskim; o różnych uzależnieniach i formach pomocy; Kościelny alfabet pandemii i inne.

–  W związku z rozpoczynającym się sierpniem – miesiącem ważnych wydarzeń historycznych, Kościół prosi wszystkich  o świadectwo trzeźwości i abstynencji z motywów moralnych, wychowawczych i patriotycznych. 

– Ogłoszenie dla uczniów, którzy ukończyli klasę VIII: Na tablicy ogłoszeń zaproszenie do podjęcia nauki w szkole branżowej w Chmielniku, przygotowującej do zawodu Rolnik ekologicznej produkcji roślinnej i zwierzęcej. Bardzo dobre warunki. 

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w piątek  prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Such Anna, Zawada Bogumiła, Leniart Tadeusz, Szela Paweł, Kwiatkowska Ewa, Szela Paweł, Szela Wojciech, Krzanowska Maria.

Inne ogłoszenia: Dziś czynna biblioteka parafialna po 7. i 9.

Ogłoszenie sportowe: Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego serdecznie zaprasza do wsparcia naszego klubu w rundzie wiosennej sezonu 2020-2021 klasy okręgowej przez udział w meczach i kulturalnym kibicowaniu.

Naszym sportowcom życzymy zdrowia i udanego sezonu.

             OGŁOSZENIA     19. 07. 2020    NIEDZIELA XVI  ZWYKŁA

– Od dzisiejszej niedzieli obchodzimy XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Jego hasłem są słowa: „Umocnieni Eucharystią nieśmy Chrystusa”. Po Mszach błogosławieństwo pojazdów i modlitwa za kierowców.

– Dziś o 16.00 Msza św. połączona z Nieszporami; Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.

– W liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w środę  Św. Kingi, Nowenna;  

   w czwartek święto Św. Brygidy patronki Europy, Adoracja ; w piątek  Św. Marii Magdaleny; w sobotę Święto Św. Jakuba Apostoła oraz Św. Krzysztofa.

– 20 lipca (poniedziałek) br. przypada siódma rocznica ingresu biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej i objęcia rządów w naszej diecezji. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o naszym Pasterzu, wypraszając dla niego światło Ducha Świętego i potrzebne łaski.

–  Różaniec w przyszłą niedziele  o 11,30 prowadzi róża Św. Magdaleny.

–  W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. ciekawy wywiad z Przewodniczącym Episkopatu Polski;  o kulturze na drodze, o tajemnicy szczęścia z ok. wsp. Św. Brygidy.

– W najbliższą niedzielę: uroczystości upamiętniające 76 rocz. wyzwolenia Tyczyna: o 12.00 Msza św. za zmarłych i żyjących Żołnierzy AK z placówki „Topola”, złożenie kwiatów na cmentarzu; ciąg dalszy uroczystości w Domu Kultury. Burmistrz Tyczyna oraz Światowy Związek Żołnierzy AK i Dom Kultury serdecznie wszystkich zapraszają. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

– Także w przyszłą niedzielę będziemy gościć misjonarza z Odessy ks. Grzegorza Jelenia, po mszach będzie zbierał dowolne ofiary na misje.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek

   i w piątek po Mszy wieczornej prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin:  Gorzelec Anna, Szwed Genowefa, Dubczyk Jan, Szela Dorota, Zawada Bogumiła, Krzanowska Agnieszka, Czarnik Elżbieta, Leś Wojciech, Prędka Jadwiga, Data Grzegorz.               

                     OGŁOSZENIA     12. 07. 2020    NIEDZIELA 15  ZWYKŁA

– Słowo Biskupa rzeszowskiego na czas wakacji i Pielgrzymki…

– W liturgii tygodnia będziemy obchodzić: w pon. Nabożeństwo Fatimskie z racji 13 dnia miesiąca;  w środę Św. Bonawentury,  Nowenna ku  czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek wsp. NMP z Góry Karmel,  adoracja; w piątek nab. do B. Miłosierdzia;

– Różaniec w  przyszłą niedziele  o 11,30 prowadzi róża Św. Jadwigi; składka na remont świątyni.

– Od Przyszłej niedzieli rozpoczyna się XXI  Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa patrona kierowców pod hasłem „Umocnieni Eucharystią nieśmy Chrystusa”.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów. Przy gazetach będzie wystawiona puszka, do której kierowcy mogą wrzucać datki na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji  1 grosz za 1 kilometr.

– Bóg zapłać za przyjęcie Pielgrzymów na Jasną Górę, przygotowanie posiłków i prace porządkowe.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. artykuły o zagrożeniach ze strony sekt; o błog. Mariannie Biernackiej – patronce teściowych.

 – Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i terenu przykościelnego w ubiegłym tygodniu rodzinom Młodzieży, która wczoraj przyjęła  Sakrament Bierzmowania. Dziękuję też za dar ołtarza – ornaty złote.  W pon. po Mszy wieczornej i w piątek prosimy o pomoc z rodzin: Prędki Bogdan, Wiater Małgorzata, Prędka Bernadeta, Ligęza Beata, Such Anna, Hałoń Janina, Pasterz Ewa, Wiater Kazimierz, Lasota Anna, Hałoń Janusz.

Drodzy Diecezjanie!

Umiłowani Bracia i Siostry!

Lipiec i sierpień to miesiące wakacji, wypoczynku i urlopów. W naszej polskiej tradycji to także czas pielgrzymek. Tegoroczna, 43. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, z powodu stanu epidemii będzie miała nietypowy charakter. Fizycznie na Jasną Górę pójdzie tylko kilkudziesięciu księży, którzy codziennie będą się wymieniać na zasadzie sztafety, niosąc w ciszy intencje nas wszystkich. Wszystkich pozostałych zachęcam do duchowego pielgrzymowania.

Centralnym miejscem duchowego pielgrzymowania będzie Bazylika Ojców Bernardynów w Rzeszowie, gdzie codziennie będzie się modlić podczas Eucharystii inna grupa pielgrzymkowa. Będziemy się gromadzić również w kościele św. Krzyża w Rzeszowie na modlitwie różańcowej i na Apelu Jasnogórskim oraz w kościołach stacyjnych, w których będą się spotykać pielgrzymi z grup pielgrzymkowych. Zarówno nabożeństwa jak i specjalne audycje będą transmitowane przez Katolickie Radio „Via”.

W tym roku pójdziemy na Jasną Górę z hasłem „Niewiasto Eucharystii ucz świętowania”. Hasło nawiązuje do programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce skupionego na Eucharystii. Zachęcam wszystkich diecezjan do zwrócenia uwagi na przeżywanie przez Was niedzieli i samej Mszy św. W szkole Matki Bożej możemy się uczyć służby Panu Bogu, słuchania słowa Bożego i życia nim na co dzień. Proszę także o modlitwę w intencjach, które towarzyszą pielgrzymom od ponad czterdziestu lat: za Kościół, Ojca Świętego i Ojczyznę.

Wszystkim życzę udanych i bezpiecznych wakacji i urlopów. W związku ze stanem epidemii i ciągle obecnym ryzykiem zakażenia proszę o troskę o życie i zdrowie swoje i innych m.in. przez przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych.

Z serca Wam błogosławię!

              OGŁOSZENIA    05. 07. 2020    NIEDZIELA 14  ZWYKŁA

– Dzisiaj pierwsza niedziela lipca; Adoracja Najśw. Sakramentu; zmiana tajemnic różańcowych; składka na Seminarium duchowne.

– W liturgii kościoła będziemy obchodzić: w środę Św. Jana z Dukli; Nowenna ku czci MB; w czwartek Adoracja; w sobotę Św. Benedykta patrona Europy.

– W najbliższą sobotę o godz. 18.00  Młodzież z naszej parafii oraz z Hermanowej

    i Kielnarowej przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Bpa Ordynariusza. Z tego względu nie będzie w sobotę Mszy niedzielnej. Spowiedź dla tej Młodzieży będzie w piątek o 17.00.

– Jutro (poniedziałek) będziemy gościć Pielgrzymów z diec. Przemyskiej. Przybędą

   ok. 12.00. Bóg zapłać za przygotowanie dla nich posiłku.  

–  Różaniec w przyszłą niedzielę  o 11,30 prowadzi róża  Św. Katarzyny.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę do puszek na powodzian, także Służbie Liturgicznej za pomoc w tej kweście. Przy tej okazji pragniemy podziękować wszystkim za wzajemną pomoc w usuwaniu skutków powodzi zwłaszcza naszym Strażakom.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. art. nt. Jak pogodzić wiarę z magią

    i zabobonami,  oraz z różnymi przesądami.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek  po Mszy wieczornej  i w piątek  prosimy o pomoc parafian z  rodzin Młodzieży, która przyjmie Sakrament Bierzmowania.

             OGŁOSZENIA    28. 06. 2020    NIEDZIELA 13  ZWYKŁA

– Dzisiaj o16.00 Nab.  czerwcowe i Msza św. 

– Jutro (poniedziałek) uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą o 6.30; 9.00; 18.00. Składka w tym dniu na rzecz Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.

– W środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek Adoracja.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. a w czwartek i piątek od 17.00. W czwartek zapraszamy szczególnie młodzież z indeksami.

– W przyszłą niedzielę Adoracja, zmiana taj. Różańcowych, składka na Seminarium;  Różaniec o 11,30 poprowadzi  róża Św. Kazimierza.

– Także w przyszłą niedzielę Caritas diecezji organizuje zbiórkę do puszek dla poszkodowanych w ostatnich powodziach. Prosi o to Bp Rzeszowski. O pomoc w tej zbiórce proszę Służbę Liturgiczną.

– Odbyło się spotkanie dla klas VII dotyczące bierzmowania. Wypełnione deklaracje prosimy składać w kancelarii lub zakrystii. Przy gazetach są wyłożone deklaracje dla osób nieobecnych na spotkaniu.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. art. Jakie będą Pielgrzymki w tym roku; dodatek Europa Christi oraz różne porady; Jest też nowy numer WPIS oraz Dobre Nowiny.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu rodzicom  Dzieci pierwszokomunijnych, które  miały wczoraj pierwszą Kom Św. Dziękujemy za dar z okazji I Kom. – są to białe obrusy na wszystkie ołtarze w naszym kościele. We wtorek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin:Lech Arkadiusz, Szczerba Roman, Szczerba Marlena, Drążek Teresa, Drążek Zdzisław, Baran Anna, Dziopak Bernadeta, Sarna Agata, Wepsięć Grzegorz, Baran Jan, Kopiec Ewa.

     Dziś czynna Biblioteka Parafialna po  7. i 9.

                            OGŁOSZENIA     21. 06. 2020   NIEDZIELA 12  ZWYKŁA

– Dzisiaj o 16.00 Nab.  czerwcowe i Msza św.  Dziś także wznawia się spotkania w Poradni Rodzinnej. Zapraszamy Narzeczonych na godz. 12.45.

– W liturgii Kościoła: w środę  Narodzenie Św. Jana Chrzciciela; Nowenna do MB Nieust. Pomocy;

–  Różaniec w przyszłą niedzielę  o 11:30 poprowadzi róża Św. Kingi.

– W dzisiejszym numerze “Niedzieli” znajdziemy m.in. art. na temat 100 rocznicy urodzin św. J P II, w tym świadectwo Arturo Marii – fotografa papieskiego o dwukrotnym cudownym ocaleniu papieża.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.

     – 6 lipca (poniedziałek) będziemy  gościć  Pielgrzymów na Jasną Górę z Archidiec. Przemyskiej. W tym roku z wiadomych względów będzie mniej pielgrzymów – 150. Prosimy by już pomyśleć o przygotowaniu dla nich posiłków.

Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 11 lipca o godz. 18:00. W najbliższą środę odbędzie się spotkanie i próba dla kandydatów. Prosimy przyjść na Mszę o 18:00.

– We wtorek na godz. 18:00 na spotkanie wstępne dotyczące bierzmowania prosimy młodzież kończącą klasę 7.

– W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu.

– w piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. o godz. 18:00;  zapraszamy nauczycieli, uczniów, rodziców oraz członków parafialnych grup i stowarzyszeń.

– w piątek o godz. 16:30 spowiedź dzieci przed I Komunią św.

– W dniach 1 i 2 lipca 2020 r. odbędzie się 83. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę. Nie organizuje się wyjazdów dekanalnych. Organizatorzy zapraszają do duchowej łączności za pośrednictwem Telewizji TRWAM. Program na załączonym plakacie w gablocie.

– Informujemy, że Biskup Rzeszowski wydał dekret zakazujący ks. Grzegorzowi Bliźniakowi i wszystkim pozostałym członkom Stowarzyszenia Misjonarzy Jezusa Miłosiernego z siedzibą w Tyczynie, ul Potoki 16, prowadzenia na terytorium diecezji rzeszowskiej jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej, a zwłaszcza przepowiadania Słowa Bożego i sprawowania sakramentów świętych.  Zakaz ten wynika z faktu, że biskup diecezji w Łucku (Ukraina), który najpierw wydał zgodę  na powstanie Stowarzyszenia, po konsultacji ze Stolicą Apostolską zdecydował o rozwiązaniu tego Stowarzyszenia.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu rodzicom  Dzieci pierwszokomunijnych, które  miały wczoraj pierwszą Kom Św. W tym tygodniu prosimy rodziców Dzieci następnych trzech grup.   

              OGŁOSZENIA     14.06.2020   NIEDZIELA 11  ZWYKŁA

– Dzisiaj o godz. 12.00 procesja eucharystyczna.

-O godz. 16:00 nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa.

– W liturgii Kościoła: W środę Św. Alberta Chmielowskiego; Nowenna do MB Nieust. Pomocy; w czwartek o 18.00 zakończenie tradycyjnej Oktawy Bożego Ciała; błogosławieństwo dzieci, ziół i wianków. Adoracja do godz. 20.00.

W piątek urocz. Najśw. Serca P. Jezusa (nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych).

W sobotę wsp. Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

W piątek o godz. 16:30 spowiedź dzieci przed I Komunią św.

–  Różaniec w przyszłą niedzielę  o 11:30 prowadzi róża Św. Barbary.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. rzeszowski dodatek Niedzieli prezentuje wszystkich nowowyświęconych księży diecezji; ważny też temat: „Bezpieczny Senior czyli jak nie dać się oszukać”.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu rodzicom  dzieci pierwszokomunijnych, które  miały wczoraj pierwszą Kom Św. W tym tygodniu prosimy rodziców Dzieci następnych trzech grup. 

Dziś czynna Biblioteka Parafialna po  7. i 9.

          OGŁOSZENIA     07. 06. 2019    NIEDZIELA X  ZWYKŁA

              UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 

                               ODPUST  PARAFIALNY

– Dziś przypada Odpust Parafialny; na Mszy św. o 12.00 będzie procesja wokół kościoła. Bóg zapłać ks. Andrzejowi Tokarzowi wikariuszowi z Cmolasu za głoszenie homilii.

– Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana taj. różańcowych. Składka na cele diecezjalne.

– W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. będą jak w niedziele. Nie będzie procesji przez miasto tylko wokół kościoła po Mszy o 12.00. Prosimy na tę godzinę także dzieci, które w tamtym roku miały I Kom. Św. Będzie to ich rocznica tej I Komunii św.  W czasie procesji obowiązują nas maseczki podobnie jak w kościele. W czasie oktawy Bożego Ciała będzie procesja wokół kościoła.

– W środę Nowenna ku czci M B; w sobotę Św. Antoniego z Padwy. W sobotę także nab. Fatimskie. Różaniec odmówimy przed Mszą św. a po Mszy będzie procesja z Najśw. Sakramentem.

– Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na „Biały Tydzień”.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać o uroczystości Bożego Ciała; są sylwetki nowo-wyświęconych Diakonów naszej diecezji; i inne art.

 – Zapraszamy do uczestnictwa w Koncercie Jednego Serca Jednego Ducha on-line w Uroczystość Bożego Ciała, 11 czerwca br., o godz. 19.30 w Telewizji Trwam i w Internecie (You tube, Facebook). Koncert „na żywo” w Parku Sybiraków w Rzeszowie jest zaplanowany na 20/09  2020 r. o godz. 18.

– Różaniec w przyszłą Niedzielę o 11,30 poprowadzi róża Św. Cecylii.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu rodzicom  Dzieci pierwszokomunijnych, które  miały wczoraj pierwszą Kom Św. W tym tygodniu prosimy rodziców Dzieci następnych trzech grup.  

PORADNIA RODZINNA OD CZERWCA CZYNNA JAK PRZED PANDEMIĄ.

       OGŁOSZENIA   31. 05. 2020   Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

–  Nabożeństwo majowe dziś o 16:00 – po  nim Msza św. i spotkanie dla Młodzieży w ramach kursu przedmałżeńskiego.

– Nowe rozporządzenia znoszą limit uczestników Mszy św. i nabożeństw. Obowiązuje natomiast nadal noszenie maseczek zakrywających usta i nos. W związku z tym od przyszłej niedzieli wracamy do porządku Mszy św. w niedziele jak przed pandemią. Nie będzie Mszy o 14.00.

– Z dniem 6 czerwca 2020 r. zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa  we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.

– W czerwcu szczególnie czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Od poniedziałku  po Mszy św. będzie odmawiana Litania do NSPJ a w niedziele o 16.00 Litania śpiewana.

–  Dzisiejsza niedziela kończy okres wielkanocny. Spowiedź wielkanocna jeszcze możliwa do niedzieli Trójcy Świętej.

– Jutro Święto N. M. Panny Matki Kościoła. Msze św. o 6:30; 9:00 i 18:00
– We wtorek Święto poświęcenia Katedry rzeszowskiej.

– W środę  Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym.

– W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

– W tym tygodni I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. a w czwartek i piątek od godz. 17.00.
Odwiedziny chorych planujemy dopiero po wakacjach. W razie potrzeby zawsze można poprosić i umówić się telefonicznie.  

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11:30 poprowadzi róża Św. Weroniki.

– W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; to u nas drugi odpust parafialny. Jest to też patronalne święto Bractwa Trójcy Świętej. Nie będzie tradycyjnej  procesji.

– Od poniedziałku kancelaria parafialna czynna jak przed pandemią; przed wejściem jest instrukcja dot. zachowania ostrożności.

– Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer WPIS oraz Dobre Nowiny. Caritas przesyła foldery z Litanią do Św. Jana Pawła II.

– Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Przez kolejne tygodnie w czerwcu prosimy o pomoc rodziców Dzieci pierwszokomunijnych, które będą miały pierwszą Komunię Św. w soboty czerwca w grupach po pięcioro dzieci.

             OGŁOSZENIA   24. 05. 2020   Wniebowstąpienie Pańskie

– Dziś o 14.00 dodatkowa Msza św. ;  nabożeństwo majowe o 16.00 i Msza św. Po niej kolejne spotkanie – „kurs przedmałżeński.” W dni powszednie majówka o 17,30

Transmisja internetowa z naszej świątyni będzie w środę i w piątek. W niedziele transmisja Mszy o godz. 12.00.

 – Przez cały tydzień Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która wypada w przyszłą niedzielę i kończy okres wielkanocny.

– W środę Nowenna połączona z majówką a w czwartek Adoracja.

– We wtorek Dzień Matki. Wszystkim matkom wraz z modlitwą ślemy najlepsze życzenia.

– Przypominamy, że obowiązuje nas przykazanie kościelne o spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej: 3 przykazanie: „przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”. Ta możliwość została przedłużona do 7 czerwca czyli niedzieli Trójcy Przenajświętszej.

Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po  Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Staniek Robert, Baran Wilhelm, Bomba Marek, Hałoń Wacław, Para Marta, Salach Sylwia, Mazur Józefa, Wiater Anna, Dykiel Renata, Wójcik Monika.     

       OGŁOSZENIA  17. 05. 2020    NIEDZIELA VI  WIELKANOCNA

– Nabożeństwo majowe dzisiaj o 16.00 po nim Msza św. Po niej spotkanie dla Młodzieży uczestniczącej w tzw. kursie przedmałżeńskim.

– 18 maja br. (poniedziałek) o godz. 18 w katedrze rzeszowskiej będzie miało miejsce dziękczynienie w stulecie urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. W tym dniu będziemy również dziękować i modlić się w intencji naszych Księży Biskupów: Jana – z racji 20. rocznicy sakry biskupiej oraz Kazimierza – z racji 60. rocznicy święceń kapłańskich, a także w intencji Księdza Infułata Stanisława Maca w 60. rocznicę święceń kapłańskich.

– W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek  18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.

– W pon. wtorek i środę – Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i  błog. w pracy. Po Litanii odmówimy przewidziane modlitwy. Nie będzie procesji.

 – W piątek rozpoczęcie Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego.

– – W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

–  P

– 

    

      


     

0.


         

 

                                                  

                                                                                       

 

 

8.

                     

               

O