OGŁOSZENIA     16. 06. 2019    NIEDZIELA XI  ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

ODPUST  PARAFIALNY

– Dziś przypada Odpust Parafialny; na Mszy św. o 12.00 będzie procesja wokół kościoła. Jest to też patronalne święto Bractwa Trójcy Świętej, które powstało w naszej parafii decyzją pap.  Klemensa XIV w 1771 r. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.

– We wtorek spotkanie dla Stow. Rodzin Katolickich.

– W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. będą o 7.00, 9,00, 10,30 z procesją ulicami miasta do czterech ołtarzy i o 16.00. Nie będzie mszy o 12.00. Prosimy  przygotować ołtarze w tych miejscach jak w ubiegłych latach. Po południu o 16.00 Nabożeństwo czerwcowe i Msza św. Nie będzie już Adoracji wieczorem.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać o uroczystości Bożego Ciała; są sylwetki nowo-wyświęconych Diakonów naszej diecezji; i inne art.

– Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Parku Sybiraków na oś. Baranówka w Rzeszowie w Uroczystość Bożego Ciała od godz. 19.00. Wstęp wolny.

– Zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny 23.06. 2019 r. w Rzeszowie, początek 15:00.

– W zakrystii zapisy na Pielgrzymkę dla Nauczycieli- 2 lipca – na Jasną Górę.

– Różaniec w przyszłą Niedzielę o 11,30 poprowadzi róża Św. Faustyny.

– W sobotę mszę św. prymicyjną o godz. 18.00 odprawi ks. Hubert Cop, który podczas praktyki diakońskiej przyjeżdżał na spotkania Oazy. Dla Oazy będzie to dzień Agape i zakończenia tegorocznego roku formacyjnego.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W pon. po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin  z ul. Sikorskiego i Bajecznej: Burz Marcin, Paściak Antoni, Gratkowski Wacław, rodzina Wolanin, Sikora Janusz, Drewniak Marek, Majda Jan.

OGŁOSZENIA   09. 06. 2019   Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

– Dzisiaj Nabożeństwo czerwcowe dziś o 16,00; natomiast w tygodniu po Mszy św. będzie odmawiana Litania do NSPJ; Dzisiejsza niedziela kończy okres wielkanocny.

– Jutro Święto N. M. Panny Matki Kościoła. Msze św. o 6,30; 9.00 i 18.00.

– We wtorek spotkanie dla Akcji Katolickiej; w środę  Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym.

-W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To także dzień nabożeństwa fatimskiego. Zapraszamy w tym dniu także na Mszę św. Młodzież do bierzmowania z klas siódmych. W czasie Mszy św. złożą deklarację rozpoczynającą bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia Sakr. Bierzmowania. Deklaracje są wyłożone przy gazetach.

– Różaniec w przyszłą niedzielę prowadzi róża Św. Anny.

– W przyszłą niedzielę przypada u nas drugi odpust parafialny- Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jest to też patronalne święto Bractwa Trójcy Świętej, które powstało w naszej parafii decyzją papieża Klemensa XIV w 1771 r. Msza św. z uroczystą procesją o 12.00. Przewodniczył będzie ks. dr Jcek Szczęch-Ojciec Duchowny w naszym Seminarium. Na procesję zapraszamy również wszystkie dzieci, także dzieci w strojach komunijnych.

– w ramach Dni Tyczyna dzisiaj o 15,30 parada orkiestr dętych i inne atrakcje. W związku z tym dziś od godz. 15,30 do 16,00 droga od Rynku do Parku będzie zamknięta.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy m.in. sylwetki nowowyświęconych wczoraj kaołanów naszej diecezji; Gość niedzielny zawiera film z I pielgrzymki Św. J P II do Ojczyzny.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. We wtorek po  Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: cd. Sikorskiego: Kuk Anna, Kusz Irena, Solarz Jacek, Napora Zofia, Skórski  Grzegorz, rodzina Sowów,  Puzio Edward, Nieckarz Elżbieta, Czechowicz Barbara.

Dziś czynna Biblioteka Parafialna po  7. i 9.

OGŁOSZENIA   02. 06. 2019   Wniebowstąpienie Pańskie

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu; zmiana tajemnic różańcowych po mszy o 7.00 i o 9.00; składka na cele diecezjalne. Nabożeństwo czerwcowe dziś o 16,00; natomiast w tygodniu po Mszy św. będzie odmawiana Litania do NSPJ

– Przez cały tydzień Nowenna do Ducha Świętego, przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która wypada w przyszłą niedzielę i kończy okres wielkanocny.

– Różaniec w przyszłą niedzielę prowadzi róża Św. Elżbiety.

– W wtorek spotkanie dla nauczycieli w ramach Duszpasterstwa Nauczycieli

– W środę na 18.00 zapraszamy Młodzież klas siódmych na spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Sakr. Bierzmowania. Zapraszamy też uczących się poza Tyczynem.

– W ramach Dni Tyczyna dzisiaj o 12,00 rozpoczęcie Pikniku Rodzinnego; W tygodniu różne atrakcje a w najbliższą niedzielę Parada Orkiestr  dętych i inne atrakcje.

– Na tablicy ogłoszeń informacje o zapisach i spotkaniach organizacyjnych  na 42 Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Gorę.

– Przy gazetach są ulotki dot. rekolekcji wakacyjnych dla dzieci i młodzieży z KSM.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy m.in. o Lednicy oraz dodatek rodzinny i młodzieżowy; o święceniach kapłańskich na onkologii. Gość Niedzielny zawiera dodatek dotyczący  I pielgrzymki do Polski Św. J P II.

– Rektor i Senat Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na Mszę św. z ok. 18 rocz. powstania Uczelnii do kościoła akademickiego pw. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie w najbliższą sobotę o 18.00.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po  Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: cd. ul. Sikorskiego:   Koba Urszula, Leniart Rozalia, Paściak Genowefa, Wolanin Małgorzata, Berdejuk Paulim, Ewelina Wolanin, Dominik Chomik, Ewelina Pitera, Wolanin Bronisława, Zuzanna Wolanin.