OGŁOSZENIA

              OGŁOSZENIA  21. 04. 2019    NIEDZIELA WIELKANOCNA 

– Bóg zapłać za udział w Triduum Sacrum; za przewodniczenie Adoracji poszczególnym grupom:  Dzieci, Młodzieży i dorosłych, Różom Różańcowym, Siostrze zakrystiance za przygotowanie i dekorację Grobu Pańskiego i Ciemnicy;  całej służbie kościelnej i służbie liturgicznej – Organiście, Chórowi, Oazie, lektorom, scholi i ministrantom.

– Dziękuję  za złożone ofiary przy krzyżu na Boży Grób oraz dzieła Stolicy Apostolskiej prowadzone w Ziemi Świętej a także za ofiary na tacę. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom żywności na Święta dla będących w trudnej sytuacji materialnej. Zespołowi Caritas za posługę w zorganizowaniu i rozdziale tej żywności oraz za przygotowanie chlebków na W.  Czwartek.

– Bóg zapłać Strażakom, Strzelcom i Orlętom za trzymanie straży przy Grobie Pańskim.

– Dziś i jutro nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

– Różaniec jutro o 11,30 poprowadzi róża Św. Cecylii.

– Życzenia dla całej naszej wspólnoty przesłali; Seminarium Duchowne, Caritas, Pielgrzymka Rzeszowska, Przemyska, Towarzystwo Pomocy im. św, Brata Alberta, Przewodniczący Rady Powiatu, Starostwo Województwa Rzeszowskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Tyczyn wraz z Radnymi oraz niektórzy posłowie, Dyrekcje Szkół, Pracownicy Domu Kultury  a także od Poczty, Banku, Ekostrugu, Policji i Wojska.

      Wszystkim dziękujemy.

ŻYCZENIA; 

       Drodzy – Siostry i Bracia.  Przyjmijcie też od nas kapłanów życzenia wielkanocne. Niech Pan Jezus zmartwychwstały da Wam pokój, radość i nadzieję  na każdy dzień. Niech dobro w nas zwycięża. Niech radosne Alleluja zagości w sercach Waszych. Tymi życzeniami obejmujemy wszystkich tutaj obecnych, także chorych, którzy muszą pozostać w domach i niepełnosprawnych.. Wesołego Alleluja… 

                            PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

– Dzisiejsza składka na KUL i Uniewersytet J. P. II w Krakowie.

– W środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy.

– W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu.

– W piątek na Mszę o 18.00 zapraszamy dzieci, które mają 1 rocz. I Kom. Św.

– Przyszła niedziela – jest niedzielą Miłosierdzia Bożego, święto patronalne Caritas. O 12.00 Msza św. w intencji Caritas (pracowników, kół parafialnych, szkolnych, wolontariuszy, sponsorów, podopiecznych). Składka na Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Proszę przynieść skarbonki, które na początku W. Postu wzięte zostały do domów. Przynieśmy je jako dar ofiarny. Różaniec o 11.30 poprowadzi Róża Św.Weroniki. Po Mszy św. o 12.00 procesja na cmentarz z modlitwą stacyjną za zmarłych. Jak co roku będzie zbiórka do puszek na renowacje zabytkowych grobów po każdej Mszy św. i na cmentarzu w czasie procesji.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.We wtorek po Mszy o 18.00 i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin z ul. Sikorskiego: Kalita Janina, Jasińska Małgorzata,Trzyna Wacław, Paśko Janina, Knutel Bolesława, Kościółek Alicja, Moraniec Anna, Joniec Maria, Trojanowska  Anna.

Inne ogłoszenia:

W czwartek, 25 kwietnia o godz. 9 w Instytucie Teologiczno –Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się diecezjalny finał 23 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zapraszamy finalistów wraz z katechetami. Program finału jest zamieszczony na stronie internetowej diecezji rzeszowskiej.

W sobotę, 27 kwietnia 2019 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się doroczne sympozjum katechetyczne. Rozpoczęcie o godz. 9.

W dniach 28. 04 – 05.05 Kościół w Polsce przeżywać będzie  75 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: Polska Pomaga – Miłosierni miłosierdzia dostąpią. Caritas przesyła odpowiednie afisze.

Parafia św. Łukasza w Mrowli zaprasza do udziału w konkursie Pieśni Maryjnej, który odbędzie się 19 maja 2019 roku. Do udziału zapraszamy schole, grupy śpiewacze KSM i Ruchu Światło-Życie działające przy parafiach lub w szkołach. Na rozpoczęcie konkursu zostanie odprawiona msza św. o godz. 14 w kościele w Mrowli. Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są pod numerem telefonu 510 284 230 do 15 maja.

OGŁOSZENIA    14. 04. 2019      NIEDZIELA  PALMOWA

– Dzisiaj na każdej Mszy św. poświęcenie palm. O 15,30 Gorzkie Żale, po nich Msza św. i spotkanie rekolekcyjne dla Młodzieży. Bóg zapłać  za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Jutro zakończenie Rekolekcji; rano o 8.00 i po południu o 18.00 i 20.00. Dziś Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej  w Tyczynie po wszystkich Mszach Św. sprzedaje babeczki wielkanocne.

– We wtorek dzień spowiedzi wielkanocnej. Przed południem od 9.30 do 12.00  przerwa od 10.30 do 11.00. Po południu od 15.30 do 18.00 z przerwą od 16.30 do 17.00.

– We wtorek i środę odwiedzimy chorych. Ks. Piotr i ks. Łukasz we wtorek, ks. Prob. w środę od 8.00. Prosimy o zapisanie  tych chorych, do których nie jeździmy w każdą I sobotę Miesiąca.

– W środę o 16.00 Zespół Caritas – rozdaje paczki żywnościowe.

– W Wielki Czwartek w czasie Mszy św. będą pobłogosławione „chlebki wielkanocne” jak w ubiegłym roku. Po zakończonej liturgii można je będzie nabywać. Uzyskane ofiary wspomogą dzieła miłosierdzia w parafii.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11.30 prowadzi róża Św. Krzysztofa. Składka na remonty świątyni.

– W tym tygodniu kancelaria parafialna od czwartku – czynna tylko rano od 7.00 do 8.00.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. We wtorek po zakończeniu spowiedzi i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin z ul. Sikorskiego: Jamrozy Dorota, Stępień Urszula, Matuła Barbara,

Kopiec  Helena, Rzepka Marta, Mazur Marta, Lisek Bogumiła,Cyran Edyta,

Trzcińska Barbara, Skóra Barbara,Warchoł Krystyna,Włosińska Aleksandra.

  ŚWIĘTE  TRIDUUM  PASCHALNE:

Wielki Czwartek – nie ma Mszy św. rano. Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00. Adoracja

     P. Jezusa w ciemnicy do godziny 22.00. Na tablicy ogłoszeń znajduje się porządek adoracji Róż i grup.

Wielki Piątek – adoracja od 8.00 rano do 23.00. Liturgia Wielkiego Piątku o godzinie 18.00. Droga Krzyżowa przed Nabożeństwem o godzinie 17.15. Post ścisły. Ofiary zebrane w czasie adoracji Krzyża przeznaczone są na Boży Grób w Jerozolimie oraz na dzieła Stolicy Apostolskiej prowadzone w Ziemi Świętej.

    Wielka Sobota – adoracja od 8.00 rano do 19.00. Poświęcenie pokarmów w kościele od 9.00 do 13.00 co pół godziny. Na Królce i na ulicy Sikorskiego przy sklepie meblowym o 10.30. Wigilia Paschalna Wielkiej Soboty o godzinie 19.00. Po liturgii nie będzie już adoracji; trzeba przygotować kościół do niedzieli zmartwychwstania.

Rezurekcja w Wielką Niedzielę o 6.00 rano. Pozostałe Msze św. o 9.00; 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy o 16.00. W  Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę do południa. Nie będzie mszy o 16.00.

Przeżywajmy ten Wielki Tydzień z jak największą pobożnością i czcią dla Jezusa Chrystusa, który nas odkupił Krwią Swoją i zmartwychwstając dał nam nadzieję naszego zmartwychwstania. Dajmy dowód naszej miłości przez liczny udział w nabożeństwach tego Tygodnia