OGŁOSZENIA

                 OGŁOSZENIA     10. 11. 2018    NIEDZIELA   32 zwykła

– Dziękujemy ks. Władysławowi za homilię i wszystkim ofiarodawcom na budowę Kościoła. O 15.30 Różaniec „wypominkowy” i Msza św.

  W tygodniu Różaniec „wypominkowy” o 17.30.

– Dziś przeżywamy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wspieramy w tym roku Sudan Południowy.

–  Jutro  Narodowe Święto Niepodległości – 101 rocznica.  Msza św. w intencji Ojczyzny o 9.00. Po Mszy złożenie kwiatów pod pomnikiem czynu patriotycznego i okolicznościowa akademia w Domu Kultury. Prosimy o wywieszenie flagi. Także w Centrum Dziedzictwa w ramach obchodów z ok. Święta Niepodległośći wernisaż wystawy i recital w sob. o 16.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

– W liturgii tygodnia będziemy obchodzić: w poniedziałek Św. Marcina; we wtorek Św. Jozafata;

– w środę Nowenna połączona z różańcem wypominkowym; w czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu; w piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku  miesiąca;

– Spotkanie dla Apostolatu „Margaretka” we wtorek.

– Wypominki Nauczycielskie będą w środę  o 17,30. Zapraszamy nauczycieli z całego dekanatu.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 prowadzi róża Św. Anny. Składka na remonty świątyni.

–  Duszpasterstwo młodzieży zaprasza do rzeszowskiej Fary na Nieszpory za Rzeszów. Najbliższe w środę o godz. 20:00.

–  W niedzielę (17.11) młodzież z KSM zaprasza na Koncert Uwielbienia w naszym kościele o godz. 17:00. Koncert przygotowała młodzieżowa Grupa Uwielbienia z Brzezin.

– Siostry Służebniczki z Sokołowa Małop. proszą o wsparcie budowy przedszkola. W najbliższą niedzielę będą kwestować u nas po Mszach św. Przyjmijmy ich życzliwie.

– Jan Budziaszek i Fundacja Jednego Serca Jednego Ducha zapraszają na koncert “Rzeszów Śpiewa Patriotycznie” 11 listopada 2019 r. o godz. 15.00 na Rynku Rzeszowskim. Wstęp wolny.

–  Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę  prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin z ul. Parkowej: Staniek Maria, Pawłucka Barbara, Kotowicz  Zofia, Malak Weronika, Płodzień Maria, Biesiadecka Helena, Pluta Zofia.

     – Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7. i 9.              

                 OGŁOSZENIA    03. 11. 2019  NIEDZIELA   31   zwykła

–  Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic różańcowych; składka na Seminarium Duchowne; o 15.30 Różaniec „wypominkowy” i Msza św.

  W tygodniu Różaniec „wypominkowy” o 17.30. 

–  W liturgii tygodnia będziemy obchodzić: w poniedziałek Św. Karola Boromeusza; w środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy ; w czwartek Adoracja; w sobotę Święto Rocz. Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

–  W tym tygodniu spotkania dla kandydatów do bierzmowania. 

–  Młodzież z KSM zaprasza w piątek na godzinę 19:00 na modlitwę za zmarłych na cmentarzu.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli polecamy m.in. art.o Kongresie Nowej Ewangelizacji; o Odpustach; o Peregrynacji relikwii św. J P II w diecezji; a także o byłym proboszczu tyczyńskim -Bokumie, który został biskupem.; jest też nowy numer WPIS i Dobre Nowiny do wzięcia.

– Grupa Teatralna Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa serdecznie zaprasza na spektakl o życiu Rozalii Celakówny pt. „Idę śladami Króla królów i Pana panów”. Przedstawienie odbędzie się dzisiaj o godz. 18.15 w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana 16 C w Rzeszowie. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

– W przyszłą niedzielę przedstawiciele Komitetu budowy świątyni nowo powstałej parafii pw. Bł. Ks. Władysława Findysza w Rzeszowie-Słocinie po Mszach św. będą kwestować kolejny raz na budowę kościoła. Jest to prośba Biskupa Ordynariusza, by nasz dekanat wspomagał ich w budowie.

–  Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z  następujących rodzin z ul. Tycznera: Błażejowskich, Bialic, Grad, Wróbel, Skotnickich, Rutka, Bundyra.

             OGŁOSZENIA     27. 10. 2019    NIEDZIELA   30 zwykła

– O 15.30 Nabożeństwo Różańcowe i Msza Św. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na misje.

– W liturgii tygodnia: w poniedziałek Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; w środę Nowenna; w czwartek   zakończenie nabożeństw różańcowych. Bóg zapłać wszystkim grupom dzieci i dorosłych, które przwodziły w poszczególnych dniach modlitwie różańcowej; w  czwartek także Adoracja; W piątek  Uroczystość Wszystkich Świętych; nie obowiązuje post piątkowy; Msze św. do południa jak w niedzielę.  O 14.00  Msza św. w kościele; po  niej  procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych; pamiętajmy też o „wypominkach”. Towarzystwo Pomocy im.  św. Brata Alberta jak co roku przeprowadzi kwestę na  cmentarzu dla bezdomnych.

–   W listopadzie o 17.30 będziemy odmawiać różaniec wypominkowy za  zmarłych polecanych w wypominkach.

–  W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o 6.30; 9.00 ; 16.00 i 18.00; po tej ostatniej procesja po kościele z 5 stacjami modlitw za zmarłych. 

–  W uroczystość Wszystkich Świętych po południu i w Dzień Zaduszny możemy zyskać odpust zupełny –  jeden w danym dniu, który ofiarujemy za zmarłych. W listopadzie możemy w każdym dniu zyskiwać odpusty; od 1 do 8 listopada – odpust zupełny  a w pozostałe dni cząstkowy. Warunki: Komunia św. modlitwa w intencjach Ojca św. i nawiedzenie pobożne cmentarza.

– W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca;  spowiedź codziennie przed Mszą św. rano i wieczorem, w piątek przed każdą Mszą św; odwiedziny duszpasterskie chorych – w sobotę od 10.00

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30  poprowadzi róża św. Elżbiety. Składka na Seminarium Duchowne.

– Bardzo prosimy przy porządkowaniu grobów segregować śmieci; szkło i plastyk do pojemników, natomiast wszystkie inne odpady obok. Bardzo prosimy, by nie wyrzucać śmieci w inne miejsca. Przypominamy, że kabina sanitarna Toi Toi usytuowana jest obok śmietnika na cmentarzu. Jest ona czynna cały rok.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. artykuły nt. Wszystkich Świętych, o duszach czyśćcowych, jest też nowy numer WPIS oraz Gość niedzielny z filmem pt: „Bernadetta”.

– W Centrum Dziedzictwa mieścić się będzie mobilne stanowisko Narodowego Funduszu Zdrowia. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin z ul. Grunwaldzkiej: Płonka Natalia, Habaj Ewa, Trzeciak Katarzyna, Becker Paulina, Cieślak Bożena, Sikora Katarzyna, Głodowska Maria, Capińska Anna, Sikora Zdzisław.

        OGŁOSZENIA     20.10. 2019    niedziela   29   zwykła

    – Rozpoczynamy Tydzień Misyjny – hasło: „Ochrzczeni i posłani”.

– O 15.30 Nabożeństwo Różańcowe i Msza Św. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty; w przyszłą niedzielę składka na misje.

– Dziś czynna Poradnia Rodzinna dla narzeczonych.

–  W liturgii tygodnia we wtorek Św. Jana Pawła II; w środę Nowenna; w  czwartek Adoracja;

– W przyszłą niedzielę rocznica poświęcenia kościoła; różaniec o 11,30 poprowadzi róża Św. Bożej Rodzicielki.

– W środę spotkanie dla przewodniczących róż różańcowych i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. artykuły: o Misjach, świadectwa misjonarzy; o dziennikarce meksykańskiej, która towarzyszyła Św. J P II w 100 pielgrzymkach; o tym jak prymas Wyszyński papieża wybierał;  o rzeszowskiej procesji różańcowej i inne.

– Są wyłożone karteczki na wypominki. Składamy je w zakrystii.

– Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na Festiwal Piosenek Katarzyny Sobczyk w dzisiejszą niedzielę. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Mendoń Robert, Borkowski Wiesław, Winiarz Beta, Sitek Beata, Stępniowska Barbara, Karnas Halina, Habaj Małgorzata, Szydełko Dorota, Szydełko Małgorzata.

           OGŁOSZENIA     13. 10. 2019    NIEDZIELA   28   zwykła

– Dzisiaj przeżywamy XIX Dzień Papieski, Bóg zapłać za ofiary na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia; Dziś Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy o 16.00 Mszą św. po niej procesja różańcowa. Będzie to ostatnie nabożeństwo w tym roku. Serdecznie zapraszamy.

– W tygodniu różaniec o 17. 30 Po nim Msza św.

– W liturgii tygodnia będziemy wspominać; w pon. Św. Małgorzaty M. Alacoque, Dzień Edukacji Narodowej, pamiętajmy w modlitwie o Nauczycielach; we wt. Św. Teresy od Jezusa; w śr. Św. Jadwigi Śląskiej;

 41 rocznica wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową; w czwartek Św. Ignacego Antiocheńskiego, Adoracja; w piątek Święto Św. Łukasza Ew. patrona Służby Zdrowia, Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza środowisko medyczne w niedzielę, najbliższą na godz. 15.00 do kościoła parafialnego w Mrowli na wspólną modlitwę w intencji pracowników służby zdrowia; w piątek także Koronka do Bożego Miłosierdzia.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża MB Nieust. Pomocy. Rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego.

– W poniedziałek spotkanie dla Akcji Katolickiej.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. artykuł: o 41 rocz. wyboru J P II i Dniu Papieskim; o papieżu dobroci św. Janie XXIII; o pasjach Emerytów i Seniorów i inne.

– Policja prosi, by zaapelować do wszystkich mieszkańców naszego województwa o ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób kontaktujących się telefonicznie w sprawie przekazywania pieniędzy np.; metodą na wnuczka lub podszywanie się pod funkcjonariuszy policyjnych. Zdarzają się kradzieże przez osoby rzekomo działające w imieniu różnych instytucji.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu; w poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin z ul. Grunwaldzkiej: Bartyńska Grażyna, Szela Mariola, Skrzat Małgorzata, Zielińska Emilia, Jeziorski Marian, Sroka Zofia, Borkowska Anna, Rudka Marian, Bieda Zofia, Kasztelewicz Andrzej, Kiferling Grażyna.

        OGŁOSZENIA     06. 10. 2019    NIEDZIELA  27   zwykła

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca; zmiana tajemnic różańcowych po mszach św. o 7.00 i o 9.00. Składka na Seminarium Duchowne. O 15.30 Różaniec i po nim Msza św. W tygodniu Nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.30  po nim Msza św. Dzieci będą losować figurki MB i Świętych i będą je zabierać do domów na jeden dzień i modlić się w intencji misji.

– Dzisiaj w Rzeszowie o 15.00 Rzeszowska Procesja Różańcowa.

– W liturgii tygodnia: w poniedziałek NM Panny Różańcowej; w środę Nowenna; w czwartek Adoracja; w niedzielę Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy o 16.00 Mszą św. po niej procesja różańcowa. Będzie to ostatnie nabożeństwo w tym roku. Serdecznie zapraszamy. 

– We wtorek spotkanie dla Bractwa Świętej Trójcy.

– W tym tygodniu spotkania w grupach Młodzieży do bierzmowania.

– W  przyszłą niedzielę będziemy również obchodzić XIX Dzień Papieski. Wzorem lat ubiegłych  przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej a niezamożnej  młodzieży. Proszę o posługę w tej zbiórce Oazę. Młodzież z KSM będzie rozprowadzać kremówki papieskie. Różaniec o 11.30 poprowadzi róża Św. Teresy.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in. o sile modlitwy różańcowej; o przesłaniu Medjugorie; o Dniu Papieskim; o Moniuszce i inne.

– Na tablicy ogłoszeń m.in. informacja o rekolekcjach dla Wspólnot dla Intronizacji;  propozycja dla maturzystów dot. języka angielskiego.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po  Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących  rodzin z ul. Grunwaldzkiej: Elżbieta Pratko, Barbara Pałka, Danuta Karpierz, Danuta Kopaczyńska; Renata Cisło, Zofia Wrona, Małgorzata Salach, Bożena Ostafil.