OGŁOSZENIA

                     OGŁOSZENIA     17. 10. 2020    NIEDZIELA   29   zwykła

– O 16.0 Różaniec i po nim Msza św. W tygodniu Nabożeństwo różańcowe

   o godzinie 17.30  po nim Msza św. Jutro Św. Łukasza Ew.

– Bóg zapłać za ofiary na remonty.

– W czwartek  Adoracja,  w piątek wspomnienie Św. Jana Pawła II

  • We wtorek spotkanie dla Akcji Katolickiej.

– W przyszłą niedzielę Różaniec o 11.30 poprowadzi róża Św. Weroniki.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli – m.in. artykuł: Każdy ma swój Różaniec.

– Wypominki…

– Dziś czynna Poradnia dla Narzeczonych.

– Dom Kultury zaprasza na X Festiwal Piosenek Katarzyny Sobczyk „ O złotą Różę Małego Księcia w njabliższą sobotę i niedzielę.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu; w poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Wróbel Weronika, Napora Jacek, Sieńko Lidia, Wydra Maciej, Majewska Halina,  Biskup Przemysław, Ferenc Mirosława, Dąbrowska Agnieszka.

           OGŁOSZENIA     10. 10. 2021    NIEDZIELA   28   zwykła

– Dzisiaj przeżywamy XXI Dzień Papieski, Bóg zapłać za ofiary na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.

– W tygodniu różaniec o 17. 30 po nim Msza św.

– W środę Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. Będzie to ostatnie w tym roku nabożeństwo. Serdecznie zapraszamy.

– W czwartek Dzień Edukacji Narodowej, zapraszamy wszystkich  Nauczycieli na  nabożeństwo  Różańcowe, Mszę św.  i spotkanie formacyjne.

– W czwartek  Adoracja,  w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

– W piątek obchodzony jest  Światowy Dzień Dziecka Utraconego.

– W przyszłą niedzielę Różaniec o 11.30 poprowadzi róża Św.Krzysztofa. Składka na remonty

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in.relację z pielgrzymki maturzystów naszej diec. na Jasną Górę.

 – Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu; w poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Maruszak Anna, Majka Grażyna, Burzyńska Małgorzata, Bielak Magdalena, Madejska Monika, Litwicka Magdalena, Baran Małgorzata, Filipek Bożena, Walas Jacek. 

–   Dziś czynna Biblioteka Parafialna po  7. i 9.

        OGŁOSZENIA     03. 10. 2021    NIEDZIELA  27   zwykła

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca; zmiana tajemnic różańcowych po mszach św. o 7.00 i o 9.00. Składka na Seminarium Duchowne. O 16.0 Różaniec i po nim Msza św. W tygodniu Nabożeństwo różańcowe

   o godzinie 17.30  po nim Msza św.

– W liturgii tygodnia: w poniedziałek Św. Franciszka z Asyżu; we wtorek Św. S. Faustyny;  środę Nowenna do św. Józefa, w czwartek NM Panny Różańcowej, Adoracja, jest to pierwszy czwartek miesiąca.

– W poniedziałek spotkanie dla Parafialnego Zespołu Caritas.

– W środę spotkanie dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

– W  przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXI Dzień Papieski. Wzorem lat ubiegłych  przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej a niezamożnej  młodzieży. Zbiórkę tę przeprowadzi młodzież z KSM i Szkolnego Koła Caritas. Różaniec o 11.30 poprowadzi róża Św. Magdaleny.

– W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII w wyznaczonych grupach. Lista grup jest dostępna na stronie internetowej parafii.  

– W naszej parafii powstaje nowy krąg Domowego Kościoła, który zrzesza małżeństwa chcące rozwijając swoją relację małżeńską w duchu ruchu Światło Życie. Przy gazetach znajdują się ulotki informujące o formacji w Domowym Kościele. Na pierwsze spotkanie organizacyjne, które odbędzie się na plebani w przyszłą Niedziele, serdecznie zapraszamy szczególnie młode małżeństwa, które szukają wspólnoty w której mogłyby rozwijać swoją relację małżeńską.

– We wtorek obowiązkowa zbiórka dla ministrantów i lektorów.

– Również we wtorek zapraszamy chłopców od 3 klasy SP, którzy chcieliby dołączyć do LSO.

– W sobotę zapraszamy dzieci od 3 do 6 klasy SP na Oazę dzieci Bożych na godzinę  1020 natomiast w piątek zapraszamy młodzież od 7 klasy SP na Oazę młodzieżową. Spotkania odbywają się na salkach parafialnych.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in. o kierownictwie duchowym;   Jest też nowy numer WPIS.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po  Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących  rodzin: Trela Mariusz, Para Roman, Piecuch Dariusz, Sworzeń Jadwiga, Szwarc Tomasz, Janda Roman, Bomba Beata, Bomba Sylwia, Bomba Agnieszka, Koza Grażyna, Jurek Beata, Szpala Elżbieta, Perełka Zofia, Huchla Małgorzata.

          OGŁOSZENIA     26. 09. 2021    NIEDZIELA   26   ZWYKŁA

– W liturgii tygodnia: w poniedziałek Św. Wincentego; we wtorek Św. Wacława; w środę Święto  Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, Nowenna; w czwartek Św. Hieronima; w piątek  Św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w sobotę Świętych Aniołów Stróżów.

– W czwartek – Wieczór Uwielbienia. Msza św. i Adoracja;  homilię wygłosi ks. Paweł Knurek, który 20 lat temu zapoczątkował czwartkowe Adoracje w naszej Parafii. Adorację poprowadzi grupa uwielbienia, która od września zawiązała się w naszej wspólnocie parafialnej. Szczegóły na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszamy.

– Od piątku rozpoczynamy Nabożeństwo Różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.30  po nim Msza św. a w niedziele o 16.00. Zapraszamy wszystkich. Dzieci otrzymają specjalne naklejki. Na tablicy ogłoszeń są wyznaczone grupy prowadzące w danym dniu Różaniec.

– We wtorek spotkanie dla Bractwa Świętej Trójcy.

– We wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie chłopców od 3 klasy SP, którzy chcieliby dołączyć do LSO w naszej parafii. Spotkanie będzie w kościele.

– W środę, na godzinę 16:30 zapraszamy na zbiórkę Orląt młodzież która chciała by dołączyć do tej organizacji. Zbiórka będzie na salkach parafialnych.

– W tym tygodniu pierwszy piątek  i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 17.00. Odwiedziny chorych: w sobotę od 8.00.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Jadwigi. Będzie to pierwsza niedziela miesiąca – zmiana taj. Różańcowych, składka na seminarium Duchowne.

– 28 września (wtorek) o godzinie 15:00 zachęcamy do włączenia się w międzynarodowe wydarzenie duszpasterskie „ISKRA MIŁOSIERDZIA” – czyli odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast i wsi. My odmówimy Koronkę przy Misyjnym Krzyżu. Zapraszamy.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in. temat numeru „Solidarnie w obronie religii”; jest też nowy numer Dobrych Nowin do wzięcia.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek  po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących  rodzin: Piekarz, Paśkiewicz, Paśko, Majder, Klimarz, Sawicka, Witkowski, Fornal, Miąsik, Tobiasz, Prędki, Róg, Ossoliński.

–       Dziś czynna Biblioteka Parafialna po  7. i 9.

Inne ogłoszenia:

= Sołtys Hermanowej informuje, że w dniu 28 września (wtorek) o godz. 17.00 odbędzie się Zebranie Wiejskie w celu wybrania przedsięwzięcia do realizacji w 2022 r. ze środków funduszu sołeckiego. Zebranie odbędzie się w Domu Ludowym.

  = Prezes Głównego Urzędu Statystycznego prosi, aby przypomnieć wiernym, że 30 września br. kończy się termin spisu powszechnego.

               OGŁOSZENIA     19. 09. 2021    NIEDZIELA  25  zwykła

    – Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.

– W liturgii tygodnia; we wtorek Św. Mateusza Ap i Ew.; w środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy;

   w czwartek Św. O. Pio, Adoracja.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Katarzyny.

– We wtorek spotkanie dla Ministrantów po Mszy wieczornej.

– W środę zapraszamy po Mszy wieczornej rodziców dzieci , które przygotowują się do pierwszej Komunii św.

– Także w środę spotkanie dla Akcji Katolickiej.

– Dziś czynna Poradnia dla Narzeczonych.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Gruba, Błażejowski, Stec, Pączek, Ocieczek, Kotula, Szeruga, Pasierb, Pluta, Barczewski, Wilk, Teper .

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m. in. art. o Kongresie Eucharystycznym na Węgrzech,o nowych błogosławionych, o Św. Ojcu Pio oraz  wiele ciekawych porad.  Jest też  nowy numer miesięcznika „Apostolstwo Chorych”. Ofiara dowolna.

              Inne ogłoszenia:

– Przypomonamy o obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa – dziś na Rynku, wieczorem występ zespołu: Karczmarze.

– Na tablicy ogłoszeń zaproszenia dot. naszego zdrowia.

                   OGŁOSZENIA     12. 09. 2021    NIEDZIELA  XXIV  zwykła

– Jutro Różaniec Fatimski po Mszy św. o 18.00.

– Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XI Tydzień Wychowania pod hasłem „W blasku Ojca”.

– W liturgii Tygodnia: w pon. Św. Jana Chryzostoma; we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego (odpust w kaplicy u sióstr Dominikanek); w środę MB Bolesnej, Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek Św. Korneliusza i Cypriana, Adoracja; w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia;  w sobotę Święto Św. Stanisława Kostki – patrona Polski i młodzieży.

 –  Różaniec w przyszłą niedzielę – róża Św. Kingi. Składka na remonty świątyni.

– W środę zapraszamy młodzież klas VIII kandydatów do bierzmowania na Mszę św o 18.00 i spotkanie.

–  – Dom Kultury zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa – dziś o 17.00 w Centrum Dziedzictwa a w przyszłą niedzielę – na Rynku w Tyczynie.

– Pielgrzymom do Starej Wsi dziękujemy za modlitwę i za złożoną ofiarę – 480 zł. a także za zamówine Msze św. w następujących intencjach:

    1. O błog. B. i potrzebne łaski dla Proboszcza, Księży i Sióstr zakonnych pracujących w naszej Parafii.

    2. Za zmarłych proboszczów: ks. Bąka, ks. Króla, ks. Kwolka oraz ks. Mieczysława Paśko.

    3. W int. osób bezrobotnych, borykających się z różnymi uzależnieniami.

    4. O ustanie pandemii i o zdrowie dla walczących z tą chorobą.

    5. W intencji Rolników, aby dobry Bóg błogosławił im w ich ciężkiej pracy, aby nigdy   nie zabrakło na każdym stole chleba.

     6.  Za dusze w czyśćcu cierpiące.    

Na tablicy ogłoszeń wywieszone są intencje zamówione w Sanktuarium w Starej Wsi.

Do sprzątania kościoła w poniedziałek po nabożeństwie fatimskim i w sobotę prosimy parafian z rodzin: Cieleń Irena,Surówka Sylwia, Hanc  Maria, Łach Katarzyna, Burz Ewa, Paściak Danuta, Miś Agnieszka, Kotula Wanda, Kyc Agnieszka, Łabaj  Lucyna,Wilk Aneta, Flak Maria            

                    OGŁOSZENIA  05. 09. 2021    NIEDZIELA XXIII  ZWYKŁA

–  Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca; składka na Seminarium Duchowne.  Zmiana Tajemnic Różańcowych ze względu na pielgrzymkę będzie w przyszłą niedzielę po  7.00 i 9.00;   Bóg zapłać za ofiary na pomoc dla Afganistanu.

– W liturgii tygodnia: w  środę Święto Narodzenia NMP (MB Siewnej), Nowenna ;

  w czwartek Adoracja Najśw. Sakr. Będzie to równocześnie adoracja diecezjalna,  która w tym tygodniu przypada na nasz dekanat.

– W piątek zapraszamy wszystkie grupy: dzieci, młodzieży i dorosłych na Mszę św. która rozpoczyna nowy rok formacyjny.

– Różaniec o 11,30 w przyszłą niedzielę poprowadzi róża św. Faustyny.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m. in. art. O Kongresie Eucharystycznym w Budapeszcie; art.  „To osoby-nie liczby” na Światowy Dzień zapopobiegania Samobójstwom (10/09) oraz wszystko o ubezpieczeniu rolniczym – KRUS.  Gość Niedzielny wydał specjalny numer przed beatyfikacją Kard. Stefana Wyszyńskiego.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę  prosimy o pomoc parafian z ul. Orkana z rodzin, które nie sprzątały w ubiegłym tygodniu.

 Ogłoszenie Urzędu Gminy:

Burmistrz Tyczyna Informuje, że nabór uzupełniający dla Mieszkańców w zakresie wymiany źródeł ciepła na kotły gazowe i kotły na biomasę odbędzie się okresie od 1 września do 30 września 2021 r.

Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi do 85% kosztów kwalifikowanych.

Wszystkie potrzebne informacje w sprawie naboru oraz wymagane do złożenia dokumenty uzyskać można telefonicznie w Urzędzie Miejskim w Tyczynie lub na stronie internetowej Gminy Tyczyn.

              OGŁOSZENIA  29. 08. 2021    NIEDZIELA XXII  ZWYKŁA

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św. a w czwartek i piątek od godz 17.00. Dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi przez cały tydzień.

–  Msza św na rozpoczęcie roku szkolnego w środę o godz 9.00.

–  W sobotę wyruszy 294 Piesza Pielgrzymka do Starej Wsi. Gromadzimy się w kościele o godz. 4:45. Od dziś w zakrystii do odebrania identyfikatory dla osób zapisanych na pielgrzymkę. W niedzielę wyjazd do Starej Wsi

    o g. 10.00 a w poniedziałek o 5.00.

–  Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę:  ks. Proboszcz i ks. Łukasz od godz. 8.00. Natomiast ks. Mateusz w drugą sobotę września (11.09).

– W pierwszą sobotę września  przypada kolejna rocznica śmierci

   ks. Stanisława Króla długoletniego naszego Proboszcza.

– W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, Adoracja;  składka na Seminarium Duchowne; zmiana tajemnic różańcowych; Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Św. Anny.

– Także w przyszłą  niedzielę 5 września w Kościele w Polsce będzie obchodzony „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Z apelem do pasterzy

   i wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla Afgańczyków zwrócił się przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Będzie zbiórka do puszek na ten cel.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. o pielgrzymce papieża Franciszka do słowacji;   Jest nowy numer Dobrych Nowin do wzięcia.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę  prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Kalandyk Ewa, Knutel Wojciech, Wilk Katarzyna, Rajewska Anna, Bomba Andrzej, Napora Jan, Żurek Halina.

      OGŁOSZENIA     22. 08. 2021    NIEDZIELA XXI  ZWYKŁA

– Dzisiaj dzień dziękczynienia za plony- Dożynki Gminne; o 16.00 Msza św. następnie dalszy program uroczystości przy Centrum Dziedzictwa.

– W tym tygodniu w liturgii; w pon. bł. Władysława Findysza; we wtorek Św. Bartłomieja; w środę Nowenn, w tym dniu  pamiętamy też w modlitwie o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego; w czwartek   uroczystość  liturgiczna NMP Częstochowskiej, wieczorem Adoracja;  w piątek  Św. Moniki; w sobotę Św. Augustyna.

  • Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Św. Elżbiety.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m. in. art. Nienawiść wobec wierzących;  o Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej na Jasnej Górze.   

– Na tablicy ogłoszeń zaproszenie: na dożynki diecezjalne do Katedry;  na Odpust do Hyżnego.

 – Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w piątek prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Wisz Anna, Drozd Zofia, Borowiec Halina, Niedziałek Grzegorz, Tondera Kazimiera, Krztoń Tadeusz, Trawińska Danuta, Pomykała Stanisław, Antonczak Edyta, Sionek Halina.

            OGŁOSZENIA     15. 08. 2021    NIEDZIELA XX  ZWYKŁA

                                                 WNIEBOWZIĘCIE NMP

– W liturgii nadchodzącego tygodnia:  we wtorek Św. Jacka; w środę Nowenna ku czci MB Nieust Pomocy; w w czwartek Adoracja; piątek Św. Bernarda, nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia; w sobotę Św. Piusa X .

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.

– Dożynki Gminy Tyczyn rozpoczną się w przyszłą niedzielę 22.08  Mszą św.

  o 16.00. Szczegółowy program Dożynek na tablicy ogłoszeń.

– Różaniec w przyszłą niedziele  o 11,30 poprowadzi róża Św. Moniki.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m. in. ciekawe art. o. 30 rocz. Światowych Dni Młodzieży na Jsnej Górze.

– W przyszłą niedzielę przyjedzie do nas po raz kolejny ks. Szymon Piękoś – misjonarz w Ekwadorze; po Mszach będzie można złożyć ofiarę dla jego misji.

– Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na peregrynację symboli Światowych Dni Młodzieży, która odbędzie się w niedzielę 22 sierpnia w kościele św. Jadwigi w Rzeszowie o godz. 19.30.

     –  Trwają zapisy na pielgrzymkę do Starej Wsi poprzez formularz internetowy

         lub zakrystii oraz na pielgrzymkę do Radomyśla.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w piątek prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Krygowski Piotr, Napieracz Michał, Opioła Krystyna, Drozd Czesław, Żurek Zdzisław, Żurek Agnieszka, Pratko Rafał, Gutkowska Barbara, Wisz Anna, Stawasz Ewa.                

               OGŁOSZENIA     08. 08. 2021    NIEDZIELA 19  ZWYKŁA

– W  piątek (13 sierpnia) Nabożeństwo Fatimskie, serdecznie zapraszamy.

– W liturgii tygodnia: we wtorek Święto Św. Wawrzyńca; w środę  Św. Klary; Nowenna; w czw. Adoracja; w  piątek (13 sierpnia) Nabożeństwo Fatimskie, serdecznie zapraszamy;  w sobotę Św. Maksymiliana Kolbe; w niedzielę najbliższą Uroczystość Wniebowzięcia NM Panny; poświecenie  owoców ziół i kwiatów; Msze Św. jak w każdą niedzielę; OO Dominikanie z Borku zapraszają na Odpust. Szczegóły na plakacie w gablocie.

– W najbliższą niedzielę składka na remont naszej świątyni. Różaniec w przyszłą niedzielę  o 11,30 poprowadzi róża Św.  Bożej Rodzicielki.

– Podtrzymując tradycję 4 września br. wyruszy 294 piesza pielgrzymka z Tyczyna do Starej Wsi. Zorganizowana zostanie podobnie jak w zeszłym roku z zachowaniem obowiązujących wymogów sanitarno-epidemiologicznych.

   W tym roku nie obowiązują limity dotyczące osób biorących udział  w pielgrzymce, ale każdy pielgrzym musi zapisać się podając imię i nazwisko oraz numer telefonu, aby otrzymać identyfikator uprawniający do udziału.

 Został utworzony internetowy sposób zapisu poprzez wypełnienie specjalnego formularza, który dostępny jest na stronie parafii i na Facebooku. Można się także  zapisać w sposób tradycyjny na listach dostępnych w zakrystii, gdyby ktoś miał trudność z wypełnieniem formularza.

– Mamy także zaproszenie do Radomyśla nad Sanem; 29 sierpnia o godz. 11.30 Odpust

   oraz poświęcenie i nałożenie koron na obraz M B Pocieszenia. Zaprasza kustosz  tego Sanktuarium  ks. Józef Turoń były wikariusz w Tyczynie. Szczegóły na tablicy. Zapisy w zakrystii na wyjazd autokarowy.

– Szpital Specjalistyczny „Pro-Familia” zaprasza na bezpłatne badanie mammograficzne. Program skierowany jest do kobiet pomiędzy 50 a 69 rokiem życie, które nie miały wykonywanej mammografii w ostatnich 2 latach. Szczegółowe informacji można uzyskać pod numerem tel. 17 773 57 00.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać m.in. art. O Bogu najprościej  czyli jak rozmawiać w rodzinie o wierze; jest też nowy numer WPIS.

    –  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek  po Mszy św.

         i w piątek prosimy o pomoc parafian z  następujących rodzin: Ciura Renata, Kmiotek Małgorzata, Tondera Agnieszka, Słowik Ewa, Baran Krystyna, Para Janusz, Prędka Maria, Socha Edyta, Cisło Anna, Kawalec Renata, Wyżykowska Małgorzata, Leja Daniel, Data Krzysztof.

UWAGA – OGŁOSZENIE DLA NARZECZONYCH

Poradnia Rodzinna 15 sierpnia NIECZYNNA

       Dziś czynna Biblioteka Parafialna po  7. i 9.

                OGŁOSZENIA     01. 08. 2021    NIEDZIELA 18  ZWYKŁA

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca; Adoracja Najśw. Sakramentu; Zmiana tajemnic różańcowych  po  7.00 i 9.00; składka na Seminarium Duchowne. Dziś także 77 rocz. wybuchu Powstania Warszawskiego. Składka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w ostatnich nawałnicach i powodziach. Bóg zapłać za ofiary.

–  W związku z rozpoczynającym się sierpniem – miesiącem ważnych wydarzeń historycznych, Kościół prosi wszystkich  o świadectwo trzeźwości i abstynencji

 z motywów moralnych, wychowawczych i patriotycznych. 

– W liturgii Kościoła: jutro możliwość uzyskania odpustu „Porcjunkuli”; w środę  Św. Jana Wianneya, Nowenna ku czci Św. Józefa;  w czwartek  Adoracja;  w piątek Święto Przemienienia Pańskiego.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek,  piątek i sobota  miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. a w czwartek i w piątek od 17.00.

–  Różaniec w przyszłą niedzielę  o 11,30 poprowadzi róża Św. Barbary.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać m.in. art. o sanktuarium Św. Jana z Dukli ; o ojcu zjednoczonej Europy Robercie Schumanie – kandydacie na ołtarze.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w piątek prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Ślemp Elżbieta, Drążek Stanisław, Leś Helena, Domino Ewa, Rożek Leon, Kmiotek Urszula, Leś Jan, Boryczko Wojciech, Kołodziej Janina, Kura Józef, Klimasz Magdalena.

            OGŁOSZENIA     25. 07. 2021    NIEDZIELA 17  ZWYKŁA

– Dziś o  12.00 Msza św. za zmarłych i żyjących Żołnierzy AK z placówki „Topola”. Po Mszach św. błogosławieństwo pojazdów i modlitwa za wszystkich podróżujących z racji Św. Krzysztofa; do puszek można złożyć ofiarę na pojazdy dla misjonarzy.

– W liturgii tygodnia: w poniedziałek Św. Joachima i Anny rodziców NM Panny; w środę Nowenna; w czwartek Św. Marty,  Adoracja Najśw. Sakramentu; w sobotę Św. Ignacego Loyoli.

– W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych z racji pierwszej niedzieli miesiąca, Adoracja, składka na Seminarium Duchowne. Caritas ogłasza zbiórkę we wszystkich kościołach dla poszkodowanych przez powódź i nawałnice. Po Mszach św. będziemy mogli taką ofiarę złożyć.

– Różaniec w przyszłą niedziele o 11.30 prowadzi róża Św. Kazimierza.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać m.in.o Drodze Św. Jakuba – to szlak pielgrzymkowy, który także biegnie przez Polskę.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w piątek  prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin:  Jamróz Sylwia, Jamróz Urszula, Tondera Magdalena, Starzak Elżbieta, Starzak Joanna, Kiełb Krystyna , Leś Grażyna, Prędki Katarzyna, Czerwonka Magdalena., Borowiec Krzysztof.

 Inne ogłoszenia: Dziś czynna biblioteka parafialna po 7. i 9.

                             OGŁOSZENIA     18. 07. 2021    NIEDZIELA 16  ZWYKŁA

– Dziś o 16.00 Msza św. połączona z Nieszporami; Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty. Dziś czynna Poradnia dla Narzeczonych.

– W liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w środę  Nowenna; w czwartek Św. Marii Magdaleny, Adoracja; w piątek  Św. Brygidy patronki Europy;  w sobotę Św. Kingi.

– W najbliższy wtorek, 20 lipca br., przypada ósma rocznica ingresu Biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.

–  Różaniec w przyszłą niedziele  o 11,30 prowadzi róża MB Nieust. Pomocy.

– Dziś roszpoczyna się Tydzień Św. Krzysztofa. W związku z tym  w najbliższą niedzielę będzie poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. oraz będzie można złożyć ofiarę do puszki w ramach akcji – „1 grosz za 1 kilometr”. Zebrane środki będą przeznaczone dla misjonarzy na zakup potrzebnych pojazdów.

–  W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. o 30 pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze; o Wakacyjnej Ewangelizcji Bieszczadów; o pielgrzymce do Lwowa i inne.

– Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie ogłasza nabór na 2-letnie studia podyplomowe teologiczno-katechetyczne przygotowujące do nauczania religii w szkole. (szczegóły na tablicy ogłoszeń).

          Wszelkie informacje dotyczące tych studiów można uzyskać w sekretariacie Instytutu, tel. 17 871 24 03, e-mail: instyjsp@rzeszow.opoka.org.pl oraz na stronie internetowej www.instytut.rzeszow.pl . Zgłoszenia na studia są przyjmowane do 19 września 2021 r. w sekretariacie Instytutu.

– W najbliższą niedzielę: uroczystości upamiętniające 77 rocz. wyzwolenia Tyczyna: o 12.00 Msza św. za zmarłych i żyjących Żołnierzy AK z placówki „Topola”, złożenie kwiatów na cmentarzu; ciąg dalszy uroczystości w Domu Kultury. Burmistrz Tyczyna oraz Światowy Związek Żołnierzy AK i Dom Kultury serdecznie zapraszają.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek i w piątek po Mszy wieczornej prosimy o pomoc parafian z rodzin z ul. Leśnej ( całej).

            OGŁOSZENIA     11. 07. 2021    NIEDZIELA 15  ZWYKŁA

– Dziś o 16.00 nab. Nieszporów i Msza św.

– W liturgii tygodnia będziemy obchodzić: we wtorek: Nabożeństwo Fatimskie z racji 13 dnia miesiąca; w środę Nowenna ku  czci MB Nieust. Pomocy;  w czwartek adoracja; w piątek NMP z Gory Karmel;  nab. do B. Miłosierdzia;

– Różaniec w  przyszłą niedziele  o 11,30 prowadzi róża Św.Teresy; składka na remont świątyni.

– Bóg zapłać za przyjęcie Pielgrzymów na Jasną Górę, przygotowanie posiłków i prace porządkowe.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. artykuły o o Św. Benedykcie i jego zakonie; Jest nowy numer WPIS oraz nowy miesięcznik Apostolstwa Chorych.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek  po Mszy wieczornej  i w piątek  prosimy o pomoc parafian z  rodzin z ul. Cichej.

                       

OGŁOSZENIA     04.07.2021    NIEDZIELA  14  ZWYKŁA

– Dzisiaj pierwsza niedziela lipca; Adoracja Najśw. Sakramentu; zmiana tajemnic różańcowych; składka na Seminarium.

– W środę Nowenna ku czci św. Józefa; w czwartek Adoracja.

– We wtorek będziemy gościć Pielgrzymów z diec. Przemyskiej. Bóg zapłać za przygotowanie dla nich posiłku.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11:30 prowadzi róża Św. Cecylii.

– Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” o jubileuszu poświęcenia kaplicy Matki Bożej w Studziance w Hermanowej. „Gość Niedzielny” przybliża sylwetkę i działalność bł. Bronisława Markiewicza. Jest także nowy numer kleryckiego pisma „Znak łaski”.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w piątek prosimy o pomoc parafian z rodzin: Dudek Wioletta, Dudek Waldemar, Pustelnik Wanda, Kopiec Elwira, Bartys Barbara, Przepióra Marzena, Błotnicki Janusz, Dąbkowicz Joanna, Płocica Katarzyna, Maziarz Monika, Paściak Genowefa, Leniart Agnieszka.

– Diecezjalna Poradnia dla Osób Uzależnionych i Współuzależnionych działająca przy kościele św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie przez okres wakacyjny będzie nieczynna. Wznowienie działalności nastąpi od 01.09.2021 r.

– Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2021/2022. Szczegóły na plakacie i na stronie: www.dsorzeszow.pl

OGŁOSZENIA    27. 06. 2021    NIEDZIELA 13  ZWYKŁA

– Dzisiaj o16.00 Nab.  czerwcowe i Msza św. Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych o co prosi Caritas Diec. Rzeszowskiej.  

– We wtorek  uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą o 6.30; 9.00; 18.00. Składka w tym dniu na rzecz Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.

– W środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek Adoracja; w sobotę Św. Tomasza Ap.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. piątek od 17.00.

– W przyszłą niedzielę Adoracja, zmiana taj. Różańcowych, składka na Seminarium;  Różaniec o 11.30  poprowadzi  róża Św. Weroniki.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. art.dot. osoby Benedykta XVI z ok. jego 70 rocz. kapłaństwa; dodatek Europa Christi oraz różne porady; są też  Dobre Nowiny do wzięcia.

     – 6 lipca (wtorek) będziemy  gościć  Pielgrzymów na Jasną Górę z Archidiec. Przemyskiej. Będzie ok. 150 pielgrzymów.  Prosimy by już pomyśleć o przygotowaniu dla nich posiłków.

– W dniach 1 i 2 lipca 2020 r. odbędzie się duchowaOgólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę. Organizatorzy zapraszają do duchowej łączności za pośrednictwem Telewizji TRWAM.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w piątek prosimy o pomoc z rodzin: Błotnicka Daria, Wojciechowicz Łukasz, Dryja Katarzyna, Bober Michał, Stręk Grzegorz, Płonka Jacek, Motyka Bogumiła, Kret Adrianna, Płonka Mariusz, Kajzer Anna, Skubicka Małgorzata.

                OGŁOSZENIA     20. 06. 2021   NIEDZIELA 12  ZWYKŁA

– Dzisiaj o16.00 Nab.  czerwcowe i Msza św. ; Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.

– W liturgii Kościoła: w środę Nowenna do MB Nieust. Pomocy; w czwartek urocz. Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, Adoracja Najśw. Sakramentu;  w tym dniu  pamiętamy też w modlitwie o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego . Na godz. 18.00 w czwartek zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami  na dziękczynną Mszę św. na zakończenia roku szkolnego.

–  Różaniec w przyszłą niedziele  o 11,30 prowadzi róża Św. Krzysztofa.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. art. dot. szczególnej roli ojca w rodzinie.

– w piątek na Mszę św. o godz. 18:00  zapraszamy członków parafialnych grup i stowarzyszeń z ok. zakończenia roku formacji.

  Dziś czynna  Poradnia Rodzinna . Zapraszamy narzeczonych na godz. 12. 45.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  W poniedziałek po Mszy wieczornej i w piątek prosimy o pomoc z rodzin:

   Cebulak Beata, Paściak Genowefa, Łuszcz Irena, Samolej Marcin, Jakubiec Helena, Wiater Krystyna, Dudek Elżbieta, Pustelnik Ryszard, Wojtan Teresa,  Pączek grażyna.

              OGŁOSZENIA     13. 06. 2021   NIEDZIELA 11  ZWYKŁA

– Dzisiaj o16.00 Msza św;  po niej  Nabożeństwo Fatimskie.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary do puszek na remont Domu Rekolekcyjnego KSM.Ofiary można złożyć również na konto KSM 73 1140 2017 0000 4502 1125 7203 oraz poprzez e-daromat: https://ksm.rzeszow.pl/e-budowa/

– W środę Nowenna do MB Nieust. Pomocy; w czwartek  Św. Alberta Chmielowskiego; Adoracja; w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.          

–  Różaniec w przyszłą niedzielę  o 11.30 prowadzi róża Św. Magdaleny. Składka na remonty świątyni.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. poświęceniu pomnika św. JP II w Rzeszowie i inne.

– We wtorek spotkanie dla Caritasu i Duszpasterstwa Nauczycieli.

– Przewodniczący Episkopatu Polski informuje, że od przyszłej niedzieli znosi się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. W związku z tym odwołujemy Mszę św. z godz. 14.00 oraz transmiję. Intencja z godz. 14.00 zostanie odprawiona o 16.00.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek  po Mszy  wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc: Grzebyk Barbara, Leniart Maria, Frug Mariola, Tereszkiewicz Agnieszka, Bober Katarzyna, Ligęza Beata, Janda Maria.

   Dziś czynna Biblioteka Parafialna po  7. i 9.

              OGŁOSZENIA     06. 06. 2021   NIEDZIELA 10  ZWYKŁA

– Dzisiaj o16.00  nab.  czerwcowe z procesją  i Msza św. 

– W środę Nowenna ku czci M B;

– w czwartek 0 18.00  zakończenie tradycyjnej Oktawy Bożego Ciała; błogosławieństwo dzieci, ziół i wianków;  w piątek urocz. Najśw. Serca P.Jezusa, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

–  Różaniec w przyszłą niedziele  o 11,30 prowadzi róża Św. Jadwigi. Po Mszy o 16.00 Różaniec Fatimski.

  • We wtorek spotkanie dla Akcji Katolickiej.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać o m.in.o nowo wyświęconych  kapłanach diecezji rzeszowskiej.

– Biskup Ordynariusz zezwolił na przeprowadzenie w parafiach zbiórki do puszek na wsparcie prowadzonego remontu Domu Diecezjalnego KSM w Rzeszowie. Zbiórka w najbliższą w niedzielę, 13 czerwca 2021 r.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek  po Mszy  wieczornej i w czwartek wieczorem prosimy o pomoc:  Stromczyńska Barbara, Bomba Adam, Merchut Eleonora, Chrzanowska Stanisława, Stawicka Iwona,  Cybulska Bronisława.  

        W pon. pogrzeb. + Janina Surówka , godz. 15.00. Wieczne….

                                 NIEDZIELA  IX  zwykła  30.05.2021

                      UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ  

                                         ODPUST  PARAFIALNY

– Dziś przypada Odpust Parafialny; na Mszy św. o 12.00 będzie procesja wokół kościoła. Bóg zapłać ks. Tomaszowi za głoszenie homilii.

– W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. będą jak w niedziele. Nie będzie procesji przez miasto tylko wokół kościoła po Mszy o 12.00.  Na godz. 14.00 prosimy dzieci, które w tamtym roku miały I Kom. Św. Będzie to ich rocznica tej I Komunii św.  W czasie oktawy Bożego Ciała będzie procesja wokół kościoła.

– W środę  rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Rzeszowie; Nowenna do M B;

– W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 17.00; w sobotę odwiedziny chorych od 8.00.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać m.in. o uroczystości Bożego Ciała; o depresji;  są sylwetki nowo wyświęconych Diakonów naszej diecezji; jest nowy numer WPIS oraz Apostolstwa Chorych..

– Różaniec w przyszłą Niedzielę o 11,30 poprowadzi róża Św. Katarzyny. Składka na cele diecezjalne.

– W poniedziałek spotkanie dla Stow. Rodzin Katolickich.

– We wtorek spotkanie dla Bractwa Świętej Trójcy.

  – Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek    po    Mszy  wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Wyżykowski Stanisław, Stawicka Anna, Pilat Ewa, Paśko Roman, Ziaja Tomasz, Szultis Jadwiga, Kisielewicz Janina, Paśko Maria, Chruszcz Ludwik, Haszko Kamila.

                                  OGŁOSZENIA   23. 05. 2021

                    UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

– Dzisiaj nabożeństwo majowe dzisiaj o 16.00 po nim Msza św. Dzisiejsza niedziela kończy okres wielkanocny.

– Jutro Święto N. M. Panny Matki Kościoła. Msze św. o 6,30; 9.00 i 18.00.

– We wtorek pamiętamy w modlitwie o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (25.05).

– W środę  Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy połączona z nabożeństwem. Pamiętajmy też w modlitwie o naszych Matkach.

– W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie w kościele dla kandydatów do bierzmowania z klas VII.

– KSM przygotował po raz drugi buteleczki z WODĄ ŚWIĘCONĄ. Będą dostępne u młodzieży w przyszłą niedzielę.

– W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; Adoracja.

– Odbyła się inauguracja przygotowań do Światowych Dni Młodzieży ;  na koniec Mszy św. odmówimy modlitwę w tej intencji.

– W przyszłą niedzielę w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej przypada u nas drugi odpust parafialny. Jest to też patronalne święto Bractwa Świętej Trójcy, które powstało w naszej parafii decyzją papieża Klemensa XIV w 1771 r. Msza św. z uroczystą procesją o 12.00. Przewodniczył będzie ks. Tomasz Ryczek z Rzeszowa Przybyszówki;  Różaniec w przyszłą niedzielę prowadzi róża Św. Kazimierza. 

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy m.in. artykuły o Duchu Świętym; o sprawach rodzinnych i inne.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. We wtorek po  Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Krystyna Kościółek, Domino Ryszard, Zawiło Wiesława, Bartoszek Krystyna, Sołtys Janina, Dopart Danuta,

                   – Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7. i 9.

                   – Pogrzeb: 24/05 godz. 14.00  + Patryk Przyboś. Wieczne odpoczywanie…

                OGŁOSZENIA  16. 05. 2021    NIEDZIELA VII  WIELKANOCNA

                     UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

– Nabożeństwo majowe dzisiaj o 16.00, po nim Msza św. Bóg zapłać za ofiary na remont świątyni. 

 – W środę Nowenna połączona z nabożeństwem majowym; w czwartek Adoracja.

  – W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z z nabożeństwem majowym.

  –  Święcenia prezbiteratu odbędą się w najbliższą sobotę w rzeszowskiej  katedrze. 

  –  Dziś czynna Poradnia Rodzinna dla narzeczonych.

  – W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego; przez cały tydzień Nowenna do Ducha Świętego;

     Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Kingi.

  –  W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy m.in. o niewidomej matce niewidomych czyli o Elżbiecie Czackiej, która będzie beatyfikowana wraz z kard. St. Wyszyńskim

  – Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek    po Mszy  wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Rychlik Beata, Cybulski Zdzisław, Cybulska Grażyna, Włosińska Barbara, Paśko Krystyna, Stączek Małgorzata; Lechowska Grażyna, Klimasz Janusz, Rzyhak Piotr, Gliwa Irena, Czechowicz Lucyna.

           OGŁOSZENIA   09.05.2021   NIEDZIELA VI  WIELKANOCNA

– Dziś o 16.00 nabożeństwo majowe, a po nim Msza św.

– W tym tygodniu wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje. W poniedziałek i wtorek po Mszy św. będzie procesja wokół kościoła z modlitwą przy poszczególnych stacjach i Litanią Loretańską.

– W środę godz. o 18.00 ks. Bp Edward Białogłowski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas ósmych z naszej parafii; wcześniej o 16.00 Bierzmowanie otrzyma młodzież z Hermanowej i Kielnarowej. Z powodu ograniczonej liczby wiernych w kościele bardzo prosimy, by nie przychodzić na Mszę o 18.00. W tym dniu nie będzie majówki ani nowenny, a intencje mszalne z godz. 18.00 odprawione będą rano o 6.30.

Spowiedź dla tej Młodzieży w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00.  

Msza św. dziękczynna za młodzież, która przyjęła Bierzmowanie odbędzie się w sobotę o godz. 18:00. Po mszy św. rozdanie Indeksów ze Świadectwem Bierzmowania. Pozostałe informacje dla kandydatów do bierzmowania na stronie internetowej parafii.

–  We czwartek 13 maja – wspomnienie MB Fatimskiej; rozpoczynamy nabożeństwa Fatimskie. Nie będzie w tym dniu majówki o 17:30. Po Mszy św. odmówimy Litanię a następnie w procesji z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła odmówimy różaniec. Nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

– W piątek święto Św. Macieja Apostoła.

– Różaniec w przyszłą niedzielę prowadzi róża Św. Faustyny. Składka na remonty.

– Rocznica pierwszej Komunii św. będzie w Boże Ciało (3.06) o godz. 14.00.

– W dzisiejszym wydaniu “Niedzieli” m.in. o nabożeństwie majowym, a w “Gościu Niedzielnym” tekst Litanii Loretańskiej.

– Na tablicy ogłoszeń informacja dot. wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu rodzicom Młodzieży, która otrzyma Bierzmowanie.  W  poniedziałek po Mszy św. wieczorowej  i w sobotę prosimy o pomoc z następujących rodzin: Marta Kocój, Anna Rożkiewicz, Anna Pondo, Miłosz Krawczyk, Barbara Matuła, Magdalena Kościółek, Barbara Włosińska, Beata Rychlik, Maria Szybkowska, Agnieszka Batóg.

-Dziś czynna biblioteka parafialna po Mszach o 7:00 i 9:00.
– W poniedziałek pogrzeb śp. Grażyny Bandura o godz. 14:00.

            OGŁOSZENIA  02. 05. 2021    NIEDZIELA V  WIELKANOCNA

– Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu; zmiana Tajemnic Różańcowych; składka na Seminarium Duchowne. Nabożeństwo majowe o 16.00 po nim Msza. Św. W tygodniu Majówka o 17.30.

– W poniedziałek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msza św. w int. Ojczyzny o 9.00;  po niej złożenie kwiatów przed pomnikiem Czynu Patriotycznego i pod tablicą upamiętniającą Konstytucję 3 Maja. Msze św. jak w każdą niedzielę.

– We wtorek Św. Floriana patrona Strażaków; Msza św. w ich int. o 18.00.

– W środę Nowenna ku czci MB połączona z nab. Majowym;

– W  czwartek Św. Apostołów Filipa i Jakuba;  Adoracja Najśw. Sakramentu.

– W sobotę uroczystość  Św. Stanisława BM patrona Polski.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 prowadzi róża Św. Anny.

– W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca; spowiedź codziennie przed Mszą św. a w czwartek i piątek od 17.00. Prosimy, aby Młodzież, która 12 maja przyjmie bierzmowanie  skorzystała z sakramentu pokuty już w te dni.

– W środę (5.05) po Mszy wieczornej spotkanie-próba przed bierzmowaniem. Kandydaci na próbę przynoszą napisaną prośbę do Biskupa. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii.

– W zakrystii jest jeszcze do nabycia książka o Sanktuarium MB w Starej Wsi. Są to Świadectwach Pielgrzymów.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać m.in. o kapliczkach;

   o tym jak świętowano w Rzeszowie Trzeciego Maja; jest nowy numer WPIS.

– Bóg zapłać za sprzątanie w ubiegłym tygodniu  rodzicom dzieci pierwszokomunijnych  oraz za ofiarowany prezent z ok. I Komunii św. We wtorek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy rodziców kandydatów do bierzmowania.

          OGŁOSZENIA  25.04. 2021    NIEDZIELA  IV  WIELKANOCNA

– Czwarta Niedziela Wielkanocna rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. Zachęcamy wszystkich do gorącej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w tym czasie. Módlmy się zwłaszcza o powołania dla naszej diecezji a także w intencji Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

– Od środy, 28 kwietnia br. Triduum do św. Józefa, przygotowujące do aktu zawierzenia w diecezji i w parafiach;  1 maja br. (sobota) Księża Biskupi dokonają aktu zawierzenia naszej diecezji św. Józefowi; natomiast w każdej parafii takie zawierzenie będzie w niedzielę -02/05.

– W czwartek Święto Św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy. Adoracja Najśw. Sakr.

– W tym tygodniu przypada pierwsza sobotę miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych przenosimy na sobotę – 08/05.  Najbliższa sobota to dzień Pierwszej Komunii Św. Dzieci. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin w  piątek od godz. 16 do 17.00.

– Od soboty także rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Zachęcamy do  udziału w kościele lub gromadząc się przy kapliczkach. Podtrzymujmy tę piękną tradycję. Nabożeństwo Majowe codziennie o 17.30.

– W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych; składka na WSD; Różaniec o 11,30 poprowadzi róża Św. Elżbiety.Ta niedziela wypada 2 maja czyli jest to Dzień Flagi. Wywieśmy je na domach.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli ciekawe artukuły m.in. o Powołaniach; o beatyfikacji kard. Wyszyńskiego; jest też dodatek Europa Christi.

    – Ponawiamy prośbę z Urzędu Gminy, aby w najbliższym czasie spisać się.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy o 18.00 i w piątek prosimy o pomoc rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

                    Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7. i 9.

           OGŁOSZENIA  18.04. 2021    NIEDZIELA III  WIELKANOCNA

– Trzecia Niedziela Wielkanocna jest Ogólnopolską Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą XIII Tydzień Biblijny. Jest także V Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Zachęcamy do sięgnięcia po Pismo święte szczególnie w Tygodniu Biblijnym. Z okazji Niedzieli Biblijnej młodzież z KSM przygotowała fragmenty Pisma św. Cytaty są wyłożone w nieużywanych kropielnicach. Zachęcamy, aby wychodząc z kościoła wziąć dla siebie Słowo.
Ze względu na ograniczenia liczby osób w kościele przez najbliższy czas pozostanie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na renowację świątyni.

– W środę Nowenna; w czwartek Adoracja.

– W piątek Urocz. Św. Wojciecha, patrona Polski. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówimy w czwartek na rozpoczęcie Adoracji.

– W najbliższą sobotę po Mszy wieczornej młodzież z Oazy zaprasza na Drogę światła. Nabożeństwo wzorowane jest na drodze Krzyżowej, jednak nie polega na rozważaniu Męki Pana Jezusa, ale Jego Zmartwychwstania.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 prowadzi róża Św. Moniki. Niedziela ta rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

– W przyszłą niedzielę wypada 25 dzień miesiąca; na Mszy św. o godz. 9:00 modlitwa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

– Dziś czynna Poradnia Rodzinna dla Narzeczonych.

– Ogłoszenia dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII. W tym tygodniu we wtorek, środę i czwartek po Mszy wieczornej spotkania w wyznaczonych grupach, natomiast w sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie i rozdanie krzyży. Pozostałe informacje dla kandydatów na stronie internetowej parafii.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać m. in.  art.; “Jak czytać Biblię?”; Wspomnienie o Krzysztofie Krawczyku; jest nowy numer Apostolstwa Chorych i WPIS.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy o 18.00 i w sobotę prosimy rodziców Dzieci pierwszokomunijnych.

           Prośba z Gminy o ogłoszenie następującej informacji:

W związku z trwającym Powszechnym Spisem Ludności bardzo prosimy wykorzystać dzisiejszą niedzielę lub najbliższe dni i przy pomocy dzieci, wnuków dokonajmy spisu bo jest on obowiązkowy. Za niespisanie się może zostać nałożona kara. Spis zajmie 10 -15 min. dlatego poświęćmy wszyscy ten czas, a spełnimy obowiązek i będziemy pewni, że nasze dane są przekazywane w sposób bezpieczny.

Od maja w spisie będą pomagali rachmistrzowie, aczkolwiek będzie to kontakt telefoniczny, więc nie wiadomo czy w dobie pandemii nie wykorzystają tego oszuści,  a dane które się podaje to min. pesel . Dlatego dla bezpieczeństwa  lepiej się spisać przez bezpieczną stronę internetową. Spisu można dokonać na stronie spis.gov.pl.

        OGŁOSZENIA     11. 04. 2021    NIEDZIELA II  WIELKANOCNA

– Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia; święto patronalne Caritas. Zespołowi Parafialnego Oddziału Caritasu oraz dzieciom i młodzieży ze Szkolnych Kół Caritasu składamy Bóg zapłać. Wszystkim woluntariuszom i ofiarodawcom w różnych zbiórkach charytatywnych w roku także za jałmużnę wielkopostną czyli skarbonki dzisiaj przyniesione, składamy  serdeczne podziękowanie. Składka dzisiejsza na Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

– Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać artykuły  o Bożym Miłosierdziu; o Święcie Caritas; jest nowy numer WPIS.

– W środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy. W czwartek adoracja.

– W przyszłą niedzielę Różaniec o 11.30  prowadzi róża św. Bożej Rodzicielki. Składka na remonty. Zmiana taj. różańcowych będzie w 1 niedzielę maja.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek    po  Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Trojan Jolanta, Jasińska Anna, Tarczyńska Mirosława, Dyga Małgorzata, Włosińska Marta, Nowotna Anna, Bialic Monika.

– Zostały nam przekazane maseczki. Wychodząc można sobie wziąć.

              OGŁOSZENIA  04. 04. 2021    NIEDZIELA WIELKANOCNA 

– Bóg zapłać za udział w Triduum Paschalnym; Różom Różańcowym i poszczególnym grupom za Adorację, Siostrze zakrystiance za przygotowanie i dekorację Grobu Pańskiego i Ciemnicy; całej służbie kościelnej i służbie liturgicznej – P. Organiście, Młodzieży z Oazy i KSM, lektorom, scholi i ministrantom.

– Dziękuję  za złożone ofiary przy krzyżu na Boży Grób oraz dzieła Stolicy Apostolskiej prowadzone w Ziemi Świętej a także za ofiary na tacę i przez bank.

–  Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom na Święta dla będących w trudnej sytuacji materialnej. Zespołowi Caritas za posługę w zorganizowanie tej pomocy. Taką pomoc otrzymało ok 80 osób;  Także  Siostra Przełożona Grzegorza informuje, że już po raz kolejny w okresie pandemii dzięki zbiórce art. spożywczych i chemii przez mieszkańców z ul. Pileckich 10 rodzin otrzymało paczki żywnościowe.

– Bóg zapłać braciom Strażakom za trzymanie straży przy Grobie Pańskim oraz organizacji porządku w kościele.

– Dzisiaj i jutro nie ma Mszy św. o godz. 16.00, natomiast jest dodatkowa o 14.00

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in. art.: Co się stało w chwili śmierci Chrystusa; życzenia bpa Ordynariusza naszej diecezji; jest też nowy numer WPIS.

– Życzenia dla całej naszej wspólnoty przesłali; nasi Biskupi; Instytucje kościelne oraz Urzędy państwowe z naszego terenu; 

      Wszystkim dziękujemy.

ŻYCZENIA;  ZDROWYCH, POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH PRZEPEŁNIONYCH WIARĄ, NADZIEJĄ I MIŁOŚCIĄ DROGIM PARAFIANOM ŻYCZĄ WASI  DUSZPASTERZE.

                            PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY  05/04   2021

– Dzisiejsza składka na KUL i Uniwersytet J. P. II w Krakowie.

– W środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy.

– W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu.

Chorych odwiedzimy w  maju. Szczegóły będą podane.

– przed .

– Przyszła niedziela jest niedzielą Miłosierdzia Bożego, przez cały tydzień Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Jest to  święto patronalne Caritas. Składka na Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Prosimy przynieść skarbonki, które na początku W. Postu wzięte zostały do domów. Przynieśmy je jako dar ofiarny. Różaniec o 11.30 poprowadzi Róża Św.Barbary. Nie będzie procesji na cmentarz.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.We wtorek po Mszy o 18.00 i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Kopaczyńska Ewa, Trojnar Krzysztof, Bartyńska Maria, Wałach Anna, Leniart Liliana, Antoszewski Stanisław, Gniewek Renata, Głodowska Zofia, Kida Grażyna, Kowal Ryszard, Chmielowski Krzysztof, Puc Mariusz.

Proszono aby ogłosić:   Główny Urząd Statystyczny informuje o Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

                     OGŁOSZENIA    28.03.2021      NIEDZIELA  PALMOWA

– Dzisiaj na każdej Mszy św. poświęcenie palm. O 15.30 Gorzkie Żale, po nich Msza św., a po Mszy  „zakończenie Kursu przedmałżeńskiego”.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11.30 poprowadzi róża M.B. Nieust. Pomocy.

– W tym tygodniu kancelaria parafialna rano od 7.00 do 8.00 lub po telefonicznym umówieniu.

– Spowiedź w pon. wt. i  śr. od 17.00 i po Mszy do godz. 20.00.

– W dzisiejszym wydaniu “Niedzieli” warto przeczytać m.in. art. Między wiarą a strachem; są też do wzięcia Dobre Nowiny.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy o 18.00 i w sobotę po Liturgii Wigilii Paschalnej  prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Staniek Krystyna, Klimasz Janusz, Staniek Arkadiusz, Witko Irena, Płodzień Sławomir, Borowiec Lucyna, Janowska Agnieszka, Borowiec Dawid, Paśko Elżbieta, Drwięga Krystyna, Sosnowska Ewa, Wilk Andrzej.

– W związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi informujemy, że w naszym kościele może przebywać 45 osób. Jest możliwość uczestnictwa poza kościołem. Dalej obowiązuje zachowanie odległości 1.5 m (nie dotyczy to osób z rodziny)  oraz maseczki. Prosimy zajmować w kościele miejsca wyznaczone.

                                         TRIDUUM  PASCHALNE:

1. Wielki Czwartek – nie ma Mszy św. rano. Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00. Adoracja P. Jezusa w ciemnicy do godziny 23.00. Na tablicy ogłoszeń znajduje się porządek adoracji Róż i grup.

2. Wielki Piątek – adoracja od 8.00 do 23.00. Liturgia Wielkiego Piątku o godzinie 18.00. Droga Krzyżowa przed Nabożeństwem o godzinie 17.15. Obowiązuje Post ścisły. Ofiary zebrane w czasie adoracji Krzyża przeznaczone są na Boży Grób w Jerozolimie oraz na dzieła Stolicy Apostolskiej prowadzone w Ziemi Świętej. Adoracja Krzyża – poprzez skłon i przyklęknięcie – nie całujemy i nie dotykamy krzyża.

3. Wielka Sobota – adoracja od 8.00 do 19.00.
Poświęcenie pokarmów na zewnątrz kościoła obok Domu Parafialnego od  9.00 do 13.00 co pół godziny. Na Królce i na ulicy Sikorskiego przy dawnym sklepie meblowym o 10.30.
Wigilia Paschalna Wielkiej Soboty o godzinie 19.00.

  1. Rezurekcja w Wielką Niedzielę o 6.00 rano. Pozostałe Msze św. o 9.00; 10.30; 12.00 i dodatkowa o 14.00. Nie będzie Mszy o 16.00.

UWAGA!!! PORADNIA RODZINNA 21/03 2021 ROKU NIECZYNNA!!!!

NASTĘPNE SPOTKANIE PLANOWANE 18/04.

                OGŁOSZENIA  21. 03. 2021   NIEDZIELA  V Wielkiego Postu

– Dzisiaj o 15.30 Gorzkie Żale, po tym nabożeństwie Msza św. Po niej katecheza dla młodzieży przed sakramentem małżeństwa; Poradnia Rodzinna dziś nieczynna.  Droga Krzyżowa w piątek o 17.30 i 20.00.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remont świątyni.

– W środę Nowenna; w czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.  Na Mszy św. o 18.00 będzie  rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje znajdują się przy gazetach. Wieczorem Adoracja.

– W niedzielę palmową: poświęcenie palm; Różaniec poprowadzi róża Św. Teresy;
uwaga! Zmiana czasu na letni; śpimy godzinę krócej.

– Przypominamy o kiermaszu ozdób wielkanocnych i palm przygotowanych przez Przedszkole Sióstr Dominikanek w salce lub na placu kościelnym.

  • Komunia Św. dla Chorych: w najbliższą sobotę ks. proboszcz i ks. Mateusz od godz. 8.00. Ks. Łukasz w Wielki Poniedziałek od godz. 9:00.

– Są wystawione ulotki informujące o sposobach rejestracji do szczepień.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy o 18.00 i w sobotę po Mszy o 8.00 prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Gorzelec Katarzyna, Tęczar Ewelina, Filip Maria,  Kawalec Lucyna, Knutel Krystyna, Staniek Danuta, Pomianek Bernadeta, Pruchnik Edyta.

              OGŁOSZENIA  14. 03. 2021   NIEDZIELA  IV  Wielkiego Postu

– Dzisiaj o 15.30 Gorzkie Żale, po tym nabożeństwie Msza św. Po niej katecheza dla młodzieży przed sakramentem małżeństwa. Droga Krzyżowa; w piątek o 17.30 i o 20.00 dla wszystkich.

– W liturgii tygodnia: w środę  Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy;

   w czwartek  Adoracja Najśw. Sakramentu; w piątek uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NM Panny. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czwartek po Mszy św. czuwanie i adoracja przed Uroczystością św. Józefa przygotowana przez młodzież z grup parafialnych. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

– Do chorych będziemy jeździć przed Wielkanocą; prosimy zgłosić tych chorych, do których nie jeździmy co miesiąc.

– Jeśli chodzi o Sakrament Pokuty przed Wielkanocą będzie podobnie jak przed Bożym Narodzeniem. Zachęcamy by skorzystać ze spowiedzi

    w okresie W. Postu lub po Świętach.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy  m.in. o papieskiej pielgrzymce do Iraku; o pandemii, która niszczy Europę i inne. Gość Niedzielny wydał specjalny numer  o Św. Józefie – „Cień Ojca”.

– W przyszłą niedzielę w salce przy kościele a jeśli będzie ładna pogoda to na placu kościelnym, po każdej Mszy św.  odbędzie się kiermasz ozdób wielkanocnych i palm przygotowanych przez Przedszkole Sióstr Dominikanek. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

– Parafialny Zespół Caritasu informuje, że pomoc świąteczna odbędzie się podobnie jak

  w adwencie. Na ołtarzach bocznych wystawione są skarbonki na ten cel.

– Informacja dla czcicieli MB Starowiejskiej: w zakrystii jest do nabycia książka, w tórej są opisane cuda i łaski otrzymane za wstawiennictwem Starowiejskiej Matki Miłosierdzia. Cena 20 zł.  

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy o 18.00 i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Grabowska Justyna, Gogol Beata, Kamecka Agnieszka, Nowak Katarzyna, Wojtasiewicz Alicja, Gorzelec Edyta, Borowiec Anna, Paśko Lucyna.

Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7. i  9.

       OGŁOSZENIA  07. 03. 2021   NIEDZIELA  III  Wielkiego Postu

– Dzisiaj Zmiana Taj. Różańcowych; składka na Sem. Duchowne; o 15.30 Gorzkie Żale, po tym nabożeństwie Msza św. Po niej katecheza dla młodzieży przed sakr. małżeństwa; 

-Droga Krzyżowa w piątek o 17.30 i o 20.00

– W środę Nowenna do MB Nieust.Pomocy;   w czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11:30 prowadzi róża Św. Krzysztofa.

–  W tym tygodniu we wtorek, środę i czwartek po Mszy wieczornej spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII. Prosimy przeczytać szczegółowe ogłoszenia na stronie internetowej parafii.

–  Z tyłu kościoła została wystawiona skrzynka, do której można złożyć ofiarę na kwiaty do “Bożego Grobu”.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy  m.in. ciekawe porady zdrowotne dla Seniorów.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy o 18.00 i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Cybulska Agata, Stręczek Justyna, Dynda Bogumiła, Banaś Marta, Maciołek Urszula, Dobrowolska Aneta, Sołtysiak Katarzyna, Leniar Sylwia, Śliwa Anna, Syzdak Edyta, Szamber Elżbieta, Kłos Małgorzata, Wilk Katarzyna.

——————————————————————————————————-

Urząd Miejski w Tyczynie informuje, iż w związku z modernizacją operatów geodezyjnych przeprowadzoną przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, decyzje podatkowe za rok 2021 będą wydane w późniejszym terminie. Raty podatku, płatne będą w terminie 14 dni od daty otrzymania decyzji. Podatnicy u których wystąpiły zmiany zobowiązani są złożyć informacje na formularzu wg. ustalonego wzoru dostępnym w Urzędzie Miejskim w Tyczynie lub na stronie internetowej Gminy Tyczyn w zakładce podatki.

       OGŁOSZENIA    28.02.2021    NIEDZIELA  II  Wielkiego Postu

– Dzisiaj o 15.30 Gorzkie Żale, po tym nabożeństwie Msza św. Po niej katecheza dla młodzieży przed sakr. małżeństwa; 

-Droga Krzyżowa w piątek o 17.30 i o 20.00.

– W tym tygodniu:  I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 17.00; odwiedzin chorych w pierwszą sobotę nie będzie; przesuwamy je na ostatni tydzień przed Wielkanocą; szczegóły będą podane.

– Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą “Ad Gentes”. Dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Bóg zapłać za ofiary do puszek na Misje i za posługę LSO.

– W środę Nowenna do św. Józefa;  w czwartek święto Św. Kazimierza Królewicza i dzień imienin ks. bpa Kazimierza. Pamiętajmy o nim w modlitwie;  Adoracja Najśw. Sakramentu.

– W przyszłą niedzielę zmiana taj. różańcowych; składka na Seminarium Duchowne, różaniec o 11.30 poprowadzi róża Św. Jadwigi.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE rozpoczniemy w piątek na Mszy św. o 18.00. Pół godziny wcześniej Droga Krzyżowa; w sobotę Msza św. z nauką ogólną o 8.00 i 18.00; w niedzielę porządek jak w każdą niedzielę W. Postu. Nie będzie nauk stanowych.
Transmisje rekolekcji z naszego kościoła: piątek 17.30, sobota 18.00, niedziela 12.00 i 15.30.

– Dyrekcja Przedszkola Publicznego Sióstr  Św. Dominika w Tyczynie  ogłasza nabór dzieci do grupy trzylatków na rok szkolny 2021/2022. W pozostałych grupach wiekowych brak miejsc. Karty zgłoszeń można pobrać ze strony internetowej lub w budynku Przedszkola i złożyć je do końca  marca w Przedszkolu.  

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy dodatek Europa Christi. Jest też nowy numer Apostolstwa Chorych i Dobrych Nowin-gratis.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Cyran Ewelina, Ossolińska Barbara, Szetela Kazimiera, Zawiło Jadwiga, Janda Cecylia, Mucha Stanisława, Bajda Adam, Betyna Dorota, Madera Zofia, Szafrańska Elżbieta.

– Na stoliku z gazetami zostały wyłożone Deklaracje dla kandydatów do bierzmowania z klas VII. Prosimy wypełnione składać u księży do końca Wielkiego Postu.

-Informujemy, że pod chórem został zamontowany “dozownik” z wodą święconą w miejsce tradycyjnych kropielnic, które ze względu na pandemię nie zostają napełnione wodą.

              OGŁOSZENIA  21.02.2021   NIEDZIELA  I  Wielkiego Postu

– Dzisiaj o 15.30 Gorzkie Żale, po tym nabożeństwie Msza św. Po niej katechezy dla młodzieży przed sakramentem małżeństwa. W tygodniu nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek  o 17.30 i o 20.00.

– Dzisiaj także czynna Poradnia Rodzinna  dla narzeczonych o 12.45.

– W poniedziałek święto Katedry Św. Piotra Apostoła.

– W środę  Nowenna do MB Nieust. Pomocy;  w czwartek Adoracja.

– We wtorek, środę i czwartek po Mszy wieczornej spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII w wyznaczonych grupach.

–  W sobotę po Mszy wieczornej spotkanie wstępne, organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas VII.

–  Caritas przesyła nam baranki wielkanocne, świece paschałki oraz skarbonki „Jałmużna Wielkopostna”, które można zabrać do domu i w niedzielę Bożego Miłosierdzia złożymy jako dar ofiarny.

– W najbliższą niedzielę  pod hasłem „Żyjmy Eucharystią” obchodzić będziemy Niedzielę „Ad Gentes”. Jest to dzień duchowego i materialnego wsparcia dla polskich misjonarzy. Z tej racji będzie zbiórka do puszek na ten cel. LSO prosimy o pomoc w tej zbiórce.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy o 18.00 i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Kustra Elżbieta, Madera Anna, Bajda Marzena, Dziak Renata, Madera Emil, Zawiło Regina, Podgórska Małgorzata, Gontarski Adam, Borowiec Roman, Płodzień Zdzisław, Rząsa Witold, Wanat Krzysztof, Rybka Wojciech.

Inne ogłoszenia:

– Dyrektor Szkoły Podstawowej ogłasza nabór  do klas pierwszych i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2021-22 . Dokumenty do pobrania na stronie szkoły lub w sekretariacie .

– Centrum Medyczne „Medyk” informuje, że seniorzy w wieku 70+ codziennie mogą zaszczepić się przeciwko COVID-19.

– Dom Kultury w Tyczynie serdecznie zaprasza na Koncert Piosenek Katarzyny Sobczyk z okazji 76. rocznicy urodzin artystki, który odbędzie się dzisiaj o godzi 17.00. Koncert odbędzie się w formie online. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

                OGŁOSZENIA    14. 02. 2021   NIEDZIELA   6   Zwykła

– Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

– W  środę rozpoczynamy Wielki Post. 40 dniowy okres przygotowania do Świąt Paschalnych poprzez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego. Msze św. w Środę Popielcową będą o 6.30; 9.00 i 18.00. Post ścisły- ilościowy i jakościowy. Od Środy Popielcowej do I niedzieli W. Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

– W okresie W. Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej: w niedziele Wielkiego Postu o 15,30  Gorzkie  Żale  z kazaniem pasyjnym i adoracją Róż Różańcowych. W Gablocie wykaz róż na poszczególne niedziele;  Droga Krzyżowa: piątek o 17.30 i 20.00. Nie będzie specjalnej Drogi dla dzieci.

– Transmisje z naszego kościoła: Środa Popielcowa godz. 18.00; piątek: Droga Krzyżowa o 20.00; niedziela: Gorzkie Żale o 15,30.

– Od 1 niedzieli Wielkiego Postu będą prowadzone katechezy dla młodzieży od 17 roku życia  tzw. „kurs przedmałżeński” o godz. 17.00 w kościele.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli polecamy m.in. art.dot. Tygodnia Modlitw o  Trzeźwość; o poście w praktyce.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 poprowadzi róża św. Magdaleny. Składka na remonty. W okresie W. Postu odwołujemy  Msze  św. o 14.00.

– Caritas zachęca do ofiarowania 1% a także inni proszą o tę pomoc. Wszystko przy gazetach.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  W poniedziałek po mszy wieczornej i  w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Gorzelec Maria, Skoczylas Natalia, Sowa  Łukasz, Kwolek Marta, Jarosz Wioletta, Jarosz Ryszard, Płonka Anna, Szura Danuta, Staniek Anna, Domino Karolina.

(Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7, 9.)  

                        OGŁOSZENIA    7. 02. 2021   NIEDZIELA   5  Zwykła

 – Dziś pierwsza niedziela lutego; Adoracja Najśw. Sakramentu; zmiana taj. różańcowych; składka na cele diecezjalne.

– We wtorek kolejna rocz. śmierci ks. Franciszka Kwolka byłego naszego proboszcza.

– W środę Św. Scholastyki, Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy;  w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 prowadzi róża Św. Katarzyny.

– Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (klasy VIII) odbędzie się w sobotę (13.02) o godz. 16:30 w kościele. Prosimy, aby młodzież na spotkanie wzięła ze sobą Indeksy.

–  KSM zaprasza do udziału w akcji “Zdrapka Wielkopostna”. To propozycja zadań na Wielki Post. Plansze ze zdrapką są wyłożone przy gazetach oraz dostępne u młodzieży. Ofiara złożona z tej okazji zostanie przekazana na działalność młodych z KSM.

– W czwartek 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie MB z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na Mszę św. o 9.00 wszystkich,  których stan zdrowia pozwala na przybycie do kościoła. Wcześniej – od 8.30 będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. Wtym roku ze względu na pandemię nie będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  W poniedziałek po mszy wieczornej i  w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Wanat Lidia, Rząsa Witold, Kusek Joanna, Fornal Barbara, Kaplita Krystyna, Para Barbara,Klimasz Henryka, Klimasz Sławomir, Cymbalista Agnieszka, Styś Jolanta.

               

OGŁOSZENIA   31. 01. 2021   NIEDZIELA  4  Zwykła

– W tym tygodniu w liturgii; we wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze
św. będą o 6.30; 9.00 i 18.00. Przynieśmy ze sobą świece. To dzień życia
konsekrowanego – z tej okazji naszym Siostrom Dominikankom składamy najlepsze życzenia. Niech towarzyszy im Boża łaska i wspiera opieka Bogurodzicy. Szczęść Boże.
Składka w tym dniu  na zakony kontemplacyjne.

– W środę  Św. Błażeja – błogosławieństwo jabłek, Nowenna do Św.
Józefa. Ten rok poświęcony jest Św. Józefowi – stąd w każdą I środę miesiąca
będzie Nowenna ku Jego czci; w czwartek Adoracja ; w piątek Św. Agaty,
poświęcenie chleba i  soli.

– W tym tygodniu I czwartek,  piątek i sobota  m-ca; spowiedź
codziennie przed Mszą św.  w piątek od 17.00; w sobotę odwiedziny
duszpasterskie chorych od 8.00.

– W przyszłą niedzielę zmiana Taj. Różańcowych;  Adoracja, składka na Cele
Diecezjalne; różaniec o 11:30 prowadzi róża Św. Kazimierza.

 – W dzisiejszym numerze Niedzieli  m.in. ciekawe artykuły o
 życiu konsekrowanym; jest też nowy numer WPIS i  Dobre  Nowiny.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po
Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Rybka Leszek, Rybka Wiesław, Feret Maria, Górzec Teresa, Tadla Sara, Bać Dorota, Kaliszak Agnieszka, Mazur Iwona, Perdeus Danuta.

OGŁOSZENIA   24. 01. 2021   NIEDZIELA  3  Zwykła

– Dziś na godz. 14.00 na Mszę św. zapraszamy mieszkańców z części parafii należących do Tyczyna.

– Bóg zapłać za ofiary do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi

  w Chorwacji.

– W tym tygodniu w liturgii : w poniedziałek Święto Nawrócenia Św. Pawła

   i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan; we wtorek Św. Tymoteusza i Tytusa; w środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy;

    w czwartek  Św. Tomasza  z Akwinu,  Adoracja.  

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 poprowadzi róża Św. Kingi.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Fil Maria, Cyran Maria, Stasiak Ewelina, Bialic Beata, Surówka Marian, Surówka Maria, Jakubek Zbigniew, Maciejewska Janina, Salacha Stefania, Turaj Beata, Szura Janusz, Fudali Agnieszka, Wójcik Maria.

Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7 i 9.

      OGŁOSZENIA    17. 01. 2021   NIEDZIELA   2   Zwykła

–  Dziś na godz. 14.00 na Mszę św. zapraszamy mieszkańców z części parafii należących do Rzeszowa. W przyszłą niedzielę na 14.00 prosimy część parafii z Tyczyna.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty świątyni.

– W liturgii Kościoła;  we wtorek uroczystość Św. Józefa Sebastiana Pelczara głównego patrona diecezji; w środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek Św. Agnieszki,  adoracja;

 – W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy m.in. art. dot. jedności Kościoła z ok. Tygodnia Modlitw o Jedność: 18-25 stycznia. 

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11:30 prowadzi róża Św. Faustyny.

– Dzisiaj spotkanie w Poradni Rodzinnej dla narzeczonych o 12.45.

– Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w sobotę w kościele o godz. 16:30. Podczas spotkania zostaną poświęcone i rozdane modlitewniki.

– Niedziela najbliższa została ogłoszona „Dniem solidarności z Chorwacją”. Będziemy wspierać  modlitwą  poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, które pod koniec grudnia ubiegłego roku nawiedziło ten kraj oraz ofiarą materialną. Przeprowadzimy  zbiórkę do puszek na ten cel.

– Przyszłą niedzielę także będziemy przeżywać jako Niedzielę Słowa Bożego.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy św.  wieczornej i w sobotę  prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Porębska Joanna, Ibińska Urszula, Baran Zofia, Kościółek Maria, Rybka Zbigniew, Janik Irena, Bartnicka Paulina, Kufel Ewelina, Wójcik Maria.

OGŁOSZENIA    10. 01. 2021   NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

– Na 14.00 na Mszę św.  zapraszamy mieszkańców Kielnarowej.

– W liturgii tego tygodnia: w środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy, w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu; w piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

– W przyszłą niedzielę o 11:30 Różaniec prowadzi róża Św. Anny; składka na renowację świątyni i inne prace remontowe. Na godz. 14.00 na Mszę św.  zapraszamy mieszkańców z części parafii należących do Rzeszowa. Przypominamy o możliwości poświęcenia nowych domów i mieszkań – szczegóły prosimy ustalić z Księżmi.

– Siostry Prezentki z Rzeszowa ogłaszają nabór do Szkoły. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

– Ogłoszenie dotyczące cmentarza: prosimy nie wkładać wieńców do kubłów na śmieci, ale składać obok.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Obara Agata,  Rutka Joanna, Oczoś Barbara, Drozd Renata, Rybka Henryk, Nowiński Janusz, Madeja Barbara, Cymeryz Jolanta, Kyc Anna.

OGŁOSZENIA    03. 01. 2021   

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca: Adoracja, zmiana tajemnic różańcowych; składka na Seminarium Duchowne. O godz. 14.00 zapraszamy na Mszę św. część parafii z Hermanowej.

– W środę uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kredy i kadzidła. Składka na Misje.                                     

– Okres Bożego Narodzenia trwa do przyszłej niedzieli. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.

– W czwartek Adoracja.

– W przyszłą niedzielę o 11.30 Różaniec poprowadzi róża Św. Elżbiety. Na godz. 14.00 zapraszamy mieszkańców z części parafii należących do Kielnarowej.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin : Kopaczyńska Halina, Łosik Barbara, Domoń Krystyna, Gulak Maria, Tafil Elżbieta, Łosik Józefa, Żyła Dariusz, Pańczak Krystyna, Budzińska Jadwiga, Lubera Marta.

  OGŁOSZENIA    27. 12. 2020   NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

–  Dziś na Mszach św. poświęcenie wody, która posłuży do błogosławieństwa domów (prosimy przynieść wodę ze sobą) oraz wina z racji święta św. Jana Ewangelisty.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane w tych dniach świątecznych; Dziękujemy Siostrze zakrystiance za przygotowanie kościoła do Świąt Bożego Narodzenia; Młodzieży i rodzinom za Świąteczne kolędowanie przed Pasterką; Panu organiście i całej służbie liturgicznej.

– W czwartek 31.12. zakończenie starego roku. Msze św. o 9.00 i 16.00 z nabożeństwem na zakończenie Starego Roku. Zapraszamy.

–  W piątek Nowy Rok;  uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w niedziele. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

–  W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek przed każdą Mszą św.

– W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, Adoracja, składka na Seminarium Duchowne.  Różaniec 11:30 poprowadzi róża Św. Moniki.

   –  Do sprzątania kościoła w poniedziałek i w sobotę prosimy o pomoc mieszkańców z rodzin: Kocój Michalina, Bomba Mariusz, Gwazdacz  Halina, Klimasz Agnieszka, Majda Bernadeta, Szydełko Urszula, Śmigiel Edyta, Gałkowski Stanisław, Burek Elżbieta, Szydełko Lucyna.

W przyszłą niedzielę OAZA rozprowadzać będzie zestawy kadzidło + kreda, które poświęcone w Uroczystość Objawienia Pańskiego posłużą do oznaczenia domów. Ofiary złożone z tej racji przeznaczone zostaną na działalność Ruchu Światło-Życie w parafii.

W tym roku ze względów bezpieczeństwa nie będzie kolędy – wizyty duszpasterskiej. Formą “zastępczą” będzie modlitwa za poszczególne części naszej parafii. W kolejne niedzielę stycznia na Mszy św. o godz. 14.00 będziemy modlić się za mieszkańców:

3.01 – Hermanowa

10.01 – Kielnarowa

17.01 – Rzeszów

24.01 – Tyczyn

Zapraszamy na te Msze św. przedstawicieli z rodzin zamieszkujących w danej części parafii.

Istnieje możliwość poświęcenia NOWYCH domów i mieszkań. Prosimy o umówienie się z księdzem na taką wizytę i ustalenie szczegółów.

                   OGŁOSZENIA    Niedziela 4 Adwentu  20.12.2020

– Dziś transmisja Mszy św. o godz. 12:00.

-Spowiedź adwentowa codziennie przed Mszą św. rano oraz wieczorem od poniedziałku do środy w godz. 17.00  do 20.00.

-W czwartek rano zakończenie Rorat – dziękujemy za udział w Roratach dorosłym i dzieciom.

Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko rano lub telefonicznie w ciągu dnia.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.

– W czwartek Wigilia przed urocz. Bożego Narodzenia. Msza św. o 6.30; nie ma mszy o 18.00. Zwyczajowo w tym dniu nie spożywamy pokarmów mięsnych. Pasterka o północy (24.00). Msza św. z Pasterki będzie transmitowana. Składka z Pasterki na Fundusz Obrony Życia.
Godzinę przed pasterką odbędzie się oazowe kolędowanie, które również będzie transmitowane online na stronie parafialnej (Facebook).   

–  W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. do południa bez zmian (7:00; 9:00; 10:30; 12:00). Po południu będzie msza o 14.00, nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 16:00; podobnie w Święto św. Szczepana.
Na Mszy o 10:30 w Boże Narodzenie zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. 

–  W sobotę Święto Św. Szczepana; poświęcenie owsa; składka na Instytut Teol- Pastoralny w Rzeszowie.

– W najbliższą niedzielę Święto Świętej Rodziny. Na Mszach będzie poświęcenie wody (prosimy samemu przynieść wodę w pojemniczkach). Tą wodą poświęcimy nasze domy wraz z odpowiednią modlitwą na wzór wizyty duszpasterskiej (kolędy), której w tym roku nie będzie.
W tym dniu wspomnienie św. Jana Ewangelisty – poświęcenie wina.
Św. Jan to patron Ks. bpa Ordynariusza Jana Wątroby – pamiętajmy o nim w modlitwie.
Przy gazetach wyłożone będą “broszurki kolędowe” z zamieszczonymi modlitwami. Jedna broszurka na rodzinę.
Różaniec o 11:30 poprowadzi Róża MB Nieustającej Pomocy.

-Ogłoszenia dla kandydatów do bierzmowania umieszczone na stronie internetowej parafii.

– Na tablicy ogłoszeń informacje o programie dotyczącym osób niepełnosprawnych oraz o bezpłatnym badaniu wzroku w Tyczynie – 13 stycznia.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Grzegorz Grodzki, Matuła Bogumiła, Basta Sylwia, Paszkowska Krystyna, Baraniewicz Krystyna, Kowal Zofia, Kawalec Małgorzata, Potromak Zdzisława, Hałoń Franciszek, Kościółek Anna, Początek Grażyna, Fedus Anna.

                   OGŁOSZENIA        Niedziela 3 Adwentu  20.12. 2020

–  Dziś dodatkowa Msza św. o 14.00. Od środy początek Nowenny do Dzieciątka Jezus.

– W środę Nowenna do MB Nieust. Pomocy; w czwartek Adoracja; w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

–  Różaniec w przyszłą niedzielę o 11:30 prowadzi róża Św. Teresy.

–  Dzisiaj i w przyszłą niedzielę kiermasz bożonarodzeniowy prac ręcznych Przedszkola Sióstr Dominikanek.

– Spowiedź Adwentowa:  nie będzie ogólnej dla wszystkich, natomiast można to uczynić przed każdą Mszą św. rano i wieczorem. W ostatnim tygodniu Adwentu będziemy spowiadać także po Mszy wieczornej.

– W dzisiejszej Niedzieli znajdziemy ciekawe artykuły- temat numeru: Solidarność wpisana w Krzyż – z okazji rocznicy stanu wojennego; jest też dodatek Europa Christi.

– W zakrystii są do nabycia opłatki.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek i sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Ziaja Tomasz, Baran Katarzyna, Domino Edward, Kosiba Agata, Piegdoń Jolanta, Kąkol Krystyna, Alves Aleksandra, Rosa Urszula, Cieszkowska Małgorzata, Kura Barbara, Sztaba Janina.

– Dziś przypada 39 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Dla uczczenia ofiar stanu wojennego można zapalić  świece  w oknie mieszkania (domu) o godz. 19.30.

Burmistrza Tyczyna informuje iż w  związku z przeprowadzoną przez Starostwo Powiatowe modernizacją na terenie Tyczyna , Hermanowej, Borku Starego i Kielnarowej.  Do 21.12.2020r. w siedzibie firmy GEORES w Rzeszowie, przy ul. Targowej 3 można sprawdzić czy modernizacja spowodowała zmiany u właścicieli gruntów i nieruchomości gminy Tyczyn, każdy może wnieść swoje uwagi. Warto sprawdzić, ponieważ zmiana klasyfikacji gruntów może zmienić kwotę należnego podatku oraz zmienić wielkość hektarów przeliczeniowych, co może mieć istotny wpływ np. dla osób opłacających KRUS  mogą one stracić status rolnika. Swoje uwagi można wnosić w siedzibie Firmy GEORES tylko do 21.12.2020r. po tym czasie dokumentacja zostanie zatwierdzona. Podatek na kolejny rok zostanie naliczony dopiero po złożeniu nowych deklaracji od osób u których nastąpiły zmiany.

           OGŁOSZENIA        Niedziela 2 Adwentu  06.12. 2020

– Dziś pierwsza niedziela miesiąca; zmiana tajemnic różańcowych; Adoracja; dodatkowa Msza św. o 14.00.

– Bóg zapłać za wszystkie ofiary na rzecz parafii oraz dzisiejsze do puszek na rzesz Kościoła na Wschodzie.

– We wtorek Urocz. Niepokalanego Poczęcia NM Panny; Msze św. będą o 6.30; 9.00 i 18.00. O godz. 12.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja   w „Godzinie łaski”. Polecajmy w modlitwie naszą Ojczyznę; o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego oraz o ustanie pandemii.

– W środę Nowenna a w czwartek Adoracja.

– W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę wypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin (dawne Suche Dni).

– Odwiedziny duszpasterskie chorych będą w sobotę przed świętami-19/12.

 Będą one już za pierwszą sobotę stycznia. Można jeszcze zapisywać   chorych w zakrystii.

–  Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Cecylii.

– Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w formie zdalnej w sobotę o godz. 17.00. Link do spotkania będzie umieszczony na stronie internetowej parafii.

– Siostry Dominikanki serdecznie zapraszają na kiermasz ozdób świątecznych  przygotowanych przez Przedszkole Sióstr Dominikanek – w niedziele – 13

  i 20 grudnia, w kościele pod chórem po każdej Mszy św.

–  W dzisiejszym wydaniu Niedzieli polecamy m.in. artykuły dot. Spowiedzi; o rocznicy Radia Via i inne.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek

   i sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Wydro Anna, Hałoń Wojciech, Krawczyk Ewa, Patalska Katarzyna, Staroń Gertruda, Tobiasz Zofia, Koper Robert, Prokop Renata, Koścółek Anna, Południak Zdzisława.

            OGŁOSZENIA       Niedziela 1 Adwentu  29.11. 2020

–  Dziś:  pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, którego hasłem jest: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Adwent to czas pobożnego i radosnego oczekiwania na Zbawiciela. Zwróćmy uwagę na uczynki pobożne, trzeźwość, udział w Roratach. Msza roratnia codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich.  Dzieci prosimy z lampionami; będą obrazki do naklejania  na specjalnej planszy.

– W środę Nowenna; W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu.

– W sobotę rozpoczyna się Triduum Modlitw dla młodzieży żeńskiej  przed urocz. Niepok. Poczęcia.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca;  spowiedź codziennie przed Mszą św. rano i wieczorem, w czwartek i piątek od godz. 17.00; odwiedziny duszpasterskie chorych będą za dwa tygodnie 19/12  w sobotę od 08.00. Prosimy do tego czasu o zgłaszanie chorych, do których nie jeździmy w pierwsze soboty.

– W najbliższą niedzielę składka na cele diecezjalne; zmiana taj. różańcowych.

–  Dzisiaj pobłogosławione będą opłatki wigilijne, które jak co roku proszę  nabywać w zakrystii. Ofiary składane z tej okazji są częściową zapłatą dla Siostry zakrystianki i P. organisty.

–  W przyszłą niedzielę przychodzimy z pomocą i modlitwą za Kościół na Wschodzie. Po Mszach zbierana będzie ofiara do puszek na ten Kościół. Proszę LSO o pomoc w tej zbiórce.

–   Różaniec w przyszłą niedzielę prowadzi róża Św. Weroniki.

–  Strażacy będą rozprowadzać kalendarze. Proszą o życzliwe  ich przyjęcie.

– Dzisiejsze wydydanie Niedzieli zawiera płytkę z rekolekcjami. Jest też nowy numer czasopisma WPIS oraz Dobre Nowiny do wzięcia.

– Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę  prosimy o pomoc parafian z rodzin mieszkających przy ulicy Kameliowej.

OGŁOSZENIA     22. 11. 2020       NIEDZIELA    34    ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ  JEZUSA  CHRYSTUSA  KRÓLA  WSZECHŚWIATA

–  Dzisiaj Święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM. Wszystkich zaangażowanych w te dzieła polecamy opiece Króla Wszechświata.

– Dzisiejsza niedziela kończy rok liturgiczny. Następna niedziela jest pierwszą Niedzielą Adwentu i początkiem nowego roku liturgicznego.

–  W środę w naszej parafii odpust ku czci Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Msze św. będą o 6.30, 11.00 i 18.00 – ta Msza św. będzie transmitowana na Facebooku. Kazania głosi ks. Andrzej Szpaczyński – ojciec duchowny Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

–  Parafialny Zespół Caritas informuje, że nie będzie w tym roku „Katarzynek”. Caritas diec. rzeszowskiej natomiast przesyła jak co roku świece na wigilijny stół jako Wigilijne Dzieło Pomocy. Można je nabywać przez cały Adwent. Caritas przypomina również, że można złożyć ofiary dla potrzebujących do puszek wystawionych na ołtarzach bocznych.

– W ciągu tygodnia kościół jest otwarty – zachęcamy do indywidualnej modlitwy.

– Różaniec w przyszłą niedzielę prowadzi róża Św. Krzysztofa.

– W dzisiejszym wydaniu „Niedzieli” polecamy m.in. art. „Miłość silniejsza niż strach” dot. pracy Sióstr Dominikanek dla Niepełnosprawnych w Broniszewicach; czy artykuł o przywiązaniu do Kościoła młodzieży z KSM.

– Dziś wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji polecamy w modlitwach naszych panów organistów i wszystkich zaangażowanych w piękno liturgii.

– W sobotę o godz. 17:00 spotkanie online dla kandydatów do bierzmowania. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

– Bóg zapłać za ofiary na rzecz parafii składane w kościele lub na konto bankowe.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin z ulic Sienkiewicz, Wodzińskich i Kazimierza Wlk.: Mucha, Sowa, Krupa, Żurek, Kontek, Prędki, Różański, Ozon, Klimecki, Leniart, Pięta.

– Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7:00 i 9:00.

– Osoby biorące udział w akcji „Różaniec do granic nieba” są proszone o wypełnienie ankiety na stronie: https://rozaniec.webankieta.pl

– Strażacy w najbliższym czasie będą odwiedzać nasze domy rozprowadzając Kalendarze – prosimy o życzliwe przyjęcie.

               OGŁOSZENIA     15. 11. 2020    NIEDZIELA   33 zwykła

– Dzisiaj obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogich. Przy tej okazji pragniemy podziękować darczyńcom za wszelkie ofiary charytatywne.

Zespół Parafialny Caritas informuje, że przed Świętami nie będzie zbiórki żywności natomiast będzie można złożyć ofiarę do puszek wystawionych na ołtarzach bocznych dla będących w trudnej sytuacji materialnej z naszej parafii.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.

– Dziś czynna Poradnia Rodzinna.

– We wtorek Św. Elżbiety Węgierskiej; w środę Bł. Karoliny Kózkówny – patronki naszej diecezji; w piątek Św. Rafała Kalinowskiego; w sobotę  wsp. Ofiarowania NMP 

– W najbliższą niedzielę Uroczystość  Jezusa  Chrystusa  Króla  Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM-u.

– Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Św. Magdaleny.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli polecamy m.in. artykuły:  dot. ochrony życia poczętego; Życie po śmierci dla sceptyków.

– Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu.  W  sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Sondej Marzena, Czeranowski Zbigniew, Szczepańska Maria, Baran Mariola, Złamaniec Czesława, Klimecki Mieczysław, Jeziorski Artur, Maciołek Edyta, Dziura Wiktoria, Pachulak Małgorzata, Jeziorski Waldemar.

Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać telefonicznie.
Numer tel. 17 2291737
Ks. Proboszcz 694012144
Ks. Łukasz 727684350
Ks. Mateusz 788078466

                 OGŁOSZENIA     08. 11. 2020    NIEDZIELA   32 zwykła

– W związku z nowymi obostrzeniami w naszym kościele może być 50 osób. Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania.

– Dziś przeżywamy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wspieramy w tym roku Sudan Południowy.

–  W środę  Narodowe Święto Niepodległości.  Msza św. w intencji Ojczyzny o 12.00. Po Mszy złożenie kwiatów pod pomnikiem czynu patriotycznego.  Prosimy o wywieszenie flag.

– W liturgii tygodnia będziemy obchodzić: w poniedziałek Święto poświęcenia bazyliki laterańskiej; w środę Św. Marcina, Nowenna; w czwartek Św. Jozafata, Adoracja Najśw. Sakramentu;

– Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w formie zdalnej w sobotę o godz. 17.00. Link do spotkania będzie umieszczony na stronie internetowej parafii.

– Wypominki Nauczycielskie będą w czwartek o 17,45. Zapraszamy nauczycieli z całego dekanatu.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 prowadzi róża Św. Jadwigi. Składka na remonty świątyni.

–  Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę  prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Iwanowicz Maria, Sikora Aneta, Kocur Kazimierz, Leniart Lesław, Worsztynowicz Roland, Drążek Katarzyna, Mazur Józef, Sączawa Robert, Bober Teresa, Amanowicz Beata.

                 OGŁOSZENIA    01. 11. 2020  NIEDZIELA   31   zwykła

–  Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic różańcowych; składka na Seminarium Duchowne; o 14.00  dodatkowa Msza sw.; w miejsce procesji na cmentarz odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

  W tygodniu Koronka do Bożego Miłosierdzia „wypominkowa” o 17.45 

–  W liturgii tygodnia będziemy obchodzić: w poniedziałek Wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych; Msze św. będą o 6.30, 9.00 i 18.00. Po tej Mszy Procesja ze stacjami wewnątrz kościoła; w środę Św. Karola Boromeusza, Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy ; w czwartek Adoracja; W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30  poprowadzi róża Św. Katarzyny.  

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek

  i piątek spowiedź od 17.00. Odwiedziny chorych w spbptę od 8.00.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli polecamy m.in. ciekawy art. Pogrzeb z COVIDEM-em w tle; jest też nowy numer WPIS i Dobre Nowiny do wzięcia.

– Przez cały listopad możemy uzyskać odpust zupełny, także ci, którzy pozostają w domach mogą uzyskać odpust. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

–  Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w ubiegłym tygodniu. We wtorek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z  następujących rodzin: Rabczak Karolina, Rabczak Łukasz, Motowidło Jan, Leniart Leszek, Madera Bogumiła, Madera Renata, Mruk Zofia, Kuśnierz Kazimiera.

Przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. W związku z  pandemią Covid-19 Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret w tej sprawie.  

Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.

             OGŁOSZENIA     25. 10. 2019    NIEDZIELA   30 zwykła

– O 14.00 dodatkowa Msza św.; o 16.00 Nabożeństwo Różańcowe i Msza Św. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na misje.

– W liturgii tygodnia: w środę Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; w Nowenna; w  czwartek Adoracja; w sobotę   zakończenie nabożeństw różańcowych. Bóg zapłać wszystkim grupom dzieci, młodzieży i dorosłych, które przewodziły w poszczególnych dniach modlitwie różańcowej;
W niedzielę  Uroczystość Wszystkich Świętych; Msze św. jak w każdą niedzielę oraz dodatkowa Msza św.  o 14.00.
Zgodnie z zarządzeniem bpa Ordynariusza nie będzie procesji na cmentarz. Towarzystwo Pomocy im.  św. Brata Alberta jak co roku przeprowadzi kwestę na  cmentarzu.

–  Przez cały listopad możemy uzyskać odpust zupełny – ogłosił to papież Franciszek. Warunki: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwy przypisane i nawiedzenie pobożne cmentarza.  
Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w tym tygodniu.

– W przyszłą niedzielę różaniec o 11:30  poprowadzi róża św.Kazimierza. Składka na Seminarium Duchowne.

– Bardzo prosimy przy porządkowaniu grobów segregować śmieci; szkło i plastyk do pojemników, natomiast wszystkie inne odpady obok. Bardzo prosimy, by nie wyrzucać śmieci w inne miejsca. Przypominamy, że kabina sanitarna Toi Toi usytuowana obok śmietnika na cmentarzu jest czynna cały rok.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Wiater Anna, Zawiło Barbara, Mikrut Teresa, Baran Aneta, Tadla Danuta, Stochla Danuta, Krupa Janusz, Wyskiel Jadwiga.

Urząd Miejski w Tyczynie przypomina o obowiązku spisania się rolników.

       Można to zrobić przez internet, telefon lub w Urzędzie Miejskim.

       Apelujemy by nie czekać do 30 listopada . Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

        OGŁOSZENIA     18.10. 2020         NIEDZIELA   29   zwykła

    – Rozpoczynamy Tydzień Misyjny;  w przyszłą niedzielę składka na misje.

– O 14.00 będzie dodatkowa Msza św; 0 16.00 Nabożeństwo Różańcowe i Msza Św. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.

– Dziś czynna Poradnia Rodzinna dla narzeczonych.

– W liturgii tygodnia we wtorek Św. Jana  Kantego; środę Nowenna połączona z Różańcem; w  czwartek Św. Jana Pawła II,  Adoracja.

– W przyszłą niedzielę rocznica poświęcenia kościoła; różaniec o 11,30 poprowadzi róża Św. Kingi.

– W tym tygodniu spotkania w grupach Młodzieży do bierzmowania.

– Od przyszłej niedzieli zmiana czasu na zimowy. Śpimy godzinę dłużej.

– Są wyłożone karteczki na „Wypominki”. Składamy je w zakrystii.

– W związku z nowymi obostrzeniami w naszym kościele może być obecnych do 100 osób. Obowiązuje zakrywanie maseczką usta i nos.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Urban Jadwiga, Kusz Danuta, Szymkowicz Leszek, Skowrońska Helena, Paluch Rafał, Makara Zofia, Leśniak Marta.

—————————

W związku z najnowszymi decyzjami władz państwowych zaostrzającymi reżim sanitarny Biskup Rzeszowski przekazuje następujące wytyczne, do których należy się stosować, i o których należy poinformować wiernych:

1. Wszyscy mają obowiązek respektować ograniczenia dotyczące liczby wiernych mogących przebywać    w danej świątyni.

2. Osoby chore, starsze i zagrożone nie mają obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele           i święta nakazane.

3. Osoby zdrowe, które pozostają aktywne zawodowo i wypełniają swoje obowiązki w dni powszednie, co do zasady nie są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta.

4. Wierni, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie spełnić obowiązku niedzielnego (np. z powodu zbyt małej liczby miejsc dostępnych w kościele), powinni postarać się uczestniczyć w Eucharystii w dzień powszedni lub przynajmniej poświęcić odpowiednią ilość czasu na adorację eucharystyczną.

Korzystając z okazji zbliżającego się liturgicznego święta św. Łukasza Ewangelisty, Ksiądz Biskup poleca   w modlitwie opiece tego świętego Patrona wszystkich pracowników Służby Zdrowia. Otacza także modlitwą i duchowym wsparciem wszystkich chorych i cierpiących. Wzywając orędownictwa naszej Matki i Królowej oraz wstawiennictwa naszych świętych Patronów, udziela wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

           OGŁOSZENIA     11. 10. 2020    NIEDZIELA   28   zwykła

– Dzisiaj przeżywamy XX Dzień Papieski, Bóg zapłać za ofiary na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.

– W tygodniu różaniec o 17. 30 Po nim Msza św.

– We wtorek Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy o 17, 30 procesją różańcowa, po niej Msza św. Będzie to ostatnie nabożeństwo w tym roku. Serdecznie zapraszamy.

– W środę Dzień Edukacji Narodowej, zapraszamy wszystkich  Nauczycieli na  nab. Różańcowe, Mszę św.  i spotkanie formacyjne.

– W środę Nowenna, w czw. Adoracja,  w pt. Koronka do Bożego Miłosierdzia; w tym dniu wypada  42 rocznica wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

– W przyszłą niedzielę Różaniec o 11.30 poprowadzi róża Św. Faustyny. Składka na renowację świątyni. Rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. artykuł: o nowej encyklice papieża Franciszka; o niezwykłym 15 latku Carlo, którego beatyfikacja odbyła się wczoraj; o  Dniu Papieskim.

– W najbliższy wtorek, 13 października Ksiądz Biskup Kazimierz Górny otrzyma godność doktora honoris causa Uniwersytetu Rzeszowskiego Uroczystość odbędzie się w kościele akademickim pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 9.00. Prosimy

   o modlitwę w intencji Biskupa Kazimierza oraz całego środowiska akademickiego.

–  Przypominamy i prosimy, aby zakrywać maseczką usta i nos.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu; w poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Cygan Piotr, Sondej Agnieszka, Zawada Ewa, Socha Danuta, Karpeta Bożena, Szawara Patrycja, Adamczyk Anna, Ślączka Stanisława. 

–   Dziś czynna Biblioteka Parafialna po  7. i 9.

– Urząd Miejski w Tyczynie przypomina o obowiązku spisania się rolników.

       Można to zrobić przez internet, telefon lub w Urzędzie Miejskim.

       Apelujemy by nie czekać do 30 listopada .

       Wszelkie informacje udzielane są w Urzędzie Miejskim w Tyczynie.

        OGŁOSZENIA     04. 10. 2020    NIEDZIELA  27   zwykła

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca; zmiana tajemnic różańcowych po mszach św. o 7.00 i o 9.00. Składka na Seminarium Duchowne. O 16.00 Różaniec i po nim Msza św. W tygodniu Nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.30  po nim Msza św.

– W liturgii tygodnia: w poniedziałek Św. s. Faustyny; w środę NM Panny Różańcowej, Nowenna; w czwartek Adoracja.

– W poniedziałek spotkanie dla Parafialnego Zespołu Caritas.

– W tym tygodniu we wtorek, środę i czwartek spotkania w grupach Młodzieży do bierzmowania.

– W  przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XX Dzień Papieski. Wzorem lat ubiegłych  przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej a niezamożnej  młodzieży. Proszę o posługę w tej zbiórce LSO. Różaniec o 11.30 – róża Św. Anny.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in. o ekologii i Św. Franciszku z Asyżu; a także o Bieszczadach, po których wędrował Św. Jan Paweł II.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po  Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących  rodzin: Kawalec Małgorzata, Jacek Agnieszka, Ciupak Joanna, Michalak Dorota, Wójcik Anna, Kaplita Barbara, Ruszała Jadwiga, Błędniak Małgorzata, Skoczylas Barbara, Stecko Genowefa, Płodzień Jadwiga, Skiba Grażyna.

-Odwiedziny chorych – ks. Mateusz w sobotę (10 X) od godz. 8:00.

          OGŁOSZENIA     27. 09. 2020    NIEDZIELA   26   ZWYKŁA

– Dziś na Mszę św. o 16.00 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do I Kom. Św. wraz z rodzicami. Będzie poświęcenie różańców i wręczenie Dzieciom. Po Mszy spotkanie z rodzicami tych dzieci.

– W liturgii tygodnia: w poniedziałek Św. Wacława; we wtorek Święto  Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w środę Św. Hieronima, Nowenna; w czwartek Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Adoracja; w piątek  Świętych Aniołów Stróżów.

– Od czwartku rozpoczynamy Nabożeństwo Różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.30  po nim Msza św. a w niedziele o 16.00. Zapraszamy wszystkich. Dzieci otrzymają specjalne naklejki. Na tablicy ogłoszeń są wyznaczone grupy prowadzące w danym dniu Różaniec.

– We wtorek spotkanie dla Bractwa Świętej Trójcy.

– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek  i sobota miesiąca. Spowiedź w te dni od 17.00. Odwiedziny chorych: w sobotę od 8.00 ks. proboszcz i ks. Łukasz, natomiast ks. Mateusz tydzień później – 10 października.

–  Spotkania dla kandydatów do bierzmowania we wtorek, środę i czwartek. Prosimy o zapoznanie się z listą wywieszoną w gablocie i na stronie parafii.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Moniki. Będzie to pierwsza niedziela miesiąca – zmiana taj. Różańcowych, składka na seminarium Duchowne.

– Bóg zapłać za dzisiejszą zbiórkę do puszek na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach; LSO dziękujemy za pomoc w tej zbiórce.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli m.in. temat numeru o Św. Ojcu Pio; jest też nowy numer WPIS oraz nowy numer Dobrych Nowin do wzięcia.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących  rodzin: Bober Bernarda, Stec Alicja, Surmacz Justyna, Dolecka Dorota, Czopek Anna, Podgórska Krystyna, Burz Ewa, Smalarz Alicja, Dul Halina

 –   Dziś czynna Biblioteka Parafialna po  7.00 i 9.00

               OGŁOSZENIA     20. 09. 2020    NIEDZIELA  25  zwykła

– Dzisiaj Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Ofiary do puszki na radio Via.

– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.

– Episkopat Polski prosi o zbiórkę do puszek w przyszłą niedzielę na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach na wyspie Lesbos.  LSO prosimy

  o pomoc w tej zbiórce.

– W liturgii tygodnia; w poniedziałek Św. Mateusza Ap i Ew.; w środę

   Św. O. Pio, Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek Adoracja.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Barbary.

–  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Korniak Bożena, Brzechowski Jan, Osetek Stanisław, Janaś Danuta, Krok Maria, Kocaj Krystyna, Chmurowski Marcin, Pięta Andrzej.

– W przyszłą niedzielę na Mszę św. o 16.00 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do I Kom. Św. wraz z rodzicami. Będzie poświęcenie różańców i wręczenie Dzieciom. Po Mszy spotkanie z rodzicami tych dzieci.

– Pielgrzymi do Starej Wsi złożyli ofiarę na Msze św. w następujących intencjach:  Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

1.  O dary Ducha Świętego i B. błog. na każdy dzień dla ks. Prob. i księży pracujących w naszej parafii i Sióstr Dominikanek

2. W intencji Dzieci, Młodzieży i Nauczycieli w nowym roku szkolnym oraz  wytrwanie przy Bogu i wartościach chrześcijańskich

3. O powołania kapłańskie i zakonne

4. O miłość, wierność i zgodę w naszych rodzinach, aby budowały swoje życie na wzór Chrystusa.

5. Za dusze w czyśćcu cierpiące nie mające znikąd pomocy.

Inne ogłoszenia:

  ~ Jest nowy numer miesięcznika „Apostolstwo Chorych”. Ofiara dowolna.

  ~ Sołtys Hermanowej zaprasza na  zebranie wiejskie – 25.09. (piątek) do Domu Ludowego w Hermanowej.

~- Bóg zpłać za pomoc Strażakom w peregrynacji Obrazu MB Solidarności.

~Dziś czynna Poradnia Rodzinna.

   OGŁOSZENIA     13.09.2020    NIEDZIELA  24  zwykła

– Jutro Nawiedzenie wizerunku MB Solidarności:  o 17.50 powitanie, następnie Msza św. różaniec i zakończymy Apelem Jasnogórskim. We wtorek Msza św. o 6.30 i przez cały dzień możliwość indywidualnej Modlitwy. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia; o 17.00 różaniec i pożegnanie.

– Dzisiejsza niedziela rozpoczyna X Tydzień Wychowania pod hasłem „Budujmy więzi”.

– W liturgii Tygodnia: w Poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża św.; we wtorek NM Panny Bolesnej; w środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek Adoracja; w piątek święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy na Mszę św. o godz 18:00 i później czuwanie modlitewne przygotowane przez KSM i oazę. Prosimy o obecność również kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

– We wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy wszystkich chłopców od klasy III SP w wzwyż, którzy chcieliby rozpocząć służbę przy Ołtarzu w LSO.

– Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w  świątyni.

–  Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża Św. Barbary. Składka na remonty świątyni.

– Akcja Katolicka naszej diecezji zachęca do zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”. Również Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „ Tak dla rodziny nie dla gender” przygotował projekt międzynarodowej ustawy o ochronie rodziny. Można wesprzeć tę inicjatywę swoim podpisem przy wyjściu ze świątyni. Tematykę tę porusza w swoich artykułach dzisiejsze wydanie Niedzieli.

– Centrum Dziedzictwa zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa – dziś o 17.00 i w przyszłą niedzielę Rynek w Tyczynie.

 –  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Bała Edward, Tucki Jan, Rysz Barbara, Krzanowska Maria, Serafin Krystyna, Fischer Róża.

    –   Dziś czynna Biblioteka Parafialna po  7. i 9.

    –   Apel Policji:  Komenda Miejska Policji w Rzeszowie informuje o zagrożeniach związanych z grupą przestępstw, których ofiarami najczęściej padają osoby starsze; są to metoda na wnuczka lub na policjanta; polegających na podawaniu się za członków rodziny lub pracowników różnych służb – policji, sanepidu, przychodni czy urzędu miasta. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Miejmy zasadę ograniczonego zaufania.

          OGŁOSZENIA  06. 09. 2020    NIEDZIELA XXIII  ZWYKŁA

–  Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca;  Zmiana Taj. Różańcowych  po  7.00 i 9.00; składka na Seminarium Duchowne.

– W liturgii tygodnia: we wtorek Święto Narodzenia NMP (MB Siewnej);

  w  środę Nowenna; w czwartek Adoracja Najśw. Sakr. Będzie to równocześnie adoracja diecezjalna, która w tym tygodniu przypada na nasz dekanat; w sobotę NMP Rzeszowskiej – Kustosz Sanktuarium Pani Rzeszowa zaprasza do udziału w uroczystościach ku czci Patronki Miasta. Szczegółowy program znajduje się na plakacie.

– We wtorek zapraszamy Ministrantów i Lektorów na Mszę św. i spotkanie.

– W piątek zapraszamy Dzieci i Młodzież od kl. VI na Mszę św. i spotkanie. Dzieci zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 10.15.

KSM zaprasza na spotkania młodzież od 7 klasy w piątki po Mszy wieczornej. (spotkania na starej plebanii)

– Nabożeństwo fatimskie w przyszłą niedzielę będzie po Mszy św. o 16.00 czyli ok. 16,45; Różaniec o 11,30 poprowadzi róża MB Nieust. Pomocy.

– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m. in. art. o Parafii jako drugim domu; o bieszczadzkich lasach i ciekawych sprawach rodzinnych.

– 14.09 (poniedziałek) będziemy przeżywać Nawiedzenie parafii przez obraz M B Robotników Solidarności. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.  W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę  prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Kołodziej Lidia; Żuk Magdalena, Piotrowska Dorota, Trzyna Edyta, Fil Justyna, Lubas Małgorzata, Cisło Zofia, Pietrucha Edward, Bała Edward, Piotrowski Paweł, Dul Grzegorz.