Ogłoszenia 5 niedziela W. Postu

OGŁOSZENIA 02. 04. 2017 NIEDZIELA V W. Postu

– Dzisiaj I niedziela miesiąca; Adoracja Najśw. Sakramentu; zmiana tajemnic różańcowych;składka na cele diecezjalne; o 15.30 Gorzkie Żale; składka na tym Nabożeństwie – na kwiaty do Bożego Grobu; w czwartek o 17,30 Droga Krzyżowa dla Dzieci; w piątek o 17.oo Droga Krzyżowa wokół Rynku (w razie deszczu w kościele). Teksty do poszczególnych stacji proszę odebrać w zakrystii.
– W piątek rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, którym będzie przewodniczył ks. dr Stanisław Mazur – proboszcz parafii farnej w Ropczycach, prof., Seminarium Duchownego. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w rekolekcjach. Szczegółowy program rekolekcji na tablicy ogłoszeń. Spowiedź wielkopostna będzie w Wielki Wtorek. W związku z rekolekcjami oraz spowiedzią w parafiach dekanatu są nieznaczne zmiany w odprawianiu intencji mszalnych. Proszę sprawdzić w internecie na stronie parafialnej lub na tablicy ogłoszeń. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna rano i po Mszy wieczornej.
– W niedzielę palmową porządek niedzielny. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie z procezją o 10.30. Zapraszamy wszystkie dzieci. Różaniec poprowadzi róża Św. Magdaleny . W katedrze XXXII Światowy Dzien Młodych w łączności z Papieżem. Początek godz. 11.00.
– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy m.in. art.: o 12 rocz. śmierci św. JP II; o naszej diecezji w 25 rocz. jej powstania; o setniku Longinusie, którego figura stoi po prawej stronie ołtarza; Poradnik dla rodziny.
– Przedszkole „Wesołe Misie” prowadzone w Tyczynie od 5 lat przez Ośrodek Edukacyjny SPEAKER – Świat Języków Obcych, zaprasza do zapisu dzieci z roczników 2015, 2014, 2013 i 2012 do grup przedszkolnych mieszczących się w dwóch oddziałach – przy ul. Tycznera- przy parku oraz Św. Krzyża – dawna „Chatka Puchatka”. Dzieci przebywając w małych, maksymalnie 12-osobowych grupach, pod troskliwym okiem doświadczonej kadry i biorąc udział w wielu ciekawych zajęciach dodatkowych rozwijają swoją wiedzę i umiejętności w przyjaznej, rodzinnej atmosferze; obecnie lekcje religii prowadzi ks. Piotr. Serdecznie polecamy.
– Przedszkolaki, Nauczyciele wraz z Dyrekcją i Rodzicami Przedszkola Sióstr Dominikanek serdecznie zapraszają na Misterium pt. „Mój Chrystus Połamany”, które odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 13.00 w Domu Kultury; Po misterium będzie można zakupić na kiermaszu ozdoby wielkanocne wykonane przez Personel i Rodziców.
– Centrum Dziedzictwa zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Byli obecni: Jasińska Krystyna, Kościółek Stanisław, Rajzer Jan, Król Stanisław, Leniart Stanisław, Janda Marian i Stanisław, Perdeus Tadeusz, Hadała Karol, Rykowski Janusz, Bomba Wiesław.W poniedziałek po Mszy o 18.00 i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: cd. Hermanowa: Bomba Grzegorz, Tłuczek Grzegorz, Bomba Adam, Leniart Danuta, Tłuczek Leszek, Paśko Janusz, Paśkiewicz Aleksander, Ząbek Maciej , Kwiatkowska Ewa, Czech Alicja.