OGŁOSZENIA 4 NIEDZIELI WIELKANOCNEJ

OGŁOSZENIA 15. 04. 2018 NIEDZIELA IV WIELKANOCNA

– Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
– W liturgii tygodnia: w poniedziałek Uroczystość Św. Wojciecha bpa i męczennika, patrona Polski; w środę Św. Marka Ewnangelisty, Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w czwartek Adoracja.
– Różaniec w najbliższą niedzielę poprowadzi róża św. Barbary.
– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto m.in. o Tygodniu Modlitw o Powołania; Poradnik Rodzinny; materiały dla Młodzieży i inne.
– Próba dzieci 1- komunijnych w poniedziałek o 16.30 (sprostowanie). Natomiast we wtorek na Mszę św. o 18.00 zapraszamy młodzież – kandydatów do bierzmowania, w czasie której zostaną poświęcone i przekazane modlitewniki. Będzie także podział na grupy.
– We wtorek spotkanie dla Stow. Rodzin Katolickich.
– Cmentarz: Dochodzą sygnały o zaginionych przedmiotach z grobów na cmentarzu; prosimy o zwrócenie na to uwagi; od maja do końca roku będzie ustawiona kabina WC TOI TOI przy śmietniku. Kabina będzie czyszczona co tydzień. Strefa śmietnika będzie uporządkowana i osłonięta. Także skarpa nad drogą dojazdową do śmietnika zostanie zagospodarowana. Te prace będą wykonane w niedługim czasie przez firmy. Wzdłuż głównej alejki od góry cmentarza zostaną postawione podręczne kubły na śmieci, które będą następnie wsypywane do dużych pojemników na śmietnisku. Natomiast trzeba będzie posprzątać całość cmentarza. Na ostatni spotkaniu Rady Parafialnej przyjęto postulat, aby w sobotę najbliższą tj 28 kwietnia urządzić wspólne sprzątanie. Trzeba wziąć ze sobą rękawice i jakiś pojemnik czy grabki. Serdecznie zapraszamy wszystkich, szczególnie młodych sprawnych parafian. Sprzątanie od godz. 8.30. Dbajmy o wygląd cmentarza; nie wyrzucajmy śmieci gdziekolwiek. Ponieważ zepsuła się chłodnia na cmentarzu została zamówiona nowa – podwójna, która zostanie usytuowana w kaplicy cmentarnej a nie w piwnicy-jak dotąd.
– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc rodziców z rodzin z ul. Herbowej: Chyłek Stanisław,Dytko Wiesława, Jędrzejczyk Urszula,Szymczyk Magdalena, Podgórscy Iwona, Skubisz Katarzyna, Rozboczyło Ireneusz, Moskal Bogusław, Grębrowska Monika, Moskal Teresa, Pańczyk Waldemar, Szczygieł Paweł, Nycz Urszula, Piekarz Tadeusz, Janda Grzegorz, Krystyna.