Ogłoszenia 30.07.2017

OGŁOSZENIA 30. 07. 2017 NIEDZIELA XVII ZWYKŁA

– W liturgii kościoła: w środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy; w tym dniu możliwość uzyskania odpustu Porcjunkuli; w czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek Św. Jana Vianneya.
– W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 17.00. Odwiedziny chorych w sobotę od 8.00.
– 1 sierpnia wypada 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W związku z rozpoczynającym się sierpniem – miesiącem abstynencji, Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo trzeźwości i abstynencji z motywów moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Przy gazetach będzie wyłożona księga trzeźwości, do której można wpisać swój dar abstynencji i trzeźwości.
– W piątek rozpoczyna się Piesza Pielgrzymka Rzeszowska na Jasną Górę. Wszystkim pielgrzymom życzymy – Szczęść Boże. Dzisiaj w katedrze spotkanie pielgrzymów z grupy Św. Kazimierza. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
– W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych z racji pierwszej niedzieli miesiąca, składka na Cele diecezjalne.
– Różaniec w przyszłą niedziele o 11.30 prowadzi róża Św.Magdaleny.
– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli polecamy m. in. art. dot.pięciu pierwszych sobót miesiąca; o pieszej Pielgrzymce Rzeszowskiej; Niedziela Młodych.
– W związku z wyścigiem kolarskim Tour de Pologne, który przejdzie przez naszą diecezję w środę, 2 sierpnia będzie zamknięcie lub ograniczenie ruchu w centrum Rzeszowa i na terenie gmin: Ropczyce, Wielopole Skrzyńskie, Boguchwała, Lubenia, Tyczyn, Chmielnik. Prosimy o cierpliwość i dostosowanie się do ograniczeń (wyścig wystartuje z Nagawczyny k. Dębicy o godz. 13.40 w Rzeszowie na mecie będzie o godz. 16.35).
– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.Byli obecni: Bober Bernadeta, Jacek Agnieszka, Czopek Sylwester, Smalarz Alicja, Ciupak Robert, Kaplita Barbara, Michalak Barbara, Wójcik Anna, Ruszała Jadwiga, Skoczylas Barbara. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w piątek prosimy o pomoc parafian z następujących rodzinz ul. Wodzickich: Krupa Leokadia, Stochla Danuta, Baran Aneta, Mikrut Teresa, Zawiło Barbara, Wydra Małgorzata, Wiater Anna.