OGŁOSZENIA 29.10.2017

OGŁOSZENIA 29. 10. 2017 NIEDZIELA 30 zwykła

– Dzisiaj przeżywamy rocznicę poświęcenia kościoła; o 16.00 nabożeństwo różańcowe i Msza św. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych. Bóg zapłać wszystkim grupom dzieci i dorosłych, które przewodziły w poszczególnych dniach modlitwie różańcowej. Dziękujemy grupie ministrantów, którzy sprzątali bezimienne groby w ostatnim czasie. Bóg zapłać! We wtorek po Mszy św. wieczornej adoracja do 20.00, którą prowadzi oaza, przygotowując nas do Dnia Wszystkich Świętych.
W środę Uroczystość Wszystkich Świętych; Msze św. do południa jak w niedzielę. O 14.00 Msza św. w kościele; (jeśli będzie sprzyjająca pogoda to na cmentarzu) po niej procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych. W tym dniu możemy zyskać odpusty i ofiarować za zmarłych; pamiętajmy też o „wypominkach”. Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta jak, co roku przeprowadzi kwestę na cmentarzu dla bezdomnych.
W listopadzie o 17.30 będziemy odmawiać różaniec wypominkowy za zmarłych polecanych w wypominkach.
W czwartek: Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o 6.30; 9.00 ; 16.00 i 18.00; po tej ostatniej procesja po kościele z 5 stacjami modlitw za zmarłych. Młodzież z KSM-u zaprasza na modlitwę Różańcową na cmentarzu w czwartek o 20. 00. Nie będzie wtedy Adoracji w kościele o 20.00.
– W uroczystość Wszystkich Świętych po południu i w Dzień Zaduszny możemy zyskać odpust zupełny – jeden w danym dniu, który ofiarujemy za zmarłych. W listopadzie możemy w każdym dniu zyskiwać odpust; od 1 do 8 listopada – odpust zupełny a w pozostałe dni cząstkowy. Warunki: Komunia św. modlitwa w intencjach Ojca św. i nawiedzenie pobożne cmentarza.
– W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca; w piątek spowiedź pierwszopiątkowa od 17.00; odwiedziny duszpasterskie chorych – w piątek po południu od godz. 13.00.
– W przyszłą niedzielę różaniec o 11.30 poprowadzi róża św. Kingi. Składka na Seminarium Duchowne.
– Bardzo prosimy przy porządkowaniu grobów segregować śmieci; szkło i plastyk do pojemników, natomiast wszystkie inne odpady obok. Bardzo prosimy, by nie wyrzucać śmieci w inne miejsca.
– W dzisiejszym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. artykuły nt. Wszystkich Świętych,o pogrzebach w dawnej Polsce, jest też Niedziela Młodych i informator domowy.
– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin z ul. Sadowej: Budzińska Jadwiga, Łosik Józef, Domino Krystyna, Kopaczyńska Urszula, Kopaczyńska Alina, Tafil Elżbieta, Żyłka Dariusz, Libera Roman, Łosiński Wojciech.

Inne ogłoszenia:
Urząd Miejski w Tyczynie i Zarząd Osiedla zapraszają w przyszłą niedzielę o 10.00
na spotkanie informacyjno-edukacyjne związane z realizacją projektu ”Gmina Tyczyn walczy ze smogiem” i od 11.00 do 14.00 na bezpłatne badania i konsultacje w ramach akcji „Zdrowie na jesień”. Najbliższa niedziela ( 5.11.) , Dom Kultury. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.