Ogłoszenia 23.07.2017

OGŁOSZENIA 23. 07. 2017 NIEDZIELA XVI ZWYKŁA

– Od dzisiejszej niedzieli obchodzimy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Jego hasłem są słowa: „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. Tydzień ten, związany z przypadającym 25 lipca wspomnieniem Św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, jest okazją do przekazania daru na środki transportu dla misjonarzy („jeden grosz za jeden kilometr”). Przy gazetach znajduje się puszka. Po Mszach błogosławieństwo pojazdów i modlitwa za kierowców.
– O 16.00 Msza św. połączona z Nieszporami.
– W liturgii Kościoła będziemy obchodzić we Św. Jakuba Apostoła oraz Św. Krzysztofa; w środę Św. Joachima i Anny rodziców NMP; w środę Nowenna; w czwartek Adoracja; w sobotę Św. Marty.
– Różaniec w przyszłą niedziele o 11,30 prowadzi róża Św. Jadwigi.
– Jest propozycja wyjazdu do Borku 14 sierpnia autobusem. Zapisy do przyszłej niedzieli. Od głównej ulicy w Borku trzeba przejść pieszo do Sanktuarium. Wyjazd uzależniony jest od liczby chętnych.
– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Byli obecni: Korniak Bożena, Brzechowska Małgorzata, Osetek Stanisław, Janus Danuta, Krok Maria, Kocaj Mieczysław. W poniedziałek i w piątek po Mszy wieczornej prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: z ul. Pileckicch: Bober Bernadeta, Jacek Agnieszka, Czopek Sylwester, Smalarz Alicja, Ciupak Robert, Kaplita Barbara, Michalak Barbara, Wójcik Anna, Ruszała Jadwiga, Skoczylas Barbara.
Dziś czynna Biblioteka Parafialna. (po Mszach o 7.00 i 9.00)