OGŁOSZENIA 18. 02. 2018 1 Niedziela W. Postu

– Dziękujemy p. Annie Krogulskiej za prelekcję nt. Całunu Turyńskiego.
– Dzisiaj o 15.30 Gorzkie Żale z wystawieniem Najśw. Sakramentu i kazaniem pasyjnym, po nabożeństwie Msza św. Po niej katechezy dla młodzieży przed sakramentem małżeństwa tzw. kurs przedmałżeński;
– w tygodniu Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartek o 17,30, dla wszystkich w piątek o 17.30 i 20.00
– W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Modlitwy za Kościół Misyjny. Będzie też składka do puszek na dzieło pomocy dla misji Ad Gentes. Proszę służbę liturgiczną do posługi przy tej zbiórce.
– Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na remonty.
– W przyszłą niedzielę różaniec o 11,30 prowadzi róża Św.Kazimierza.
– Caritas prześle nam baranki wielkanocne; są też skarbonki „Jałmużna Wielkopostna”, które można zabrać do domu i w niedzielę Bożego Miłosierdzia złożymy jako dar ofiarny.
– we wtorek spotkanie młodzieży przed S. Bierzmowania grupy ks. Piotra.
– Egzamin parafialny tej młodzieży w środę: grupa Ks. Krzysztofa, w czwartek Ks. Piotra i P. Katechetki. Bierzmowanie będzie 11 marca w czasie wizytacji Ks. Bpa Ordynariusza na Mszy św. o godz. 16.00.
– W środę spotkanie dekanalne Akcji Katolickiej o 17.00 w budynku plebanii.
– Na tablicy ogłoszeń m.in. zaproszenie na rekolekcje dla Mam; zaproszenie do Taboru na katechezy audiowizualne; zaproszenie na ciekawy film oraz zaproszenie do Centrum Dziedzictwa na wernisaż połączony z występem zespołu Sancta Musica.
– Dziś czynna Poradnia Rodzina dla narzeczonych.
– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy oprócz religijnych artykułów m.in. ciekawe artykuły o Zofii Kossak Szczuckiej; wspomnienie o Czesławie Niemenie; jest też dodatek Niedzieli Młodych.
– Coraz częściej pojawiają się różni ludzie zwłaszcza ze wschodu Europy, którzy na terenie kościelnym prowadzą kwesty. Są to nielegalne zbiórki nie uzgodnione z nami. Wobec natarczywości tych osób można poprosić o okazanie dowodu tożsamości i pozwolenia na zbiórkę pieniędzy. Jeśli tego brak taką kwestę traktujmy jako nadużycie.
– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: z ul. Św. Katarzyny: Przybyło Katarzyna, Chruszcz Eugenia, Trojan Jolanta, Skomra Bożena, Jasińska Anna, Wiśniak Zofia, Tarczyńska Mirosława, Mazurkiewicz Hanna, Dyga Małgorzata.