OGŁOSZENIA 2 NIEDZIELI WIELKANOCNEJ

OGŁOSZENIA 08. 04. 2018 NIEDZIELA II WIELKANOCNA

– Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia; święto patronalne Caritas. Zespołowi Parafialnego Oddziału Caritasu oraz dzieciom i młodzieży ze Szkolnych Kół Caritasu składamy Bóg zapłać. Wszystkim woluntariuszom i ofiarodawcom w różnych zbiórkach charytatywnych w roku także za jałmużnę wielkopostną czyli skarbonki dzisiaj przyniesione, składamy serdeczne podziękowanie. Składka dzisiejsza na Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Bóg zapłać też za ofiary do puszek na odnowienie nagrobków a Radzie Parafialnej za tę inicjatywę oraz posługę w tej kweście. Po Mszy o 12.00 pójdziemy w procesji na cmentarz.
– Jutro uroczystość liturgiczna Zwiastowania NM Pannie. Msze św. będą o 6.30 i 18.00. Na Mszy o 18.00 będzie rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Odpowiednie formularze wystawione są obok gazet.
– Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać artykuły o Bożym Miłosierdziu; o Święcie Caritas; jest Niedziela Młodych i inne.
– We wtorek spotkanie dla Akcji Katolickiej. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież – kandydatów do bierzmowania z klas siódmych i drugiej Gimnazjum, także tych, którzy chodzą do szkoły poza Tyczynem.
– W środę Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy. W czwartek adoracja.
– W przyszłą niedzielę Różaniec o 11.30 prowadzi róża św.Teresy.
Na godz. 16.00 zapraszamy rodziców i dzieci pierwszokomunijnych; będzie poświęcenie i przekazanie książeczek.
– Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tyczynie zaprasza w dniu dzisiejszym na spektakl teatralny pt. „Józef Błogosławiony” o godz. 19.00. Sztuka inspirowana życiem oraz męczeńską śmiercią w Oświęcimiu Księdza Józefa Kowalskiego. Ksiądz Józef Kowalski ur. się w podrzeszowskich Siedliskach. Został beatyfikowany w 1999 w W-wie przez J P II. Sztuka teatralna w wykonaniu Sceny Propozycji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wstęp wolny.
– Zaproszenie do Centrum Dziedzictwa na wernisaż, szczegóły na tablicy ogłoszeń.
– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: z ul. Sportowej: Bialic Stefan, Kawalec Mieczysław, Tendelski Stanisław, Opioła Maria, Kościółek Marcin, Kościółek Janusz, Szeruga Roman, Bialic Mariusz, Bialic Beata.