Ogłoszenia 11.06.2017

OGŁOSZENIA 11. 06. 2017 NIEDZIELA X ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ ODPUST PARAFIALNY
– Dziś przypada Odpust Parafialny; na Mszy św. o 12.00 będzie procesja wokół kościoła. Jest to też patronalne święto Bractwa Trójcy Świętej, które powstało w naszej parafii decyzją papieża Klemensa XIV w 1771 r.
– We wtorek 13 czerwca różaniec fatimski bezpośrednio po Mszy świętej. W ramach jubileuszu fatimskiego zapraszamy dzieci, młodzież i starszych do wspólnej modlitwy różańcowej. Na procesję różańcową można przynieść świece. Po Mszy świętej w salce katechetycznej spotkanie w sprawie wyjazdu nad morze.
– We wtorek spotkanie dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
– W najbliższą środę na godz. 18.00 zapraszamy klasy drugie gimnazjum a także Rodziców na Mszę świętą oraz po niej na pierwsze spotkanie organizacyjne w sprawie przygotowania do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy także młodzież z naszej parafii, która uczy się poza Tyczynem.
– W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. będą o 7.00, 9,00, 10,30 z procesją ulicami miasta do czterech ołtarzy i o 16.00. Nie będzie mszy o 12.00. Prosimy przygotować ołtarze w tych miejscach jak w ubiegłych latach. Po południu o 16.00 Nabożeństwo czerwcowe i Msza św. Nie będzie już Adoracji wieczorem.
– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli warto przeczytać O uroczystości Bożego Ciała; o nowowyświęconych kapłanach naszej diecezji i inne; jest też Śpiewnik na Boże Ciało.
– Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Parku Sybiraków na oś. Baranówka w Rzeszowie w Uroczystość Bożego Ciała, 15 czerwca 2017 r., od godz. 19.00. Wstęp wolny. Koncert będzie także transmitowany w TV Trwam i w Internecie: www.jednegoserca.pl.
– W naszej świątyni Koncert Uwielbienia, który poprowadzi wspólnota oazowa odbędzie się w sobotę 17 VI o godz. 19,15. Serdecznie zapraszamy.
– Różaniec w przyszłą Niedzielę o 11,30 poprowadzi róża Św. Moniki. Składka na remont świątyni.
– Dziś o 13.00 w Hermanowej międzygminne zawody strażackie. Strażacy zapraszają.
– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Byli obecni: Dykiel Ryszard, Wiater Kazimierz, Pasterz Dariusz, Hałoń Janina, Wiater Anna, Such Anna, Mazur Józefa, Prędka Bernadetta, Leś Wojciech. W pon. po Mszy wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc parafian z następujących rodzin: Lasota Anna, Jamróz Wiesław, Hałoń Janusz, Ligenza Beata, Jędrzejczyk Wiesław, Wiater Małgorzata, Prędki Bogdan, Hałoń Lucyna, Bomba Marek, Chrzanowska Maria,