Ogłoszenia

homilia na 26 niedzielę

Wysłane przez proboszcz w sob., 24/09/2016 - 10:39

Ks. Antoni Dunajski
OGROMNA PRZEPAŚĆ

Analizując treść znanej przypowieści o bogaczu i Łazarzu, musimy się oprzeć pokusie zbyt uproszczonej jej interpretacji. Nie jest prawdą, że gdy komuś znakomicie wiodło się na ziemi, po śmierci na pewno trafi do piekła, a gdy komuś w życiu doczesnym się nie wiedzie, otrzymał przepustkę do nieba. Do nieba bowiem nie idzie się tylko dlatego, że się było biednym, a do piekła tylko dlatego, że się było bogatym.

ogłoszenia duszpasterskie

Wysłane przez proboszcz w sob., 24/09/2016 - 10:29

OGŁOSZENIA 25. 09. 2016 NIEDZIELA XXVI ZWYKŁA
1. Dziękujemy ks. Prob. Władysławowi i życzymy błog. Bożego w budowie świątyni.
2. W liturgii tygodnia; we wtorek Św. Wincentego A Paulo; w Środę Św. Wacława; Nowenna ku czci MB Nieust. Pomocy – gościnnie poprowadzi Nowennę ks. Saletyn z Dębowca; w czwartek Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; wieczorem Adoracja; w piątek Św. Hieronima; w sobotę Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca; odwiedziny duszpasterskie chorych od 8.00.

homilia na niedzielę

Wysłane przez proboszcz w sob., 17/09/2016 - 10:05

Ks. Edward Staniek

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Czyt. I - Am 8,4-7 Czyt. II - 1 Tm 2,1-8 Ewangelia - Łk 16,1-13
"ZDAJ SPRAWĘ ZE SWEGO ZARZĄDU"

Na co wydałeś pieniądze w minionym tygodniu? Siądź i zrób dokładny wykaz wydatków - co do złotówki. Następnie zastanów się: po pierwsze, jaki procent tych wydatków dotyczy innych, a nie ciebie; po drugie, z czego mógłbyś zupełnie spokojnie zrezygnować, i wreszcie, czy przynajmniej część tych pieniędzy nie należało wydać mądrzej.

Strony