Odnowiona nastawa głównego ołtarza uroczyście pobłogosławiona

Kościół parafialny to perła naszego miasta. Od kilkunastu lat poddany jest gruntownemu remontowi. Nie całe 2 lata trwała szczegółowa renowacja ołtarza głównego, która została przypieczętowana ostatnią wizytą ks. Biskupa Kazimierza Górnego, pierwszego Biskupa diecezji rzeszowskiej. Wiele troski, serca i zaangażowania w celu ukończenia prac włożył ks. Proboszcz Marian Czeneczek wraz z ofiarnymi Parafianami, którym należy się szczególne uznanie oraz wielkie podziękowanie za wsparcie tego dzieła. Uroczystego poświęcenia wspomnianej nastawy dokonał ks. Biskup 20 maja 2017 roku w czasie Mszy świętej z okazji udzielania sakramentu bierzmowania. Podkreślił, że dostrzegalne przez nas- wyjątkowe piękno świątyni jeszcze bardziej pomaga modlącym się tutaj w wielbieniu Boga a także w łączności z Jego majestatem.