Niecodzienne odwiedziny

Od wielu lat przy naszej parafii działa Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Formacja ta skierowana jest młodych osób, które chcą zaczerpnąć ducha oraz odnajdywać ciekawe odpowiedzi na różne, trudne pytania swojego etapu życia. Spotykamy się systematycznie w każdy piątek o 19.00 przy naszej parafii- Stara Wikarówka. Członkowie wspólnoty wyruszają w ciągu roku na popularne wędrówki- “złaziska”. Biorą udział w wakacyjnych wyjazdach, spotkaniach diecezjalnych a także weekendowych warsztatach. 10 listopada w budynku starej plebani gościliśmy odział KSM-u z Przybyszówki pod opieką tamtejszego duszpasterza ks. Łukasza Ślęczki. Tematem spotkania stała się kolejna rocznica odzyskania niepodległości przez nasz kraj w wigilię tego święta. Dwie wspólnoty zastanawiały się jak wiara chrześcijańska może ułatwić nam budowanie ducha patriotyzmu w gronie młodzieży, pięlegnowania wiekowych tradycji oraz promocji polskości zagranicą.