“Nie zdejmę krzyża z mojej ściany”

Pod takim hasłem, w ostatni piątek  17  marca 2017 roku młodzież przygotowująca się do bierzmowania zgromadziła się na wieczorze pasyjnym w parafialnym kościele. Czternastoosobowa grupa prowadziła rozważania Drogi Krzyżowej z cyklu “Droga, której szukam”- ks. Krzysztofa Pawliny. Następnie młodzież z klas trzecich gimnazjum brała udział w uroczystej Mszy świętej pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Książka, w czasie której poświęcono i rozdano krzyże. Kaznodzieja w czasie Eucharystii- ks. Piotr Sala przywołał młodych bohaterów z lat sześćdziesiątych tamtego stulecia, którzy stali się obrońcami krzyża wobec komunistycznej propagandy a także ateistycznej akcji usuwania ich ze szkół. Zachęcił kandydatów do bierzmowania, aby traktowali krzyż jako skarb i sztandar, pod którym zawsze zwyciężą.” Krzyż Chrystusa przypomina nam o najważniejszej ofierze świata, która uczy człowieka niezwykłego poświęcenia oraz bezinteresownej miłości, poruszającej nawet skamieniałe serce człowieka”.