Św. Stanisław Kostka uczczony przez dzieci i młodzież parafialną

Świątynia parafialna w Tyczynie posiada specjalną kaplicę poświęconą św. Stanisławowi Kostce, którego Rodzina związana jest z Tyczynem. 18 września o godz. 18.00 w patronalne święto  odprawiona została Uroczysta Msza święta w obecności dziecięcych i młodzieżowych grup a później nabożeństwo we wspomnianej kaplicy, dedykowane naszej młodzieży i dzieciom. Kaznodzieja ks. Piotr Sala zachęcił zebranych do wytężonej pracy nad własnym charakterem, rozwijaniem swoich pasji i głębokiej modlitwy, która uskrzydla człowieka do działania. Ludzie ducha są mocarzami wiary, nadziei i miłości jak Święci -zaznaczył- zmieniają siebie i otoczenie- czego wyraz w krótkim swoim życiu dał się  św. Stanisław Kostka.