Ministrant też potrafi

Futbol jest sportem, który gromadzi wielu fanów z całego świata na trybunach małych i wielkich stadionów. Ministranci i Lektorzy z tyczyńskiej wspólnoty chętnie odwiedzają salę gimnastyczną. Co tydzień systematycznie grają w piłkę w Szkole Podstawowej pod opieką ks. Piotra, swojego Opiekuna. W ostatnią sobotę 9 grudnia na hali sportowej w budynku gimnazjum reprezentanci LSO- Tyczyn pokazali piękny styl gry, wzajemną współpracę na parkiecie oraz apetyt na wygraną, który ciągle rósł w ramach kolejnych zdobywanych wygranych. Na boisku tego dnia pojawili się w specjalnych koszulkach lso oraz firmy “SZiK”. Turniej halowy, który przygotował ks. Krzysztof  odbył się pod patronatem ks. Mieczysława Lignowskiego Dziekana dekanatu tyczyńskiego. Wystąpiły w nim zespoły w kategorii szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych: Hermanowa, Kielnarowa, Lubenia, Tyczyn i Straszydle. Liderem podwójnego zwycięstwa okazała się wspólnota Liturgicznej Służby Ołtarza w Tyczynie. Naszym mistrzom należy się gorące podziękowanie, szczere gratulacje i uznanie.