“Sobotnia Majówka po młodzieżowemu” z rozpoznawalną godziną 20.20

Już w V wieku na Wschodzie wierni zbierali się aby oddawać hołd Matce Bożej. Na przełomie XIII i XIV wieku zrodziła się idea, by miesiąc maj poświęcić Maryi. Za ojca nabożeństw majowych uważa się o. Ansolani, jezuitę. Organizował  on w Neapolu w XVIII wieku koncerty pieśni maryjnych. W połowie XIX wieku nabożeństwa majowe zostały rozpowszechnione już na całym świecie. Litania do Matki Bożej powstała najprawdopodobniej we Francji w XII wieku. Nazwa litanii pochodzi od miejsca Loretto, w którym znajduje się sanktuarium maryjne we Włoszech. W Polsce pierwsze nabożeństwa odprawiali jezuici w Tarnopolu w 1838 roku.

W naszej świątyni parafialnej w ciągu tygodnia nabożeństwo będzie celebrowane o 17.30. Zapraszamy wzorem poprzednich lat do śpiewu litanii w kościele, przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach. W każdą sobotę maja  młodzież oazowa będzie prowadzić majówkę w wybranym miejscu. W najbliższa sobotę 7 maja o godz. 20.20 punktem spotkania będzie kapliczka przy Szkole Podstawowej w Tyczynie. Zapraszamy Mieszkańców sąsiadujących z tym miejscem oraz Sympatyków do wspólnej modlitwy. W sobotę 13 maja w dzień objawień fatimskich młodzież zgromadzi się przy maleńkiej figurce Matki Bożej przy ulicy Budziwojskiej. W sobotę 20 maja majówka odbędzie się przy wyjątkowej kapliczce na tyczyńskim Rynku, zaś w ostatnią sobotę maja przy Krzyżu milenijnym.