„Ładowanie duchowych akumulatorów w tyczyńskim liceum”

Wielki Post to doskonała okazja ładowania duchowych „akumulatorów”. Nasi uczniowie podjęli dwudniowe ćwiczenia rekolekcyjne (14-15. 03. 2017). Prowadził je ks. dr Jan Kulig, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. Tytuł tegorocznych rekolekcji brzmiał „Bóg- miłośnikiem życia”. W pierwszy dzień licealiści uczestniczyli w nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia a także adoracji Najświętszego Sakramentu. Po jej zakończeniu otrzymali indywidualne błogosławieństwo. Oprawę muzyczną prowadziły siostry dominikanki wraz z rekolekcyjnym chórem naszego liceum. W ostatnim dniu uczniowie wraz z nauczycielami brali udział w nowatorskiej, multimedialnej Drodze Krzyżowej w stylu teatru cieni, przygotowanej głównie przez naszą młodzież pod kierunkiem ks. Piotra Sali. Pierwsza część każdej stacji wypełniało tło przeżyć Jezusa, drugą natomiast perspektywa młodzieży, która na swój sposób przeżywa i celebruje tę drogę. Końcowym punktem rekolekcji szkolnych było spotkanie z chłopakami ze wspólnoty „Cenacolo” z Poręby Radlnej k. Tarnowa, którzy dzielili się własnym świadectwem wiary oraz radością porzucenia nałogu narkomanii.

oprac. ks. Piotr Sala