KANDYDACI DO BIERZMOWANIA – KLASA VIII

W sobotę 20 kwietnia spotkanie z ks. delegatem na Mszy św. o godz. 18:00. Po Mszy św. próba i spotkanie w kościele z kandydatami z Hermanowej i Kielnarowej.

Na Mszę św. kandydaci przynoszą prośby do Biskupa, krzyże oraz obrazki z modlitwą (pamiątka bierzmowania).

Spowiedź przed bierzmowaniem w piątek 26 kwietnia (od 17:00 do 18:00).

Bierzmowanie odbędzie się w sobotę 27 kwietnia o godz. 9:00

1. Imię do bierzmowania pozostaje bez zmian jeśli jest to imię świętego lub błogosławionego. Jeśli nie, to kandydat może wybrać imię nowego patrona, który będzie mu bliski i którego chciałby naśladować.
  2. Świadek bierzmowania (kto może być?) – osoba wybrana przez kandydata i jego rodziców, która spełnia następujące kryteria:
  3. ma ukończone 16 lat
  4. przyjęła już sakrament bierzmowania
  5. jest wolna od kar kościelnych (czyli może przystępować do spowiedzi i Komunii św.)
  6. nie jest rodzicem biologicznym kandydata
  7. daje dobre świadectwo o swojej wierze (uczestniczy w życiu Kościoła; przystępuje do sakramentów; uczęszcza na lekcje religii (nie wypisał się z religii)
  8. nie musi być dziewczyna dla dziewczyny, a chłopak dla chłopaka
  9. wg zaleceń Episkopatu dobrze gdyby świadkiem bierzmowania mógł być ktoś z chrzestnych kandydata (jeśli nie ma przeszkód prawnych i moralnych)

ŚWIADEK BIERZMOWANIA (jeśli nie jest z naszej parafii) POWINIEN WYBRAĆ ZE SWOJEJ PARAFII ZAMIESZKANIA STOSOWNE ZAŚWIADCZENIE, ŻE MOŻE SPEŁNIAĆ TAKĄ ROLĘ I DOSTARCZYĆ TO ZAŚWIADCZENIE DO NASZEJ PARAFII (można przekazać przez kandydata do bierzmowania).