Jan Paweł II- patron naszej młodzieży w akcencie Świętego z Rostkowa

Na placu budynku dawnego Gimnazjum wita wchodzących św. Jan Paweł II. W hołdzie dla Jego zasług 16 października 2018 roku zawsze pozostaje w sercu i pamięci wielu Polaków jako dzień wyjątkowy. Społeczność szkolna w tym roku świętowała 40 rocznicowy jubileusz wyboru Karola Wojtyły oraz dziękowała Opatrzności za charyzmatyczną posługę, która zmieniła świat i Kościół na dziesięciolecia. Daria Marcinek oraz Oliwia Hałoń, nasze uczennice wykonały niecodzienne utwory o Papieżu, które sentymentalnie przeniosły nas w tamten czas. A skoro przywołany został Rzym, to w kościele św. Andrzeja znajduje się w Wiecznym Mieście sarkofag z ciałem św. Stanisława Kostki, którego okrągłą rocznicę śmierci a dokładnie 450 wspominamy. Młodzież z trzeciej klasy gimnazjum by uczcić Świętego z Rostkowa przygotowała krótką inscenizację pod kierunkiem ks. Piotra Sali wystawiając ją zebranej publiczności.