Uroczyste zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi parafialnej rodziny

Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, przypadające 8 września, w tym roku miało szczególną oprawę w całej Polsce. Kapłani wraz ze zgromadzonym wiernymi w kościołach dokonywali aktu zawierzenia swoich wspólnot Niepokalanemu Sercu Maryi. Nawiązali w ten sposób do uroczystego oddania Matce Bożej narodu polskiego i Kościoła w Ojczyźnie, które odbyło się 6 czerwca 2017 roku w Zakopanem na Krzeptówkach przez Księży Biskupów w obecności najwyższych władz państwowych. Wspólnota parafii tyczyńskiej została poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi przez ks. Proboszcza Mariana Czenczka w obecności kapłanów, przedstawicieli grup dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych. Uroczystość tą ponadto wzbogacił fakt wyjątkowego jubileuszu trzechsetnej rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.