Dzień w Betlejem-wyjątkowy program

Wspólnota Oazy 5.01. 2019 r. przygotowała niecodzienne widowisko pokazujące zwyczajne życie w Betlejem w różnych odcinkach, które ponad 2000 lat temu przeżyło wydarzenie narodzin zapowiadanego Mesjasza. W czasie tego trwającego programu można było spotkać pastuszków, którzy odwiedzającym opowiadali o to, co stało się w czasie tej świętej nocy i jak się im żyje. Nie zabrakło również targowiska, gdzie każdy mógł skosztować przekąsek i potraw spożywanych przez ludzi Bliskiego Wschodu a także przyjrzeć się z bliska ubiorom sprzed lat. Kolejne stanowisko zajmowali muzykanci, którzy zachęcali uczestników do wspólnego żydowskiego śpiewu, chwaląc Boga. Przed Pałacem Heroda zaś odbywały się tańce uwielbienia. Przy studni jako miejscu starożytnych spotkań pojawiła się okazja by wspólnie ze sobą porozmawiać. I w końcu grota bardzo uboga, gdzie trzymano zwierzęta. Święta Rodzina, przy której w ciszy odwiedzający zatrzymywali się, by przez chwilę pomyśleć o najważniejszych narodzinach świata- o Jezusie, dziękując Mu, że stał się jednym z nas.