Do Starej Wsi z nowym Kapłanem

Grupa pielgrzymkowa w tym roku wybrała się znów na pątniczy szlak, jak w tradycji bywa, z nowym kapłanem- ks. Łukaszem Ślęczką, który od 25 sierpnia pracuje jako wikariusz w naszej wspólnocie.  Ks. Łukasz pochodzi z parafii św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 2009 roku w katedrze rzeszowskiej. Ostatnio duszpasterzował w parafii Rzeszów- Przybyszówka. Życzymy Mu nieustającej siły ducha, radości, którą już ma, by nas ubogacał Bożą mądrością i swoją kapłańską posługą.

Trasę 4o km pątnicy z Tyczyna, Hermanowej, Lecki oraz innych miejscowości pokonali w bardzo bogatej asyście bo czterech kapłanów: z ks. Łukaszem (naszym wikariuszem), ks. Wiesławem Bednarzem (proboszczem Hermanowej), ks.  Mieczysławem Mleczko (emerytowanym proboszczem z Białej) oraz ks. Stanisławem Kowal (obecnym proboszczem z Lecki). W czasie przemarszu do Starowiejskiej Pani nie zabrakło wspólnej modlitwy, katechezy oraz śpiewu, który rozchodził się wzdłuż uprawnych pól i gęstych lasów przypominając, że Tyczyn nie zapomniał, znów idzie. Dziękujemy serdecznie tym, którzy wybrali się w jedną i drugą stronę pielgrzymkowej trasy aby wielbić Boga i prosić, by obdarzał nas swoim błogosławieństwem oraz oddalał wszelkie kataklizmy i nieszczęścia.