“Chrystus połamany” w wykonaniu najmłodszych

 

W Niedzielę Palmową 09.04. 2017 r. w MGOK w Tyczynie odbyło się Misterium Wielkopostne pt. “Mój Chrystus Połamany” w wykonaniu dzieci z Przedszkola Publicznego Sióstr św. Dominika. Misterium było okazją do osobistych przemyśleń, odkrywania Boga w swoim codziennym życiu oraz przeżywania Tajemnicy Krzyża w ramach rozpoczynających się obchodów Wielkiego Tygodnia. Chrystus stawia dziś pytanie każdemu człowiekowi : “Czy ty masz swój krzyż, czy masz krzyż swojego życia…?” Najmłodsi artyści pod opieką sióstr dominikanek i wychowawczyń wykazali się nie pierwszy już raz wyjątkowym talentem aktorskim, wokalnym i artystycznym. Mogą o tym świadczyć gromkie brawa jakie otrzymali po zakończonym przedstawieniu, jak również wiele słów podziękowań, płynących ze strony publiczności. Warto wspomnieć, że przedszkole aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym i religijnym miasta Tyczyna a wystawione misterium jest tego kolejnym przykładem. Najmłodszym artystom, jak też ich opiekunom składamy gorące podziękowania za przygotowanie i włożony trud w misterium Tajemnicy Krzyża.

oprac. Siostra Olga, dominikanka