OGŁOSZENIA  05.05. 2024    NIEDZIELA VI  WIELKANOCNA

– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca; Adoracja Najśw. Sakramentu; zmiana tajemnic różańcowych będzie za tydzień; Nabożeństwo majowe dzisiaj o 16.00 po nim Msza św.

– Dzisiaj Pierwsza Komunia św. dzieci. Dzieci komunijne zapraszamy przez cały tydzień na Mszę św. i Nabożeństwo majowe w ramach Białego Tygodnia. Majówka w białym tygodniu będzie po Mszy św.

– W poniedziałek, wtorek i środę – Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i błog. w pracy. Po Mszy będzie w te dni procesja z modlitwą o urodzaje.

– We wtorek spotkanie dla Bractwa Świętej Trójcy.

– W. środę urocz. Św. Stanisława bpa i męczennika, patrona Polski.

– W czwartek Adoracja.

– W sobotę ks. Łukasz będzie jeździł do chorych od godz. 8.00.

– W przyszłą niedzielę Rocznica I Kom. Św. dzieci o 10.30. W środę po mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przeżywające rocznicę komunii świętej i ich rodziców na próbę przed tą uroczystością. Spowiedź przed rocznicą będzie w sobotę od godz. 16.30. Różaniec w przyszłą niedzielę o 11.30 poprowadzi róża MB Nieust. Pomocy.

– W dzisiejszym wydaniu “Niedzieli” znajdziemy  m.in. art. Świętość – cel i zadanie; artykuł na temat Pierwszej Komunii  św. Jest też nowy numer “WPIS” i “Dobre Nowiny”.

– Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rodzicom Dzieci komunijnych  w ubiegłym tygodniu, za dar ofiarny – obrusy na ołtarze. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu Dzieci – Siostrze Albercie, ks. Wiktorowi, rodzicom i nauczycielom.

– We wtorek po Mszy o 18.00 i w sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła z rodzin dzieci, które mają rocznicę I Kom. Św.

OGŁOSZENIA  28.04. 2024    NIEDZIELA V  WIELKANOCNA

– W poniedziałek Św. Katarzyny ze Sieny patronki Europy;  to także dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego   w czasie II wojny światowej.

– W środę rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Zachęcamy do licznego udziału w kościele lub gromadząc się przy kapliczkach. Podtrzymujmy tę piękną tradycję. Nabożeństwo Majowe codziennie o 17.30.

– W czwartek  obchodzimy Dzień Flagi polskiej. Wywieśmy je na domach.

– W piątek  (3 V) Uroczystość NM Panny Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. O 9.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, po niej złożenie kwiatów przed pomnikiem i pod tablicą upamiętniającą Konstytucję 3 Maja oraz okolicznościowa akademia w Domu Kultury. Organizatorzy Władze Samorządowe i Dom Kultury serdecznie zapraszają. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– W piątek Św. Floriana; Strażaków zapraszamy na Mszę św. o 18.00.

– W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.

W sobotę odwiedziny duszpasterskie chorych: ks. proboszcz i ks. Wiktor od 8.00; natomiast ks. Łukasz tydzień później także od 8.00.

– Różaniec w przyszłą niedzielę o 11,30 prowadzi róża MB Nieust. Pomocy. Zmiana taj. róż. w 2 niedzielę maja.

– W najbliższą niedzielę w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Św. Dzieci o godz. 12.00; spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę od 16.00.;

29 i 30 Kwietnia  i 2 maja po mszy świętej będzie próba przed tą uroczystością.

– Sanktuarium MB Łaskawej w Chmielniku zaprasza na uroczystości odpustowe. Szczegółowy program jest zamieszczony na plakacie.

– Wczoraj Młodzież klas ósmych przyjęła sakr. Bierzmowania. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Młodzieży zwłaszcza rodzicom i ks. Łukaszowi  oraz przy sprzątaniu i dekoracji kościoła. Dziękujemy też za prezent ofiarowany przez rodziców – 3 ornaty.

– W dzisiejszym wydaniu Niedzieli znajdziemy m.in. art. Cywilizacja życia czy śmierci; oraz Cenzura czy mowa nienawiści. Jest też nowy numer Misyjne Drogi.

– W środę po Mszy  wieczornej i w sobotę prosimy o pomoc rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Dziś czynna Biblioteka Parafialna po 7 i 9.